Dodaj do ulubionych

Wiatrak w sypialni

25.07.21, 21:28
Dziewczyny mam pytanie bo wy wszystko wiecie. Czy jest sens montować wiatraki sufitowe z oświetleniem u dzieci w pokojach? To poddasze i gorąco latem jak w piekle. Klima na razie odpada, a taki wiatrak może by przyniósł ulgę? Pamiętam że w Kolorado, gdzie mieszkałam rok takie wiatraki były w każdej sypialni. Jesli warto kupić to na co uważać, jaki typ, wszelkie porady mile widziane smile
Obserwuj wątek
    • januszekxxl Re: Wiatrak w sypialni 25.07.21, 21:32
      bergamotka77 napisała:
      Czy jest sens montować wiatraki sufitowe z oświetleniem u dzieci w pokojach? To poddasze i gorąco latem jak w pi
      > ekle. Klima na razie odpada, a taki wiatrak może by przyniósł ulgę?
      >
      >

W takiej sytuacji wiatrak nic nie daje.
      Może kup klimatyzator przenośny.
    • bywalec.hoteli Re: Wiatrak w sypialni 25.07.21, 21:33
      bergamotka77 napisała:

> Pamiętam że w Kolorado, gdzie mieszkałam rok

To wiele tłumaczy! Mam Cie za Carringtonke a przecież oni maja swoje posiadłości w Denver, Kolorado! Co się stało, ze rzuciłaś to złote życie i przyjechałaś do Polski?
      wink
    • hanusinamama Re: Wiatrak w sypialni 25.07.21, 21:49
      My mamy w kazdej sypialni (trzeba dopasować rozmiar łopatek do pokoju...małe nic nie dadzą jak pokoje duże)...tyle ze to cudu nie zdziała. Nie ochłodzi ci jak masz upał. U nas chodzą ale mamy tez reuperacje i dobrze wyizolowany dom. Pisąłam juz ze w czasie budowy moj mąz miał na tym punkcie pierdolca, poprawiał ułożenie ocieplenia dachu i sprawdzał odeskowanie...teraz sie kajam i przyznaje mu racje.
      • hrabina_niczyja Re: Wiatrak w sypialni 25.07.21, 22:48
        No co ty, ja najgorsze upały przetrwałam dzięki wiatrakowi stojącemu. Wiatrak przy samej kanapie, ręcznik z mikrofibry pod tylek i ulga niesamowita. Ale fakt, ja miałam w domu 28 stopni i okna na przestrzał. Ale bez wiatraka to ja w łazience brałam prysznic i wychodziłam z domu mokra.
    • fragile_f Re: Wiatrak w sypialni 25.07.21, 21:49
      Podsufitowe są bardzo fajne, ale one tylko mielą powietrze, nie chłodzą. Jeśli w pokoju jest gorąco, to będzie wiało na nich oddechem rozgrzanego psa.

Dlaczego klima odpada? Można kupić mini split za grosze, a przy okazji nim grzać na jesieni do bodajże 10 stopni na zewnątrz (o wiele bardziej energooszczędne, niż kaloryfery czy nawiew). Dodatkowo odwilgaca powietrze, a to głównie od tego bierze sie wrażenie nieznośnego upału.

U nas jak jest suche powietrze, to może byc 26 stopni w pokoju i jest ok, a jak zawieje mokrym znad oceanu, to przy 24 pocimy się od stania bez ruchu.
        • andace Re: Wiatrak w sypialni 26.07.21, 00:02
          Można kupić klimatyzatory z oczyszczaczem powietrza i filtrami specjalnie dla alergikow.

Mamy wentylator z lampą w sypialni, na pilota ten model: www.lampy.pl/wentylator-sufitowy-formentera-zdalnie-sterowany.html
          Nie jest głośny, ma kilka trybów szybkości i u nas się sprawdza ale mieszkam w NL, sypialnie mam od północy i w lecie jest dość wilgotno i wentylator przyjemnie i lekko wieje wymuszając ruch powietrza. Myśle że schładza ale nie mamy w lecie tem powyżej 23-24 stopni w sypialni. Dla męża za gorąco wiec on ma wentylator a ja kołdrę 😂

Do mieszkania w Warszawie z oknami od południa, w którym przy tem 30 st na dworzu i słonecznej pogodzie jest powyżej 35, tylko klima jest w stanie pomóc.
        • fragile_f Re: Wiatrak w sypialni 26.07.21, 00:48
          Teściowa to mega alergiczka a dzięki klimie wreszcie normalnie oddycha, bo ma filtr i oczyszczacz wbudowany w jednostkę. Ból gardła po klimie - no cóż, trzeba ją konserwować i mądrze używać.
          • beatarodzinna123 Re: Wiatrak w sypialni 26.07.21, 10:16
            fragile_f napisała:

> Teściowa to mega alergiczka a dzięki klimie wreszcie normalnie oddycha, bo ma f
            > iltr i oczyszczacz wbudowany w jednostkę. Ból gardła po klimie - no cóż, trzeba
            > ją konserwować i mądrze używać.

To na ból gardła polecam Cevitt z hydrożelem. Zawiera witaminę C i cynk, świetnie nawilża i łagodzi ból gardła.
        • engine8 Re: Wiatrak w sypialni 26.07.21, 01:30
          My tez zle znosimy kiedy pozwolimy aby temp w domu byla +30 a nagle chcemy ja obnizyc do +22C w 2 godziny i walimy +5C z predkoscia 100 km/h
          Jak sie wlaczy na dluzszy okres i "leciutko" to nie czujesz nawet i to tak nie razi.
    • mia_mia Re: Wiatrak w sypialni 25.07.21, 22:48
      Mój wujek sprowadzał takie wiatraki, mówił, że to badziew jakich mało (nie w sensie jakiejś konkretnej firmy, ale tak ogólnie, w sensie efektów), ludzie kupowali, więc sprzedawał. Wiele miesięcy ostatnio spędziłam w domu z poddaszem, nie wiem czy tam radę dałaby dobra klimatyzacja, na szczęście na poddaszu była tylko bawialnia i strych.
    • shmu Re: Wiatrak w sypialni 25.07.21, 22:53
      Ja bym nie instalowała - przeszkadzały mi w spaniu i hałasem i ruchem powietrza. Pewnie jeśli chodzi o hałas możesz znaleźć coś cichszego, ale jednak ten ruch powietrza był straszny. Możliwe że irytował mi śluzówkę bo się budziłam z zapchanym nosem.
    • doubledoublejoyandtrouble Re: Wiatrak w sypialni 26.07.21, 00:11
      No i co, dawały radę w Kolorado? wink Miałam wiatrak sufitowy, bardzo pomagał, żałuję, że nie mam możliwości mieć teraz. Zwracaj uwagę na to, żeby był prosty, miał dużą moc, łatwo wymienialne żarówki, jeżeli jest na pilota, to alternatywne uruchamianie (np ręcznie, łańcuszkiem), nie wiem, oczywistości takie. Jak poddasze, to chyba skosy, na pewno się da zamontować bez szorowania skrzydłami po ścianach?
    • akn82 Re: Wiatrak w sypialni 26.07.21, 07:46
      Ja mam dobre doświadczenia takimi wiatrakami, właśnie z USA.
      O.modelach się nie wypowiem ale montowałabym U siebie gdybym mieszkała na poddaszu.

Mnie ulgę przynosił już pierwszy program, super cichy i mogłam spać. Wiatrak stojący mnie czasem wybudza.
      • alpepe Re: Wiatrak w sypialni 26.07.21, 10:52
        Ja mam wiatrak kolumnowy, rzadko włączam, bo mieszkanie chłodne, ale ten wiatrak ma możliwość wyłączenia oświetlenia i najcichszy, nocny program jest naprawdę bardzo cichy.
    • berdebul Re: Wiatrak w sypialni 26.07.21, 11:06
      Nie lepiej zrobić lepszą izolację poddasza? Jeżeli masz latem jaka piekle, to zimą spierniczą tamtędy ciepło. Później można myśleć nad wiatrakiem/typem wiatraka/klimą.
    • nocnamagia Re: Wiatrak w sypialni 26.07.21, 11:09
      Jeśli źle tolerujesz klimatyzację, to od wiatraka też możesz mieć ból gardła. Ruch wiatraka spowoduje, że cząstki kurzu i zanieczyszczeń z powierzchni zaczną się unosić w powietrzu i będziesz je wdychać
    • arwena_11 Re: Wiatrak w sypialni 26.07.21, 11:42
      Właśnie zainstalowałam u córki. Niestety jedyny, który pasował, nie jest na pilota - ale już mi elektryk podał jaki kontakt kupić i będzie przerobiony.
      Córka jest zachwycona, ja się zastanawiam czy do sypialni sobie nie zainstalować - bo za mała na klimatyzację.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka