Dodaj do ulubionych

Picie alkoholu w czasie starań o dziecko

03.08.21, 18:00
Zadziwia mnie podejście niektórych kobiet stających się o dziecko, które uważają że picie po owulacji jest ok bo zarodek nie ma jeszcze pepowiny i nic mu się nie stanie. Wiele razy widziałam jak kobiety pocieszają się na forach gdy okazało się że po zakrapianej imprezie zrobiły pozytywny test ciążowy. Mnożą się przykłady jak to jedna z druga urodziła zdrowe dziecko mimo że piły przed wykonaniem testu. Przecież postacie FAS sa przerozne, może to być w najłagodniejszej wersji tylko problem ze skupieniem uwagi w szkole albo problemy z mtematyka. Dla mnie jest to skrajnie nieodpowiedzialne, kompletnie tego nie rozumiem jak można pic w ciąży. Przecież to że zarodek jest chroniony na początku to jest całkowity mit. Może takie picie doprowadzić do poronienia albo wad płodu albo innej postaci FAS, oczywiście nie musi ale ryzyko jest i to spore. Można powiedzieć że w tych czasach mamy zanieczyszczone powietrze, żywność. Ok ale na to nie mamy wpływu a od picia można się bez trudu powstrzymać. Jeśli kobieta uprawia seks bez zabezpieczenia to potencjalnie jest w ciąży, tym bardziej że owulacja zdarza się czasem wcześniej, czasem później i nie można przewidzieć kiedy zarodek będzie miał pępowinę i do kiedy jest rzekomo chroniony przed alkoholem.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka