Dodaj do ulubionych

Małopolska nadal anty-LGBT

19.08.21, 13:34
Sejmik wojewódzki nie zgodził się tam dziś na odrzucenie ustawy anty-LGBT, mimo że województwo nie dostanie w związku z tym funduszy unijnych (bo dziwne, ale Unia nie chce, by kasę dostawały regiony dyskryminujące ludzi).
No, elgiebeci to też chyba nie ludzie, prawda?
Obserwuj wątek
              • angazetka Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 14:11
                Zaiste, o propagandzie jest kilka linijek dalej.
                ("Jako Radni Województwa Małopolskiego deklarujemy wsparcie dla rodziny opartej na tradycyjnych wartościach oraz obronę systemu oświaty przed propagandą LGBT zagrażającą prawidłowemu rozwojowi młodego pokolenia").
                  • natalia.nat Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 14:39
                    A dyskryminacja i szczucie polega tylko na polowaniu na kogoś?
                    Poza tym słowo "polować" ma szerszy kontekst i może mieć różne interpretacje.
                    "Obrona systemu oświaty przed propagandą LGBT zagrażającą prawidłowemu rozwojowi młodego pokolenia" może znaczyć wszystko, co komu pasuje, na przykład, że nie będzie się zatrudniać nauczycieli gejów i lesbijek oraz osób transpłciowych albo że uczniowie będą się na lekcjach dowiadywać, że homoseksualizm to zboczenie. Jak się będą w takiej szkole czuli uczniowie nie przystający do prawackiego wzorca z sevres?
                    • dramatika Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 20:28
                      mama303 napisała:

> dramatika napisał(a):
                      >
                      >
                      > > No ale co, to znaczy że chcą polować na gejów i lesbijki?
                      > ale prawi! jeszcze nie polują

A skąd wiadomo, że zaczną? Z tych samych żródeł, które mówią, że katolicy prześladują niepełne rodziny? Uspokoję cię - te źródła łżą.
                • mama303 Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 20:17
                  angazetka napisała:

> Zaiste, o propagandzie jest kilka linijek dalej.
                  > ("Jako Radni Województwa Małopolskiego deklarujemy wsparcie dla rodziny opartej
                  > na tradycyjnych wartościach
                  czyli rodziny gdzie gdy chłop baby nie bije to jej wątroba gnije i w której gruntowane są cnoty niewieście wink
              • dramatika Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 16:49
                paskudek1 napisała:

> No przecież wiadomo że jak "nie polują, nie strzelają, nie zabijają" tzn że zda
                > nej dyskryminacji nie ma wg nich.

Dokładnie tak jest - dyskryminacja to działanie, a nie gadanie, czego lewica udaje, że nie rozumie.
                  • dramatika Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 17:42
                    natalia.nat napisała:

> Dyskryminacja to RÓWNIEŻ gadanie, czego prawactwo udaje, że nie rozumie.

Ależ nie. Pogląd, że słowa mogą dyskryminować daje wam tylko usprawiedliwienie dla cenzury i szykan na myślozbrodniarzach.
                    • natalia.nat Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 18:21
                      dramatika napisał(a):

> natalia.nat napisała:
                      >
                      > > Dyskryminacja to RÓWNIEŻ gadanie, czego prawactwo udaje, że nie rozumie.
                      >
                      > Ależ nie. Pogląd, że słowa mogą dyskryminować daje wam tylko usprawiedliwienie
                      > dla cenzury i szykan na myślozbrodniarzach.

Ależ tak. Słowa również mogą dyskryminować. Wyrażanie własnych poglądów ma swoje granice.
                      • dramatika Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 18:23
                        natalia.nat napisała:

> Ależ tak. Słowa również mogą dyskryminować. Wyrażanie własnych poglądów ma swoj
                        > e granice.

Dyskusja z osobą o mentalności dziewczynki z piaskownicy, która mówi "a bo tak" nie czując w ogóle konieczności uzasadniania swojego zdania, jest męcząca.
                        • paskudek1 Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 18:34
                          Dramatika może Ci się to nie podobać ale słowa dyskryminują. Jeśli uważasz że nie dyskryminują to czemuż u licha zgłosiłaś mnie do prokuratora za nazwanie cie gnidą? Przecież słowa NIE DYSKRYMINUJĄ wg ciebie?
                          • dramatika Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 18:35
                            paskudek1 napisała:

> czemuż u licha zgłosiłaś mnie do prokuratora za nazwanie cie
                            > gnidą? Przecież słowa NIE DYSKRYMINUJĄ wg ciebie?

Ale ja nie uważam, ze mnie zdyskryminowałas, tylko że zelżyłaś. Ogarniasz różnicę?
                          • dramatika Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 18:38
                            paskudek1 napisała:

> czemuż u licha zgłosiłaś mnie do prokuratora za nazwanie cie
                            > gnidą?

A, i jeszcze jedno - złożyłam skargę z tego powodu, że nazwałaś mnie "głupią zakłamaną kurwą". "Gnida" dopiero w dalszej kolejności i samą "gnidą" głowy bym sobie nie zawracała. Przypominam, bo widzę, że pamięć ci szwankuje, pani obrończyni hejtowanych i dyskryminowanych.
                            • ulla_cebulla Re: Małopolska nadal anty-LGBT 20.08.21, 20:39
                              - złożyłam skargę z tego powodu, że nazwałaś mnie "głupią za
                              > kłamaną kurwą". "Gnida" dopiero w dalszej kolejności i samą "gnidą" głowy bym s
                              > obie nie zawracała.

Lubię to! Gratuluję realistycznej samooceny.
                        • natalia.nat Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 18:52
                          dramatika napisał(a):

> Dyskusja z osobą o mentalności dziewczynki z piaskownicy, która mówi "a bo tak"
                          > nie czując w ogóle konieczności uzasadniania swojego zdania, jest męcząca.

O, mistrzyni w odwracaniu kota ogonem. big_grin
                          Mam ci uzasadniać, że można prześladować i dyskryminować słowem? Masz 5 lat, że tego nie wiesz?
                          Naprawdę trzeba podać przykład?
                            • natalia.nat Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 20:09
                              www.pah.org.pl/app/uploads/2020/06/2_Dyskryminuj%C4%85ce_Slowa_Pomocnik_PAH_www.pdf
                              „Dyskryminacja może przyjąć bardzo różną formę i skalę – od drobnych gestów, nieprzychylnych spojrzeń, żartów aż po zwolnienie z pracy lub wykluczenie fizyczne i społeczne”
                              • dramatika Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 20:34
                                natalia.nat napisała:

> www.pah.org.pl/app/uploads/2020/06/2_Dyskryminuj%C4%85ce_Slowa_Pomocnik_PAH_www.pdf
                                > „Dyskryminacja może przyjąć bardzo różną formę i skalę – od drobnych gestów, ni
                                > eprzychylnych spojrzeń, żartów aż po zwolnienie z pracy lub wykluczenie fizyczn
                                > e i społeczne”

Ale co mnie interesują jakieś zideologizowane definicje?
                                Dyskryminacja zawsze wiązała się z gorszym traktowaniem, czyli działaniem. Oczywiste jest, że przedefiniowanie tego pojęcia służy zwykłej, ordynarnej cenzurze i niczemu więcej.
                                      • dramatika Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 22:07
                                        paskudek1 napisała:

> No, wiadomo że ty takich rysunków nie zrozumiesz. Wiesz Dramatika, tam są jeszc
                                        > ze LITERKI, układają się w słowa i zdania. Bardzo ważne zdania.

Ale jakie to ma w ogóle znaczenie, ze jakiś lewak uważa, że dyskryminacja to słowa? Może nawet uważać, że istnieje 75 płci, bo ja jestem za wolnością słowa. Tylko co z tego, jest jakiś nakaz wiary w cudowne kolorowe piramidki z internetów i wydumki "naukowców" z wydziałów socjologicznych?

Pomijając różne internetowe definicje, w polskim prawie karnym (podkreslam - karnym) istnieje w zasadzie jeden artykuł odnoszący się do dyskryminacji i owszem, definiuje ją jako przemoc i "groźbę karalną", czyli także słowną - bo groźba jest słowem, a nie czynem. Tyle że jest różnica - po pierwsze - między groźbą karalną a groźbą bezprzymiotnikową, a po drugie między groźbą karalną a np. "językiem wykluczającym".
                                        Nie mówiąc o tym, że ten artykuł (odnoszący się do dyskryminacji) nic nie mówi o dyskryminacji "osób LGBT". jest tylko mowa o "przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości", co ma swoje uzasadnienie historyczne.

To co, poruszamy się w rzeczywistym świecie rzeczywistego prawa, czy w świecie kolorowych piramidek z internetu?
                                        • paskudek1 Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 22:11
                                          Podaj może w końcu KTO uważa że jest 74 płci co? Bo ciągle to powtarzasz ale jakoś literatury na ten temat nie podajesz. Może chociaż jeden tekst co?
                                          Co do tego że słowa mogą dyskryminować to trzeba wyjątkowo złej woli, żeby to negować.
                                        • asia_i_p Re: Małopolska nadal anty-LGBT 20.08.21, 18:40
                                          >> Tylko co z tego, jest jakiś nakaz wiary w cudowne kolorowe piramidki z internetów i wydumki "naukowców" z wydziałów socjologicznych?

Nie no, nakazu nie ma. Co prawda się sprawdziło parę razy w historii, ale nie ma obowiązku korzysta ze znajomości historii, można brnąć w to samo bagno po raz n-ty i kiedy już się rozkręci do poziomu przemocy fizycznej i przypadkiem zahaczy o nas, rozdziawić usta w zdumieniu i w oburzeniu. Jak mówił św. Paweł, wszystko można, tylko nie wszystko przynosi korzyść.
                                • natalia.nat Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 22:29
                                  Wiem że cię nie interesuje. Pewnie nawet nie przeczytałaś linku, który wkleiłam. Definicja była jako uzupełnienie.
                                  I nic nie zostało przedefiniowane. Dyskryminacją od zawsze były nie tylko działania, ale też słowa.
                                  • dramatika Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 22:34
                                    natalia.nat napisała:

> Dyskryminacją od zawsze były nie tylko dział
                                    > ania, ale też słowa.

Dziecko, w internecie ostały się jeszcze właściwie definicje. Słownik języka polskiego PWN:

dyskryminacja «prześladowanie poszczególnych osób lub grup społecznych albo ograniczanie ich praw ze względu na rasę, narodowość, wyznanie, płeć itp.

Encyklopedia PWN:

dyskryminacja [łac., ‘rozróżnienie’],
                                    ograniczenie lub pozbawienie równych praw społecznych, politycznych, ekonomicznych pewnych grup lub całych większych zbiorowości danego społeczeństw

Jakie prawa ogranicza "język wykluczający"?
                                    Czy jak napiszę, że homoseksualizm moim zdaniem nie mieści się w normie zachowań seksualnych, to kogoś "prześladuję"?
                                    • natalia.nat Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 23:05
                                      Dziecko, wkleiłam link do słów dyskryminujących. A "prześladować" można też słownie. Są w necie definicje, są interpretacje, są artykuły, możemy się przerzucać.
                                      Zapytaj homoseksualistę, co sądzi na temat tego, co napisałaś i czy nie czuje się "prześladowany". Ja myślę, że mógłby się tak poczuć. Natomiast są też bardziej dosadne określenia dyskryminujące, nie będę przytaczać. A obok we wpisie ktoś stwierdza sobie mimochodem, że osoby LGBT "maja takie same prawa jak normalni ludzie".
                                      Masz swoje zdanie, ja mam swoje, i raczej się nie porozumiemy.
                                      • dramatika Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 23:14
                                        natalia.nat napisała:

> Masz swoje zdanie, ja mam swoje, i raczej się nie porozumiemy.

Nie porozumiemy się owszem, ale nie ze względu na różnicę zdań, tylko z tego względu, że ty swojego zdania nie uzasadniasz, tylko odsyłasz do "ekspertów" i "internetów". Albo tupiesz nóżką. Ty po prostu swojego zdania nie masz, papugujesz tylko internety i "ekspertów", dlatego też nie jesteś zdolna do uzasadnień.

Natomiast prześladowanie słowne to co innego niż prześladowanie w związku z dyskryminacją - świadczy o tym choćby to, że w prawie karnym prześladowanie słowne podpada nie pod artykuł o dyskryminacji, tylko pod artykuł o nękaniu. Myślisz, że prawnicy ustawodawcy (uspokajam - nie był to PiS) są głupsi od internetowych ekspertów?
                                        • natalia.nat Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 23:37
                                          Oczywiście, że uzasadniam swoje zdanie. Podałam przykłady słów/zwrotów, które dyskryminują, wkleiłam link do artykułu-ulotki na temat takich słów. Tylko tobie się to uzasadnienie nie podoba, bo masz inne zdanie. Ot, cała filozofia I to ty właśnie tupiesz teraz nóżką.
                                          Napisałam, że istnieje słowna dyskryminacja, ale nie twierdziłam że jest tym samym co wykluczenie, marginalizacja, gorsze traktowanie i podpada pod te same normy prawne. Wiadomo że nie.
    • sumire Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 13:39
      Szlag mnie trafił, serio.
      Jeśli stare dziady potrafią odrzucić 10 miliardów pln dla dużego i potrzebującego forsy regionu w imię wartości chrześcijańskich, to znaczy, że naprawdę w czarnej dupie jesteśmy.
        • umi Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 13:52
          Wszedzie bede, bardzo fajne wataski suspicious

Dla mniej kumatych i wprost: temat zastepczy to jest. trzeba odwrocic uwage od granicy, elgiebety emocjonuja, wiec juz chwyta. Nic innego chyba teraz nie zadziala, nawet tasmy.
            • umi Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 20:18
              Myslisz, ze nie i to naprawde? To zobacz co bedzie jak sie wszyscy rzuca do gardla za elgbt. Granica szybciutko przycichnie i zamiecie sie pod dywan, a rozwiazanie wezma najgorsze z mozliwych. I pewnie wiecej stracimy niz te dwa miliardy. O ile je stracilismyw ogole, nie jestem w temacie. Pewnie da sie to jakos odkrecic. Przyjetych niewlasciwych ludzi (np. roslych chlopow z nowoczesnymi ajfonami i obiecanym socjalem zamiast zabiedzonego chlopa z baba i osemka przychowku albo 12-letnich sierotek) juz sie raczej nikomu nie odda.
              • dramatika Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 20:45
                umi napisała:

> Granica szybciutko przycichnie i zamiecie sie pod dywan, a rozwia
                > zanie wezma najgorsze z mozliwych.

Specjalistka od oceny rzeczywistości społeczno - politycznej się znalazła 😂
                LGBT to temat już wyłącznie dla hobbystów. Po cipkomaryjkach, Szutowiczu i Chutnik, nikt normalny nie chce już tego bronić i udawać, że chodzi o walkę z jakąś dyskryminacją, bla, bla, bla.
                Oczywiście, że PiS będzie grzał temat "uchodźców", zwłaszcza że lewicoidy są szalone (definicja szaleństwa - powtarzać wciąż te same błędy w nadziei, że tym razem się uda). Będzie powtórka z 2015 i w ten sposób PiS znowu wygra wybory, a więc oczywiście, ze będą tym grzać.
    • daniela34 Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 13:43
      Daj spokój, jestem tak wpieniona, tak straszliwie wpieniona, już abstrahując od kwestii dyskryminacyjnych, to ta uchwała była typowym propagandowym krokiem pod kościółek, nie mającym żadnego praktycznego znaczenia. Ale nie, trwa i trwa mać
          • dramatika Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 14:15
            angazetka napisała:

> Kto ci chrześcijan w Małopolsce gnębi?

Nie wiem czy w małopolsce, ale w Polsce zdarzają się praktyki, że katolików zwalnia się z roboty (głównie z uczelni) za poglądy. Podobno to słuszne i sprawiedliwe.
            • iwles Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 14:19
              dramatika napisał(a):

> angazetka napisała:
              >
              > > Kto ci chrześcijan w Małopolsce gnębi?
              >
              > Nie wiem czy w małopolsce, ale w Polsce zdarzają się praktyki, że katolików zwa
              > lnia się z roboty (głównie z uczelni) za poglądy. Podobno to słuszne i sprawied
              > liwe.

za posiadanie poglądów ? czy za stawianie ich w szeregu PRZED nauką ?
            • asia.sthm Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 14:21
              > że katolików zwalnia się z roboty (głównie z uczelni) za poglądy. Podobno to słuszne i sprawiedliwe.

Oczywiscie, niektore poglady nie sa zgodne z wykonywanym zawodem i jesli delikwent nie chce sam to trzeba go zwolnic w diably, niech szuka odpowiedniej roboty.
              • dramatika Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 14:28
                sumire napisała:

> Kogo tam z uczelni za poglądy zwolnili? Nazwiska?

A nie nie nie nie, sumirko. Nie będziemy teraz rozwadniać tematu kierując go na dysputy o tym, czy wywalali za poglądy czy za sikanie do kosza na śmieci.

Istotne jest to, że ludzie nazywający się obrońcami LGBT deklarują walkę z tradycyjnymi wartosciami, zatem obrona przed tego typu deklaracjami jest jak najbardziej zasadna.

Jesteśmy tu, by podważyć tradycję polskiej rodziny

• iwles Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 14:31
                  dramatika napisał(a):

> Istotne jest to, że ludzie nazywający się obrońcami LGBT deklarują walkę z trad
                  > ycyjnymi wartosciami, zatem obrona przed tego typu deklaracjami jest jak najbar
                  > dziej zasadna.
                  >
                  > Jesteśmy tu, by podważyć tradycję polskiej rodziny
                  >

jakby to powiedzieć... dramatisiu, ty też nie mieścisz się w granicach tradycyjnej polskiej rodziny big_grin
                  • dramatika Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 14:44
                    angazetka napisała:

> Jeśli za tradycyjne wartości uznamy przemoc wobec innych i nienawiść, to owszem

Zasadny jest też sprzeciw przed utożsamianiem "tradycyjnych wartości" z laniem baby po gębie.

Zatem nie, deklaracja przeciwko ideologii LGBT to nie jest polowanie na gejów i lesbijki, ale sprzeciw wobec takich postaw, jakie prezentuje na przykład niejaka Sylwia Chutnik ("Jesteśmy tu, by podważyć tradycję polskiej rodziny") oraz sprzeciw przeciwko utożsamianiu tradycji z przemocą.

Dziękujemy ci Sylwio Chutnik, dzięki tobie niektórzy już nie mogą udawać, że nie rozumieją co jest ideologia LGBT.
                      • dramatika Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 14:50
                        bib24 napisała:

> dziękujemy takim jak ty za brak kasy dla małopolski

Kasę wycofali ludzie, których celem jest "podważanie tradycji polskiej rodziny" i utożsamianie rodziny z przemocą - do nich pretensje.
                        BTW, masz męża/partnera i dziecko? To prędziutko złóż samokrytykę - to postawa anty-LGBT.
                        • iwles Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 14:52
                          dramatika napisał(a):

> BTW, masz męża/partnera i dziecko? To prędziutko złóż samokrytykę - to postawa
                          > anty-LGBT.

podważanie tradycji polskiej rodziny oznacza, że NIE ma czegoś takiego, jak tradycja polskiej rodziny.
                          Każda rodzina jest rodziną.
                          • dramatika Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 14:57
                            iwles napisała:

> podważanie tradycji polskiej rodziny oznacza, że NIE ma czegoś takiego, jak tra
                            > dycja polskiej rodziny.
                            > Każda rodzina jest rodziną.

No sorry, ale nie tak to przedstawiała Chutnik, zdeklarowana lesbijka (od niedawna) i obrończyni nieheteronormatywnych. Według niej polska tradycyjna rodzina = przemoc, więc należy podważyć. Czy zastosowałaś się już więc do tej słusznej propagandy i rozstałaś się ze swoim partnerem, dzieci oddałaś do adopcji i przygarnęłaś stado kotów? Nie? No to jesteś anty-LGBT.
                            • iwles Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 14:59
                              dramatika napisał(a):

> No sorry, ale nie tak to przedstawiała Chutnik,

ale ja pytam ciebie !
                              Skoro dla ciebie problemem jest, że ktoś podważa tradycję polskiej rodziny, to chyba wiesz, jaka jest ta tradycja? skąd pochodzi? gdzie ma swoje źródło ?
                              • dramatika Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 15:02
                                iwles napisała:

> Skoro dla ciebie problemem jest, że ktoś podważa tradycję polskiej rodziny

Ale to nie jest żaden problem, wrecz przeciwnie. Jasna deklaracja pani Chutnik ułatwia porozumienie - wiadomo już dokladnie co to jest ideologia LGBT, czyli jest to uważanie tradycyjnej polskiej rodziny za źródło przemocy i jest to deklaracja walki z tradycyjną polską rodziną.
                                • iwles Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 15:11
                                  dramatika napisał(a):

>
                                  > Ale to nie jest żaden problem, wrecz przeciwnie. Jasna deklaracja pani Chutnik
                                  > ułatwia porozumienie - wiadomo już dokladnie co to jest ideologia LGBT, czyli j
                                  > est to uważanie tradycyjnej polskiej rodziny za źródło przemocy i jest to dekla
                                  > racja walki z tradycyjną polską rodziną.

czyli nie potrafisz wyłumaczyć, co antyLGBT mają na myśli, mówiąc, że LGBT zagraża tradycyjnej polskiej rodzinie.
                                  No dramatisia, to takie proste:
                                  tradycyjna polska rodzina, która jest zagrożona przez LGBT, to...... i ma swoje źródła w .......
                                  Na poparcie mam dowód ......

Doczekam się ?
                                  • dramatika Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 15:14
                                    iwles napisała:

> czyli nie potrafisz wyłumaczyć, co antyLGBT mają na myśli, mówiąc, że LGBT zagr
                                    > aża tradycyjnej polskiej rodzinie.

Potrafię wytłumaczyć. Ideologia LGBT zagraża tradycyjnej polskiej rodzinie, bo sami przedstawiciele ruchu LGBT (w osobie Chutnik) deklarują, że chcą podważać tradycyjną polską rodzinę.
                                    • iwles Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 15:16
                                      dramatika napisał(a):

> Potrafię wytłumaczyć. Ideologia LGBT zagraża tradycyjnej polskiej rodzinie, bo
                                      > sami przedstawiciele ruchu LGBT (w osobie Chutnik) deklarują, że chcą podważać
                                      > tradycyjną polską rodzinę.

czyli dla ciebie ważniejsze jest, co mówi Chutnik, a nie twoje własne zdanie ? Super big_grin
                                          • dramatika Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 15:32
                                            iwles napisała:

> na temat tradycji polskiej rodziny big_grin
                                            > Masz jakies zdanie, które osobiście wyrobiłaś? Nie na podstawie mediów ?

Oczywiście, że mam - a mam takie, że nie wolno generalizować i obarczać winą za przemoc całej instytucji rodziny.
                                            Zdarzają się różne rodziny - normalne i patologiczne, ale patologie nie wynikają z samego istnienia rodziny.
                                            • iwles Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 15:51
                                              dramatika napisał(a):

> Oczywiście, że mam - a mam takie, że nie wolno generalizować i obarczać winą za
                                              > przemoc całej instytucji rodziny.
                                              > Zdarzają się różne rodziny - normalne i patologiczne, ale patologie nie wynikaj
                                              > ą z samego istnienia rodziny.

Pytałam cie o to, co rozumiesz pod pojęciem "tradycja polskiej rodziny".
                                              No cóż, nie moja wina, że piszesz o przemocy, takie widocznie masz skojarzenie.
                                              • dramatika Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 16:14
                                                iwles napisała:

> dramatika napisał(a):
                                                >
                                                >
                                                > > Oczywiście, że mam - a mam takie, że nie wolno generalizować i obarczać w
                                                > iną za
                                                > > przemoc całej instytucji rodziny.
                                                > > Zdarzają się różne rodziny - normalne i patologiczne, ale patologie nie w
                                                > ynikaj
                                                > > ą z samego istnienia rodziny.
                                                >
                                                >
                                                > Pytałam cie o to, co rozumiesz pod pojęciem "tradycja polskiej rodziny".

Nie, nie o to pytałaś. Pytałaś jakie jest moje zdanie na temat tradycji polskiej rodziny, a nie o to, co rozumiem pod pojęciem tradycyjnej polskiej rodziny.
                                                Natomiast oczywiście, że odnoszę się do przemocy w kontekście rodziny, bo o tym rozmawiamy.
                                                Troll harder, bo ci nie wychodzi.
                                      • dramatika Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 15:37
                                        lauren6 napisała:

> Niby dlaczego ktokolwiek na tym forum ma się tłumaczyć ze słów Chutnik? Zwariow
                                        > ałaś?

Ja się nikomu nie każę tłumaczyć. Wręcz przeciwnie, sama tłumaczę, co jest w deklaracji sprzeciwiającej się ideologii LGBT. Żadnej wdzięczności sad
                                • paskudek1 Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 15:13
                                  Dramatisia tradycję polskiej rodziny to utożsamili z przemocą samo obrońcy ten rodziny w takim np Zakopanem. To tam min bronią jak niepodległości nieprzyjęcia Konwencji Antyprzemocowej bo wg nich tak konwencja godzi właśnie w tradycję polskiej rodziny i chce ją od środka rozsadzić. Chutnik co najwyżej nazwała rzecz po imieniu
                                  • dramatika Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 15:18
                                    paskudek1 napisała:

> Konwencji Antyprzemocowej bo wg nich tak konwencja godzi właśnie w tradycję po
                                    > lskiej rodziny

Oczywiście, że konwencja antyprzemocowa godzi w tradycję polskiej rodziny, bo w istnieniu tradycyjnej rodziny widzi przyczyny przemocy.
                                    Jest to celowe działanie wszystkich marksistów, czyli oddzielić człowieka od jego bliskich i "wiosek", aby był jak najbardziej uzależniony od tego, co wymyśli władza.
                                    • paskudek1 Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 15:44
                                      Nie Dramatisiu, ta konwencja właśnie mówi że NIE WOLNO usprawiedliwiać przemocy wobec nikogo tradycją itd. Ani ukrywać przemocy w imię "ochrony rodziny". Mylisz przyczyny ze skutkami. A to, że przemoc JEST przez niektórych postrzegana jako "tradycja", której trzeba bronić to jest smutna prawda. I nie, NIE SĄ to środowiska LGBT.
                                      Wiesz, jak jeszcze chadzałam do kościoła to wiele słyszałam kazań o aborcji, wiele tekstów o polityce ale NIGDY ale to nigdy nie było slowa o tym że przemoc, zwłaszcza przemoc w rodzinie to GRZECH. Już nie mówię żeby mówili że to przestępstwo ale chociaż że to grzech. Nigdy żaden ksiądz się nie zająknął na ten temat, żaden biskup nie napisał listu pasterskiego w tym kierunku. Za to biskupi najgłośniej darli się na temat zagrożenia, jakie dla polskiej TRADYCJI niesie konwencja antyprzemocowa.
                                      • dramatika Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 15:49
                                        paskudek1 napisała:

> Nie Dramatisiu, ta konwencja właśnie mówi że NIE WOLNO usprawiedliwiać przemoc
                                        > y wobec nikogo tradycją itd.

Czyli jest tak jak mówię - konwencja zakłada, że tradycja polskiej rodziny polega na usprawiedliwianiu przemocy. To propagandowe łgarstwo.

> Wiesz, jak jeszcze chadzałam do kościoła to wiele słyszałam kazań o aborcji, wi
                                        > ele tekstów o polityce ale NIGDY ale to nigdy nie było slowa o tym że przemoc,
                                        > zwłaszcza przemoc w rodzinie to GRZECH.

Kościelni uważają, że za przemoc w polskich realiach odpowiada głównie alkoholizm, a z tym - z tego co ja znowu pamiętam - KK walczył.
                                        • paskudek1 Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 16:00
                                          Nie wiem z czym walczył kościół. Wiem natomiast, że przynajmniej dopóki uczestniczyłam w mszach NIGDY rozumiesz NIGDY nie było kazania czy listu biskupa potępiającego konkretnie przemoc domową. A na te tematy jestem akurat wyczulona i to mocno. Natomiast teksty księży o "niesieniu krzyża" i trwaniu w cierpieniu byle "nie rozbijać rodziny" to akurat częste wśród kleru były, są i obawiam się że będą.
                                          • dramatika Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 16:19
                                            paskudek1 napisała:

> Nie wiem z czym walczył kościół.

Z prawdziwą - w polskich realiach - przyczyną przemocy. Z alkoholizmem.
                                            Mieszkałam kiedyś na studiach ze zdeklarowaną katoliczką - zrobiła sobie "rok bez alkoholu", bo do tego nawoływał ksiądz w parafii i generalnie z tego co pamiętam wśród parafian istniało coś takiego jak kółka abstynentów.
                                            Uważam to za realne, praktycznie działanie, a nie lewackie pyerdolenie o szopenie.
                                            • paskudek1 Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 16:45
                                              Dramatika przestań pieprzyć bo znowu będziesz mnie zgłaszać do prokuratora jak ci napiszę że głupia jesteś. Kościół nie walczy z przemocą w ŻADEN SPOSÓB. To że coś tam poplumka o alkoholizmie czy zrobi jakieś tygodnie czy miesiące bez alkoholu to nie jest zadna walka z przemocą w rodzinie. Jakoś o lgbt mogą pieprzyć z ambon, o aborcji, o tej wredne UE a o przemocy domowej że jest GRZECHEM to już nie? Jedyne co kościół potrafi to zmuszać kobiety żeby tkwiły w bagnie przemocy w imię "trwałości rodziny" i temu podobnych bzdur.
                                              I nie, twierdzę że nie alkoholizm jest GŁÓWNĄ przyczyną przemocy a przyzwolenie na nią i brak systemowej walki z przemocą oraz pomocy ofiarom. A w budowaniu takiego systemu Kościółek to akurat systemowo przeszkadza wszelkimi dostępnymi mu sposobami.
                                        • arthwen Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 23:20
                                          dramatika napisał(a):

> Czyli jest tak jak mówię - konwencja zakłada, że tradycja polskiej rodziny pole
                                          > ga na usprawiedliwianiu przemocy. To propagandowe łgarstwo.

Nie, bredzisz (albo uprawiasz własnie te propagandowe łgarstwa, które zarzucasz innym). Nic takiego nie wynika ze stwierdzenia, że przemoc nie może być usprawiedliwiona, ani tradycją, ani religią, ani niczym innym. A już tym bardziej nie wynika z tego, że to akurat polskie rodziny usprawiedliwiają przemoc tradycją, bo konwencja ma takie samo brzmienie wszędzie, niezależnie od kraju.

> Kościelni uważają, że za przemoc w polskich realiach odpowiada głównie alkoholi
                                          > zm, a z tym - z tego co ja znowu pamiętam - KK walczył.

KK walczył z alkoholizmem? Główną chorobą biskupią? haha haha.
                                          • dramatika Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 23:25
                                            arthwen napisał(a):

> Nic takiego nie wynika ze stwierdzenia, że przemoc nie może być uspraw
                                            > iedliwiona, ani tradycją, ani religią, ani niczym innym.

Zwykłe lewackie pyerdolenie i nawijanie makaronu na uszy. Dlaczego nie napisali, że przemoc nie może być usprawiedliwiona fazami księżyca, cyklem godowym pingwinów z wysp Galapagos, albo po prostu, że przemocy wobec kobiet się nie usprawiedliwia niczym? Podpowiem - bo uważają, że to rodzina, religia i tradycja jest źródłem przemocy, a nie pingwiny z Galapagos.

A już tym bardziej nie
                                            > wynika z tego, że to akurat polskie rodziny usprawiedliwiają przemoc tradycją,
                                            > bo konwencja ma takie samo brzmienie wszędzie, niezależnie od kraju.

Słuszna korekta - marksizm zmierzający do unicestwienia więzów rodzinnych działa międzynarodowo, a nie lokalnie.
                                            • arthwen Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 23:37
                                              dramatika napisał(a):

> Zwykłe lewackie pyerdolenie i nawijanie makaronu na uszy. Dlaczego nie napisali
                                              > , że przemoc nie może być usprawiedliwiona fazami księżyca, cyklem godowym ping
                                              > winów z wysp Galapagos, albo po prostu, że przemocy wobec kobiet się nie uspraw
                                              > iedliwia niczym? Podpowiem - bo uważają, że to rodzina, religia i tradycja jest
                                              > źródłem przemocy, a nie pingwiny z Galapagos.

Zwykłe prawackie pierolenie. I idealna ilustracja przyslowia o nożycach.
                                              Podkreślono, że ani religia ani tradycja nie może być usrawiedliwieniem, nie dlatego, że ktoś (kto niby?) uważa, że rodzina, religia i tradycja są źródłem przemocy, ale dlatego, że takie usprawiedliwienia się zdarzają, również w Polsce i to - jeszcze kilka lat temu - całkiem często. Przy czym przede wszystki uderza to (słusznie!) we wszelkie vendetty rodowe, honorowe i inny tego typu szajs. A że łapie się na to również polskie "niewywlekanie spraw rodzinnych na zewnątrz", czy "jak się baby nie bije to jej wątroba gnije", "mąż jest głową rodziny i żona jest mu podległa" i inne takie, to tylko plus.

• dramatika Re: Małopolska nadal anty-LGBT 20.08.21, 00:09
                                                arthwen napisał(a):

> atego, że ktoś (kto niby?) uważa, że rodzina, religia i tradycja są źródłem prz
                                                > emocy, ale dlatego, że takie usprawiedliwienia się zdarzają, również w Polsce i
                                                > to - jeszcze kilka lat temu - całkiem często.

"się zdarzają", dobre sobie. I dlatego, ze coś "się zdarza" (rzadziej niż kiedyś) warto było produkować międzynarodowy dokument? Nie lepiej byłoby środki na walkę ze "zdarzającymi się" i nieaktualnymi problemami przeznaczyć na coś bardziej pożytecznego?

Przy czym przede wszystki uderza
                                                > to (słusznie!) we wszelkie vendetty rodowe, honorowe i inny tego typu szajs. A
                                                > że łapie się na to również polskie "niewywlekanie spraw rodzinnych na zewnątrz
                                                > ", czy "jak się baby nie bije to jej wątroba gnije", "mąż jest głową rodziny i
                                                > żona jest mu podległa" i inne takie, to tylko plus.

Jasne, dla marksisty to niezaprzeczalny plus korzystać z niewyczerpanej pojemności głów lewactwa na bzdury porównujące np. karanie śmiercią kobiet za gwałt w islamie z koncepcją "niewywlekania brudów rodzinnych" w Polsce, dezaktualizującą od kilkudziesięciu lat i to bez specjalnych dokumentów "antyprzemocowych". Pewnie jeszcze przyjdzie czas, że lewactwo przypisze sobie zasługi, że w Polsce według badań jest najmniejsza przemoc wobec kobiet w Europie - i choćby z tego powodu tę całą konwencję nalezy wyrzucić do kosza. A jeśli lewaki sprzeciwiają się karaniu kobiet za gwałty na nich, albo wycinaniu łechtaczek to niech to napiszą wprost, a nie pyerdolą na około, żeby oberwało się wszystkim za odpały islamistów.
                                                • iwles Re: Małopolska nadal anty-LGBT 20.08.21, 00:18
                                                  "się zdarzają", dobre sobie. I dlatego, ze coś "się zdarza" (rzadziej niż kiedyś) warto było produkować międzynarodowy dokument? Nie lepiej byłoby środki na walkę ze "zdarzającymi się" i nieaktualnymi problemami przeznaczyć na coś bardziej pożytecznego?"

A po co w ogóle tworzyć prawo? Nie lepiej od razu te pieniądze rozdać ludziom?
                                                  • dramatika Re: Małopolska nadal anty-LGBT 20.08.21, 00:21
                                                    iwles napisała:

> A po co w ogóle tworzyć prawo? Nie lepiej od razu te pieniądze rozdać ludziom?

Wreszcie gadasz z sensem. Podatek liniowy, policja, wojsko i jeszcze parę innych instytucji - i się od obywatela i jego kasy łaskawie odpyerdolić, a nie robić za rodzinę zastępczą.
                                                  • iwles Re: Małopolska nadal anty-LGBT 20.08.21, 00:26
                                                    dramatika napisał(a):

> Wreszcie gadasz z sensem. Podatek liniowy, policja, wojsko i jeszcze parę innyc
                                                    > h instytucji - i się od obywatela i jego kasy łaskawie odpyerdolić, a nie robić
                                                    > za rodzinę zastępczą.

I ustawe dla frankowiczow!
                                                    I kodeks pracy!
                                                    I kodeks drogowy!
                                                    I kodeks karny!

Kto da więcej?
                                                  • potworia116 Re: Małopolska nadal anty-LGBT 20.08.21, 00:41
                                                    dramatika napisał(a):

> potworia116 napisała:
                                                    >
                                                    > > Ustawa o obronie uczuć religijnych.
                                                    >
                                                    > Tyle tu moich fanek a żadna nie pamięta, że jestem przeciwko karaniu "obrazy uc
                                                    > zuć religijnych". Co z wami, siostry?

Ja nie do was, ojcze.
                                                  • asia.sthm Re: Małopolska nadal anty-LGBT 20.08.21, 00:46
                                                    > Tyle tu moich fanek a żadna nie pamięta, że jestem przeciwko karaniu "obrazy uczuć religijnych".
                                                    > Co z wami, siostry?

Pamietamy zes pasy na grzbietach kazala drzec za obrazanie uczuc religijnych. Skleroze musisz juz miec, czy co.
                                                    Czyje siostry? a idz ty w cholere.
                                                  • dramatika Re: Małopolska nadal anty-LGBT 20.08.21, 00:59
                                                    asia.sthm napisała:

> Pamietamy zes pasy na grzbietach kazala drzec za obrazanie uczuc religijnych.
                                                    > Skleroze musisz juz miec, czy co.

Spoko - mnie wyszukiwarka działa.

Owszem - paragraf o obrazie uczuć religijnych to barbaria
                                                    forum.gazeta.pl/forum/w,567,170640626,170640626,A_o_obcieciu_glowy_nauczycielowi_nic_.html?p=170642654

Oczywiście, że "ochrona uczuć religijnych jest absurdalna", ale nie dlatego, ze "uczucia religijne
                                                    nie powinny byc chronione specjalnie ponad inne uczucia", ale dlatego, ze żadne z nich nie powinny podlegać ochronie, bo nie sposób uczuć poddać obiektywnej ocenie

forum.gazeta.pl/forum/w,567,168912935,168912935,Co_bys_zrobila_.html?p=168922482
                                                    No i co z tego, że broniłam? Nie pisałam, że obraza uczuć religijnych ma być penalizowana, wrecz przeciwnie, jak dla mnie penalizowanie może zostać zniesione. Nie znaczy to jednak, że obraza uczuć religijnych czy jakichkolwiek innych nie istnieje
                                                    forum.gazeta.pl/forum/w,567,168319223,168319223,No_to_o_co_w_tym_chodzi_IKEA_pojechala_.html?p=168332299
                                                    Jeszcze coś, łgarzu z zepsutą wyszukiwarką?
                                                  • dramatika Re: Małopolska nadal anty-LGBT 20.08.21, 01:08
                                                    asia.sthm napisała:

> Jeszcze poszukaj o cipce na patyku.

No i co z tą cipką na patyku?
                                                    Odróżniasz sprzeciw wobec ataku na czyjeś uczucia od chęci penalizowania tego ataku, czy jednak analfabetyzm funkcjonalny ci to uniemożliwia?
                                                    Nigdy nie byłam za penalizowaniem obrazy jakichkolwiek uczuć, bo to absurd.
                                                • arthwen Re: Małopolska nadal anty-LGBT 20.08.21, 00:23
                                                  Sprzeciwiają się i jednemu i drugiemu. To, że zdarzają się systemowo gorsze rzeczy niż u nas nie znaczy, że u nas przemocy w rodzinie nie ma. Bo jest. I należy ją zwalczać. A to, że tylko największe zjeby jeszcze próbują się tłumaczyć religią czy tradycją nie znaczy, że te powody nie występują - po prostu wiadomo, że takie tłumaczenie _raczej_ nie przejdzie.
                                                  Poza tym nikomu nie obrywa. To, że w konwencji masz takie sformułowania nie znaczy, że ci się oberwie. Oberwie się jak przemoc stosujesz i tyle, niezależnie od powodów. Tradycyjne rodziny _bez przemocy_ nie mają się czego obawiać, a jak się boją, to widać jednak coś na sumieniu mają tongue_out
                                        • cosmetic.wipes Re: Małopolska nadal anty-LGBT 20.08.21, 09:36
                                          dramatika napisał(a):
                                          .
                                          >
                                          > Kościelni uważają, że za przemoc w polskich realiach odpowiada głównie alkoholi
                                          > zm, a z tym - z tego co ja znowu pamiętam - KK walczył.

Tia, zwłaszcza flaszka Głódź z tym walczył. Wypijając cysternę alko, żeby dla górali nie starczyło, tak się poświęca. 😃
                                • natalia.nat Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 15:15
                                  dramatika napisał(a):

> Jasna deklaracja pani Chutnik
                                  > ułatwia porozumienie - wiadomo już dokladnie co to jest ideologia LGBT, czyli j
                                  > est to uważanie tradycyjnej polskiej rodziny za źródło przemocy i jest to dekla
                                  > racja walki z tradycyjną polską rodziną.

Nie. Wiadomo jedynie, jaka jest "twoja" definicja ideologii LGBT. A stworzyłaś ją sobie, bo nie spodobała ci się wypowiedź jakiejś pani i ogólnie jej poglądy. I ta definicja nie ma zupełnie nic wspólnego z prawdziwą definicją oraz z uchwałą, o której dyskutujemy. Uchwała mówi dość jasno, o co w niej chodzi jej autorom.
                            • arthwen Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 22:20
                              dramatika napisał(a):

> iwles napisała:
                              >
                              >
                              > > podważanie tradycji polskiej rodziny oznacza, że NIE ma czegoś takiego, j
                              > ak tra
                              > > dycja polskiej rodziny.
                              > > Każda rodzina jest rodziną.
                              >
                              > No sorry, ale nie tak to przedstawiała Chutnik, zdeklarowana lesbijka (od nieda
                              > wna) i obrończyni nieheteronormatywnych. Według niej polska tradycyjna rodzina
                              > = przemoc, więc należy podważyć. Czy zastosowałaś się już więc do tej słusznej
                              > propagandy i rozstałaś się ze swoim partnerem, dzieci oddałaś do adopcji i przy
                              > garnęłaś stado kotów? Nie? No to jesteś anty-LGBT.

A nie nie, można mieć rodzinę bez przemocy, czyli nietradycyjną tongue_out Problem z głowy.
                    • ritual2019 Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 14:47
                      Dziękujemy ci Sylwio Chutnik, dzięki tobie niektórzy już nie mogą udawać, że nie rozumieją co jest ideologia LGBT.

A kim jest ta Sylwia, jakie ma poglady i jaka jest ich sila?
                      Dlaczego ludzie nie rozumieja czym jest tzw ideologia LGBT?
                      Skad wlasciwie wzial sie az taki problem z LGBT?
                    • natalia.nat Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 15:04
                      dramatika napisał(a):

> Zatem nie, deklaracja przeciwko ideologii LGBT to nie jest polowanie na gejów i lesbijki, ale....

Tia, ty nam będziesz tłumaczyć, co znaczy "deklaracja przeciwko ideologii LGBT". big_grin
                      Bo przecież wiadomo, że znaczy to, co tobie pasuje, a nie to co faktycznie wynika z treści i co mieli na myśli jej autorzy.
                • asia.sthm Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 14:49
                  > Jesteśmy tu, by podważyć tradycję polskiej rodziny

Tez chetnie podwazam tradycje przemocy w polskiej rodzinie.
                  Tradycje bywaja podle i glupie - nalezy im sie godny pochowek.
                  Ty dramatisiu masz juz przeciez wlasne zaslugi w podwazaniu tongue_out
                  • dramatika Re: Małopolska nadal anty-LGBT 19.08.21, 14:53
                    asia.sthm napisała:

> > Jesteśmy tu, by podważyć tradycję polskiej rodziny
                    >
                    > Tez chetnie podwazam tradycje przemocy w polskiej rodzinie.

Polska rodzina to rodzina przemocowa? Pewnie każda oprócz twojej, co?