Dodaj do ulubionych

Wystawowe psy i koty.

21.08.21, 12:57
Mam prześliczneg pieska w typie rasy husky .chce go wstawiać. Co zrobić?
Żart. wystawiacie swoje psy lub koty mam wystawową sukę .skórka warta wyprawki?
Obserwuj wątek
    • heca7 Re: Wystawowe psy i koty. 21.08.21, 13:04
      Przez lata wystawiałam yorki. Nie rozumiem pytania- skórka warta wyprawki? Jaka skórka?!
      Na wystawę nie jedzie się bez przygotowania, pies musi być odpowiednio ułożony i przygotowany. To kosztuje, pieniądze i czas.
    • thea19 Re: Wystawowe psy i koty. 21.08.21, 13:15
      mam wystawowego psa, reproduktora. Utytułowany, zwiedził świat, ponad rok mieszkał na Gran Canarii. Teraz grzeje dupsko na trawniku i goni gryzonie. Miałam chęć wystawić go jeszcze w weteranach ale przez covid pomerdało się wystawowo. Na zeszły rok miałam plan kupić sukę wystawową ale również przez covid ceny skoczyły niebotycznie, popyt na szczeniaki również i nie bardzo było co kupić. Teraz szukam dziewczyny po fajnym skojarzeniu. Jak szukasz szczeniaka na wystawy, to nie nastawiaj się na żadne sukcesy - pies może odmówić współpracy lub wyrosnąć zupełnie przeciętnie. Pomijam koszty - to jest drogie hobby a nie zarobek. Zarobek to mają hodowle, gdzie jest kilkadziesiąt, kilkaset psów i sztab ludzi do pracy.
        • heca7 Re: Wystawowe psy i koty. 21.08.21, 13:58
          W Warszawie? Zapomnij. Wielka konkurencja, wszyscy się znają, umęczysz siebie i psa. Goowno zdobędziesz nawet jak pies idealny. Jak koniecznie chcesz zacząć to na prowincjonalnych wystawach. Tam zdobywa się doświadczenie.
            • dido_dido Re: Wystawowe psy i koty. 22.08.21, 13:51
              Ale piękna bo Tobie się podoba czy piękna bo prawie ideał zgodny ze wzorcem i do tego wspaniała psychika?
              Pytam całkiem poważnie bo prawie każdy właściciel jest zakochany w swoim psie a potem na wystawie kubeł zimnej wody i obraza za niedocenienie cudeńka 😉
              Zanim zdecydujesz wystawiać psa:
              - jedź na wystawy jako widz, zobacz jak się psa przygotowuje i wystawia
              - idź do ZKwP na dyżur swojej sekcji, tam Ci powiedzą jak pies rokuje
              - poszukaj groomera specjalisty dla Twojej rasy, on Ci powie jak dbać o psa
              - poszukaj handlera, który udzieli wam kilku lekcji z obycia wystawowego
              - poczytaj regulaminy ZKwP
              - przemyśl (najlepiej po zobaczeniu wystawy na żywo) czy aby na pewno chcesz się w to bawić i jak zareagujesz jeżeli Twój pies nie będzie wygrywać bo albo konkurencja ładniejsza albo ma lepsze znajomości 🙃
        • arthwen Re: Wystawowe psy i koty. 21.08.21, 14:37
          Jak rany, jeśli masz męczyć psa, to chyba oczywiste, że nie warto.
          Że hodowle to robią, to jestem w stanie jakoś tam zrozumieć, ale tak tylko dla picu?

My mamy dwa rasowe koty, nawet mi przez myśl przemknęło na samym początku, bo rodzice utytułowani - ale to duża rasa, a kota się podczas oceny trzyma na wyciągniętych rękach w konkretnej pozycji, która dla kota też jest średnio naturalna. I mi się odechciało, jak właścielka hodowli i jednocześnie bliska koleżanka powiedziała, że rekord był, jak któregoś swojego musiała tak przez godzinę trzymać... Podziękuję, wystarczy mi, że się wszyscy znajomi i sąsiedzi zachwycają koteczkami wink
        • thea19 Re: Wystawowe psy i koty. 22.08.21, 11:47
          też mam białego psa, na wystawy psa trzeba przygotowywać od początku, nie ma, że sobie pewnego dnia postanowisz psa wystawić. Psy są pudrowane, kredowane, sierść wcześniej wybielana. Pies nieprzyzwyczajony od szczeniaka do przyjmowania pozycji wystawowej na stole, obmacywania przez obcych, do większych niż normalnie zabiegów, nie będzie szczęśliwy, gdy zaczniesz go nagle tapirować i kazać robić rzeczy, których nie zna. Psa do wystaw prowadzi się od szczeniaka.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka