Dodaj do ulubionych

Straszne - 8 latkowi grozi kara śmierci :(

10.08.21, 11:50
Niewiarygodne, że takie rzeczy wciąż są możliwe w XXI wieku. www.o2.pl/informacje/8-latek-zostal-aresztowany-grozi-mu-kara-smierci-6670344115726848a
Obserwuj wątek
    • nota_bena Re: Straszne - 8 latkowi grozi kara śmierci :( 11.08.21, 00:00
     hrabina_niczyja napisała:

     > Zgadzam się. To jest chyba jedyna zasługa PiSu, że tej dziczy do Polski nie wpu
     > ścił.

     Jak to nie wpuścił? Właśnie wpuszcza.

     Proponuje zerknąć do prasy i przeczytać, co się aktualnie dzieje na granicy polsko- bialoruskiej. Materiały podlinkowałam w tym wątku, ale wystarczy wpisać w google "uchodźcy na polsko- bialoruskiej granicy".

     Dzięki aktualnej polityce wobec wschodniego sąsiada, mamy ogromny napływ migrantów ze wschodu. Łukaszenka rozdaje wizy na prawo i lewo Irakijczykom, Afgańczykom. Dodatkowo otworzył swoją granicę i puszcza wszystkich, którzy chcą do lepszego świata.
     • hrabina_niczyja Re: Straszne - 8 latkowi grozi kara śmierci :( 11.08.21, 00:10
      A ja proponuję włączyć myślenie. Oni przedostają się nielegalnie. Nikt ich nie zaprasza, nikt im nie rozstawia namiotów i nie organizuje domków. Nikt im nie obiecuje zasiłków i nie buduje meczetów. I nikt nie pieje w Polsce zapraszamy, zapraszamy, czym chata bogata. I nie stoi u nas kolejka byczków w markowych ciuchach, którzy wciskają kit, że mają po 13 lat, a nasze wojsko to łyka i daje im butelkę mleka.
      • nota_bena Re: Straszne - 8 latkowi grozi kara śmierci :( 11.08.21, 04:30
       hrabina_niczyja napisała:

       > A ja proponuję włączyć myślenie. Oni przedostają się nielegalnie. Nikt ich nie
       > zaprasza, nikt im nie rozstawia namiotów i nie organizuje domków. Nikt im nie o
       > biecuje zasiłków i nie buduje meczetów. I nikt nie pieje w Polsce zapraszamy, z
       > apraszamy, czym chata bogata.

       Mylisz się .Procedura azylowa jest akurat taka sama u nas jak i w Niemczech. W skrócie : dajemy uchodźcy/ migrantowi darmowe utrzymanie w ośrodkach do czasu rozstrzygnięcia procedury. A później - w zależności od formy ochrony, jaką uzyska - kolejne ewentualne świadczenia.

       I nie stoi u nas kolejka byczków w markowych ciuc
       > hach, którzy wciskają kit, że mają po 13 lat, a nasze wojsko to łyka i daje im
       > butelkę mleka.

       O czym ty w ogóle piszesz? Proponuje jednak nieco bardziej się zorientować w aktualnej sytuacji na polsko- bialoruskiej granicy. Jak to nie stoi kolejka byczków? Około setki byczków DZIENNIE to jeszcze dla ciebie nie kolejka?

       Oczywiście że stoi kolejka migrantów na naszej własnej granicy i to bardzo długa. I owszem, te byczki mają markowe ciuchy i bardzo drogie telefony. Tak samo jak w Grecji kilka lat temu.Straż Graniczna ich łapie i osadza w ośrodkach dla cudzoziemców, gdzie dostają dużo więcej niż butelka mleka. Dostają całe utrzymanie.

       I nie ma znaczenia, kto ich ewentualnie oficjalnie zaprasza. Do Grecji też nikt ich nie zapraszał, a przyszli.

       Polityka prowadzona wobec Białorusi ma swoje skutki. Polscy przedstawiciele obecnej władzy najgłośniej i jako pierwsi krzyczeli o sfałszowanych wyborach na Białorusi. Jako pierwsi krzyczeli o sankcjach dla Białorusi.
       Trzeba łączyć przyczynę ze skutkami. Migranci z Afganistanu, Iraku i Czeczeni mają gdzieś, kto ich zaprosił, a kto nie. Dla migrantów liczy się jedynie możliwość postawienia stopy na europejskiej ziemi, bo wówczas podlegają procedurze azylowej. Łukaszenka im to obecnie umożliwia, w odpowiedzi na lituje wobec Białorusi. Można było się tego spodziewać.
       Rząd PISu najgłośniej również krzyczał w 2015 roku, że ówczesny kryzys migracyjny w Europie to nie problem Polski. Wszak Grecja i Włochy to nie nasze najbliższe podwórko. Więc teraz, w obliczu własnego napływu migrantów chyba się nie spodziewamy pomocy od Unii. Teraz jednak nie da się powiedzieć – tak jak w 2015 roku – że to nie nasz problem, bo przysyłają ich Niemcy czy Włosi. I może się okazać, że kraje zachodnie UE zwyczajnie umyją ręce od tego problemu i Polska zostanie sama. Na własne życzenie.

       Zastosuj się do swojej rady i pomyśl szerzej niż tylko kto ich zaprosił / nie zaprosił, bo to nie ma dla migrantów akurat żadnego znaczenia.

        • nota_bena Re: Straszne - 8 latkowi grozi kara śmierci :( 11.08.21, 13:13
         hrabina_niczyja napisała:

         > Nadal nie zrozumiałaś. Trudno.

         Zrozumiałam. Tobie się wydaje, że migranci ciągną do Europy, bo ich ktoś ZAPROSIŁ. Inne, o wiele ważniejsze czynniki pomijasz. To jak? Około setki migrantów dziennie to już "kolejka byczków"? Czy jeszcze wg Ciebie nie?
          • nota_bena Re: Straszne - 8 latkowi grozi kara śmierci :( 11.08.21, 22:20
           hrabina_niczyja napisała:

           > Powtarzam kolejny raz NIELEGALNYCH. W przypadku pontonów było zupełnie inaczej.
           >
           Nic nie było inaczej,.jeśli chodzi o ich status.
           W 2015 w Grecji był dokładnie ten sam mechanizm, tylko inny szlak. Tamci na pontonach TEŻ byli nielegalnie. Chyba nie sądzisz, że przybywali do Grecji na ważnych wizach turystycznych? 😄😄
           Pontony dopływały do brzegu, a ich pasażerowie, bezimienni, bez dokumentów, nielegalnie na europejskiej ziemi.
           Tamtych byczków obejmował wówczas dokładnie ten sam proces azylowy, co byczków, którzy przybywają teraz przez naszą wschodnią granicę. Serio o tym nie wiedziałaś??
            • nota_bena Re: Straszne - 8 latkowi grozi kara śmierci :( 11.08.21, 23:09
             asia.sthm napisała:

             > nota_bena rzygnela:
             > > Tamtych byczków obejmował wówczas dokładnie ten sam proces azylowy,
             >
             > O tych rzygasz?
             >
             > https://www.magasinetparagraf.se/wp-content/uploads/2020/11/160830_batfly
> kt1-641x344-1-621x344.jpg
             >
             > A moze maly Alan by ci przeszkadzal gdyby przezyl?
             > https://images.cdn.yle.fi/image/upload/f_auto,fl_progressive/q_80/w_1600,
> h_901,c_crop,x_0,y_8/w_400/v1451311731/14-svyle-2657795681418710ef1.jpg
             >
             > albo te dzieci?
             > https://sverigeforunhcr.se/sites/default/files/styles/hero_media/public/2
> 019-12/barn_medelhavet.jpg?h=5b3035e0&itok=ocpq7fKZ
             >
             Ja rzygam? Gdzie rzygam? Jesteś bezczelna.
             "Byczki" to nawet nie moje określenie. Cytuję moją inerlokutorkę.
             Rozmowa toczy się o procedurze azylowej, która taką sama w przypadku tych osób, których zdjęcia linkujesz, jak tych, którzy przybywają obecnie do Europy przez naszą wschodnią granicę.
             Mamy problem migracyjny na swoim własnym podwórku i o tym właśnie toczy się dyskusja. Nie oceniam ani motywów które kierują tymi ludźmi, którzy przybywają do Europy. Nie oceniam również procedury azylowej,

             Stwierdzam fakt, że napływ dużej fali migrantow TO JEST PROBLEM. Uważasz że nie jest? To weź tak z 14stu do domu, bo ośrodki dla cudzoziemców są zapchane po brzegi, w całej Polsce. Przysłużysz się ogromnie tym ludziom.
             • asia.sthm Re: Straszne - 8 latkowi grozi kara śmierci :( 11.08.21, 23:45
              > "Byczki" to nawet nie moje określenie. Cytuję moją inerlokutorkę.

              Uwazasz, ze cudzyslow zlagodzil?
              Trzeba ci bylo nie wpadac w zargon hrabiny i za to ci sie oberwalo.
              Jesli chcesz jej wytlumaczyc procedure azylowa to uzyc prawidlowych terminow.

              W rezolucji przyjętej w lipcu 2021 r. Parlament zatwierdził odnowiony budżet Funduszu Azylu, Migracji i Integracji (AMIF) na lata 2021–2027, który wzrośnie do 9,88 mld euro. Nowy fundusz ma przyczynić się do wzmocnienia wspólnej polityki azylowej, rozwijać legalną migrację zgodnie z potrzebami państw członkowskich, wspierać integrację obywateli państw trzecich oraz przyczyniać się do walki z nielegalną migracją. Fundusze powinny również służyć skłonieniu państw członkowskich do bardziej sprawiedliwego podziału odpowiedzialności za przyjmowanie uchodźców i osób ubiegających się o azyl.

              Posłowie poparli również utworzenie nowego Funduszu Zintegrowanego Zarządzania Granicami (IBMF) i zgodzili się przeznaczyć na ten cel 6,24 milarda euro. IBMF powinien przyczynić się do wzmocnienia zdolności państw członkowskich w zakresie zarządzania granicami przy jednoczesnym zapewnieniu poszanowania praw podstawowych. Przyczyni się również do wspólnej, zharmonizowanej polityki wizowej i wprowadzi środki ochronne dla osób w szczególnie trudnej sytuacji przybywających do Europy, w szczególności dzieci bez opieki.


              Ostatnia aktualizacja artykułu: lipiec 2021 r.


              www.europarl.europa.eu/news/pl/headlines/priorities/migracja/20170627STO78418/poprawa-wspolnego-europejskiego-systemu-azylowego
              • nota_bena Re: Straszne - 8 latkowi grozi kara śmierci :( 12.08.21, 00:44
               Form ochrony międzynarodowej jest mnóstwo. Nie sądzę, żebyś miała jakiekolwiek pojęcie jak wygląda jej realizacja w praktyce.

               Terminy "procedura azylowa" oraz "ochrona międzynarodowa" to są jak najbardziej prawidłowe sformułowania na określenie ogromnego zbiór przepisów, które to regulują.
               Naprawdę, daruj sobie tę dyskusję, bo jedyne, co udowodniłaś, to to, że potrafisz linkować zdjęcia i powszechnie dostępne informacje.
               Razi paniusię określenie "byczki"? To określenie nie jest obraźliwe. Jakieś 80% migrantów przybywających do Europy przez wschodni szlak to mężczyźni w wieku 20-45 lat. Pozostali to kobiety, młodzież i dzieci.
               Goooglać potrafisz. Żadna sztuka. Nie masz natomiast pojęcia, jak wygląda faktyczna sytuacja osób, które obecnie przekraczają granicę polsko- białoruską.
               Ci ludzie, po zatrzymaniu, są lokowani w prowizorycznych warunkach, bo jest ich za dużo. Brakuje wszystkiego. Nie ma miejsc w ośrodkach dla cudzoziemców w całej Polsce. Zadzwoń, zapytaj, jak możesz pomóc.
               Ludzie z przygranicznych miejscowości odczuwają mocno skutki tej sytuacji.
               Nie wiedziałaś o tym, prawda?

               Oburzasz się na określenie "byczki", a w głowie ci się nie mieści, że ja, która tego określenia używam, mogę więcej tym byczkom pomagać na co dzień niż ty, swoim oburzaniem się na forum i wklejaniem zdjęć.

               Chcesz realnie pomoc? Ponawiam propozycję. Weź z 14 do chaty. Możesz nawet wybrać. Rodzina? Czy samotni podróżnicy? Jutro i pojutrze jest kilka posiedzeń sądów w ramach realizacji procedury administracyjnej wobec migrantów...

               Powtarzam, ośrodki są zapchane. Zadzwoń do któregoś i weź kilkunastu migrantow. Bardzo im pomożesz. Chyba nie jesteś hipokrytką, która umie tylko wkejać linki?                • nota_bena Re: Straszne - 8 latkowi grozi kara śmierci :( 12.08.21, 01:19
                 asia.sthm napisała:

                 > Acha, czyli ty z tych pomagajacych jestes, no no, wcale tego nie widac po
                 > wypowiedziach.
                 >
                 > > Chcesz realnie pomoc? Ponawiam propozycję. Weź z 14 do chaty.
                 >
                 > Zle startujesz, fatalnie ci zaperzenie idzie.
                 >

                 Właśnie tak myślałam. Masz dysonans poznawczy i w głowie ci się nie mieści, że można pomagać inaczej niż wklejając linki na forum.

                 Czekam aż się zgłosisz ze swoją chęcią pomocy do jakiegoś centrum rejestracji cudzoziemców, albo do ośrodka dla cudzoziemców: Białystok, Czeremcha, Dubicze Cerkiewne, Kętrzyn, Krosno, Lesznowola i inne ośrodki .
                 Gdzie chcesz pomagać? Czekam na konkrety asiu. Weźmiesz kilkunastu do siebie? Pomożesz jakoś inaczej?
                 Podejmiesz rękawicę? Czy dalej będziesz ograniczać swoją pomoc do wklejania linków ?
              • nota_bena Re: Straszne - 8 latkowi grozi kara śmierci :( 12.08.21, 01:14
               Do wszystkichn pikających serduszek na forum i do Ciebie asiu z osobna... Zgłoście się do ośrodków dla cudzoziemców w swojej okolicy. Zapytajcie, jak możecie nieść pomoc migrantom. Może któraś pikająca ma warunki i weźmie przynajmniej jedną rodzinę na czas procedury administracyjnej do siebie ? Może jakaś pomoc materialna? Cokolwiek ? Halo?
               • asia.sthm Re: Straszne - 8 latkowi grozi kara śmierci :( 12.08.21, 01:38
                Do mnie z osobna, co za zaszczyt. Troche sie spoznilas z zachecaniem.
                Od 2015 roku pomagam aktywnie uchodzcom. Wygooglujesz sama czy uwierzysz na slowo ze Szwecja przyjela wtedy najwiecej imigrantow per capita?
                My juz tu wiemy jak sie zachowac solidarnie, ale dobrze ze apelujesz - chwali ci sie.
                • nota_bena Re: Straszne - 8 latkowi grozi kara śmierci :( 12.08.21, 06:17
                 asia.sthm napisała:

                 > Do mnie z osobna, co za zaszczyt. Troche sie spoznilas z zachecaniem.

                 Nie, ani trochę nie spóźniłam się wcale, hipokrytko. Nie spóźniłam się, bo pomoc jest potrzebna tak samo wtedy, tak też teraz. CAŁY CZAS. Pomoc realna oczywiście, a nie polegająca na wklejaniu zdjęć i linków. O
                 Oburzanie się na słowo "byczki" i wklejanie linków sprzed 6 lat to żadna, realna pomoc.
                 Teraz masz okazję się wykazać. Pomóż nie tylko uchodźcom. Pomóż również migrantom ekonomicznym, bo widzę po wpisach, że masz wielkie pikajace serce.

                 > Od 2015 roku pomagam aktywnie uchodzcom. Wygooglujesz sama czy uwierzysz na s
                 > lowo ze Szwecja przyjela wtedy najwiecej imigrantow per capita?

                 Jesteś Szwajcarią? Czy się bezczelnie podpisujesz pod czyjąś pracą?
                 Na czym polega twoja "pomoc"?
                 Zarejestrowałaś jakiegoś uchodźcę? A może robisz za tłumacza języka dari, paszto lub arabskiego? Bo wiesz zapewne, że dramatycznie brakuje tłumaczy do usprawnienia procedur?
                 Wzięłaś jakaś rodzinę do siebie, żeby ci ludzie mieli coś więcej od życia w nowej ojczyźnie,niż kawałek materaca na podłodze ośrodka?
                 Ilu wzięłaś? Na czym polega polega od 2015 roku
                 konkretnie twoja pomoc, oprócz wklejania linków na forum?
                 Stwierdziłaś bezczelnie,że rzygam na nich, więc uważam, że mam prawo pytać cię o to, bezczelu.

                 > My juz tu wiemy jak sie zachowac solidarnie, ale dobrze ze apelujesz - chwali
                 > ci sie.

                 Wiecie jak się zachować solidarnie? Czyli kto? Ty konkretnie? Czy Szwajcaria?Myślisz, że masz prawo do pouczania innych, jakich określeń na "byczków" mają używać? i co to znaczy solidarność? Jesteś obrzydliwa.
                 >
                 • nota_bena Re: Straszne - 8 latkowi grozi kara śmierci :( 12.08.21, 08:20
                  nota_bena napisała:

                  > asia.sthm napisała:

                  > > Od 2015 roku pomagam aktywnie uchodzcom. Wygooglujesz sama czy uwierzys
                  > z na s
                  > > lowo ze Szwecja przyjela wtedy najwiecej imigrantow per capita?
                  >
                  > Jesteś Szwajcarią*? Czy się bezczelnie podpisujesz pod czyjąś pracą?
                  > Na czym polega twoja "pomoc"?
                  > Zarejestrowałaś jakiegoś uchodźcę? A może robisz za tłumacza języka dari, paszt
                  > o lub arabskiego? Bo wiesz zapewne, że dramatycznie brakuje tłumaczy do usprawn
                  > ienia procedur?
                  > Wzięłaś jakaś rodzinę do siebie, żeby ci ludzie mieli coś więcej od życia w no
                  > wej ojczyźnie,niż kawałek materaca na podłodze ośrodka?
                  > Ilu wzięłaś? Na czym polega polega od 2015 roku
                  > konkretnie twoja pomoc, oprócz wklejania linków na forum?
                  > Stwierdziłaś bezczelnie,że rzygam na nich, więc uważam, że mam prawo pytać cię
                  > o to, bezczelu.
                  >
                  > > My juz tu wiemy jak sie zachowac solidarnie, ale dobrze ze apelujesz -
                  > chwali
                  > > ci sie.
                  >
                  > Wiecie jak się zachować solidarnie? Czyli kto?

                  Czyli jak?

                  Poprawka:
                  *Szwecją.
                  Co do reszty.... Podtrzymuję wszystkie pytania.
                 • asia.sthm Re: Straszne - 8 latkowi grozi kara śmierci :( 12.08.21, 13:12
                  Zadajesz cala mase glupich pytan i oczekujesz szczerej odpowiedzi od osoby, ktora uznalas za obrzydliwa z powodu pikajacego serduszka i wklejanie linkow.
                  No to jeszcze raz cie uracze skoro tak umiesz docenic.

                  forum.gazeta.pl/forum/w,567,172035175,172035175,Lukaszenka_vs_Unia_Europejska_Odslona_kolejna_.html
                  Nikt sie wtedy nie dopisal, wiec moze teraz.

                  www.wprost.pl/polityka/10468349/bialorus-wysyla-migrantow-na-granice-z-polska-jest-potwierdzenie-unii-europejskiej.html

                  masz juz wlasciwie wszystkie odpowiedzi na to co sie dzieje
                  Dziennikarz „Wprost” ostrzegał przy tym, że jeśli na kolejnej linii działań Łukaszenki pojawi się Polska, to Unia Europejska może nam nie pomóc, gdyż podczas kryzysu migracyjnego w 2015 roku rząd PiS był jednym z najbardziej nieprzychylnych przyjmowaniu migrantów. Brak solidarności sprzed sześciu lat może się teraz na nas zemścić.

                  PS. Nie tylko ty nie odrozniasz Szwajcarii od Szwecji, nie masz sie czym przejmowac tongue_out
                  PS. dari i pashto nie znam, ale juz sporo arabskiego znam plus pare innych jezykow przydatnych w kontaktach z uchodzcami.
                  • nota_bena Re: Straszne - 8 latkowi grozi kara śmierci :( 12.08.21, 23:37
                   asia.sthm napisała:

                   > Zadajesz cala mase glupich pytan


                   Nie ma głupich pytań, są tylko takie osoby jak ty, które nie wiedzą, jak odpowiedzieć. Pytanie, jaką formę pomocy uchodźcom i migrantom realizujesz nie jets głupie. Pytam o konkrety. Twój brak odpowiedzi jest bardzo wymowny.

                   i oczekujesz szczerej odpowiedzi od osoby, k
                   > tora uznalas za obrzydliwa z powodu pikajacego serduszka

                   Pikajace serduszko to określenie ironiczne. Uznałam cię za obrzydliwa z powodu twojej hipokryzji, a nie pikajacego serduszka.
                   Najpierw stwierdziłaś, że "rzygam na uchodźców", bo nazwałam ich "byczkami". I z tego powodu właśnie jesteś obrzydliwa.
                   Nie wiesz, co robię na co dzień na rzecz tych "byczków", ale uznałaś, że będziesz mnie uświadamiać debilnym wklejaniem zdjęć, które znam na pamięć.
                   Powiem więcej. Ja podobne obrazki oglądam na żywo, więc mi twoje zdjęcia nie są potrzebne.


                   >
                   > PS. Nie tylko ty nie odrozniasz Szwajcarii od Szwecji, nie masz sie czym przejm
                   > owac tongue_out

                   Odróżniam Szwecję od Szwajcarii, spokojnie. Twój protekcjonalny ton nie robi na mnie wrażenia.

                   > PS. dari i pashto nie znam, ale juz sporo arabskiego znam plus pare innych je
                   > zykow przydatnych w kontaktach z uchodzcami.
                   >
                   A ty się tu przyszłaś chwalić? Bo nie o to pytalam, czy znasz paszto i dari.Pytałam czy może tłumaczysz pro bono dokumenty dla uchodźców, dla sądów? Nasi tłumacze języków egzotycznych biorą po 180 zł za godzinę. To ogromne koszty.
                   Bardzo mnie interesuje, jak pomagasz. To nie jest głupie pytanie. To pytanie od którego się migasz po prostu, hipokrytko.
                   Wklejaj sobie zatem więcej linków i zdjęć.
          • nota_bena Re: Straszne - 8 latkowi grozi kara śmierci :( 11.08.21, 22:31
           Rozumiesz na czym polega ochrona międzynarodowa i dlaczego zarówno teraz, jak i wtedy najważniejsze dla migrantow było postawienie stopy na europejskiej ziemi?? Właśnie po to, żeby wejść w procedurę azylową, regulowaną przez przepisy międzynarodowe.
           Problem, z którym borykała się 2015 Grecja ( i boryka się nadal, ale na mniejszą skalę) dotyczy obecnie Polski i Litwy.
           • umi Re: Straszne - 8 latkowi grozi kara śmierci :( 12.08.21, 00:03
            Nieodpowiedzialne w hooy. Europe nie stac na utrzymywanie tych wszystkich neipracujacych i niezintegrowanych ludzi ani nie ma dosc srodkow i swoich ludzi, zeby ich pilnowac. Nie powinno sie w ogole oglaszac, ze sie bedzie przyjmwoalo jak leci. Kraje, ktore to proponowaly powinny wszystkim innym, ktorym sprawily klopot takimi deklaracjami, placic sankcje. Przeciez to jest robienie tych biednych ludzi w hooya i dawanie im nieprawdziwej nadziei. Gdyby jej nie mieli, braliby sie u siebie do roboty. A tak leza jak te mrowki do cukru, tylko ze cukru dla wszystkich nie starczy. Moralna odpowiedizalnosc za ich smierc jest po sronie krzykaczy, ktoryz anjpierw darli sie, ze wezma jak leci, a potem nie wzieli, zostawiajac balagan do posprzatania innym uncertain
             • nota_bena Re: Straszne - 8 latkowi grozi kara śmierci :( 13.08.21, 00:11
              bialeem napisał:

              > To są ludzie, a nie "bałagan". Z ich kulturą mi nie po drodze, mogę nie być zac
              > hwycona i przewidywać niebezpieczne subkultury i getta, ale to są ludzie. Nie m
              > rówki.

              Tak to są ludzie. Nazwałam ich w tym wątku "byczkami" i mi się niby oberwało od jednej hipokrytki za to.
              To są ludzie, którzy są różni. Czego nazywam ich "byczkami", bo się na nich złoszczę. Nie złoszczę się za to, że tu lazą. Nie oceniam. Złoszczę się, bo to są często ludzie kompletnie nieodpowiedzialni. Wyruszają w podróż z 5 miesięcznym dzieckiem, które nie ma zabezpieczonego mleka modyfikowanego i żadnych ciuchów. Ciuchy rodzice spalili w lesie na Białorusi, bo im zimno było. Dobrze, że dziecka nie spalili, żeby się ogrzać.
              Dziecko trafia do nas wyniszczone i wygłodzone. A włazi na forum jakaś Asia "pikające serduszko" i poucza mnie jak mam się o nich wyrażać. I w dodatku wkleja debilne linki i zdjęcia, które cały świat zna na pamięć. Nosz ...kur....
              • bialeem Re: Straszne - 8 latkowi grozi kara śmierci :( 13.08.21, 00:32
               Pisałam to do umi. Domyślam się, że bezpośrednia pomoc może być frustrująca. Nie jestem pikającym serduszkiem niestety, ale zwyczajnie nienawidzę dehumanizacji. Mogę nie lubić ludzi i ich stylu życia, mogę uważać różne rzeczy, ale mam alergię na odmawianie komuś bycia człowiekiem z jakiegokolwiek powodu.
               Są kultury w których dzieci są mniej warte od dorosłych i to ciężko zachodniemu człowiekowi zmieścić w głowie. Podziwiam pracę u podstaw.
               • umi Re: Straszne - 8 latkowi grozi kara śmierci :( 13.08.21, 01:35
                Balagan jest, kiedy sie bierze za duzo ludzi i sie tego nie organizuje. Albo jak sie oglosi, ze sie wezmie,a potem jest cyrk do ogarniecia dla innych. Albo jak mnostwo ludzi koczuje i nie ma co z nimi zrobic. Albo jak ludzie nie znajacy jezyka i realiow wlucza sie bez kontroli. Albpo jak nieprzystosowani ludzie napadaja innych ludzi. to wszystko jest balagan. Trzeba go ogarnac. Powinni autorzy. Bo ciezko ciagle korygowac bledy innych krajow, zwlaszcza kiedy ma sie malo kasy.

                Dehumanizacja to jest nasciaganie ludzi biednych i prymitywnych, a potem trzymanie ich jak zwierzatka bez perspektyw, albo ewentualnie opchneicie im socjali, zeby miec spokoj. To wszystko jest dehumanizacja. Humanitarne podejscie zaklada odpowiedzialnosc wobec innych i nie sciaganie bezmyslnie ubogich ludzi z biednych krajow, a potem meczenie albo ich albo otoczenia nimi. Otoczenie tez mozna dehumanizoac, jak sie je zmusza do uzerania sie z prymitywnymi kulturami, ktore nic nie jarza, ale przyszly bo im obiecano zlotre gory.

                BTW, nic nie pomoga gornolotne fracezy, ze ktos dostrezega "czlowieczenstwo" osoby, ktora lata z maczeta za namazanie karykatury proroka, szynke albo brak chusty. Albo za cokolwiek innego. To i tak jest dehumanizujace jest pikajace serduszko sciagnie taka dzika osobe, ktora umyslow nie daje rady w danej kulturzea ani sie do niej nei nadaje, ale ktos chcial sobei zrobci dobrze i ja sciagnal do swiata, ktory nei jest jej i w ktorym nijak sie nie odnajduje, a otoczenie meczy sie z nia. to ejst traktowanie ludzi jak zwierzatka (najbardziej pasuje angielskie slowko "pet" w polskim chyba nie ma pasujacego).

                Sorry za dlugi wywod, ale denerwuje mnie podejscie typu "dobra pani zachodu" przygarnie dzikiego Araba i bedzie go trzymac w cywilizacji uncertain Meczac otoczenie i jego tez.
    • pani07 Re: Straszne - 8 latkowi grozi kara śmierci :( 10.08.21, 16:48
     sophia.87 napisała:

     > Jak Europejczycy nie zmadrzeja to u.nas wkrótce będzie tak samo

     Nie zmądrzeją, chociaż pojawiają się przebłyski.

     "Afganka, 34-letnia matka dwójki dzieci, została zamordowana w Berlinie przez swoich braci. Wywieźli jej ciało w walizce pociągiem do Bawarii i pochowali.
     Motywem zbrodni był zachodni styl życia kobiety, który nie pasował do wartości moralnych dwóch Afgańczyków"
      • tiszantul Re: Straszne - 8 latkowi grozi kara śmierci :( 10.08.21, 19:43
       To może inaczej - nakaz zakrywania twarzy w islamie okazuje się nad wyraz praktyczny w świecie dziesiątkowanym przez straszliwe wirusy. Jak myślicie, są w Pakistanie mandaty dla kobiet, które wyszły z domu bez zasłoniętej twarzy?
       Przy okazji warto odnotować, ze w Pakistanie reżim pozwala ludziom wychodzić z domu. W naszej postępowej demokracji różnie z tym bywa. Oczywiście wszystko w imię wartości europejskich
       • bistian Re: Straszne - 8 latkowi grozi kara śmierci :( 10.08.21, 21:04
        tiszantul napisała:

        > To może inaczej - nakaz zakrywania twarzy w islamie okazuje się nad wyraz prakt
        > yczny w świecie dziesiątkowanym przez straszliwe wirusy. Jak myślicie, są w Pak
        > istanie mandaty dla kobiet, które wyszły z domu bez zasłoniętej twarzy?

        Nie ma mandatów, bo jest nóż i kwas

        > Przy okazji warto odnotować, ze w Pakistanie reżim pozwala ludziom wychodzić z
        > domu. W naszej postępowej demokracji różnie z tym bywa. Oczywiście wszystko w i
        > mię wartości europejskich

        Ale nikt nie morduje tych wychodzących bez maseczki.
        To jest tak głupie porównanie, że aż się nie chce odpisywać
  • umi Re: Straszne - 8 latkowi grozi kara śmierci :( 10.08.21, 21:24
   Streszczenie dla leniwych: Kara smierci dla dziecka lat 8 za nasikanie w bibilotece bo "zbeszczescilo to swiete ksiegi". Zwolennicy takiego rozwiazania to zwykli muzulmanie.
   Pod rozwage tym, co to niedawno sie ze mna klocily, ze islam jest taki pokojowy.
   • pani07 Re: Straszne - 8 latkowi grozi kara śmierci :( 10.08.21, 21:55
    Pokojowy islam, siostrę można zabić, pokroić, bo "Uznali, że jej styl życia nie jest zgodny z islamem"
    www.polsatnews.pl/wiadomosc-amp/2021-08-09/niemcy-34-latka-zamordowana-przez-braci-uznali-ze-jej-styl-zycia-nie-jest-zgodny-z-islamem/?ref=aside_najnowsze&__twitter_impression=true
  • umi Re: Straszne - 8 latkowi grozi kara śmierci :( 10.08.21, 21:33
   Lauren ma racje. Chrzescijanie tez sie radykalizuja, chyba sie zarazili glupota muzulmanow. Jeszcze niedawno takei akcje jak w Salwadorze czy krajach Ameryki Poludniowej to byl niechlubny wyjatek dzikich kultur, ktore nie rozumieja o co chodzi w chrzescijanstwie. Dzisiaj dzikie poglady dotarly do cywilizowanego kraju w srodku Europy. A wystarczyla wredna kobita, ktorej sie nie ulozylo zycie osobiste i stado zyebow z kompleksami i misja poswiecania innych. Religie i ideologie maja jedna wspolna ceche - przyciagaja fanatykow duzo bardziej niz kozetka u psychiatry uncertain
    • amast Re: Straszne - 8 latkowi grozi kara śmierci :( 11.08.21, 11:13
     > Skąd takie idiotyczne analogie?

     Ja mam w pracy plakat z piorunem, jak już parę razy pisałam. Od 10 miesięcy. Po tym, co usłyszałam przez te 10 miesięcy od "zwykłych ludzi", niejednokrotnie sąsiadów, takie analogie mnie wcale nie dziwią. Wieszanie na drzewach "jeb.nych k.rew" to naprawdę lajtowe życzenia są.
        • pani07 Re: Straszne - 8 latkowi grozi kara śmierci :( 11.08.21, 11:50
         Ale rozumiesz, że w polską kulturę/tradycję nie jest wpisane to, co siostrze zrobili ci Afgańczycy czy to, co Pakistańczycy - tam to tłumaczy religia/tradycja/kultura. To można kobiecie/dziecku zrobić.
         U nas gdy trafi się taki dureń i zostanie złapany, to pójdzie siedzieć. Czytałam właśnie w lokalnych wiadomościach o zamordowaniu przez 32-latka 60-latki (Polska, Gizycko)- faceta złapano, pójdzie siedzieć, nikt nie będzie klaskał czy organizował protestów z poparciem tego.
         • paskudek1 Re: Straszne - 8 latkowi grozi kara śmierci :( 11.08.21, 12:02
          Przez bardzo wiele lat afganskie kobiety miały pełnię praw i nikt ich za niestosowny strój nie zabijał. Nie mam złudzeń że bardzo wielu naszych obrońców cywilizacji chętnie by przejęło zasady karania kobiet z Islamu. No może nie do zabójstw włącznie ale... pewności to ja nie mam.
         • iwles Re: Straszne - 8 latkowi grozi kara śmierci :( 11.08.21, 12:02

          "U nas gdy trafi się taki dureń i zostanie złapany, to pójdzie siedzieć. "

          który "dureń"? ten, który w czapce wejdzie do kościoła ? Czy ten, który wyjmie opłatek z buzi do ręki ?

          Może zabójstwo to nie jest, ale uważasz, że policja, prokurator, ciąganie na przesłuchania, grożenie wizją więzienia/poprawczaka - to mały pikuś ???
         • asia.sthm Re: Straszne - 8 latkowi grozi kara śmierci :( 11.08.21, 12:14
          > Ale rozumiesz, że w polską kulturę/tradycję nie jest wpisane to, co siostrze zrobili ci Afgańczycy czy to, co
          > Pakistańczycy - tam to tłumaczy religia/tradycja/kultura.

          A co jest wpisane w polska kulture? Wystarczy wygooglac:
          Każdego tygodnia w Polsce z powodu przemocy domowej giną 3 Polki. Co 7 dni umierają 3 matki, które zwykle pozostawiają w osamotnieniu osierocone dzieci. Rocznie śmiertelnych ofiar agresji w rodzinie jest około pół tysiąca. Nieco ponad 80 tys. kobiet ma odwagę powiadomić służby o tym, że są maltretowane, wyzywane, bite i upokarzane przez najbliższych członków rodziny. Reszta woli milczeć i godzi się z tym, co je spotyka. Szacuje się, że ofiar przemocy w rodzinie jest około 100 tys. rocznie. Policjanci w 2016 roku wypełnili jednak nieco ponad 73,5 tys. niebieskich kart.
          cpk.org.pl/media/co-tydzien-z-powodu-przemocy-domowej-gina-3-polki-rocznie-umiera-ok-500-kobiet-wiecej-https-zdrowie-radiozet-pl-w-zdrowym-ciele-zdrowie-kobiety-pol-tysiaca-polek-rocznie-umiera-z-powodu-przemocy/

          I tu cala strona polskiej tradycji
          stat.gov.pl/obszary-tematyczne/wymiar-sprawiedliwosci/wymiar-sprawiedliwosci/ofiary-gwaltu-i-przemocy-domowej,1,1.html
           • asia.sthm Re: Straszne - 8 latkowi grozi kara śmierci :( 11.08.21, 12:41
            > jest to karalne, a nie wpisane jako ZGODA na takie zachowanie.

            Karalnosc czynu nie jest wcale dowodem na brak systemowej zgody na takie zachowanie. W Polsce nastapi katolizacja prawa karnego i bedzie jak w Pakistanie

            W Pakistanie islamizacja prawa karnego...
            Podczas reżimu wojskowego generała Zia-ul-Hag rozpoczęto islamizację praw i instytucji, co wyraźnie widać na przykładzie pakistańskiego prawa karnego. W tych latach do Kodeksu karnego wprowadzono pięć dodatkowych przepisów, w tym artykuł 295-C, który penalizuje stosowanie obraźliwych uwag w odniesieniu do Proroka Mahometa. Przedstawione przepisy prawne są często krytykowane za dyskryminację mniejszości religijnych i niezgodność z prawami człowieka. Naruszają także zagwarantowane w konstytucji Islamskiej Republiki Pakistanu zasady równości i wolności religii. Ich wprowadzenie było częścią realizowanego przez władze publiczne planu całkowitej islamizacji prawa i państwa.


            www.repozytorium.uni.wroc.pl/Content/89203/PDF/05_Sadowa_K_Zabojstwa_honorowe_w_Pakistanie_analiza_The_Qisas_and_Diyat_Act_2004.pdf
  • paskudek1 Re: Straszne - 8 latkowi grozi kara śmierci :( 11.08.21, 11:12
   Zośka choćbyś nie wiem jak się pultała to ośmiolatek, czy go uznasz za zwyrola czy nie JEST DZIECKIEM. No ale nie od dzisiaj wiemy, że Ty dajesz sobie prawo do oceny i sądu. A jakby ci dać możliwość to 8 karę byś wymierzyła własnoręcznie, radośnie i z przytupem.
    • paskudek1 Re: Straszne - 8 latkowi grozi kara śmierci :( 11.08.21, 12:06
     Nie Zosieńko. Zarówno ośmiolatek sikający na dywan w Pakistanie jak i ośmiolatek dręczący zwierzę w Polsce, Francji czy Honolulu to są DZIECI. I nie da się karać i sądzić takiego osmiolatka jak dorosłego, choćbyś nawet bardzo chciała. A chcesz, to już wiemy. Czym się różnisz od tych Pakistańczyków w swojej rządzy krwi? W NICZYM. Nie próbujesz bowiem zbadać DLACZEGO dziecko dręczy zwierzę tylko od razu włącza ci się opcja "kula w łeb" i to najlepiej bez sądu. Jakby tak na to spojrzeć z innej perspektywy to ci Pakistanczycy są lepsi od Ciebie bo można uznać, że są zaślepieni przez religię i nie myślą racjonalnie. Ty zaś czujesz się lepsza, cywilizowana itd a jesteś tak samo prymitywna jak oni.
     • umi Re: Straszne - 8 latkowi grozi kara śmierci :( 12.08.21, 00:06
      Jest drobna, ale istotna roznica. Zwierze umierajace w meczarnaich cierpi. Dywanowi nic nie zaszkodzi, chocby go obsikano z tysiac razy i tak nie jest zywy i nic nie czuje. Nie zebym popierala skrajne reakcje, ale znecanie sie nad zywa istota to duzo ciezszy kaliber niz obsikanie dywanu, nawet w jakims sanktuarium. I powinno sie ta roznice dostrzegac.
  • maly_fiolek Re: Straszne - 8 latkowi grozi kara śmierci :( 11.08.21, 11:21
   > Ja nie chcę śmierci żadnego dziecka.
   Kiedyś chciałaś.

   > Ale ja odróżniam dzieci od zwyroli, w przeciwieństwie do Ciebie.
   Nie mam problemu odróżnić dzieci od ludzi Twojego pokroju.

   > Ale Ty jesteś zwyrolka i
   Ja nie chcę nikogo zabijać nie chcę też niczyjej krzywdy, a zwyrodnialec to osoba która chce krzywdzić innych. Ty chcesz, potwierdziłaś to wielokrotnie, spełniasz więc definicję zwyrodnialca.

   > potwierdzasz teorie, że ludzie nienawidzacy zwierząt są bezwartościowi
   W tym zdaniu jest mnóstwo nieprawd. Na przykład ubzdurało Ci się że nienawidzę zwierząt. Nie wiem skąd. Skąd wogóle wzięli Ci się ludzie nienawidzący zwierzęta?
  • znowu.to.samo Re: Straszne - 8 latkowi grozi kara śmierci :( 13.08.21, 00:07
   Ja powiem tak znam osobiście paru wyznawców tej pokracznej religii, i są oni bardzo różni. Od dość liberalnych po fanatyków.
   Im więcej o tej religii czytam i się dowiaduję tym bardziej utwierdzam się, że takiej hipokryzji i zakłamania i zacofania nie ma w żadnej innej, nawet w KK.
   • 1matka-polka Re: Straszne - 8 latkowi grozi kara śmierci :( 13.08.21, 08:35
    "że takiej hipokryzji i zakłamania i zacofania nie ma w żadnej innej, nawet w KK."

    Tez tak to odbieram, jesli za kazdy sprzeciw wobec grupy grozi ci kara smierci z rak najblizszej rodziny, i dodatkowo masz obowiazek zabic najblizsza osobe, jesli nie bedzie sie odpowoednio zachowywac, to czy mozna byc zdrowym psychicznie w takich warunkach? Jesli zycie twoje i twojej rodziny oraz przetrwanie na jako takim poziomie, zalezy od 200 najblizszych sasiadow, to jakie ploty i intrygi tam musza latac po wioskach... Tesciowa i szwagierka ematki przy ichnim poziomie kontroli spolecznej to pikus.
    Wydaje mi sie, ze tam nie moze byc zadnej szczerosci miedzy ludzmi, ze miedzy nimi wszystkie kontakty sa oparte na klamstwach i manipulacji. I to sie ciagnie przez pokolenia, wiec zyja i mnoza sie jednostki najlepiej do tego syfu przystosowane.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka