Dodaj do ulubionych

Przylot z UK i kwarantanna

27.07.21, 22:31
Czy ktos sie orientuje jak teraz wyglada przylot z UK do Polski?
Wg strony gov po przylocie obowiazuje kwarantanna przez 10dni, ktora mozna skrocic po 8 dniach zrobieniem testu. Ale co jesli przylot jest tylko na 3 dni w waznej sprawie?
Teoretycznie jest mozliwosc zrobienia jakiegos testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, ale tylko ten poświadczony unijnym cyfrowym zaświadczeniem COVID-19 jest wazny. Ktos sie orientuje co to za test i czy w UK taki robia?
Obserwuj wątek
    • sol_13 Re: Przylot z UK i kwarantanna 27.07.21, 22:35
      lianis napisała:

> Wg strony gov po przylocie obowiazuje kwarantanna przez 10dni, ktora mozna skro
      > cic po 8 dniach zrobieniem testu. Ale co jesli przylot jest tylko na 3 dni w wa
      > znej sprawie?

To jest bardzo dobre pytanie, również jestem ciekawa.
    • zurekgirl Re: Przylot z UK i kwarantanna 27.07.21, 22:41
      Jesli nie masz szczepienia, to za bardzo nie dyskutuja na lotnisku, biora adres i oswiadczaja, ze 10 dni kwarantanny. Nikt nie pyta jak dlugo zostajesz. Niestety nie wiem, czy sa wyjatki na wzgledy medyczne lub pogrzeby.
    • clk Re: Przylot z UK i kwarantanna 27.07.21, 23:53
      Wiem ze były wyjątki - ale tu pisze o Niemczech - do 72h właśnie pogrzeb, sprawa sądowa etc. Mi akurat wtedy konsulat polski w Niemczech pomógł - pokierował na odpowiedni przepis
    • snajper55 Re: Przylot z UK i kwarantanna 28.07.21, 00:27
      lianis napisała:

> Czy ktos sie orientuje jak teraz wyglada przylot z UK do Polski?
      > Wg strony gov po przylocie obowiazuje kwarantanna przez 10dni, ktora mozna skro
      > cic po 8 dniach zrobieniem testu. Ale co jesli przylot jest tylko na 3 dni w wa
      > znej sprawie?

Wtedy niech przylatuje 8 albo 10 dni wcześniej.

S.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka