Dodaj do ulubionych

Umowa o pracę z firmą zewnętrzną, rekrutacyjną..

12.08.21, 14:18
No właśnie, mam po niedzieli podpisac umowę zlecenie o pracę. Pośredniczy w tym firma rekrutacyjna z którą ową umowę zlecenie podpisuję. I ta firma rekrutacyjna będzie płacić mi pensję. I teraz pytanie oni czy rzeczywisty pracodawca powiedzmy firma X mają opłacać zus? Bo szczerze nie wiem. Pierwszy raz mam taką sytuację.
I jaką ja mam kontrolę czy ten zus opłacą. Na koncie zusowskim też nie od razu się chyba pojawia info.
Czy ja co miesiąc powinnam dostać od firmy rekrutacyjnej jakiś dowód, zaświadczenie, że zus opłacili?
Dzięki za wszystkie wpisy. smile
Obserwuj wątek
    • profes79 Re: Umowa o pracę z firmą zewnętrzną, rekrutacyjn 12.08.21, 15:20
      Umowę masz z firmą pośredniczącą i ta umowa jest dla Ciebie ważna; jak umawia się firma pośrednicząca z firmą w której będziesz świadczyć pracę to już nie Twoja sprawa a ich. Wszystkie formalności związane z umową powinna załatwiać forma pośrednicząca. To zresztą często powód takiej formy zatrudnienia - firma która szuka pracowników woli zapłacić sztywną kwotę firmie pośredniczącej zamiast użerać się z rozliczeniami kadrowymi - ZUSem, podatkami itd. Natomiast jeżeli masz umowę z firmą pośredniczącą to o kwestie ZUS bym się nie martwił - oni raczej pilnują takich spraw bo zwyczajnie nie opłaca im się robić wałków w tym zakresie.
    • panna.w.paski Re: Umowa o pracę z firmą zewnętrzną, rekrutacyjn 12.08.21, 19:34
      Wszystkie formalności załatwiasz z firmą zajmującą się leasingiem pracowniczym. To z nimi masz podpisaną umowę, oni odprowadzają składki, to u nich formalnie wnioskujesz o urlopy, zgłaszasz L4 itp (choć oczywiście z firmą, dla której pracujesz też - ale ważne, żeby formalnie wszystko zgłaszać też firmie zatrundniającej). Od nich też będziesz dostawać paski, w którym będzie informacja o składkach na ZUS, chorobowy itp. Firma dla której pracujesz nie ma Cię formalnie na liście płac - bo nie jesteś pracownikiem tylko kontraktorem/pracownikiem wypożyczonym. Od nich nie będziesz dodawać żadnych dokumentów.
    • bistian Re: Umowa o pracę z firmą zewnętrzną, rekrutacyjn 13.08.21, 21:41
      Nazwijmy tę "firmę rekrutacyjną", agencją pracy tymczasowej, wtedy się wszystko wyjaśni smile
      Ja jestem wielkim zwolennikiem agencji pracy tymczasowej tak, jak to funkcjonuje w NL. Z czasem, daje to takie same uprawnienia, jak praca na umowę o pracę, ale przedsiębiorcy daje wielką elastyczność i zdejmuje wiele problemów z głowy, dlatego, rynek pracy jest bardzo atrakcyjny dla wszystkich.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka