Dodaj do ulubionych

Czemu nie śpicie?

01.08.21, 07:30
W niedzielny poranek?

Ja się obudziłam o 4 z niewiadomego powodu, pije właśnie 2 kawkę.
Obserwuj wątek
        • heca7 Re: Czemu nie śpicie? 01.08.21, 08:37
          Nie znam się za bardzo na biologii kaczek ale to chyba wygląda tak, że na początku wszystkie są identyczne smile Kaczory przybierają barwę godową później. Po około roku. Bo wtedy osiągają dojrzałość płciową. Więc na razie nie wiem czy w tej rodzinie są kaczory, jeszcze się nie do końca pozbyły pisklęcej szaty wink
          Ale możliwe , że co najmniej dwa są. Wyglądają na dużo większe od reszty.
          • bistian Re: Czemu nie śpicie? 01.08.21, 09:03
            heca7 napisała:

> Ale możliwe , że co najmniej dwa są. Wyglądają na dużo większe od reszty.

Samce większe, większy dziób, czaszka w trójkąt i wpychają się wszędzie pierwsze.

Zarabiasz trochę na nich? Chociaż się zwracają? Wynajem do łapania ślimaków albo żeby sobie ktoś mógł popaść?
            • heca7 Re: Czemu nie śpicie? 01.08.21, 09:55
              big_grin Nie przyszło mi do głowy na nich zarabiać. Raczej są to wydatki, bułka (którą trzeba ususzyć bo świeżej nie wolno) , płatki owsiane, śruta itd. Ale za to każdy ślimak który zmieścił się im do dzioba został dawno unicestwiony.
              Rzeczywiście są takie, które podbiegają do mnie pierwsze- uwielbiają jak im rano sypię płatki na trawnik. I odpychają inne. Jednocześnie kwaczą i syczą czyli daj szybko jeść ale nie dotykaj wink
              • bistian Re: Czemu nie śpicie? 01.08.21, 10:55
                heca7 napisała:

> Rzeczywiście są takie, które podbiegają do mnie pierwsze- uwielbiają jak im ran
                > o sypię płatki na trawnik. I odpychają inne. Jednocześnie kwaczą i syczą czyli
                > daj szybko jeść ale nie dotykaj wink

Chłopaki?
                • heca7 Re: Czemu nie śpicie? 01.08.21, 11:07
                  Tak, właśnie te wyglądają na samców wink Nauczyły się reagować na potrząsanie torebką z płatkami. Biegną wtedy do mnie po trawniku. Jak się przykucnie to z tej perspektywy wyglądają jak szarżujące , małe tyranozaury big_grin
              • tt-tka Re: Czemu nie śpicie? 01.08.21, 12:04
                heca7 napisała:

> big_grin Nie przyszło mi do głowy na nich zarabiać.

A mnie sie pomysly Bistian(a) podobaja smile
                wynajmowanie kaczek do likwidacji slimakow albo zeby ktos chetny mogl sobie popasc, slitfocie strzelic czy cus innego, co moze jeszcze wymyslimy
                co ci szkodzi sprobowac ? smile
                • bistian Re: Czemu nie śpicie? 01.08.21, 13:14
                  tt-tka napisała:

> heca7 napisała:
                  >
                  > > big_grin Nie przyszło mi do głowy na nich zarabiać.
                  >
                  > A mnie sie pomysly Bistian(a) podobaja smile
                  > wynajmowanie kaczek do likwidacji slimakow albo zeby ktos chetny mogl sobie pop
                  > asc, slitfocie strzelic czy cus innego, co moze jeszcze wymyslimy
                  > co ci szkodzi sprobowac ? smile

Ładne ogłoszenie, kalkulacja kosztów i można zarabiać wink
                  W Azji ludzie mają kaczki, które ratują pola przed szarańczą, przyjeżdża transport superdziobów do walki ze złem smile
    • leia33 Re: Czemu nie śpicie? 01.08.21, 08:07
      Sierpień, lato ucieka, szkoda spać. Wstałam też o czwartej, fajnie, bo chłodno. Poszłam z piesełem na spacer, niestety, średnia przyjemność przez te cholerne komary. Nawet psikacze na nie nie działają.
    • gulcia77 Re: Czemu nie śpicie? 01.08.21, 09:08
      Wstałam o 4:30, przed szóstą zalogowałam się w systemie. Wysłałam nocną dyspozytorkę do domu spać. I zaczęłam się użerać z porannymi baranami. Teraz mamy spokój, a około południa zacznie się "W poszukiwaniu straconego czasu", czyli zgubione telefony, klucze, portfele, gibisy, majtki, a najczęściej głowy. A mniej więcej od 13tej obiadki u teściowej. Na szczęście dziś chłodniej, więc odpada Chechło, Rogoźnik, Pławniowice czy Pogoria. O 18tej zmykam do domku i pewnie od razu pójdę spać. Szczęściem, wracają dziewczyny z urlopu i możemy wyskoczyć na kilka tygodni na wieś.
    • tt-tka Re: Czemu nie śpicie? 01.08.21, 10:20
      Nie spimy, bosmy sie zaczytaly. Te trylogie o Cromwellu skonczylam na jednym oddechu. Moze teraz troche pospie, a moze i nie, bo ladnie jest i troche szkoda przesypiac taki fajny dzien.
    • my_fair_lady Re: Czemu nie śpicie? 01.08.21, 20:38
      Jak czytam o “Cromwell’u”, to automatycznie myślę o “25 Cromwell Street” i morderstwach, które tam miały miejsce. Czyli dla mnie - to “automatycznie” (wiem, powtarzam się) “a crime story”.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka