Dodaj do ulubionych

Ceny hoteli, kwater, wypoczynku oszalały....

03.08.21, 17:39
Muszę zwrócić honor osobom, z którymi w innym wątku kłóciłem się odnośnie noclegów w hotelach nad morzem po 1000 zł doba. Swój pobyt na płw. Helskim bukowałem w styczniu, niestety od tego czasu zmieniło się wszystko.

Znajomi są właśnie nad jeziorem w rejonie fajnym, acz średnio rozpropagowanym turystycznie, postanowiłem ich spontanicznie odwiedzić i aby nie zwalać się na łeb wynająć coś w pobliżu.

I teraz tak. Miejsce w malutkim pensjonacie obok domku znajomych, które kiedyś kosztowało 150 zł/doba (dla "swoich" - 100 zł/doba), kosztuje teraz 250 zł/doba , do tego wszystko wykupione na parę tygodni naprzód. Odpalam zatem booking ze zniżką 2 stopnia i analizuję cały region po mapie. Powtarzam jeszcze raz - jest to rejon Polski absolutnie drugorzędny, żadne "wow", to nie są topowe miejsca Mazur. No i jakie ceny widzę? Za 135-150 zł/doba można przenocować W NORZE, w warunkach absolutnego substandardu. W zasadzie jaki-taki poziom to jest od 350 zł doba/pokój. Przypomnę, że jeszcze całkiem niedawno tyle kosztowały podwarszawskie niezłe hotele 4* z dużymi basenami, spa itp. (teraz kosztują w promocji 550 zł/doba/pokój).

Reasumując. Jadąc na polskie zadupie, w rejon gdzie nie ma nic szczególnego poza lasem i paroma jeziorkami (nie wszystkie się nadają do wypoczynku, niektóre to zamulałe leśne bajora) mam płacić minimum 350 zł/doba! A jest w tym rejonie również jeden hotel nieco bardziej znany, z saunami i basenem i .... tadam! ... on kosztuje teraz ponad 1000 zł doba , przy czym w najbliższym czasie można znaleźć wolny pokój na... 2 doby (!). Poza tym jest full WYKUPIONE.

Powiem szczerze, jestem zszokowany tym co się dzieje w naszym kraju po covidzie, to jest jakaś masakra cenowa. A najlepsze, że to wszystko jest ostro kupowane, w wielu przypadkach miejsc brak, co świadczy, że wolny "piniądz" w narodzie jest (oszczędzili z pińcet plusa? wink )

Także jeszcze raz zwracam honor osobom, które postponowałem i pozostaję w ciężkim szoku.
Obserwuj wątek
    • primula.alpicola Re: Ceny hoteli, kwater, wypoczynku oszalały.... 03.08.21, 17:48
      Jak patrzę na inflację, to mam większą skłonność do wydawania forsy, również na miłe spędzanie czasu.
      Może to jest jakieś wyjaśnienie zjawiska "miejsc brak".

W Chorwacji ceny za apartamenty nie zmieniły się, przynajmniej te, z których wybierałam. W restauracjach i marketach drożej niż rok, dwa lata temu.
      • wapaha Re: Ceny hoteli, kwater, wypoczynku oszalały.... 03.08.21, 17:58
        primula.alpicola napisała:

> Jak patrzę na inflację, to mam większą skłonność do wydawania forsy, również na
        > miłe spędzanie czasu.
        > Może to jest jakieś wyjaśnienie zjawiska "miejsc brak".
        >
        > W Chorwacji ceny za apartamenty nie zmieniły się, przynajmniej te, z których wy
        > bierałam. W restauracjach i marketach drożej niż rok, dwa lata temu.

a właśnie, bo ja już mentalnie się pakuje wink
        wiem, ze każde miejsce ma swoją specyfikę -my więszość zakupów robimy w lidlu - generalnie ceny produktów żywnościowych od dekady 15-20% droższe. Mówisz, że teraz poszły jeszcze w górę ?
        • primula.alpicola Re: Ceny hoteli, kwater, wypoczynku oszalały.... 03.08.21, 18:03
          Niestety analiz paragonowych nie prowadziłam, ale takie odniosłam ogólne wrażenie. Kupowaliśmy głównie w Konzumie.
          Jedzenie na mieście też jakby drożej.
          Ps. Zazdroszę Ci, że wyjazd przed Tobą. A ja tu marznę w tej pólnocnej krainie. Leżę teraz na leżaku pod kocem i z herbatką, jak w jakimś sanatorium gruźliczym😁
          • wapaha Re: Ceny hoteli, kwater, wypoczynku oszalały.... 03.08.21, 18:21
            Tak jak się umawiałyśmy- ja zazdrościłam tobie a ty teraz mi wink Też sie cieszę - trochę niesmiało oczekując ciągle że coś sie posra uncertain ( covidowo )
            My w Konzum rzadko robimy zakupy, chyba że trzeba na szybko skoczyć ( 3min). Zaopatrujemy się zawsze w Lidl, a owoce na rynku, pieczywo w "pekarach" wink no i wino w winiarniach wink. Nie mogę doczekać sie moich poranków - zawsze wychodzę biegać, wracając wpadam do pekary po świeze pieczywo, a na schodach do naszego APP rosną winogrona więc wracam zdechła, spocona i ładuję te węglowodany wink
            p.s. u mnie wakacje ( mentalne) dłużej - bo urlop do początków września zakończony krótkim wypadem do szwecji , 3 tyg i mini wypad z męzem na kilka dni do warszawy wink póki co rozkoszuję się...załadowanym dniem , bo młodemu rekompensuję 2 tyg kiblowania w domu
    • sarah_black38 Re: Ceny hoteli, kwater, wypoczynku oszalały.... 03.08.21, 17:54
      Bez przesady. Wróciłam wlaśnie znad morza, ze swojej wioski, gdzie jeździmy od lat ( miejscówki nawet na torturach nie zdradzę wink ) . Pokój z łazienką w fajnym standardzie 60 zł/osoba ( od zeszłego roku podrożało 5 zł), jedzenie w ulubionej garkuchni podrożało 5- 6 zł ( miałam schowane w przewodniku papierowe menu sprzed 2 lat, stąd wiem i mogłam z ciekawości porownać ceny ). Aperol spritz tyle samo co w zeszłych latach. Nie rozumiałam, gdzie te paragony grozy ? !
    • wapaha Re: Ceny hoteli, kwater, wypoczynku oszalały.... 03.08.21, 17:56
      Patrz, a tu masz przykładowe zadupie - jakieś jeziora i lasek tongue_out tongue_out tongue_out ( jęzor potrójny bo miejsce urokliwe przyrodniczo )
      320 zł za 4 osoby za dobę za taki z Łazienka
      Ława i stół na tarasie
      Ankes kuchenny
      Lodówka
      Stół śniadaniowy
      Kuchenka indukcyjnaWyposażenie kuchni (naczynia, garnki, sztućce)

Telewizor TV 32″ LED
      2 łóżka kontynentalne pojedyncze
      1 łóżko kontynentalne małżeńskie
      Sofa z funkcją spania

co kto lubi..

Ale- że ceny wzrosły to niestety prawda- wszystkie - od przysłowiowych lodów po ceny wynajmu
      p.s. my w Cro w tym roku płacimy 5euro/doba mniej niż w 2017 ( to samo miejsce)
      • swiecaca Re: Ceny hoteli, kwater, wypoczynku oszalały.... 03.08.21, 19:09
        Ale czy są tam wolne miejsca? Śmiem wątpić. Jak szukałam parę tygodni temu domku gdziekolwiek w Polsce, to te poniżej 500zl/doba były wszystkie zabukowane na całe wakacje. Droższe w dużej mierze też. Cudem udało mi się znaleźć tańszy domek w fajnym miejscu, choć poniżej standardu który wybieram zazwyczaj.
          • andace Re: Ceny hoteli, kwater, wypoczynku oszalały.... 03.08.21, 23:24
            Ten domek jest całkiem ok, ale przy 2 osobach to 160 pln za dobę + prąd + wyżywienie, wiec będzie ok 500 pln za dobę.
            Inne opcje na tym kempingu (np pokoje 2-osobowe) może taniej ale standard taki ze akurat ja wolałabym zostać w domu niż spać na starym pojedynczym tapczanie 🤢
            W agroturystyce koło Ełku za 340 za dobę miałam nocleg dla 2 osób z wyżywieniem w nieporównywalnym standardzie, tyle że tam w sezonie trzeba rezerwować co najmniej pół roku z wyprzedzeniem.
            • wapaha Re: Ceny hoteli, kwater, wypoczynku oszalały.... 04.08.21, 08:47
              skąd wzięłaś te 500 zł ???
              2 os w warunkach tego typu ( wieś ) nawet jak zaopatrzą lodówkę we frykasy nie zjedzą więcej niż 100 zł wink Przecież jeść muszą zarówno w domu jak i na wyjeździe. Stawka domowa na jedną osobę to ok 30 zł . Jesli prądu przez 2 tyg zużyją za 50 zł to max
              • andace Re: Ceny hoteli, kwater, wypoczynku oszalały.... 04.08.21, 09:23
                Na wakacjach nie gotuje, szukam lokalnego jedzenia i nijak za 60 PLN nie zjemy w dwie osoby 2 posiłków. W czerwcu na Mazurach w bardzo małych lokalnych miejscówkach płaciliśmy 80-100 PLN za śniadanie i ok 100-150 za obiado-kolacje za 2 osoby.
                Czyli domek 320 za dobę to 3200 za 10 dni za same noclegi, tanio to nie jest i na pewno nie mityczne 60 pln od osoby. + 600 za wyżywienie (i to w wersji minimalnej) + benzyna na dojazd. Za 4000 PLN za 2 osoby znajdę last minute za granicą.
                Za 30 PLN w sezonie letnim od osoby to może przeżyłabym w NL (gdzie sama robię sery, jogurt, owoce są tanie, piekę chleb etc) ale nie w Warszawie gdzie wczoraj za kilo borówek i kilogram truskawek zapłaciłam 62 PLN i starczy to nam max na 3 dni.
                • wapaha Re: Ceny hoteli, kwater, wypoczynku oszalały.... 04.08.21, 09:29
                  andace napisał(a):

> Na wakacjach nie gotuje, szukam lokalnego jedzenia

A to już dodatkowe elementy wakacji. To co wkleiłam pokazuje, że można znaleźć dobrą kwaterę za dobre pieniądze . NIe siedzę nikomu w żołądku, w głowie ani w portfelu wink

i nijak za 60 PLN nie zjemy
                  > w dwie osoby 2 posiłków. W czerwcu na Mazurach w bardzo małych lokalnych miejsc
                  > ówkach płaciliśmy 80-100 PLN za śniadanie i ok 100-150 za obiado-kolacje za 2 o
                  > soby.

jesteście albo bogaci albo głupi - w obu przypadkach nie ma się czym chwalić wink

> Czyli domek 320 za dobę to 3200 za 10 dni za same noclegi, tanio to nie jest i
                  > na pewno nie mityczne 60 pln od osoby. + 600 za wyżywienie (i to w wersji minim
                  > alnej) + benzyna na dojazd. Za 4000 PLN za 2 osoby znajdę last minute za granic
                  > ą.

To nie jest mityczne tylko realne.

> Za 30 PLN w sezonie letnim od osoby to może przeżyłabym w NL (gdzie sama robię
                  > sery, jogurt, owoce są tanie, piekę chleb etc) ale nie w Warszawie gdzie wczor
                  > aj za kilo borówek i kilogram truskawek zapłaciłam 62 PLN i starczy to nam max
                  > na 3 dni.

J/w - albo bogata albo głupia
                  Ja właśnie kończę borówki kupione za 19,98 /kg ..

• andace Re: Ceny hoteli, kwater, wypoczynku oszalały.... 04.08.21, 10:18
                    To nie jest mityczne tylko realne.

Ale właśnie zaproponowałaś mi domek za 320 PLN czyli 160 PLN za osobę - to gdzie ten realizm? Pokoje są po 200 PLN w standardzie z lat 90-tych, jeździłam w takie miejsca na studiach, teraz nie muszę. Jak mam zapłacić 200 pln za spanie na starej wersalce i jedzenie w stołówce (bo w pokojach nie ma kuchni) to wole zostać w domu 🙄 ale kto co lubi.

I jak podróżuje w 3cim świecie i zwiedzam (np Indonezje, Kambodżę, Wietnam) to nie mam problemu z niskim standardem, wystarczy łóżko i prysznic nawet z zimna wodą ale wtedy płace 20-30 PLN za noc i nie oczekuje luksusów bo spędzam w takich miejscach tylko noce.
                    Ale w PL gdzie może 2 tyg padać, chce mieć warunki przynajmniej takie jak w domu, ale urlopu mam tylko 26 dni i chcę odpocząć. Nie robię zakupów w Lidlu i nie chcę spędzać w kuchni pół dnia (wiem, wiem szybka zupa etc) i nie chcę sprzątać.
                    Dla mnie to normalne ale najwyraźniej jestem głupia, dziękuje za diagnozę.

Za 3200 pln na 10 dni to mam hotel na Wyspach Kanaryjskich, przy plaży, z wyżywieniem, basenem i sprzątaniem i przelot kosztuje mnie tyle co benzyna w PL.

Borówki kosztowały 30 PLN za kilo, czyli 10 pln drozej, nadal to nie wystarcza na cały dzień i nijak nie wyjdzie 30 PLN za dzienne wyżywienie.
                    • wapaha Re: Ceny hoteli, kwater, wypoczynku oszalały.... 04.08.21, 10:43
                      Ale o czym ty mówisz ? Wkleiłam propozycję 320 zł za domek dla 4 os wink - z mojej matematyki wynika że wychodzi 80 zł za osobę tongue_out

Dość specyficzne masz podejście - w Pl wystrój lat 90tych gryzie ale w takiej Kambodży dziura w podłodze zamiast wc już jest zajebista big_grin

Ale w PL gdzie może 2 tyg padać, chce mieć warunki przynajmniej takie jak w domu, ale urlopu mam tylko 26 dni i chcę odpocząć.

ale czekaaaaaj-ty teraz dyskutujesz ze mną nt wyższości wakacji za granicą od wakacji w pl czy co ?- a po co jesli mozna wiedzieć ?-

Dla mnie to normalne ale najwyraźniej jestem głupia, dziękuje za diagnozę.

nie moja wina, że z opcji bogata vs głupia wybrałaś dla siebie tę drugą

Borówki kosztowały 30 PLN za kilo, czyli 10 pln drozej, nadal to nie wystarcza na cały dzień i nijak nie wyjdzie 30 PLN za dzienne wyżywienie.

żywisz się samymi borówkami ?
                      ło matko !
                      • andace Re: Ceny hoteli, kwater, wypoczynku oszalały.... 04.08.21, 10:49
                        W Kambodży za 30 PLN była normalna bardzo prosta łazienka, nowe (bardzo proste drewniane łóżka) a nie stare spleśniałe tapczany.

Szukam noclegu dla 2 osób, domek jest fajny ale 320 PLN to bardzo dużo, reszta noclegów na tym kempingu jest nieakceptowalna.

Ale przecież Ty pisałaś o wyżywieniu za 30 PLN od osoby - jak wydam nawet 19,90 na borówki na 2 dni to dużo mi nie zostanie na resztę bo nie żywię się samymi borówkami 😂
                        • wapaha Re: Ceny hoteli, kwater, wypoczynku oszalały.... 04.08.21, 12:31
                          19,90zł na dwa dni daje 10 zł na dzień. CO jeszcze sobie życzysz do tych borówek ?
                          To już jest kwestia osobnicza- jak napisałam wyżej- co kto lubi

I zrozum- ja nie szukam noclegu dla ciebie i osoby towarzyszącej. Podałam przykłąd domku -jak sama stwierdziłaś fajnego- dla 4 osób za 320 zł- bo odpisuję NA POST AUTORA
                    • riki_i Re: Ceny hoteli, kwater, wypoczynku oszalały.... 04.08.21, 10:54
                      andace napisał(a):

> Pokoje są po 200 PLN w standardzie z lat 90-tych, jeździłam w ta
                      > kie miejsca na studiach, teraz nie muszę. Jak mam zapłacić 200 pln za spanie na
                      > starej wersalce i jedzenie w stołówce (bo w pokojach nie ma kuchni) to wole zo
                      > stać w domu 🙄 ale kto co lubi.

Sorry że się wtrącam w cudzą dyskusję, ale taki wymiar cenowy też mnie szokuje. 200 zł za pokój w standardzie "stara wersalka i smrodek końcowego PRL-u/wczesnych lat 90-tych" to jest IMO pełen szok.
                • hrabina_niczyja Re: Ceny hoteli, kwater, wypoczynku oszalały.... 04.08.21, 11:58
                  Głupota nie ma się co przechwalać. Właśnie się zakwaterowalam, pokój współczesny, z balkonem, łóżko dwuosobowe, żadna wersalka i wiszący tv. Po drodze zjedliśmy śniadanie za 20 zł osoba i to już z kawą i za chwilę idziemy na obiad, nie przewiduje rachunku większego niż 100 za parę, a to już z deserem i kawa. A borówek nie lubimy, za to chętnie zajrzymy do Biedry i wieczorem zrobimy grilla.
                  • wapaha Re: Ceny hoteli, kwater, wypoczynku oszalały.... 04.08.21, 12:33
                    hrabina_niczyja napisała:

> Głupota nie ma się co przechwalać. Właśnie się zakwaterowalam, pokój współczesn
                    > y, z balkonem, łóżko dwuosobowe, żadna wersalka i wiszący tv. Po drodze zjedliś
                    > my śniadanie za 20 zł osoba i to już z kawą i za chwilę idziemy na obiad, nie p
                    > rzewiduje rachunku większego niż 100 za parę, a to już z deserem i kawa. A boró
                    > wek nie lubimy, za to chętnie zajrzymy do Biedry i wieczorem zrobimy grilla.

ale w Kambodży ? tongue_out suspicious
                            • andace Re: Ceny hoteli, kwater, wypoczynku oszalały.... 04.08.21, 13:46
                              W Kambodży śniadania były za mniej niż dolara. Jak mam wydać 4 tys na kempingu w PL i gotować w upale to wole poleciec do Azji.

W sumie to smutne ze ta Kambodża cię tak ubodła, polecam wakacje, piękny kraj, tanio, Ankor Wat nieprawdopodobny, tak samo jak wulkany o wschodzie słońca na Jawie, warany na Komodo czy Taj Mahal w Indiach. Nie mówiąc już o Tajlandii gdzie nocleg w 4* hotelu przy plaży kosztuje 60 USD, na balkonie jest jacuzzi i stoliki są na piasku wiec nie muszę wracać 50 km do kwatery żeby zjeść zupę i wrócić plażę 😂 podróżuje bardzo dużo (a przynajmniej podróżowałam do zeszłego roku) wiec twoje złośliwości świadczą o tobie i twoich problemach a nie o mnie.

Ale mówimy o Polsce, jest drogo i tyle. Lubię podróżować po Polsce, pokazywać kraj mężowi ale to już bardziej sentyment bo łatwiej i taniej pojechać gdzieś indziej.
                              EOT (mąż nie widział Ankor Wat wiec wracam do szukania hotelu w Kambodży 😉😉)
                              • wapaha Re: Ceny hoteli, kwater, wypoczynku oszalały.... 04.08.21, 13:54
                                andace napisał(a):

>
                                > W sumie to smutne ze ta Kambodża cię tak ubodła

nie ubodła, raczej rozśmieszyła, nie zauwazyłas ? wink

, polecam wakacje, piękny kraj,
                                > tanio,

a dziękuję, wierzę że ci się podoba ale nie mój klimat - nie pociąga mnie Azja ani trochę, to wakacje z typu horror

podróżuje bardzo dużo (a przynajmniej podróżowałam do zeszłego rok
                                > u) wiec twoje złośliwości świadczą o tobie i twoich problemach a nie o mnie.

jakie złośliwości ? że wątek jest o Polsce a ty piszesz o Kambodży ? wink

>
                                > Ale mówimy o Polsce, jest drogo i tyle. Lubię podróżować po Polsce, pokazywać k
                                > raj mężowi ale to już bardziej sentyment bo łatwiej i taniej pojechać gdzieś in
                                > dziej.

To prawda, Polska jest droga- zwłaszcza że-jeżeli komuś na tym zalezy- nie ma gwarancji pogody

> EOT (mąż nie widział Ankor Wat wiec wracam do szukania hotelu w Kambodży 😉😉)

oki, jak sobie życzysz- to ty podczepiłaś się pode mnie a nie ja pod ciebie wink
                      • wapaha Re: Ceny hoteli, kwater, wypoczynku oszalały.... 04.08.21, 13:55
                        hrabina_niczyja napisała:

> No weź Wapaha, też się przyznaj, że jesteś taki sam wieśniak jak ja i jedyne co
                        > zwiedzasz to pobliski las 😂 Ja w tym roku mam wypas, bo dojechałam aż do Zwie
                        > rzyńca. Ale nie ma się też co chwalić, w końcu co tam ciekawego, wiocha, lasy,
                        > rzeczki. Lipa pani.

big_grin
                        jezdem
                        i własnie kończę tę niezdrowe marnowanie czasu i idę w las -bo się przyspawałam wink - bede za czas jakis wink
                      • andace Re: Ceny hoteli, kwater, wypoczynku oszalały.... 04.08.21, 13:59
                        W tym roku byłam na Podlasiu, na Warmii, na Mazurach i na Śląsku. Na wakacje jadę w polskie góry i do kotliny Kłodzkiej. byliśmy tez we Wrocławiu, Białymstoku i Poznaniu na wypady weekendowe, planuje jeszcze Katowice i Lublin. Wioski, lasy i jeziora są dla mnie super bo mieszkam w centum miasta. Ale najwyraźniej panią prezes Kambodża też razi, a tam dużo taniej niż na Mazurach w PL 😂
                  • andace Re: Ceny hoteli, kwater, wypoczynku oszalały.... 04.08.21, 13:35
                    I zapomniałaś wspomnieć że jest wspólna łazienka. 🙄
                    Jestem dziecko PRLu, jeździłam jako studentka do takiego standardu w latach 90tych, teraz pracuje i skanseny omijam.
                    Wiszący czy stojący TV nie jest mi potrzebny i nie jest to wyznacznikiem „luksusu” pokoju, przynajmniej nie dla mnie. W większości miejsc w których nocuje telewizorów nie ma.
                    Mięso ograniczam, za grillem nie przepadam i niestety ale mięsa z Biedronki bym nie zjadła, ale na zdrowie.
                    Biorąc pod uwagę cenę np jajek eko, dobrej mąki, sera czy wędliny, warzyw czy kawy świeżo wypalanej z palarni, ciekawa jestem co jest w śniadaniu za 20 pln i gdzie kawiarnia robiła zakupy, zakładam ze tez w Biedronce 😂
                    • hrabina_niczyja Re: Ceny hoteli, kwater, wypoczynku oszalały.... 04.08.21, 13:43
                      Akurat dzielona ze znajomą parą, z którą często gęsto dzieliliśmy mieszkanie, więc różnicy mi nie robi. Poza tym jaja eko to mi przywozi wiejska baba, a ekologiczne wędlinki wędzi mój chłop z ojcem albo wujek. Także nie trafiłaś panno hrabianko 😂 Ale ja nikomu nie bronię chodzić na weekendowym wypadzie i szukać eko sreko żarcia.
                      • andace Re: Ceny hoteli, kwater, wypoczynku oszalały.... 04.08.21, 13:53
                        Mam w domu 2 łazienki wiec nawet u siebie nie dzielę łazienki z gośćmi, ale nie jestem panią prezes 😂😂

Nigdzie nie szukam, zazwyczaj nocuje w miejscówkach ze śniadaniem i nie musi być eko, ważne żeby było lokalne, z lokalnych produktów i dobrej jakości.

I z przyjemnością zapłacę innym za ich czas i pracę wiec nie oczekuje śniadania za 20 pln z domowym chlebem i domowymi przetworami.
    • lauren6 Re: Ceny hoteli, kwater, wypoczynku oszalały.... 03.08.21, 17:59
      Miałam podobny przypadek. Byliśmy nad morzem, pobyt zarezerwowany zimą. Chcieliśmy odwiedzić znajomych na Helu i rozważaliśmy przekimanie na półwyspie. Wchodzę na stronę hotelu, sprawdzam cenę za naszą rodzinę: 2000 zł za dobę za mały pokoik 2 osobowy, apartament ponad 3000 zł/doba. Odpadam.

Mam nadzieję, że po wakacjach ceny wrócą do normy. Jeszcze w lutym można było zarezerwować hotel jedynie 5%-10% drożej niż rok wcześniej. Obecne ceny są absurdalne.
    • srubokretka Re: Ceny hoteli, kwater, wypoczynku oszalały.... 03.08.21, 18:09
      U nas tez tak jest. Dodatkowo miesc nie ma lub ludzie wynajmuja miejsca tylko turystom, ktorym kiedys wynajmowali. Nie chca nowych, bo sie wirusa boja... zreszta huk wie co teraz w ludzkich glowach sie legnie.

Dlatego nie zdecydowalam sie do Pl w tym roku leciec. Wiedzialam, ze tak bedzie. Wyjade, zabule i wszedzie do okola beda znaki wariactwa.
    • asiairma Re: Ceny hoteli, kwater, wypoczynku oszalały.... 03.08.21, 18:09
      O cenach hoteli i kwater się nie wypowiem, bo nie sprawdzałam. Ale okazuje się, że wcale nie tak łatwo wydać te bony. Strony internetowe trzech pierwszych miejsc, które sprawdzałam (zoo, akwarium, rejs na Hel) informują, że nie realizują bonów.
      Naszły mnie wątpliwości czy polecana przez emamę agroturystyka bawi się w bony czy są to nieliczne wyjątki.
    • mama-ola Re: Ceny hoteli, kwater, wypoczynku oszalały.... 03.08.21, 18:11
      A airbnb sprawdzałeś?
      Ja zapłaciłam 1600 za 10 dób (słownie: dziesięć), mieszkaliśmy w 3 osoby, więc ok. 50 zł / os. / doba w turystycznej miejscowości.
      A, mogło byc jeszcze taniej, ale dałam 150 zł za to, żeby mi zwrócili pieniądze, jeśli zrezygnuję w ostatniej chwili.
      • riki_i Re: Ceny hoteli, kwater, wypoczynku oszalały.... 04.08.21, 10:37
        mama-ola napisała:

> A airbnb sprawdzałeś?

Nie, trudno wśród pól, jezior i lasów znaleźć airbnb, owszem są w rejonie większe miejscowości, ale one zupełnie nie są turystyczne i nie chciałbym tam kwaterować. W jednej z nich jakiś miejski hotelik całkiem niezły znalazłem po 200 złotych, tylko po co? Musiałbym codziennie robić wyprawy, i do tych znajomych, i do miejsc wypoczynku. Sama miejscowość typowe małe miasteczko w którym nie ma nic,

> Ja zapłaciłam 1600 za 10 dób (słownie: dziesięć), mieszkaliśmy w 3 osoby, więc
        > ok. 50 zł / os. / doba w turystycznej miejscowości.
        > A, mogło byc jeszcze taniej, ale dałam 150 zł za to, żeby mi zwrócili pieniądze
        > , jeśli zrezygnuję w ostatniej chwili.

Gratuluacje
    • chococaffe Re: Ceny hoteli, kwater, wypoczynku oszalały.... 03.08.21, 18:35
      w czerwcu płaciłam za pokój nad morzem (Mierzeja) 70 pln, rezerwacja 2-3 dni wcześniej)

Parę dni (tydzień?) temu sprawdzałam Sopot ceny o wiele wyższe niż w zeszłym roku i prawie wszystko zajęte. Sprawdzałam dzisiaj - ceny 2-3 razy tyle co w zeszłym roku i prawie nic nie ma.
    • norra.a Re: Ceny hoteli, kwater, wypoczynku oszalały.... 03.08.21, 19:01
      Też się wpisywałam w tamtym wątku, zapłaciłam ostatecznie prawie 1100zł za dobę w domku, w cenę było wliczone wyżywienie (choć tyle).
      Jeszcze nie spałam w tak fatalnych warunkach, łóżka to były stare zużyte tapczany, jedna szafa na całą rodzinę. Bez aneksu kuchennego, żadnych sprzętów... Hotel miał w nazwie medical, spa i coś chyba jeszcze, a wróciliśmy z bólem pleców i zmęczeniem. Licząc, że tyle płacę miałam nadzieję na przynajmniej przyzwoity standard, w zeszłym roku płaciłam 350zł za fantastyczny, nowiutki domek.
    • memphis90 Re: Ceny hoteli, kwater, wypoczynku oszalały.... 03.08.21, 19:09
      Ja Ci pokażę ofertę:
      "Rodzinne wakacje na Warmii, od 1238zl/os!"
      Wchodzisz w tę konkretną ofertę, a tu:
      "Pakiet "Rodzinne wakacje na Warmii 2021" w cenie 6900 zł obejmuje (bla, bla, bla) ".

Jakim cudem z 4900 robi się 6900, to nie mam pojęcia... 😜 2 tysie za klinknięcie, nieźle...
    • hrabina_niczyja Re: Ceny hoteli, kwater, wypoczynku oszalały.... 03.08.21, 19:16
      Nie wiem, ale ja jutro jadę na zadupie, a konkretnie do Zwierzyńca. Pokój u znajomej babki 80 zł doba za 2 osoby, śniadania 12 zeta dla chętnych. Byłam już tam i miejsce fajne, czyste, zadbane, pokoje z balkonem, przestronne. Fakt, łazienka wspólna, ale dzielona z 2 pokojami, a w drugim będzie znajoma para, więc dla mnie nie ma problemu. Za tydzień ponownie wyjeżdżam na kilka dni, cenowo tak samo. Pod koniec sierpnia Chorwacja. Apartament 4osibowy 100 euro za dobę, znajoma była, mieszkała, przywiozła zdjęcia, więc warunki całkiem całkiem.
    • fragile_f Re: Ceny hoteli, kwater, wypoczynku oszalały.... 03.08.21, 19:23
      A wez mnie nawet nie denerwuj. Mamy zaplanowane dwa wyjazdy

To samo miejsce co 2 lata temu, podobny hotel - w tym roku płacimy o $400 wiecej za 4 doby. Mamy tez zabookowane hotele na "rajskiej wyspie", doliczaja sobie $400 za covidowe sprzatanie (taaaa), cena wynajmu samochodu na czas urlopu jest rowno 2x wyzsza niz 2 lata temu w rownie atrakcyjnym miejscu.

Ogolnie to na wakacje wydamy w tym roku gdzies z $5000 wiecej, niz w 2019 (a wtedy troche poszalelismy!).
    • dyzurny_troll_forum Re: Ceny hoteli, kwater, wypoczynku oszalały.... 03.08.21, 21:28
      riki_i napisał:

> Przypomnę, że jeszcze całkiem niedawno tyle kosztowały podwarsza
      > wskie niezłe hotele 4* z dużymi basenami, spa itp. (teraz kosztują w promocji 5
      > 50 zł/doba/pokój).

Co do Warszawy to się nie zgodzę. Mam porównanie kilku hoteli Accora lipiec '20 do lipca '21. I albo jest jakieś 70% ceny z '20 albo dostaje się za cenę samego pokoju z '20 dodatkowo pakiet parking + obiado kolacja.
          • thank_you Re: Ceny hoteli, kwater, wypoczynku oszalały.... 04.08.21, 11:49
            Właśnie. A hotele w Warszawie są w takiej samej cenie (w podobnym okresie) co rok czy dwa lata temu - zabieram czasami młodego do warszawskich 5* (nie polując na promocje, choć te - wiadomo, są dość często, ale u nas to po prostu spontaniczne akcje) - i nic się nie zmieniło.

W 5* hotelach w Polsce ceny też się nie zmieniły - jakie były, takie są - płacimy w tym roku tyle samo, co w zeszłym i tyle samo, co 2 lata temu.

Szaleństwo jest w obiektach z mniejszą ilością gwiazdek, kwaterach, domkach itp. przybytkach. Znajomi w Juracie płacili po 700 zł za dwukopokojowy "apartament" - bez śniadań, basenu itp. Jeżdżą tam od lat (wynajmują stadnie prawie cały obiekt), na kilka tygodni. Ja za niewiele więcej mam 5* hotel z basenem, śniadaniami, leżakami, barem na plaży, nie muszą stać w kolejce po obiad tylko idę do hotelowej restauracji.

Pewnie niedługo 5* też odskoczą.
      • riki_i Re: Ceny hoteli, kwater, wypoczynku oszalały.... 04.08.21, 10:45
        @ dyzurny_troll_forum

To jest jedyny wyjątek! Tak jak Ci napisała lauren6, podróże służbowe jeszcze nie wróciły do normy, ta sfera pozostaje wciąż zamrożona i stąd utrzymuje się nadal "skansen niskich cen" hoteli warszawskich.

W porównaniu do miejscowości turystycznych jest to inna planeta.

Btw mam info, że np. na Ukrainie jest podobnie. Ceny hoteli w Kijowie luzik, a w Odessie szpilki nie wciśniesz.
    • szmytka1 Re: Ceny hoteli, kwater, wypoczynku oszalały.... 03.08.21, 21:35
      A ja posłuchałam emateczek i postanowiłam bon zrealizwac, niedaleko 150 km od domu, że ogarnę 2 dni atrakcji. Wziełąm hotel, nocowanie na antresoli, dla dzieci dostawka. 1 doba na 2 dorosłych i 2 dzieci 1500 zł, gdybym chciała dokupić obiadkolację, to prawie 1800 za dobę.
    • hannibal_lectourer Re: Ceny hoteli, kwater, wypoczynku oszalały.... 03.08.21, 22:19
      Z tydzień temu potwierdzona rezerwacja na booking (zapłacona, bezzwrotna) 7 nocy w sierpniu za 1260 dla dorosłego i dziecka w dwuosobowym pokoju w Kołobrzegu. Dzielnica willowa, ze dwa kilosy od dworca, po kilometrze do dwóch plaż. Wtopy booking od jakichś 7 lat nie miał u mnie przy bezzwrotnych. U nich ośrodek od 2011 roku na stronie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka