Dodaj do ulubionych

Chmielewska na audiobooku

03.08.21, 17:33
Czy możecie polecić jakieś wydawnictwo? Reklamuje się teraz Lesio na Storytel ale weszłam w to i wychodzi, ze to słuchowisko na Ok ponad godzinę. Czyli cała książka to to nie jest. Albo 1 cześć albo jakieś skróty porobione. Zależy mi bardziej na czytanej książce niż słuchowisku, bo te odgłosy różne mnie wkurzają.
Szukam czegoś fajnego na długa podróż.
Obserwuj wątek
    • annaboleyn Re: Chmielewska na audiobooku 03.08.21, 17:54
      Lesio na Storytel to pełna wersja. Nie jest to słuchowisko. Czyta Tomasz Kot i jest to rzecz genialna. Pozostałe książki Chmielewskiej na Storytel czyta Ewa Abart i również są to pełne wersje. Myślę, że spadkobiercy dogadali się z wydawnictwem, bo Storytel ma na Chmielewską wyłączność i sukcesywnie pojawiają się kolejne książki. Niestety, pani Abart nie jest lektorką idealną, dużo błędów, takich mówionych literówek.

Nie wiem, dlaczego "Lesio" pokazuje Ci się jako godzinna wersja. U mnie wygląda to jak na załączonym obrazku. Może się przeloguj?
    • annaboleyn Re: Chmielewska na audiobooku 03.08.21, 17:55
      Nie wiem natomiast czy polecam na długą podróż, bo przy "Lesiu" czytanym przez Kota kilka razy zwyczajnie się popłakałam ze śmiechu, mimo, że z humoru Chmielewskiej trochę już wyrosłam. Za kierownicą to może być niebezpieczne smile
        • annaboleyn Re: Chmielewska na audiobooku 03.08.21, 23:19
          jasnoklarowna napisała:

> No właśnie, była i książka i słuchowisko.
          > Słuchowisko to dostałam kiedyś też na płycie jako gratis do czegoś tam, chyba j
          > akiejś gazety.
          > Nie umywa się do książki.

Chmielewska przyznała, że nie miała szczęścia do słuchowisk...
        • turzyca Re: Chmielewska na audiobooku 04.08.21, 00:10
          Też się na to złapałam i klęłam na czym świat stoi. Nie rozumiem, czemu proza Agaty Christie może być przerabiana na słuchowiska z dobrymi aktorami i sensownymi efektami dźwiękowymi praktycznie bez skracania tekstu, a powieści Chmielewskiej zostały tak poszatkowane. Bez sensu to, bo akurat u Chmielewskiej słowo na stronie 3 i na stronie 8 powoduje salwę śmiechu na stronie 45.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka