Dodaj do ulubionych

Kierowca rozjechał 19-latkę

31.07.21, 15:04
Na głównej złoto dla Polaków, tymczasem w Katowicach:

katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,27393298,autobus-smiertelnie-potracil-19-latke-na-ul-mickiewicza-w-katowicach.html
Krąży po sieci filmik z miejsca zdarzenia: www.youtube.com/watch?v=EUyaLnQSyIM

Grupa młodych szarpie się na ulicy (tak, tak, wiem, patola), kilka osób próbuje ich rozdzielać, wśród nich młoda dziewczyna. Nadjeżdża autobus. Na chwilkę staje, a potem po prostu rozjeżdża ludzi, wciągając dziewczynę pod koła. We łbie się nie mieści. Dziewczyna zginęła na miejscu.
Obserwuj wątek
        • melisananosferatu Re: Kierowca rozjechał 19-latkę 31.07.21, 16:16
          Przypomnialo mi sie takie bardzo niefajne wydarzenie z czasow gdy mialam 25 lat. Wracalam z pracy, z siatami. Wsiadlam do autobusu, bylo sporo wolnych miejsc. Polozylam siaty na jedno z miejsc i podeszlam z portfelem do kierowcy chcac kupic bilet. Powiedzialam 'dzien dobry, poprosze zwykly (bilet)'. A kierowca ...spurpurowial i zaczal sie wydzierac 'w....laj k....wo! Spier...laj z tego autobusu!'. Wmurowalo mnie, serio. Nie wiedzialam co robic. Facet wrzeszczal a ja zlapalam siatki i wyskoczylam z autobusu. Nie pamietam czy ktos stanal w mojej obronie. Stalam na przystanku i plakalam. Jak juz doszlam do siebie to innym autobusem dojechalam do siedziby mzk z zamiarem zlozenia skargi. Z tych nerwow zapamietalam tylko numer autobusu i godzine zdarzenia ale pani ze mna rozmawiajaca udawala,ze nie wie o ktorego kierowce chodzi. Moj maz chcial tego samego dnia poszukac ze mna tego xuja i 'zapytac sie' o co mu chodzilo ale ja machnelam reka. Choc do dzis nie wiem co ja takiego zlego zrobilam (mialam odliczona kwote, bilety wtedy mozna bylo kupic u kierowcy).
          • sniyg Re: Kierowca rozjechał 19-latkę 31.07.21, 22:52
            araceli napisała:

> hannah_weaver napisała:
            > > Ze szczególnym okrucieństwem sad a z pewnością z premedytacją.
            >
            > I kolejna, która język polski przerósł...
            >
            No ciebie przerasta bo to oznacza również działanie ze świadomością. Trudno wjeżdżając autobusem w ludzi takiej świadomości nie mieć.
            • araceli Re: Kierowca rozjechał 19-latkę 31.07.21, 22:56
              sniyg napisał:
              > No ciebie przerasta bo to oznacza również działanie ze świadomością. Trudno wje
              > żdżając autobusem w ludzi takiej świadomości nie mieć.

Po raz enty w tej dyskusji - istotą premedytacji jest PLANOWANIE. Tak ciężko przyswoić? Tak - osoba planująca działa celowo i działa ze świadomością co absolutnie nie oznacza implikacji w przeciwnym kierunku.
              • sniyg Re: Kierowca rozjechał 19-latkę 31.07.21, 22:57
                araceli napisała:

> sniyg napisał:
                > > No ciebie przerasta bo to oznacza również działanie ze świadomością. Trud
                > no wje
                > > żdżając autobusem w ludzi takiej świadomości nie mieć.
                >
                >
                > Po raz enty w tej dyskusji - istotą premedytacji jest PLANOWANIE. Tak ciężko pr
                > zyswoić? Tak - osoba planująca działa celowo i działa ze świadomością co absolu
                > tnie nie oznacza implikacji w przeciwnym kierunku.
                >
                Nie krerynko, to słowo ma kilka znaczeń, oznacza również świadomość czynu.
            • gulcia77 Re: Kierowca rozjechał 19-latkę 31.07.21, 23:08
              Nie wiem, czy to takie pewne. Zanim w Calais zrobili porządek z obozem uchdźców, mój osobisty chłop pobił trzech, kiedy wdarli mu się do kabiny i ukradli lapka i teczkę z dokumentami. Nie pamięta za wiele z całego zajścia. Na szczęście żandarmeria była w pobliżu i była szybka reakcja.
      • kasia.kowal123 Re: Kierowca rozjechał 19-latkę 07.09.21, 08:53
        Na pewno nie powinien jej rozjechać,ale co robiła matka nad ranem na ulicy (miała przecież dziecko)z szemranym towarzystwie i do tego brała udział w bójce, nie powinna być z dzieckiem?) to by się to straszne nieszczęście nie stało,kierowca jest winny,ale nie lubię takiego zakłamania,że dziewczyna była "święta", trzeba zawsze szerzej spojrzeć na sprawę- a nie wąskotorowo
      • georgia.guidestones Re: Kierowca rozjechał 19-latkę 31.07.21, 17:42
        volta2 napisała:

> o rany, gość nie wyjdzie z pudła, ale żeby w takich katowicach takie sceny? w
        > 21 roku?
        Bo w '20 roku w katowicach najstarsi matuzalemi nie mieli pojecia o absolutnie zadnej patologii, a teraz pani, pół roku później, to równia pochyla z efektem kuli snieznej. Udala ci sie wtopa.
      • dziennikaktywnosci Re: Kierowca rozjechał 19-latkę 01.08.21, 16:03
        volta2 napisała:

> o rany, gość nie wyjdzie z pudła, ale żeby w takich katowicach takie sceny? w
        > 21 roku?

Mam nadzieję, że jakiś dobry adwokat się zgłosi i wcale do tego pudła nie trafi.
        Oby.

Biedny człowiek. Jak on musiał się bać.

Wolę taki scenariusz niż taki, że wyciągają go z tego autobus i biją na śmierć. Ciężko pracującego człowieka.

Jakaś głupia ta dziewczyna. Dwójka malutkich dzieci, a ona dupą próbuje zatrzymać autobus. Zero instynktu samozachowawczego. Normalna kobieta spieprza widząc taką sytuację, a nie próbuje rozdzielić bijących się facetów. Nikomu tym nie pomogła.

• dziennikaktywnosci Re: Kierowca rozjechał 19-latkę 01.08.21, 16:09
        asia_i_p napisała:

> Co on próbował zrobić? Bo że rozjechać człowieka, po prostu nie wierzę. Liczył,
        > że oni mu się rozpierzchną jak gołębie? Kretyn kompletny, biedna dziewczyna, b
        > iedne dzieciaki.
        >

A gdyby za kierownicą siedział Twój mąż? Przez miesiące, a nawet lata zmagałby się z taką patologią, martwiąc się o bezpieczeństwo swoje i pasazerow.

Gdyby pozwolił na to, żeby wdarli się do tego autobusu (bo przecież próbowali otworzyć drzwi), wyciągnęli go i skopali na śmierć...

Wolałabyś taki scenariusz? Wtedy by nie był kretynem?
        Przecież on się bał...na pewno nie chciał zabić tej dziewczyny.

Ja bym wolała męża odwiedzać w więzieniu niż na cmentarzu. Serio.

• asia_i_p Re: Kierowca rozjechał 19-latkę 01.08.21, 20:25
          Gdyby za kierownicą siedział mój mąż, to najprawdopodobniej by jednak nikogo nie rozjechał, bo nie próbowałby robić za szeryfa ulicy podjeżdżając do bijącego się towarzystwa i rozpychając je autobusem.

Raz omal nie zahaczył lusterkiem po zmroku faceta. Facet był ubrany na czarno, bez odblasków, szedł wąskim poboczem i był "po użyciu" (nie pijany, ale widać, że po alkoholu). Według e-matkowego kodeksu z tego wątku mąż powinien go był tam zostawić, żeby go ktoś następny potrącił, bo pijącego i nierozsądnego (brak odblasków) nie szkoda, a zresztą to nie jego odpowiedzialność. Tym niemniej, zaprosił go do samochodu i podwiózł do domu, właśnie po to, żeby go ktoś nie potrącił. Być może zmarnował pół godziny, a być może uratował facetowi życie.
      • taniarada Re: Kierowca rozjechał 19-latkę 31.07.21, 15:31
        veryvery napisała:

> Co ten kierowca sobie myślał? Szokująca scena, powinien odpowiadać jak za zabój
        > stwo z premedytacją
        Nic nie myślał miał czekać aż wyważą drzwi? Cygan zawinił a kowala powieszą...Gdzie była policja?
      • konsta-is-me Re: Kierowca rozjechał 19-latkę 31.07.21, 19:12
        Na nagraniu widać,że oni usiłowali otworzyć siła drzwi autobusu...
        I pewnie awantura trwała już dłuższy czas, może grozili kierowcy i pasażerom.
        Jakoś nie wydaje mi się żeby autobus nadjechał nagle i wszystkich celowo rozjechał.
        A że kierowcy puscily nerwy ...
        Tutaj to jest wyrwane z kontekstu, nie wiadomo co tam się wcześniej działo.
        Jakoś wątpię żeby "niewinne dzieciaczki", jak to część matek uważa, bawiły się grzecznie na ulicy, przypadkowo blokując autobus, a wredny kierowca złośliwie w nie wjechał ,bo taki miał kaprys.
        Musiało się tam cóż dużego dziać od jakiegoś czasu,na ulicy .
        • maadzik3 Re: Kierowca rozjechał 19-latkę 01.08.21, 03:57
          nic takiego nie widać. widać autobus który nadjechał, stanął, osoby interweniujące wobec bijących się (w tym ofiarę stojącą tyłem do autobusu 2-3 metry przed nim) i autobus ponownie ruszający z dużym przyspieszeniem i uderzający ofiarę z tyłu w plecy i głowę. To jest zabójstwo Które jest możliwe i z zamiarem bezpośrednim (nie wiem czy był) i z ewentualnym (był na pewno). Nie, nikt autobusu nie zdobywał a posterunek jest tuż obok
    • taniarada Re: Kierowca rozjechał 19-latkę 31.07.21, 15:27
      Jak rozumiem, grupa agresywnie zachowujących się osób wtargnęła nas jezdnię, zablokowała pas ruchu, pomimo sygnałów dawanych przez kierowcę nie tylko nie odsunęli się, ale niektórzy podjęli próby wyważenia drzwi i wtargnięcia do wnętrza pojazdu.
      Kierowca ma obowiązek chronić pasażerów i powierzone mu mienie - pojazd. Zachował się prawidłowo.
        • taniarada Już przepraszam 31.07.21, 16:13
          veryvery napisała:

> Chyba sobie jaja robisz, najechał na tyłem stojącą dziewczynę I ciągnął ją po j
          > ezdni. Nic tego nie usprawiedliwia
          Nie mów jaja jak kobieta na targu bo to brzydko brzmi. Kierowca autobusu PKM Katowice wjechał w grupę awanturujących się na ulicy młodych ludzi. Pod kołami zginęła 19-latka. 31-letni kierowca został zatrzymany. Jak nieoficjalnie ustaliła Wirtualna Polska, w niedzielę ma usłyszeć zarzut zabójstwa.
        • konsta-is-me Re: Kierowca rozjechał 19-latkę 31.07.21, 19:17
          Nikt nie twierdzi chyba że kierowca jest bez winy.
          Ale ty to przedstawiasz jakby ktoś przypadkowo stał na jezdni, bo się zagapil a kierowca mimo to ja przejechał.
          No nie do końca.
          Ogólnie żal mi dziewczyny i trochę kierowcy, obydwoje znaleźli się w złym miejscu o złym czasie.