Dodaj do ulubionych

Plac zabaw przy przedszkolu

26.07.21, 08:06
Jak myślicie czy można korzystać z przedszkolnego placu zabaw? Przedszkole publiczne. Pac zabaw jest ogrodzony ale furtka jest otwarta, syn 3 lata jest bardzo ciekawy tego placu zabaw i jest on zagraz koło wyjścia z naszego domu. Nie chciałabym robic afery żeby ktoś z przedszkola przyszedł nas wyganiać.
Obserwuj wątek
  • mia_mia Re: Plac zabaw przy przedszkolu 26.07.21, 08:18
   Raczej nie, wychowywałam się przy przedszkolu, więc włamywaliśmy się regularnie, ale dozorca często nas próbował przeganiać, chociaż wtedy do tego przedszkola chodziliśmy lub byliśmy świeżymi absolwentamismile
  • kryzys_wieku_sredniego Re: Plac zabaw przy przedszkolu 26.07.21, 09:11
   U nas można korzystać z calego terenu zielonego przy szkolnego, jest tam nawet silownia napowietrzna. Tylko po godzinach pracy szkoly, czyli po 17h i w weekendy.
   Ale będąc u mamy poszlam z dzieckiem na plac zabaw przy szkole do której ja chodzilam wieki temu a tu bramy/furtki pozamykane, kamery, tabliczki z zakazem - ręce mi opadły.
   • little_fish Re: Plac zabaw przy przedszkolu 26.07.21, 09:26
    Dlaczego ręce ci opadły? Szkoły dbają o swoje obiekty i nie chcą, żeby korzystania z nich bez nadzoru. Może wcześniej dochodziło do zniszczeń. Poza tym jest też kwestia odpowiedzialności za bezpieczeństwo użytkujących dzieci
    • memphis90 Re: Plac zabaw przy przedszkolu 26.07.21, 22:43
     Oczywoscie, Argumentacja w naszej szkole była taka, że jak się trafi zboczeniec i będzie się obnażał przed dziećmi, to będzie to robił na terenie szkoły. A to niedobrze. Więc lepiej, żeby się obnażał przed dziećmi gdzie indziej i żeby dzieci też bawiły się gdzie indziej, np na ulicy.
      • mnnm Re: Plac zabaw przy przedszkolu 27.07.21, 00:48
       little_fish napisała:

       > Nie wiem co kieruje waszą dyrekcją. Ale nie jest fajnie kiedy na przyszkolny te
       > ren włażą grupki "młodzieży", czasem niszczą sprzęty, czasem zostawiają po sobi
       > e syf czy rzeczy mało bezpieczne.

       Może nie chce ponosić odpowiedzialności za ewentualne wypadki na terenie szkolnego boiska/placu zabaw?
       Wszystko jest dobrze dopóki coś się nie wydarzy, a dziecko będzie miało kreatywnego rodzica.
       • little_fish Re: Plac zabaw przy przedszkolu 27.07.21, 08:31
        Rozumiem, że wychodząc z domu nie zamykasz drzwi na klucz, bo jak złodziej zechce, to i tak się włamie?
        Szkół nie stać na całodobową ochronę. Jedyne co mogą zrobić to zamknąć teren. Część nieproszonych gości to odstraszy. A jeśli ktoś wejdzie na zamknięty teren i coś się wydarzy, to przynajmniej dyrekcja nie będzie musiała odpierać argumentów "przecież było otwarte"
  • rb_111222333 Re: Plac zabaw przy przedszkolu 26.07.21, 09:37
   Zależy pewnie gdzie. W Warszawie są pozamykane, na wsi u moich rodziców, gdzie długo był to jedyny plac zabaw w okolicy, był otwarty. Jak furtka jest otwarta, to ja bym korzystała, psami Cię nie poszczują. Jeśli masz obawy, to zapytaj w placówce.
  • wkswks Re: Plac zabaw przy przedszkolu 27.07.21, 07:09
   Znajdź numer w internecie, zadzwoń i zapytaj. U moich rodziców naprzeciw domu, mozna korzystać z placu zabaw i boisk szkolnych, jeśli nie odbywają sie akurat zajęcia/ nie ma dzieci z przedszkola. Panie wtedy zamykaja brankę zewnętrzną na klucz. W Niemczech, poza małymi wyjątkami, szkoły i przedszkola oddzielają wysokie ploty i nie mozna tam wchodzić osobom postronnym.
  • julita165 Re: Plac zabaw przy przedszkolu 27.07.21, 07:57
   Tez mialam taki dylemat. Po prostu spytalam w przedszkolu i powoedziano mi ze nie ma przeszkod pod warunkiem ze przedszkolaki w danym momencie nie korzystaja-wzgledy bezpieczenstwa. Chodzilam czasem popoludniami.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka