Dodaj do ulubionych

Życzenia imieninowo-urodzinowe

02.08.21, 15:47
jak podejść do tematu?
Obchodzę imieniny 2 dni po niej. Ja dzwonię do siostry z życzeniami, ona do mnie nie. Po kilku dniach córka siostry ma urodziny, a kolejnego dnia mój syn. Do córki siostry dzwonimy z zyczeniami, mój syn takich nie dostaje. Czy uważacie , że brak tu symetryczności? Siostra z takich co imieniny obchodzi
Obserwuj wątek
      • zosia_1 Re: Życzenia imieninowo-urodzinowe 02.08.21, 16:11
        a dlaczego wymuszone? Spodziewam się , ze życzenia będą szczere . Jak siostra deklaruje , że jestem dla nij ważna , a z zachowań to nie wynika to nie wiem co myśleć na tak sprzeczne sygnały. Dodałam też , że sama imieniny obchodzi, czyli nie jest to dzień dla niej obojętny czy taki, którego nie lubi
        • agonyaunt Re: Życzenia imieninowo-urodzinowe 02.08.21, 17:00
          OJP, to jest siostra, nie jakiś ważniak wobec którego trzeba ąę. Zadzwoń do niej w swoje imieniny i powiedz, siostra, zapomniałaś, to sama dzwonię żebyś mi złożyła życzenia.
          Kurde co wy macie za rodziny, że nie można z nimi otwarcie rozmawiać?
    • mitovita Re: Życzenia imieninowo-urodzinowe 02.08.21, 18:24
      Jeśli jest ci przykro że ona nie dzwoni, stawiasz się w sytuacji "chciałabym od ciebie więcej zaangażowania" i proszenia się o zainteresowanie tobą - to przestań dzwonić też , albo powiedz wprost na luzie "ej, imieniny mam! życzenia mi się należą!"

Zasada jest "nie oczekuj to nie będziesz rozczarowana"
      I polecam ją stosować, człowiek jest zdrowszy.

Oni nie mają w zwyczaju składać życzeń. Nie przymusisz ich. Możesz popracować nad młodszą, i np składając jej życzenia powiedzieć "a wiesz, że xx ma też jutro urodziny? na pewno mu będzie miło jakbyś zadzwoniła z życzeniami". Może się młoda nauczy jak matka tego zwyczaju nie nauczyła.

Do ludzi którzy mnie regularnie olewają przestaję się kontaktować. Jak mam ochotę to jakieś życzenia wyślę. Ale bez spiny i bez czekania na rewanż.
      Jeśli uraża cię brak ich zaangażowania to olej te ich imienino/urodziny. Może wtedy wreszcie zauważą twoje istnienie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka