Dodaj do ulubionych

cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming

08.08.21, 14:30
Hey - to ja - ta od domkow wakacyjnych w lesie.

Skoro juz opracowalysmy sniadania, lazienki, narzuty na lozka i takie tam - przechodzimy do nazwy mojego osrodka.

Oglaszam brainstorming!

Jesli przejme czyjas nazwe - oferuje domek u mnie na 5 dni za darmo. Tym, ktore powiedzialy, ze za nic w swiecie (nawet przy mojej doplacie) nie pojada do domkow, w ktorych nie ma na sniadanie mleka wydojonego osobiscie przeze mnie z laciatej krowy, reczniki nie beda wymieniane po kazdym wytarciu rak, a w odleglosci 5 km nie ma katedry Notre Dame, Bazyliki Swietego Piotra, ani Oceanu Spokojnego, oferuje serdeczne podziekowanie i stawiam dobry obiad przy najblizszej okazji. Tak czy siak, dogadamy sie wink

A wiec... najpierw moje pomysly, od Sasa do Lasa - komentujcie. A kto ma jakis pomysl, zglasza swoj. (Tak wiem, nasturcja mi za chwile napisze, ze jak sie nie znam, to powinnam wynajac agencje reklamowa, zapisac sie na uni na turystyke i business i marketing jednoczesnie i takie tam wink )

Przypominam, zebyscie zalapaly klimat: kilka drewnianych domkow polozonych w lesie (z dwoch stron sa otoczone lasem, z dwoch lakami).
Czyli: duzo lasu, duza laka kwietna z polankami i lezakami na niej, hamaki, staw kapielowy z wielkim drewnianym tarasem, sporo miejsc do zrobienia grilla lub rozpalenia ogniska (wiekszych jesli ktos sie chce integrowac albo malych, jesli ktos chce spedzac czas we wlasnym towarzystwie), bioblioteka, jakies marne gitary do uzytku gosci, przyzwoite rowery dla wszystkich, srodlesne stawy rybne, fajne oswietlenie terenu, naturalny plac zabaw dla dzieci i rodzaj "placu zabaw" dla doroslych (betonowy stol do ping-ponga, dart, jakies zewnetrzne szachy, cos jeszcze wymysle..). Z czasem dojdzie tez jaccuzzi i ruska bania, moze sauna zewnetrzna. To tyle mniej wiecej na miejscu. Niby sporo ale jak sie dokladnie przyjrzec, to zadnych wodotryskow tu nie ma. No, chyba ze ktoras ma pomysl na cos fajnego, co moznaby dorzucic, ale, jakby nie patrzec, jest to Warmia a nie Santa Monica wiec bierzemy co jest i z tym zyjemy.
Inne rzeczy to juz wyjazdowo.

Moje pomysly od czapy (gdyby nie byly od czapy, i bylabym z ktoregos rzeczywiscie zadowolona, to bym Was nie pytala...)

- Papierowy Ksiezyc
- Lalaland
- Po Drugiej Stronie Lustra
- Fata Morgana
- Siedlisko kota Behemota
- Ministerstwo Snu i Zabawy
- Siedlisko Starego Dzieciola
- Idz za Bialym Krolikiem
- Time After Time

Jesli ktoras chce skometowac, albo dorzucic swoj pomysl - bede wdzieczna!
Obserwuj wątek
    • gama2003 Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 14:38
      Nic z tegp mi się nie podoba.
      Coś sielskiego i wyluzowującego od pierwszego wejrzenia potrzebujesz.
      To miejsce na relaks i nudę.
      Leśna WypoczyWarmia. To mój typ.
      • na4wiatry Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 14:55
        gama2003 napisała:

> Nic z tegp mi się nie podoba.
        > Coś sielskiego i wyluzowującego od pierwszego wejrzenia potrzebujesz.

Zgadzam się.
        Lubię proste nazwy, bezpretensjonalne. Wyszłabym od roślin czy zwierząt, które można tam napotkać.
        • cosmetic.wipes Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 16:05
          Podejrzewam, że można napotkać dużo kleszczy, ale nie reklamowałabym tego w nazwie.
      • mid.week Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 15:19
        WypoczyWarmia jest bardzo spoko, kocham takie słowotwory
        • primula.alpicola Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 15:47
          Mnie też nie. Udziwnione.
          Nazwij to jednym słowem.
          Ps. Może zrobimy tam Zlot Ematek? Przeprowadzimy Ci taką kontrolę jakości, że żaden formularz uwag nie będzie wystarczająco obszerny🤭
          • beata985 Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 17:10
            primula.alpicola napisała:

> Mnie też nie. Udziwnione.
            > Nazwij to jednym słowem.
            > Ps. Może zrobimy tam Zlot Ematek? Przeprowadzimy Ci taką kontrolę jakości, że ż
            > aden formularz uwag nie będzie wystarczająco obszerny🤭

No to musiałoby zostać chatki ematki...
            Każda ematka miałaby rabacik 😜
            • primula.alpicola Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 18:08
              I proszę, wraz z nazwą narodziła się grupa docelowa😁
        • marta.graca Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 17:19
          Ja też, głosuję na tę nazwę!
      • talia.kart Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 20:04
        Leśna WypoczyWarmia - świetne!
        • 1matka-polka Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 20:06
          talia.kart napisała:

> Leśna WypoczyWarmia - świetne!

Od tej wypoczywarmi mnie trzepie😬
          • mid.week Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 20:07
            Nic nowego, ty sobie ciągle trzepiesz
            • 1matka-polka [...] 08.08.21, 20:12
              Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
            • 1matka-polka [...] 08.08.21, 20:14
              Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • bluea.nne Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 10.08.21, 15:41
        Fajna nazwa
    • sandy_cheeks Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 14:47
      Nie czytalam pozostalych watkow, bo i tak nie bede klientem takiego domku, ale te nazwy tutaj podane sa imo nadete i zbyt patetyczne. Zaraz mam skojarzenie, ze bedzie przerost formy nad trescia i omijam noclegi z jakimis durnymi nazwami, nawet nie wchodzac w szczegoly na booking.
      Jakbym juz koniecznie musiala jakos nazwac zespol domkow, to bym dala nazwe prosta do zapamietanie i wpadajaca w pamiec, moze burdl, spalnisko, laskowo cos niepretensjonalnego...
      • aguar Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 09.08.21, 09:57
        sandy_cheeks napisała:

>i omijam noclegi z jakimis durnymi nazwami,
        > nawet nie wchodzac w szczegoly na booking.

W życiu bym nie eliminowała pasujących mi noclegów przez nazwę, bez przesady. Tyle jest ważnych kryteriów, tak trudno znaleźć coś pasującego, że gdzie by jeszcze z nazwą wydziwiać.
    • kura17 Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 14:49
      > - Idz za Bialym Krolikiem

"the other left" wink
    • volta2 Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 14:49
      każda z tych nazw się nadaje o ile celujesz w miłośników białej ścieżki. sory, ale nie mogę się powstrzymać
    • swiecaca Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 14:51
      Bliżej Lasu

lubię takie miejsca, często szukam na Slowhopie, zobacz może się zainspirujesz. czasem nazwy są od miejscowości albo nazwiska gospodarzy.
    • berdebul Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 14:55
      Ostoja Czarownicy albo Siedliscko X, gdzie X to miejscowość?
      • berdebul Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 14:55
        Siedlisko X, dopiero się obudziłam big_grin
      • mid.week Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 15:07
        Jakby zostawić X a dołożyć Duchovnego to jadę!
    • vickylove Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 14:57
      cuddly-wuddly
      >
      >
      > Moje pomysly od czapy (gdyby nie byly od czapy, i bylabym z ktoregos rzeczywisc
      > ie zadowolona, to bym Was nie pytala...)
      >
      > - Papierowy Ksiezyc
      > - Lalaland
      > - Po Drugiej Stronie Lustra
      > - Fata Morgana
      > - Siedlisko kota Behemota
      > - Ministerstwo Snu i Zabawy
      > - Siedlisko Starego Dzieciola
      > - Idz za Bialym Krolikiem
      > - Time After Time
      >
      > Jesli ktoras chce skometowac, albo dorzucic swoj pomysl - bede wdzieczna!

nie bierz zadnej nazwy ,ktore tu zamiescilas-sa straszliwie pretensjonalne i beda przedmiotem kpin.
    • arista80 Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 14:58
      Ja bym celowała w jakąś nazwę sugerującą spokój, relaks, nawiązująca do zieleni. np.
      Zielona osada
      Leśna osada
      • bistian Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 15:12
        arista80 napisała:

> Ja bym celowała w jakąś nazwę sugerującą spokój, relaks, nawiązująca do zieleni
        > . np.
        > Zielona osada
        > Leśna osada

Fajnie, ale takie nazwy są powszechne i nie zapamiętuje się ich.
        Biały Królik został zapamiętany i niesie pozytywne emocje, chociaż może się i kojarzyć niektórym z odzieżą dla puszystych big_grin
        • 1matka-polka Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 18:06
          https://www.blasty.pl/upload/images/large/2016/04/odziez-dla-puszystych.jpg
    • annaboleyn Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 15:00
      Hm, sądząc po nazwach - obawiałabym się zadęcia, dziwnych klimatów i odjechanych gospodarzy, chcących mi narzucić swoje towarzystwo, udział w ceremonii kambo i oczyszczanie czakr wink Skoro Warmia, nie Santa Monica to idź w jakieś najprostsze Łąki i Las - nazwa ma się dobrze kojarzyć, nie musi mówić o wszystkich atrakcjach na terenie ośrodka smile
    • emien_girl Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 15:01
      Mnie się podoba Łąki Łan, ale nie wiem czy nazwa nie jest zastrzeżona wink
      • annaboleyn Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 15:03
        emien_girl napisała:

> Mnie się podoba Łąki Łan, ale nie wiem czy nazwa nie jest zastrzeżona wink

O, bardzo ładne, ale chyba faktycznie zespół mógłby mieć pretensje... Choć - bo ja wiem?
        • mia_mia Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 15:10
          Od tego jest Urząd Patentowy, jeśli nie zastrzeżona można używać.
        • homohominilupus Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 15:28
          annaboleyn napisała:

> emien_girl napisała:
          >
          > > Mnie się podoba Łąki Łan, ale nie wiem czy nazwa nie jest zastrzeżona wink
          >
          > O, bardzo ładne, ale chyba faktycznie zespół mógłby mieć pretensje... Choć - bo
          > ja wiem?

Trzeba do Paprodziada napisać.
      • 1matka-polka Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 18:07
        To jak juz przy tym jestesmy, to proponuje Cokictokloc...
    • mia_mia Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 15:02
      Szyszki i kwiatki
      Las pachnący łąką
      Domki na skraju lasu
      • mia_mia Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 15:04
        Leśne historie
        • kryzys_wieku_sredniego Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 15:30
          O ładne!
          • bialeem Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 16:13
            Mnie też podchodzismile
    • runny.babbit Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 15:04
      Wybierz coś bardziej oczywistego i banalnego, bo nazwy które tu przedstawilas raczej będą odstraszać niż zachęcać. Postawiłabym na prostą, góra dwuwyrazowa nazwę odwołującą się do przyrody, spokoju, relaksu. Albo do jakiejś lokalnej atrakcji, coś na zasadzie jak w Karkonoszach "Domek pod Śnieżką" etc.
      • nuta15 Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 15:11
        Na ryby i na grzyby , tak mi się skojarzył twój opis z uroczą piosenką Starszych panów.
    • wredna_dziewucha_ze_wsi Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 15:06
      Między łąkami
      Las łąk
      Pola łan
      Za miedzą

Uwielbiam Twoje wątki, przepięknie pokazują z czym muszą się zmagać ludzie pracujący w usługach 😃😃😃
      • ginger.ale Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 16:22
        W mojej okolicy jest ulica Za Łąkami.
    • arista80 Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 15:07
      Kwiecisty Las
      Kwiecisty bór
      Leśny domek
      Pod laskiem
      Leśna dolina
      • kryzys_wieku_sredniego Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 15:31
        Jak biomy w minecraft ;P
      • memphis90 Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 18:30
        A czy lasy i bory są kwieciste, tudzież pachnące łąką...? Łąka to zupełnie co innego, niż las, inaczej wygląda, inaczej pachnie itd.
    • jkl13 Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 15:09
      Nie podobają mi się twoje nazwy. Sorki smile
      Ja lubię nazwy proste, niezbyt wymyślne, które oddają ducha miejsca.
      Dlatego ja proponuję po prostu "sielskie siedlisko".
      • memphis90 Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 18:31
        Sielanka.
    • mid.week Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 15:10
      Czy każdy domek urządzasz w klimacie z danego filmu?
    • lanola.x Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 15:15
      Dziwne te twoje nazwy i niestety żadna mi się nie podoba. Ja bym nazwała np Zielona Szyszka i ktoś tu wymyślił fajna nazwę WypoczyWarmia.
    • str8.up Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 15:21
      Myślałam, że chcesz nazwać ośrodek od sasa do lasa i miałam napisać, że od bidy może być smile

Ja bym szła w prostotę typu Leśna polana albo warmińska łąka albo coś z rybami, tylko nic mi nie przychodzi do głowy. U wędkarzy?
      • memphis90 Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 18:31
        Sielska Sielawa big_grin
      • biala_ladecka Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 09.08.21, 21:52
        O ja też byłam przekonana, że to jedna z propozycji i uznałam że całkiem całkiem.
    • onewoman Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 15:23
      Pagórkowo
    • cuddly-wuddly Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 15:24
      Dziewczyny, narazie odpowiem krotko zbiorczo, bo prawie nie mam czasu dzisiaj: Cudnie! Wlasciwie kazda Wasza nazwa jest lepsza od moich. Wiedzialam, ze gdzies sie z tym zapetlilam, ale jak tylko chcialam wymyslec cos, co nie bedzie "Domki u Cuddly (u Halinki, Ewy, Jadzi, kogokolwiek)" to wychodzilo mi jedna nazwa glupsza od drugiej ... uncertain
      Wlacze sie do watku jak znajde chwile czasu. Dziekuje za wszystkie dotychczasowe wypowiedzi!
      • snakelilith Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 15:41
        Ale akurat takie swojsko- przaśne nazwy są najlepsze. Byłam w czerwcu w Polsce, spałam w prowncjalnym hoteliku z paskudnie pretensjonalnym tytułem pretendującym do jakichś greckich bzdur, podczas, gdy w gaju obok kukały przez cały czas kukułki. No cudo. Kto coś takiego ma pod nosem? I tak sobie myślałam, po xuja te cuda na kiju i czemu nie nazwano tego Pod Kukułką, albo po prostu Kukułka?
    • aliolilili Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 15:24
      Odpoczywalnia
      • heca7 Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 16:38
        aliolilili napisał(a):

> Odpoczywalnia

Ewentualnie OdpoczyWarmia wink
    • mimi.mami Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 15:28
      Moje propozycje:
      Lisia Kita
      Pod Niedźwiedzią Łapą
      Kocimiętka smile
      • kryzys_wieku_sredniego Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 15:35
        Warmia Chillout
      • bistian Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 15:41
        mimi.mami napisał(a):

> Moje propozycje:
        > Lisia Kita
        > Pod Niedźwiedzią Łapą
        > Kocimiętka smile

Lisia Kita jest w porządku.
        Kocimiętka już nie. Niedźwiedzia łapa na Warmii?? To już lepiej Pod Łosiem, bo łosie się zdarzają, ale to z kolei się źle kojarzy, bo co może być pod łosiem? big_grin Albo, że klienci to łosie. wink Ale już Łosiowa Polana, też jest w porządku, ale lisia wygrywa.
      • memphis90 Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 18:33
        Ale żeby takie nazwy miały sens, to muszą oddawać rzeczywistość zastaną. Na Warmii to raczej nie ma niedzwiedzi, więc skąd nagle Niedzwiedzia Łapa? Ja bym się bała, że własiciele są myśliwymi i wszędzie będą wisieć zwierzęce truchła, a zamiast wieszaków będą raciczki, brrr....
    • lanola.x Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 15:34
      Alo zwyczajnie leśny lub zielony zakatek
      • aguar Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 09.08.21, 10:02
        Zbyt banalnie.
    • kadfael Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 15:36
      Strasznie pretensjonalne te nazwy.
      Idź w coś prostego typu - domki na Warmii. Lub wg drzew, które są charakterystyczne dla okolicy - bukowe siedlisko itp.
      • agiq Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 16:01
        Zbyt pretensjonalne nazwy nie ale zbyt oklepane też nie. Takich Zielonych zakątków to pewnie ze sto w całej Polsce. Jak dla mnie wygrywa WypoczyWarmia, Łąki Łan ze zniżką dla zespołu smile i Pagórkowo.
        • krolewska.asma Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 16:09
          Mi wypoczywarmia kojarzy się z jakimś hałaśliwym wypoczynkiem na sile i imprezowaniem po nocach
          Tak na sile podkreślanie ze tam są różne hałaśliwe atrakcje dla palaczy i lubiących popić oraz muzykę z magnetofonu i słuchających discopolo a nie ze chodzi o wypoczynek w stylu agroturystyki
          • gama2003 Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 16:11
            ?
            Slowo wypoczynek czy Warmia takie skojarzenie wywolaly ?

Warmia jakby już istnieje dosyć długo 😀
            • krolewska.asma Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 16:45
              Cała nazwa
              Jak się jedzie na wypoczynek to nie trzeba tego chyba mieć w nazwie ?
              Tu takie pretensjonalne podkreślenie ze tam się wypoczywa ( czyli tak na sile „ wypoczywa” na maksa rzygajac nad ranem )
            • mid.week Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 16:59
              Warmińskie Warchoły tam warzą wywary na browary i warczą im wary
        • agiq Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 16:21
          Można też poszukać w gwarze warminskiej czy mazurskiej typu Dalnica, Zielisko czy Uwrocie.
          • hadron-plus Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 16:51
            Fajny pomysł, jeśli chcą nawiązać do historii.
          • taje Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 08.08.21, 19:34
            Super pomysł - najlepsze są nazwy lokalne. Z innych wymienionych w wątku głosuję na WypoczyWarmię.
            • piesfafik Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 09.08.21, 09:15
              Sama napisalas na poczatku ze tam jest przede wszystkim duzo lasu wiec moze nawac osrodek Duzo Lasu ?
          • ursula.iguaran Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 10.08.21, 09:09
            >> Można też poszukać w gwarze warminskiej czy mazurskiej typu Dalnica, Zielisko czy Uwrocie.
            Nie wiem co oznaczają te nazwy ale brzmią świetnie. Brałabym autorko wątku smile
            • agiq Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 10.08.21, 09:30
              Dalnica - pole daleko od zagrody, Zielisko- zielsko, Uwrocie- kawałek Łąki przy roli gdzie się plugiem zawraca.
              • heca7 Re: cd. Domki w lesie na Warmii : brainstorming 15.08.21, 15:23
                Z Dalnicą bym uważała. Domki mają być na Warmii a Dalnica to wzgórze w małopolskim.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka