Dodaj do ulubionych

Wazektomia dlaczego NIE

09.08.21, 17:37
Jestem teraz singielka. Mam dziecko i więcej nie chce ani nie planuje. Jestem te chora na chorobę autoimmunologiczna. Bardzo kiepsko znoszę wszelka hormonalna antykoncepcję. Próbowałam jak byłam młoda i zdrowsza. Ale dziecka kolejnego nie chce. I tak się zastanawiam czemu faceci nie chcą się poddawać wazektomii??? Jak facet jest 40+ i ma te dwoje dzieci i więcej nie planuje to czemu tak się obawiają tego zabiegu????? Dla niego to nic wielkiego, mały zabieg, nie obciążający organizmu i w miarę odwracalny w razie czego. Co innego przecięcie jajowodów. Operacja, skutki uboczne, trzeba kombinować aby to i gdzie zrobić. Znacie pary, które zdecydowały się na ten zabieg? Czy jest on ukrywany lub wstydliwy? Co o nim sądźcie? Nie wolałybyście aby wasz partner to zrobił zamiast truć się latami hormonami dla ego faceta?
Obserwuj wątek
    • taje Re: Wazektomia dlaczego NIE 09.08.21, 17:51
      Ja myślę, że to pewien atawizm. Obawa przez pozbawieniem się płodności, na wypadek gdyby w przyszłości zapragnął mieć dziecko z inną panią albo gdyby dzieci umarły i chciał mieć nowe (brzmi okropnie, wiem) albo gdyby jego partnerce i jemu się odmieniło i zapragnęli mieć więcej dzieci, możliwości jest wiele. Niby w teorii wazektomia jest odwracalna ale w praktyce różnie z tym bywa.
    • aguar Re: Wazektomia dlaczego NIE 09.08.21, 17:55
      Nie lubię demonizowania na emamie antykoncepcji hormonalnej (i HZT), ale pewnie, że wazektomia to najlepsza opcja, gdy sypia się z jednym partnerem. Jej zaletą nie do przeceniania jest to, że facet, z którym się ma dzieci (lub z którym się umówiło na bezdzietność) nie będzie miał dzieci z inną kobietą, nawet jeśli zdradzi czy związek nie przetrwa.
    • kkalipso Re: Wazektomia dlaczego NIE 09.08.21, 17:55
      Moim zdaniem to kwestia obeznania się z tematem, wielu facetów nie ma pojęcia na czym to właściwie polega. Jakie są plusy/minusy.

Ja się nigdy nie trułam. To super pomysł jeśli się nie planuje więcej dzieci.
    • engine8 Re: Wazektomia dlaczego NIE 09.08.21, 18:14
      Znajomy tez myslal ze to nic takiego i dal sie glupiej babie na to namowic.
      2 tygodnie po zabiegu i de go odwiedzic a ten lezy z workiem ludu na brzuchu.
      K pozwolil sie dac wykastrowac
      Durni sa ci mezczyznie ze nie da sie tego pojac.
      Chlop po 40 ce, wykastrowany i teraz baba go w D kopnie ..
            • riki_i Re: Wazektomia dlaczego NIE 10.08.21, 09:07
              savignonblanc napisał:

> Tym bardziej warto, żeby partner był po zabiegu… wtedy wystarczy w towarzystwie
              > młodej ładnej i płodnej wspomnieć o tym fakcie… i już cześć adoratorek się wyk
              > rusza 💁‍♀️

A to fakt! Gorzej jak sam chadza na łowy i nie tylko nie wspomina o ślepych nabojach, ale jeszcze nawija w łóżku makaronik na uszy "tak cię kocham, że się nie boję kończyć w środku, a w zasadzie jakby co z tego wyszło to byłbym szczęśliwy ". Zdobycz kumpla wierzyła w te brednie 2 lata zanim zaczęła naciskać na badanie spermy misiaczka. Skończyło się prawie rękoczynami, bo on oczywiście iść nie chciał. Za to w końcu runęło jego małżeństwo, bo młoda kochanka z energią małego pułku wojska zaczęła objawiać swe istnienie żonie. Ostatecznego finału nie podam , bo ta drama tli się jeszcze ( bezpłodności misia pani nadal nie jest świadoma).
              • riki_i Re: Wazektomia dlaczego NIE 10.08.21, 09:30
                A dlaczego ma nie mówić? big_grin Wyobraź sobie, że masz 20 lat młodszą żonę, na party zaczyna ją emablować jakiś młody buhaj, a Ty od niechcenia walisz tekstem "no ostatnio w tej Turcji to wiesz ,lekki syf był, brudny basen hotelowy i Basia złapała kalafiora" big_grin Efekt podobny hahahaha!
      • riki_i Re: Wazektomia dlaczego NIE 09.08.21, 19:31
        Wielu facetów cierpi po wazektomii na silne bóle w podbrzuszu. Odwrócenie tego zabiegu jest kosztowne i niepewne.

A nowoczesna antykoncepcja typu krążki antykoncepcyjne aplikowane przez samą kobietę na 3 tygodnie, to jest be?
        • piekna_remedios4 Re: Wazektomia dlaczego NIE 09.08.21, 21:18
          >A nowoczesna antykoncepcja typu krążki antykoncepcyjne aplikowane przez samą kobietę na 3 tygodnie, to jest be?

OJP. Gościu, co ty kuwa możesz wiedzieć
          Nie ma żadnego znaczenia, że to jest aplikowane raz na 3 tygodnie, działa tak samo i tak samo ma multum skutków ubocznych
          • riki_i Re: Wazektomia dlaczego NIE 09.08.21, 22:11
            Jest 1001 metod antykoncepcji dla kobiet - od hormonalnej aż po spirale typu miedzianka. Ale oczywiście piekna_remedios4 uważa, że wszystkie te metody są "be" i to facet powinien robić wazektomię. Fakt, że wazektomia to okaleczenie skutkujące w niektórych przypadkach wyjątkowo wrednymi i trudnymi do usunięcia skutkami ubocznymi, pani pięknej_remedios4 nie interesuje wcale.

Btw przed antykoncepcją hormonalną bada się (a przynajmniej powinno) poziom hormonów, a potem monitoruje libido, wagę oraz okresowo wyniki kolejnych badań. Jeśli występuje plamienie, libido idzie na poziom zero, albo pani znienacka tyje, no to przecież nikt nie każe łykać dalej tabsów! Odstawiamy natychmiast! A jak po wazektomii jest stały ból w podbrzuszu, to zasadniczo nie pomoże nic, poza próbą rewazektomii, która jest droga i niepewna.
            • pruszynkaaa Re: Wazektomia dlaczego NIE 11.08.21, 06:25
              I te właśnie "wszystkie" metody od "hormonalnej aż po spirale typu miedzianka" mają skutki uboczne - obawiam się, że wszystkie przewyższają skutki ub. wazektomii.
              Te badania o których piszesz w drugiej części to sobie można w d. wsadzić. Nawet jak odstawi - to JUŻ ma skutki uboczne, które już się zadziały. Fajnie macie... wydaje wam sie facetom, że to takie hop-siup pigułeczka, badanko krwi raz na 3 m. i spokój.
              • sojka.99 Re: Wazektomia dlaczego NIE 11.08.21, 15:00
                pruszynkaaa napisała:

> I te właśnie "wszystkie" metody od "hormonalnej aż po spirale typu miedzianka"
                > mają skutki uboczne - obawiam się, że wszystkie przewyższają skutki ub. wazekto
                > mii.

zasadniczo rikiemu chodzi o to, że żadna z tych metod nie ma skutków ubocznych dla mężczyzn i to mu wystarcza żeby je forsować.

ja się dziwię kobietom, które ponosząc tak olbrzymi koszt fizyczny posiadania dzieci godzą się na kolejne koszty żeby tych dzieci więcej nie było.
                • riki_i Re: Wazektomia dlaczego NIE 11.08.21, 18:18
                  No jak ktoś twierdzi ,że każde zastosowanie jakiejkolwiek metody anty u kobiety powoduje nieodwracalne skutki , za to trwałe okaleczenie faceta to miód i orzeszki , to ja odpadam i dalej nie dyskutuję.
                  • fragile_f Re: Wazektomia dlaczego NIE 11.08.21, 20:22
                    Skoro zalozenie mini-klamerek na nasieniowody to taka trauma, to za cesarskie ciecie naprawde powinni dawac jakis medal. A za endometriozę stala, dożywotnia rentę w wysokosci 5k miesiecznie.

Wspaniale histeryzyjesz, moj pies wpadal w podobny stan na widok odkurzacza.
                  • sojka.99 Re: Wazektomia dlaczego NIE 12.08.21, 14:50
                    riki_i napisał:

> No jak ktoś twierdzi ,że każde zastosowanie jakiejkolwiek metody anty u kobiety
                    > powoduje nieodwracalne skutki , za to trwałe okaleczenie faceta to miód i orze
                    > szki , to ja odpadam i dalej nie dyskutuję.

obiecujesz?
            • piekna_remedios4 Re: Wazektomia dlaczego NIE 12.08.21, 21:48
              >Btw przed antykoncepcją hormonalną bada się (a przynajmniej powinno) poziom hormonów, a potem monitoruje libido, wagę oraz okresowo wyniki kolejnych badań. Jeśli występuje plamienie, libido idzie na poziom zero, albo pani znienacka tyje, no to przecież nikt nie każe łykać dalej tabsów! Odstawiamy natychmiast! A jak po wazektomii jest stały ból w podbrzuszu, to zasadniczo nie pomoże nic, poza próbą rewazektomii, która jest droga i niepewna.

buaaaaaaaaaaaaaaaaahahahahahahahahahahaha idź dziadku pilnować swojej niestabilnej córki, żeby ona czasem w ciążę nie zaszła przy tym bogactwie 1001 metody antykoncepcji
              znawca, ja pierdykam
        • sojka.99 Re: Wazektomia dlaczego NIE 11.08.21, 14:59
          riki_i napisał:

> Wielu facetów cierpi po wazektomii na silne bóle w podbrzuszu. Odwrócenie tego
          > zabiegu jest kosztowne i niepewne.
          >
          > A nowoczesna antykoncepcja typu krążki antykoncepcyjne aplikowane przez samą ko
          > bietę na 3 tygodnie, to jest be?

a to wsadź sobie krążek na 3 tygodnie w dowolny otwór ciała i zobaczysz czy be
          • gama2003 Re: Wazektomia dlaczego NIE 09.08.21, 21:49
            Poszedł kolega podwiązać nasieniowody a wycięto mu jajka ?
            Jak glupi i przed zabiegiem nie poczytał co chce zrobić i po co, to nie chirurga wina, że pacjent postawił ptaszka w okienku - kastracja 😀 i się podpisał.

Panowie tacy dumni z podbrzusza powinny miec minimum wiedzy, minimalne minimum co tak dokladnie tam mają i po co.
            I biednych po zabiegu brzuszki bolą, ojoj !
            • riki_i Re: Wazektomia dlaczego NIE 09.08.21, 22:03
              gama2003 napisała:

> I biednych po zabiegu brzuszki bolą, ojoj !

Gdyby bolały tylko po zabiegu to pół biedy. Gorzej, że niektórych boli potem 4ever i nie bardzo wiadomo, co z tym zrobić.
                • zykolo Re: Wazektomia dlaczego NIE 21.09.21, 22:08
                  Trochę wszystkich ponosza emocje. Nie możesz mowic ze rzadko ale zdarzajacy sie po wazektomii zespol bolu przewleklego (niestety trudny do wyleczenia) to pikuś. Znam faceta ktory cierpial latami. Pomysl o bolesnym miesiączkowaniu ciagmacym sie latami z którym nic nie możesz zrobic. Zdarza sie i to jest fakt. W promilu przypadków ale się zdarza. Nie mozna tez powiedziec ze antykoncepcja kobiet to pikus dla zdrowia. Podobna sytuacja. Tez może powodować dużo problemów ze zdrowiem. Moja żona np. zalatwila sie tabletkami.

P.S. jestem po wazektomii nikt mnie nie zmuszal. Przez kilkanascie lat zabezpieczala sie żona potem na amen zabezpieczylem ja. I jest fajnje. Ale gdybym nie chcial nikt by mnie do tego nie zmusił. Na pewno nie rozmawiajac w Twoim agresywnym stylu. I nie przesadzaj wazektomia to nie pierdnięcie.
    • ruscello Re: Wazektomia dlaczego NIE 09.08.21, 18:44
      Mój mąż się poddał, kilku znajomych i coraz więcej znajomych interesuje się tematem na przyszłość. Ale nadal istnieją niedouczeni faceci, dla których to kastracja. Jeden taki głąb był zaskoczony, że mężowi głos się nie zmienił 🙈
    • alba27 Re: Wazektomia dlaczego NIE 09.08.21, 18:49
      Mój ginekolog zawsze powtarza że dziwi się kobietom, które przez lata trują się tabletkami, skoro facet może się poddać prostemu zabiegowi. W stanach to podobno bardzo popularne.
        • damartyn Re: Wazektomia dlaczego NIE 09.08.21, 21:02
          ritual2019 napisał(a):

> Co za idiota. Po pierwsze to nie trucizna. Po drugie to na swiecie kobiety moga
          > poddac sie zabiegowi sterylizacji bo one tez moga nie chciec zajsc w ciaze i z
          > adbac na stale o antykoncepcje.

Pod warunkiem ze sterylizacja antykoncepcyjna jest w danym kraju legalna.
          • berber_rock Re: Wazektomia dlaczego NIE 10.08.21, 09:11
            damartyn napisał(a):

> Pod warunkiem ze sterylizacja antykoncepcyjna jest w danym kraju legalna.

???? A gdzie jest nielegalna? I nielegalna w jakim sensie? Przeciez do wiezienia chyba za to nie wsadzaja - w koncu to moje cialo, a nie przenajswietszej Rzeczpospolitej.
              • ritual2019 Re: Wazektomia dlaczego NIE 10.08.21, 09:28
                wapaha napisała:

> Wazektomia jest legalna a sterylizacja jest nielegalna - zastosowanie ma art 21
                > 7 ( niech daniela poprawi jesli sie myle)

Polska to dziki kraj. U mnie jest jwdna z metod antykoncepcji.
              • daniela34 Re: Wazektomia dlaczego NIE 10.08.21, 09:43
                wapaha napisała:

> Wazektomia jest legalna a sterylizacja jest nielegalna - zastosowanie ma art 21
                > 7 ( niech daniela poprawi jesli sie myle)

Wazektomia jest legalna, uzasadnieniem jest to, że jest odwracalna. Sterylizacja, o ile nie wynika z przesłanek medycznych, uznawana jest za nielegalną. Co po pierwsze oznacza, że nie można oficjalnie sobie iść i jej zrobić prywatnie, nikt nie oferuje takich zabiegów, nie reklamuje itd. (co zapewne nie znaczy, podobnie jak w przypadku aborcji, że nie są wykonywane, podziemie ma się pewnie nieźle). Co do kwestii odpowiedzialności karnej to o ile taka osoba wykonująca sterylizację zostałaby ustalona, to może odpowiadać za więcej niż 217 k.k. (naruszenie nietykalności cielesnej), odpowiada za 156 k.k. (ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci pozbawienia zdolności płodzenia).
      • wapaha Re: Wazektomia dlaczego NIE 10.08.21, 09:09
        alba27 napisała:

> Mój ginekolog zawsze powtarza że dziwi się kobietom, które przez lata trują się
        > tabletkami, skoro facet może się poddać prostemu zabiegowi. W stanach to podob
        > no bardzo popularne.

i przepisuje truciznę pacjentkom ? tongue_out

• katiemorag Re: Wazektomia dlaczego NIE 09.08.21, 19:20
      Ale czy taki Rzezniczak planuje tyle dzieci?? On je chciał czy to panie wpadły na taki pomysł.. Ja się dziwie, ze panowie tego nie robią no przecież taki facet może potem bez problemu mieć dzieci.
      • bistian Re: Wazektomia dlaczego NIE 09.08.21, 20:52
        katiemorag napisał(a):

> Ale czy taki Rzezniczak planuje tyle dzieci?? On je chciał czy to panie wpadły
        > na taki pomysł.. Ja się dziwie, ze panowie tego nie robią no przecież taki face
        > t może potem bez problemu mieć dzieci.

Tak, dzieci sąsiada big_grin
        Ale dziwi mnie, że nie bierze się pod uwagę abstynencji? Kobieta nie może i nie chce brać środków, facet nie chce się okaleczyć i kombinują, a wystarczy tylko nie współżyć.
        • katiemorag Re: Wazektomia dlaczego NIE 09.08.21, 23:33
          Gdyby nie seks to bez faceta byłoby mi nadal dobrze. Tylko tego mi brakuje. Wszystko inne mam i w sumie dobrze mi w życiu jak jestem sama. Ale tabsami nie chce i nie mogę się truć. Seks w strachu przed ciąża mnie przerasta. Chce takiego po wazektomii albo takiego co da się namówić.
    • lumeria Re: Wazektomia dlaczego NIE 09.08.21, 19:44
      >Operacja, skutki uboczne, trzeba kombinować aby to i gdzie zrobić.

Bez przesady - można zrobić zabieg laparoskopowy, który również "jest mniej obciążający dla organizmu" i nie wymagający nawet pozostania w szpitalu na noc.
      • wapaha Re: Wazektomia dlaczego NIE 10.08.21, 09:13
        lumeria napisała:

> >Operacja, skutki uboczne, trzeba kombinować aby to i gdzie zrobić.
        >
        > Bez przesady - można zrobić zabieg laparoskopowy, który również "jest mniej obc
        > iążający dla organizmu" i nie wymagający nawet pozostania w szpitalu na noc.

dokładnie
        ale dzięki takim wypowiedziom widac kto wie a komu się wydaje , że wie
        aktualnie zabiegi są LEGALNIE przeprowadzane w Polsce ( prywatnie), trwają kilkanaście minut do pól godziny i wykonywane sa metoda bez użycia scalpela