Dodaj do ulubionych

Za krótki paznokieć a skłonność do wrastania

04.08.21, 23:12
Córka ma odziedziczoną skłonność do wrastania - żeby jeszcze skomplikować sprawę lubi sobie "skubać" paznokcie u stóp. Tłumaczę, że pogarsza sprawę ale ona to chyba robi mimowolnie. Ostatnio wyskubała sobie paznokieć palucha, że zakończyło się infekcją z ropą włącznie. Kończymy właśnie leczenie tamponadami. Dzisiaj patrzę a drugi paluch tak samo wyskubany uncertain Wiem już jak to się może zakończyć a córka jedzie niedługo na obóz i nie będę miała możliwości tego kontrolować. Są jakieś sposoby żeby zapobiec ewentualnemu wrastaniu tak wyskubanego paznokcia na obozie? Może jakiś płyn zmiękczający, odkażanie Octaniseptem? Byle przetrwała wyjazd a potem pewnie wizyta u podologa
Obserwuj wątek
    • nenia1 Re: Za krótki paznokieć a skłonność do wrastania 04.08.21, 23:19
      wiem, że są klamry zakładane przez kosmetyczki po szkoleniach, ale nie wiem jak to mogłoby wyglądać u dziecka, które jedzie na obóz. W każdym razie jest to bardzo skuteczne, mojemu partnerowi chirurg wycinał część paznokcia, paznokieć odrastając znowu wrastał i tak ze trzy razy, nie mówiąc o bólu po wycinaniu. Klamra u kosmetyczki rozwiązała problem, ulga natychmiastowa i do dzisiaj od wielu lat nie ma nawrotów.
    • magda.z.bagien Re: Za krótki paznokieć a skłonność do wrastania 05.08.21, 00:19
      U mnie się takie coś skończyło zrywaniem paznokcia. Sam zabieg oczywiście w znieczuleniu, ale następnego dnia ból był nie do zniesienia.
      Niestety po odrośnięciu paznokcia, mniej więcej po roku, historia się powtórzyła i chirurg za drugim razem odciął mi kawałek palca u nogi, w który to cholerstwo wrastało.
      Też miałam sygnały ostrzegawcze w postaci ropiejącego palca, wtedy zaczęłam stosować płyny zmiękczające, ale już było za późno.
      Najlepsze, co można zrobić to zostawić, żeby pazury odrosły, zero ingerencji, jedynie proste przycinanie na krechę.
    • turzyca Re: Za krótki paznokieć a skłonność do wrastania 05.08.21, 01:14
      Pomysł mam nieco kontrowersyjny, ale w sumie to może by jej hybrydę na te paznokcie robić? Albo żel? Jak będzie miała grubą warstwę i jeszcze zabezpieczony czubek, to nie będzie miała jak skubać. Plus przy okazji skracanie paznokcia będzie robiła profesjonalistka pilnikiem.
      W kontekście obozu - kup jej sandały zakrywające czubki palców, serio piszę, bo inaczej będzie siedzieć na ławce i skubać palce wystające z sandałów.
      Octanisept jest zaskakująco skuteczny i jest realna szansa, że sobie nim nogi popsika. Na wszelkie ropne na stopach sprawdzało mi się też moczenie w silnym roztworze soli. Zawsze też możesz wykorzystać sposób na zastrzał.
    • laskanebraska Re: Za krótki paznokieć a skłonność do wrastania 05.08.21, 10:35
      pisze z własnego przykładu. Syn zrobił dokładnie to samo co twoja córka, tez za bardzo wyskubał paznokieć i zaczęło się wrastanie, na szczęście tylko w jednej stopie! tez pojechał na obóz, o palec nie dbał, do dziś nie wiem jak to sie stało że nie wdało się zakazanie....w każdym razie zaraz po powrocie była wizyta u chirurga, była próba wyleczenia bez zrywania paznokcia. Nic to nie dało, po 1,5 miesiąca paznokieć trzeba było usunąć, rzecz jasna w znieczuleniu. Niestety po mniej więcej pol roku problem powrócił, kiedy paznokieć dorósł do miejsca wrastania. w końcu trafiłam do podolga i to był strzał w dziesiątkę. Pani najpierw podleczyła palucha, zakładała opatrunki a następnie założyła klamrę, metalowa- nie zgadzaj sie na żadne plastiki! Klamra jest zupełnie płaska i w niczym nie przeszkadza, można normalnie w butach chodzić. To pomogło, paznokieć wygląda zupełnie normalnie i nic juz nie wrasta. To było 3 lata temu. Polecam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka