Dodaj do ulubionych

Biura podróży lato2021

29.07.21, 11:51
Czy korzystaliście w tym sezonie z ofert biur podróży? Informacje i opinie jakie znalazłam w necie trochę mnie przerażają . Dramatyczny spadek jakości usług - odwołania na ostatnia chwilę , zmiany hoteli na gorsze itp. Zwłaszcza TUI POLAND ma fatalne opinie , co się dzieje z tym biurem ? Może będą rezygnować z obsługi polskich klientów i na niczym im nie zależy ? Może ktoś był już na urlopie , albo pracuje w biurze podróży i ma jakieś rzetelne info . Dziękuje z góry smile
Obserwuj wątek
  • lot_w_kosmos Re: Biura podróży lato2021 29.07.21, 11:58
   Obecnie jest bardzo mało ofert.
   Są drogie.
   Wynika to z całej covidowej sytuacji - a najbardziej z tego, ze biura nie pozamawiały tylu czrterów co w poprzednich latach, bo nikt nie wiedział co sie stanie.
   Pfrzez to latamniej turystów, którzy nie mając co kupić, zostają w Polsce albo jadą gdzie sie da dojechać autem
   Nie wszystkie hotele sie otworzyły, bo nie miały porobione odpowiedniej ilosci rezerwacji. Niekótre nie wytrzymały kryzysu.
   Itd itp.

   Kicha ogólnie.
  • gulcia77 Re: Biura podróży lato2021 29.07.21, 12:20
   Byłam z TUI na przełomie czerwca i lipca. Z tym, że to była umowa przełożona z zeszłego roku. Rewelacyjny wypad na podładowanie baterii. Ale w czasie rozmów z Bułgarami jasno wynika, że w turystyce jest bardzo słabo. Sam hotel miał niewielkie obłożenie i byli to głównie Bułgarzy. Taksówkarz też narzekał na mały ruch. Był tak zdesperowany, że sam zaproponował poszerzenie zakresu usług za umówioną kasę. Z tym, że my byliśmy w maleńkiej mieścinie. Nie wiem, jak to wygląda w dużych kurortach.
   • kolteta Re: Biura podróży lato2021 30.07.21, 08:44
    Nie w ramach oszczednosci a przez Covid, tak nam powiedziano jak rezerwowalam nasz wyjzd. Jechalam z TUI dwa razy, raz przed pandemia i teraz w czerwcu (wyjazd zarezerwowany 2 tygodnie przed). Instytucja rezydenta jest dla mnie bezuzyteczna (ale moze inni korzystali), wiec nie zmienilo to dla mnie nic. W sumie nie widzialam zadnej ronzicy w jakosci obslugi w tym roku i przed pandemia.
  • klementyna156 Re: Biura podróży lato2021 29.07.21, 14:54
   TUI niezmiennie ma wysoki standard, jak od lat. Korzystam w miarę potrzeb, trafiają się jedynie drobne niedociągnięcia. Nie znam obecnie lepszego biura w Polsce, a testowałam wiele. Byłam w tym roku w czerwcu, za kilka dni znów lecę z nimi i nie spodziewam się problemów.
  • stonkamarnotrawna Re: Biura podróży lato2021 29.07.21, 18:56
   Byłam na wyjeździe z TUI Polska. Wyjazd bez żadnych problemów. Jedynie przed złożeniem oferty był jakiś problem techniczny ale potem wszystko było sprawnie i bez żadnych problemów utrudnień czy zmian. Kontakt z TUI cały czas przez aplikacje. Wyjazd był na prawdę wspaniały!
  • agus-ka Re: Biura podróży lato2021 30.07.21, 02:07
   Właśnie wróciłam z Bułgarii z Coral Travel. W Bułgarii cześć hoteli się nie otworzyło, a cześć ma obłożenie na maxa. Różnie więc bywa. Turystów mniej niż normalnie, bo Putin nie wylał tu swoich rodaków, brak dofinansowania i problem z wyjazdem.
  • str8.up Re: Biura podróży lato2021 30.07.21, 07:49
   Byłam z tui na przełomie czerwca i lipca, wszystko poszło zgodnie z planem. Rezerwowałam chyba 3 tygodnie przed wyjazdem. Nie korzystałam z rezydenta czy wycieczek fakultatywnych, więc w tym zakresie się nie wypowiem.
  • alfa36 Re: Biura podróży lato2021 30.07.21, 08:07
   Miałam wyjazd przełożony z zeszłego roku. I w sumie dobrze, bo pewnie nie zdecydowałabym się lecieć w tym roku. Nie było rezydenta, ale też raczej nie korzystamy. W czasach covidowych jest sporo papierów do wypelnienia, byli tacy, co narzekali na brak rezydenta i to racja w sumie jest. Informacje przychodziły smsem. Wyjazd udany.
   • karme-lowa Re: Biura podróży lato2021 30.07.21, 09:46
    Lecę z Tui w poniedziałek na Kanary.
    Tak, nie mają rezydentów bo tną koszty.
    Ceny na Kanary były super w czerwcu, teraz ceny to masakra. A i tak Tui miało korzystniejsze oferty niż Itaka czy Rainbow.
    Ale faktem jest, że wycieczkę kupowaliśmy tydzień temu.
     • str8.up Re: Biura podróży lato2021 30.07.21, 10:57
      Wiesz, są osoby, zwłaszcza starsze, które mogą tego rezydenta potrzebować choćby prze zameldowaniu, bo nie znają języka. Dodatkowo tacy ludzie mogą nie do końca sprawnie obsługiwać smartfon i posługiwać się aplikacją tui, gdzie masz aktualne informaccjs. No ale w tej sytuacji powinni po prostu wybrać inne biuro.
   • kubek0802 Re: Biura podróży lato2021 30.07.21, 09:58
    Problem jest gdy okazuje się że jest potrzebny. Staram się nie wartościować czy moim zdaniem to ważna potrzeba czy nie i nie oceniać ludzi pod tym kątem. Dla jednego będzie to np. pomoc w zorganizowaniu dokumentacji medycznej w przypadku powrotu ze złamaną nogą, a dla kogoś pomoc w zmianie pokoju hotelowego. Naprawdę o piciu kawy z rezydentem chyba nikt nie myśli. I wiem że wieli ludzi woli porozumiewać się z żywym człowiekiem a nie z aplikacją. Ale rozumiem też że to wszystko to koszty i dlatego od kilku lat TUI jest najtańsze.
      • waleria_s Re: Biura podróży lato2021 30.07.21, 11:20
       To jest aktualne info? Wiesz może w przypadku jakich kierunków to się zadziało? Niepokojące, mój partner chciałby właśnie z Tui jakąś egzotykę zimą, ja nastawiona sceptycznie. Raz- covid, dwa- boję się, że poza sezonem letnim wyjazd z biurem to będzie taka rosyjska ruletka, przekładanie itd. Choć wcześniejsze doświadczenia z Tui super.
        • str8.up Re: Biura podróży lato2021 30.07.21, 13:25
         Fakt, ja tak miałam na poprzednim wyjeździe, wybrałam typowo miejski hotel i jakby mi go zmienili, to by mnie szlag trafił.

         To ciekawe, może zmieniają, jeśli hotel się nie otworzył, a ktoś go zabookowal jak jeszcze nie było wiadomo?
  • leanne_paul_piper Re: Biura podróży lato2021 30.07.21, 10:27
   Ja już nie jeżdżę z Tui, ani z żadnym innym biurem podróży, ale z tui polska nigdy bym już nie pojechała i to nie dlatego, że potrzebuję rezydenta, bo i tak nigdy go na oczy nie widywałam. Ale z tui wszystko jest dobrze, dopóki jest dobrze, a jak potrzebujesz opieki medycznej, to bujaj się na linii z konsultantem, jak się w ogóle dodzwonisz, albo pytaj sobie na czacie, może po dwóch dniach odpowiedzą.
   Raz w Turcji przypadkiem dowiedziałam się, że mam skrócony pobyt o tydzień. A weszłam tam do aplikacji tylko dlatego, że sprawdzalam godzinę wycieczki fakultatywnej, inaczej nie miałabym żadnego info i po prostu by mnie tam zostawili bez lotu powrotnego.
  • volta2 Re: Biura podróży lato2021 30.07.21, 19:18
   ja korzystam,
   najczęściej kupuję czarterowe bilety, bo usługa niestandardowa i w necie niedostępna
   gdy chciałam jeszcze hotel dokupić, to zwlekałam z decyzją za długo(nie ostrzegali ze mam się szybko decydować) i musiałam z bookingu.
   ale nie mam poczucia, że jest gorzej, bo ja z biura to korzystałam ze 2x w życiu, więc nie mam porównania
  • b-b1 Re: Biura podróży lato2021 30.07.21, 20:21
   Byłam w tamtym miesiącu z TUI.
   Godziny wylotu i powrotu idealne- wylot w nocy, powrót nad raem- czyli zysk obydwu dni. Loty o czasie- zero spóźnienia.
   Nic się nie zmieniło - działają tak, jak przed pandemią, mimo, że ogłaszali brak rezydentow- i kontakt tylko przez serwis ( odp w ciągu 30 min) , rezydent pojawił się od razu na lotnisku i następnego dnia w hotelu.
   Hotelu mi nie zmienili( nigdy mi się to nie zdarzyło), różnica tylko taka, że transfery z/ na lotnisko płatne coś ok 25zl/od osoby.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka