Dodaj do ulubionych

Jachira zawiozła uchodźcom wieprzowinę

21.08.21, 17:58
Pokazywali w tv panią posłankę Jachirę, która chcąc pomóc uchodźcom, dostarczyła im popularne konserwy z wieprzowiny big_grin Przykład na to, że jednak warto się uczyć i mieć chociaż minimalną wiedzę o świecie wink
Obserwuj wątek
    • dyzurny_troll_forum Re: Jachira zawiozła uchodźcom wieprzowinę 21.08.21, 18:09
      black.imak napisał(a):

> Pokazywali w tv panią posłankę Jachirę, która chcąc pomóc uchodźcom, dostarczył
      > a im popularne konserwy z wieprzowiny big_grin Przykład na to, że jednak warto się uc
      > zyć i mieć chociaż minimalną wiedzę o świecie wink

Jest już stosowna krytyka kolegów z lewicy, prawdziwej lewicy:
    • alicia033 Re: Jachira zawiozła uchodźcom wieprzowinę 21.08.21, 18:51
      hmmmm, krzywogęby dziś twierdził, że uchodżcy są po białoruskiej, nie polskiej stronie.
      Więc ktoś tu musi kłamać: albo wy (uchodźcy są jednak po polskiej stronie i do tego zdążyliście ich drobiazgowo przepytać z wyznania) albo matołusz.
      Następnym razem może jednak najpierw uzgodnijcie sobie wersje we własnym obozie.
        • hannibal_lectourer Re: Jachira zawiozła uchodźcom wieprzowinę 21.08.21, 22:00
          No to idąc takim tokiem myślenia nie należy ich w ogóle wpuszczać na teren EU choćby zdychali na tym terenie białoruskim. Bo mnie jako ateiście, doskonale obojętnym jest co kto chce żreć ze względu na swoje przekonania religijne. Ale jak mi, lub dziecku w szkole wchodzi z buciorami, że ma robić to czy tamto - to jest terrorystycznym śmieciem. Obojętnie czy katole wpieprzający ze swoją gównianą religią w środek planu lekcji, czy muslimy wpieprzające się w to czy moje dziecko w szkole może się w ICH gówniany ramadan napić wody czy zjeść kanapkę.
    • cegehana Re: Jachira zawiozła uchodźcom wieprzowinę 21.08.21, 20:39
      Nie wiem czy gest był obliczony na medialny efekt ale co miała zawieźć? Konserwy wieprzowe są tanie i długo można je przechowywać i są łatwo dostępne w polskich sklepach. Chyba tylko rybne są jakąś alternatywą. A to ze muzułmanie nie jedzą mięsa to mniej więcej taka prawda jak to ze katolicy poszcza przed Wielkanocą np.
      • hannibal_lectourer Re: Jachira zawiozła uchodźcom wieprzowinę 21.08.21, 21:34
        I piją alko, ale tylko pod dachem bo allah nie widzi...
        Ogólnie konserwy są tanie i można je długo przechowywać. A, że starają się dostać do raju, w którym akurat w konserwy wkłada się wieprzowinę to powinni wziąć pod rozwagę przy urządzaniu tego spektaklu. Zmianowego. Pojutrze mają być przymrozki - zapowiada się ciekawa impreza. Jedno mnie tylko dziwi - zupełny brak relacji telewizyjnych ze strony białoruskiej, jak to polscy brutale przetrzymują na swojej ziemi biednych ocaleńców z afganu... Ani żadnych zdjęć dzień po dniu - bo jeszcze by się okazało, że jak tak by patrzeć dzień po dniu to twarze się nie bardzo zgadzają... A może mnie ktoś wyprowadzi z błędu - i gdzieś w sieci są ujęcia z białoruskiej tv tego obozu. Tak dzień po dniu - taka relacja na pewno by poruszyła kilka pikających serduszek...
    • engine8 Re: Jachira zawiozła uchodźcom wieprzowinę 21.08.21, 21:42
      I bardzo dobrze.
      Bo jak wleziesz miedzy wrony to masz krakac tak jak one.
      Jak nie chca wieprzowiny jesc to dlaczego sie nie pchaj do krajow muzulmanskich a do takich gdzie to jest podstawa pozywienia?
      Nastepena grupa do ktorej caly swiat ma sie dopasowac?
      Kto to K ma sie uczyc czyich zwyczajow?
      Nie podoba sie ?
      Wypird do Saudi Arabii np
      • hannibal_lectourer Re: Jachira zawiozła uchodźcom wieprzowinę 21.08.21, 21:54
        Dokładnie. A jak mają problem że jedne świry sunnickie niszczą świry szyickie czy na odwrót to niech to załatwią we własnym gronie i na własnym terenie, a nie się wpieprzają do Europy, która ma już pod kokardę własnych religijnych świrów co chcą układać życie innym. Plus tych z importu też już ma pod kokardę.
        Także albo zdejmujesz szmatę z głowy i żresz co ci dają (jak nie masz środków na zakup tego co lubisz) albo wypad z powrotem do bezpiecznego kraju, z którego przyjechałaś - Białoruś.
        • taniarada Re: Jachira zawiozła uchodźcom wieprzowinę 21.08.21, 22:23
          hannibal_lectourer napisał:

> Dokładnie. A jak mają problem że jedne świry sunnickie niszczą świry szyickie c
          > zy na odwrót to niech to załatwią we własnym gronie i na własnym terenie, a nie
          > się wpieprzają do Europy, która ma już pod kokardę własnych religijnych świrów
          > co chcą układać życie innym. Plus tych z importu też już ma pod kokardę.
          > Także albo zdejmujesz szmatę z głowy i żresz co ci dają (jak nie masz środków n
          > a zakup tego co lubisz) albo wypad z powrotem do bezpiecznego kraju, z którego
          > przyjechałaś - Białoruś.
          Skąd cię znam nierobie .Napisz więcej to sobie przypomnę.Nie chce mi się wrzucać do wyszukiwarki .
          • hannibal_lectourer Re: Jachira zawiozła uchodźcom wieprzowinę 21.08.21, 22:59
            A czy tam nierobie? Już się triss swego czy pytała czy jestem bezrobotny jak pisałem, że w pierwszej klasie dziecia byłem gotowy i robiłem za opiekę do każdej wycieczki. To jej odpisałem, że pracuję w domu i sam reguluję czas jaki poświęcam na poszczególne zamówienia. Że nie pracuję od-do, tylko mam zadania do wykonania w pewnym horyzoncie czasowym. Ewentualnie możesz kojarzyć z jakiejś dyskusji na innym świecie, jak wyszedł temat książki "Znaczy kapitan." Bo wtedy się sporo nicków odezwało neutralnie, prawie jak ze dwa-trzy tygodnie temu jak wspomniałem o drzeworytach Hokusai w Krakowie.
        • hannibal_lectourer Re: Jachira zawiozła uchodźcom wieprzowinę 21.08.21, 22:09
          A ktoś cię wygania? To raz. Możesz sobie z wyboru czy religii nie jeść dowolnych rzeczy i mnie nic do tego. To dwa. ALE jak w PL jest katolicyzm w środku lekcji, jak w DE czy NL przychodzi paniusia zakutana i żąda, żeby stołówka nie robiła żadnych dań z wieprzowiną bo jej dziubdziuś nie może ze względów religijnych, to mam jedną radę - wypierd***j skąd przyszłaś ty lub twoi rodzice (to w przypadku jedzenia), lub wypierda**j na okupowany przez watykańczyków teren ze swoimi lekcjiami katolicyzmu.
          • livia.kalina Re: Jachira zawiozła uchodźcom wieprzowinę 21.08.21, 22:33
            Ala ja mieszkam w Polsce, jestem Polką i nie jem mięsa i nie widzę powodu, żeby ktoś mi pisał: "Bo jak wleziesz miedzy wrony to masz krakac tak jak one.
            Jak nie chca wieprzowiny jesc to dlaczego sie nie pchaj do krajow muzulmanskich a do takich gdzie to jest podstawa pozywienia?"
            • umi Re: Jachira zawiozła uchodźcom wieprzowinę 21.08.21, 22:43
              Ty tu mieszkasz i nie przyjechalas wprowadzac nowej cywilizacji (chyba). Na wlasne konto to mozesz jesc nawet same chipsy od rana do wieczora i popijac cola (o ile jestes pelnoletnia i nie mieszkasz z rodzicami, bo w innym przypadku moim zdaniem maja prawo zglosic zastrzezenia). Ta sytuacja inna jest.
              Popatrz od drugiej strony. Pojedziesz do kraju muzulmanskiego i w ramadan nie zjesz normalnie na ulicy w ciagu dnia, mimo, ze go nie obchodzisz (jesli nie obchodzisz). Lokalne uwarunkowanie jest takie, ze nawet jak nie jestes muzulmanka, tez Cie to obowiazuje. To samo z chusta, jesli jestes kobieta. I okutanym ubraniem. Nie dotyczy Cie to i nie masz takiego nakazu religijnego, ale musissz sie dostosowac.
              To samo powinno byc w krajach europejskich. Nie tyle zmuszanie do wieprzowiny (chociaz tutaj to po prostu kultura jest - przyjechali teoretycznie po pomoc, wiec dostali pomoc na nasza miare - my to jemy i zyjemy, im tez nic nie bedzie, a poza tym zwykly pomagacz nie musi wiedziec co jedza akurat muzulmanie) ile np. te cyrki z wieprzowina na stolowkach i tym, ze jej koniecznie nie moze byc, bo czesc pracownikow to muzulmanie. W krajach muzulmanskich ludzie przyjezdni dostoswuja si edo kultury islamu. W krajach europejskich ludzie przyjezdni powinni sie dostosowac do kultury europejskiej. Lepiej niech maja pogladowke, ze tu na polkach wiieprzowina lezy, ludzie to jedza i nikt nie bedzie specjalnie przesuwal, bo nam to nie przeszkadza (a przede wszystkim nie pozwolimy wciskac sobie islamskich zasad).
              • dyzurny_troll_forum Re: Jachira zawiozła uchodźcom wieprzowinę 21.08.21, 22:58
                umi napisała:

> Popatrz od drugiej strony. Pojedziesz do kraju muzulmanskiego i w ramadan nie z
                > jesz normalnie na ulicy w ciagu dnia, mimo, ze go nie obchodzisz (jesli nie obc
                > hodzisz). Lokalne uwarunkowanie jest takie, ze nawet jak nie jestes muzulmanka,
                > tez Cie to obowiazuje. To samo z chusta, jesli jestes kobieta. I okutanym ubra
                > niem. Nie dotyczy Cie to i nie masz takiego nakazu religijnego, ale musissz sie
                > dostosowac.

Trzeba bardziej obrazkowo:

• hannibal_lectourer Re: Jachira zawiozła uchodźcom wieprzowinę 21.08.21, 23:06
                  No dokładnie - a pierdolenie o religii katolickiej w publicznych szkołach w środku lekcji jest tylko pierdoleniem. Tak samo jak w DE czy NL żądanie usunięcia wieprzowiny z menu stołówki szkolnej jest tylko pierdoleniem. Tak samo jak pierdoleniem jest obowiązkowy wybór między religią a etyką. I to powiem dyrekcji szkoły podstawowej, jak ode mnie zażąda wyboru na podstawie ministerialnego rozporządzenia - że to tylko pierdolenie...
                  No inna rzecz, że jest kilka innych opcji - ale sama zawęziłaś możliwe odpowiedzi pisząc "Nic nie rozumiesz"...
                • umi Re: Jachira zawiozła uchodźcom wieprzowinę 21.08.21, 23:08
                  Wieprzowina nie jest zarciem wykletym ani nieczystym wedlug lokalnej (polskiej) kultury. I jest tam, gdzie jest mieso normalnie. Jak ktos jest wege to i tak z sektora miesko czy w sklepie czy na stolowce nie kozysta. I problem solved. Jak nie jest wege, to wieprzowinka lezy obok kurczaczka oraz czasem wolowinki. I nikt wieprzowiny nie bedzie wywalal, bo ktos ma jakies preferencje zywieniowe. Nie pasuje mu, niech nie je. Ale nikt mu tego nie bedzie przesuwal, zeby nie "zanieczyscilo" otoczenia. Bo u nas tego nie ma i nie bedzie. Tak samo jak u nich nie ma, ze baba chodzi sobie z gola glowa i popija soczek na ulicy w srodku ramadanu. Rozumiesz - lokalne uwarunkowania i szacunek dla gospodarzy. Nie trzeba jesc marchewki, jelsi sie bardzo nei lubi. Ale postulat wywalenia marchewki z kazdego warzywniaka i nie srewowanie jej na stolowkach jest przegieciem i duzym naduzyciem. To z wieprzowina, to wlasnie takie naduzycie. Ojczyzna moze byc domem dla wielu ludzi, ale zeby byla domem, oni musza szanowac zasady kraju do ktorego przybyli. A nei wprowadzac wlasne. Zreszta, wlasne mogli miec we wlasnym kraju. Polacy w analogicznej sytuacji (kupa sprzetu od USA do obrony) raczej by sie bili do konca, zamiast zwiewac. Jesli nie chca tworzyc wlasnej kultury i rpzybywaja do innej na gotowe, no to trzeba sie do gotowego dostosowac.
              • dramatika Re: Jachira zawiozła uchodźcom wieprzowinę 21.08.21, 23:35
                umi napisała:

> Nie dotyczy Cie to i nie masz takiego nakazu religijnego, ale musissz sie
                > dostosowac.
                > To samo powinno byc w krajach europejskich.

Bardzo pewna jesteś swojego zdania, ale się doskonale mylisz. Jesteśmy (jako tzw zachód) bardziej cywilizowani od muzułmanów i odróżnia nas między innymi szacunek i tolerancja dla odmiennych poglądów. My nie postępujemy jak muzułmanie i nie żądamy "dostosowania się" w takich kwestiach jak żywność i zwyczaje, a wręcz przeciwnie. Cywilizowanym zachowaniem byłoby uderzenie do muzułmanina z wołowiną (czy co oni tam jedzą), a nie rzeczami dla nich niejadalnymi, bo tak właśnie postępuje człowiek cywilizowany.
                Proponując zachowywanie się tak jak muzułmanie chcesz cywilizacyjnej degradacji i akceptacji dla barbarzyństwa.
                Oczywiście tolerancja ma swoje granice, nawet ta zachodnia i jest nią bezpieczeństwo własnych obywateli, ale co do zasady my traktujemy gości, którzy nam nie zagrażają, z szacunkiem, a nie w sposob roszczeniowy. Bo są kultury lepsze i gorsze.
            • arwena_11 Re: Jachira zawiozła uchodźcom wieprzowinę 22.08.21, 12:28
              No ale jak pójdziesz w gości - gdzie będzie tylko mięso - to albo zjesz, albo będziesz głodować. Zakładam, że nawet jak wybierzesz pusty talerz - to nie będzie to twój jedyny posiłek na najbliższy tydzień.
              Oni mają wybór - konserwy albo głodowanie. Chociaż w głodowanie to nie wierzę. Łukaszenka przyjaciół nie zostawi na śmierć głodową - bo inni nie przyjadą.
        • taniarada Re: Jachira zawiozła uchodźcom wieprzowinę 21.08.21, 22:28
          hannibal_lectourer napisał:

> No to ci głodni bez odpałów zjedzą te konserwy. Kiedyś ktoś kazał w pewnym mieś
          > cie zabijać wszystkich, bo "Bóg swoich pozna"... Teraz możemy to sparafrazować
          > - dajcie im konserwy wieprzowe. Po tym, kto je zje poznamy "swoich". Tych bez r
          > eligijnych odpałów...
          Ale ty pier****
        • hannibal_lectourer Re: Jachira zawiozła uchodźcom wieprzowinę 21.08.21, 23:56
          A pros i vis a vis - ja za rękę trzymałem, i rytmicznie podnosiłem głowę/plecy w rytm skurczy. Poród rodzinny na nfz. Pan profesor przyszedł w połowie porodu, pokiwał głową i sobie poszedł. A wcześniej był standardowy text położnych to jeszcze wysikamy panią a potem ojcowski standardowy, czy już widać główkę? I było widać, z 5 cm od warg sromowych mniejszych licząc od wnętrza dróg rodnych. Postękaj z tym, taniucho,

• semihora Re: Jachira zawiozła uchodźcom wieprzowinę 23.08.21, 09:15
          taniarada napisał:

> semihora napisała:
          >
          > > Yyy, nie wszyscy są wierzący? Nie wszyscy mają religijne odpały?
          > >
          > Czy coś z tego wynika ,że chciała pomóc ?Postekaj jak przy porodzie.Ja Cię potr
          > zymam za rączkę.

Tak, wynika.

A jeśli chodzi o dalszą część... Wypchaj się. Tę swoją obrzydliwą rączkę trolla stale trzymasz w gaciach, więc co najwyżej możesz ją tam trzymać dalej.
    • umi Re: Jachira zawiozła uchodźcom wieprzowinę 21.08.21, 22:27
      Ale czego chcesz? Kobieta sie z dobrego serca podzielila. Moze nie ma za duzej wiedzy, ale odruch bardzo ludzki. Zreszta, u nas sie je wieprzowine, to bardzo smaczne jedzenie. Przyjechali do takiego kraju, to zostali poczetsowani lokalnym zarciem. Tak chyba wszedzie jest, ze lokalsi czestuja czym chata bogata? I uprzejmie jest zjesc? Jak ktos nie lubi lokalnej kuchni, zawsze mozna do innego kraju jechac.
        • umi Re: Jachira zawiozła uchodźcom wieprzowinę 21.08.21, 22:48
          Jak ktos jest biednym uchodzcom uciekajacym przed terrorystami ktorzy chca mu odciac maczeta glowe, to raczej ostatnie o co bedzie marudzil to nie takie datki jedzeniowe.
          No, chyba, ze ktos wylozyl sporo kasy na bezposredni lot wprost pod granice UE i udal sie pod nie klimatyzowanym autokarem po odswiezajacej kapieli w hotelu 4 gwiazdki. To wowczas tak, moze miec focha, ze jakas jedna baba nie doczytala czym sie karmi gosci i przywiozla swojskie puszki, bardzo dobre na budzetowe warunki obozowe, swoja droga. Chyba nie oczekiwali, ze im tu specjalnie kucharza-Afganczyka ktos przywiezie, zeby dostosowac diete?
          CHyba, ze oczekiwali. To wtedy smuteczek, ale lepiej zeby znali prawde i znalezli bardziej cywilizowany kraj. W tym moga mieszkac tacy z nizszymi wymaganiami, ktorym naparwde bomby leca na leb albo boja sie gwaltow, chlodu i glodu.
          • umi Re: Jachira zawiozła uchodźcom wieprzowinę 21.08.21, 22:49
            * a Polacy w UK kaza wszedzie wprowadzic polskie zarcie? Czy raczej organizuja sobei na wlasna reke, jak im sie nie podoba lokalne i specjalnie lataja za polskimi sklepami? Bo ja raczej z ta druga opcja sie spotkalam. nie slyszalam o frakcji "polskie zarcie wszedzie albo foch i strajk glodowy".
            • veryvery Re: Jachira zawiozła uchodźcom wieprzowinę 21.08.21, 23:09
              umi napisała:

> * a Polacy w UK kaza wszedzie wprowadzic polskie zarcie? Czy raczej organizuja
              > sobei na wlasna reke, jak im sie nie podoba lokalne i specjalnie lataja za pols
              > kimi sklepami? Bo ja raczej z ta druga opcja sie spotkalam. nie slyszalam o fra
              > kcji "polskie zarcie wszedzie albo foch i strajk glodowy".

Ale ja za to widziałam fochy anglików 😂 po co tak tyle polskich sklepow, nie mogą kupować w ich, 'normalnych'? To taka różnica gdzie sie chleb czy mleko kupi?
              • umi Re: Jachira zawiozła uchodźcom wieprzowinę 21.08.21, 23:14
                No to niech lepsze robia, co za problem? Ten chled z GB jest do doopy, moim zdaniem. Ale w zyciu bedac uchodzca nie obrazilabym sie gdybym to dostala do jedzenia i pewnie bym wsuwala zeby mi nie braklo. I nie wyobrazam sobie, mimo wszystko, pyszczyc np. na stolowce pracowniczej, ze mi maja sprowadzic polski chleb, polskie maslo i wywalic octowe chipsy, a polki zapelnic paprykowymi.
                • veryvery Re: Jachira zawiozła uchodźcom wieprzowinę 21.08.21, 23:28
                  umi napisała:

> No to niech lepsze robia, co za problem? Ten chled z GB jest do doopy, moim zda
                  > niem. Ale w zyciu bedac uchodzca nie obrazilabym sie gdybym to dostala do jedze
                  > nia i pewnie bym wsuwala zeby mi nie braklo. I nie wyobrazam sobie, mimo wszyst
                  > ko, pyszczyc np. na stolowce pracowniczej, ze mi maja sprowadzic polski chleb,
                  > polskie maslo i wywalic octowe chipsy, a polki zapelnic paprykowymi.

A kto zadecydował że polski chleb lepszy? Polak powie ze polski lepszy a anglik ze jego I bedziesz miala czelnosc autorytatywnie stwierdzic ze ich jest hoojovy? Sama w tej chwili postąpiłaś w sposób, który zarzucasz uchodźcom, nakazujesz innym piec 'lepszy' chleb w ich kraju. Akurat w przypadku jedzenia nie da sie stwierdzic co lepsze I smaczniejsze bo są to rzeczy niezmierzalne, kwestia smaku I przede wszystkim tego w jakiej tradycji kulinarnej sie dorastalo I co uksztaltowalo nasze kubki smakowe za dzieciaka.
                  I co ty z tą stołówką pracowniczą, o ilu takich przypadkach slyszalas? W wątku nie jest mowa o stołówce pracowniczej tylko o uchodźcach stojących na granicy
                  • umi Re: Jachira zawiozła uchodźcom wieprzowinę 21.08.21, 23:34
                    Wlasnie dlatego nie nalezy bedac w innym kraju pyszczyc na lokalne zwyczaje. Nalezy sie z szacunkiem dostosowac, a wodotryski to na wlasna reke z polskiego sklepu.
                    O stolowkach dlatego, ze muzulmanie maja fochy jak jedzenie nie jest przepisowe (halal) i rzadaja, zeby bylo pod nich. Moim zdaniem w kraju nieislamskim nie maja podstaw tego oczekiwac.
                    • dramatika Re: Jachira zawiozła uchodźcom wieprzowinę 21.08.21, 23:37
                      umi napisała:

> Wlasnie dlatego nie nalezy bedac w innym kraju pyszczyc na lokalne zwyczaje. Na
                      > lezy sie z szacunkiem dostosowac
                      Zależy gdzie. Jak jedziesz do cywilizacji to masz prawo żądać gościnności i poszanowania twoich zwyczajów (jeśli nie polegają na np. odcinaniu komuś głów). Jak jedziesz do buszu, to masz żreć co dają. My nie jesteśmy buszem, tylko cywilizacją.
                      • umi Re: Jachira zawiozła uchodźcom wieprzowinę 21.08.21, 23:53
                        Eeee... a od kiedy to wg polskiej goscinnosci obraza sie gospodarza, rzadzac sie po swojemu? Bo to chyba nie bardzo tak.
                        I nie obrazaj ludzi z buszu, jak sie dziela, to tez z serca. Trzeba miec niezle w tylko przewrocone, zeby wszedzie zadac sojowego late i awokado.
                        • dramatika Re: Jachira zawiozła uchodźcom wieprzowinę 22.08.21, 00:45
                          umi napisała:

> Eeee... a od kiedy to wg polskiej goscinnosci obraza sie gospodarza, rzadzac si
                          > e po swojemu? Bo to chyba nie bardzo tak.

Savoir vivre nakazuje nietakt gościa ignorować, a nie odpowiadać pięknym za nadobne. Oczywiście jesli ten nietakt nie jest sprawą w rodzaju obcinaniu komuś głów, ale wtedy, znowu - takiego delikwenta nie gości się w ogóle.

> I nie obrazaj ludzi z buszu, jak sie dziela, to tez z serca.

Pisząc o buszu mam na myśli brak cywilizowanych zasad, a nie np. biedę. Buszem są jak najbardziej bogate kraje muzułmańskie. My nie jesteśmy buszem, nawet jak jedyne czym możemy się podzielić to chleb i woda, bo tak wygląda nasza kultura. Podaje się chleb i wodę i przeprasza, że tak skromnie i nie obraża się, gdy ktoś odmówi, a nie rzuca mięchem i mówi, że ma żreć do dają, a jak się nie podoba, to wypad, bo inni też tak robią.
                  • arwena_11 Re: Jachira zawiozła uchodźcom wieprzowinę 22.08.21, 12:46
                    No jednak nie tak samo. Ich jedzenie jest okropne - mój syn tam studiuje i na chleb narzeka bardzo. Ale je - bo do polskiego sklepu ma daleko. Nie oczekuje, że Anglicy zrezygnują ze swojego chleba.
                    Ale jak syn rok temu pojechał z zapasem naszej kiełbasy - to wszyscy współlokatorzy byli zachwyceni. Zostawał tam na BN - wysłaliśmy prezenty dla niego i jego dziewczyny i dodatkowo na jego prośbę kiełbasę suszoną, wędlinę wędzoną przez mojego tatę i parę innych specjałów - bo robili pierwszy dzień świąt ze znajomymi, którzy tak jak oni nie mogli wrócić do swoich krajów. Musiałam wysłać paczkę taką idącą 1-2 dni i jeszcze ogarnąć taką torbę-lodówkę i wkłady. Dotarło do nich bez uszczerbku smile. Paczka prawie 40 kg. I tak, nasz chleb też wysłałam.
          • veryvery Re: Jachira zawiozła uchodźcom wieprzowinę 21.08.21, 23:03
            A oczekiwali kucharza-afganczyka?, jakies info na ten temat czy tak sobie pyerdolisz? Rzucasz sie jakby ci ludzie juz wystosowali listę żądań I życzeń I narzucali ci cokolwiek.
            Jak ktoś jest biednym uchodźcą to nie znaczy że osoba w pozycji silniejszego może go upokarzać, traktować protekcjonalnie I lekceważąco.
            Przyjechali klimatyzowanym autokarem z cztetogwiazdkowego hotelu? W kraju pochodzenia mogli być zamożni, ale to nie znaczy że bezpieczni, zwłaszcza te kobiety pod rządami talibów. I nie bredź o bezpiecznej białorusi bo tam bezpiecznie nie jest, państwo jest nieprzewidywalne z panikującym ostatnio łukaszenką na czele
            • umi Re: Jachira zawiozła uchodźcom wieprzowinę 21.08.21, 23:12
              Pisze obrone Jachiry i odpowiadam na swiete oburzenie niektorych, ze jak to tak, do muzulmanina z wieprzowina. Kobieta nie jest muzulmanka, dala z dobrego serca. Jakby Polacy sie rozbili przy jakiejs afrykanskiej wyspie i do jedzenia dostali prazone mrowki, pewnie tez majac jako alternatywe glod, wcieliby te mrowki, nawet jak nie lubia i nie mieli pretensjo do lokalsow ze podzielili sie tym co sami jedza.
                • umi Re: Jachira zawiozła uchodźcom wieprzowinę 21.08.21, 23:19
                  Nie, pokazuje, ze Jachira nie zrobila nic zlego. Ma mala wiedze, ale niektore ematki krzyczace o "biednych uchodzcach" maja jeszcze mniejsza. I o ile blad ktory popelnila Jachira jest zwykla nieszkodliwa niewiedza, o tyle politycy bedacy zwiolennikami wpuszczanai imigrantow, z zerowa wiedza o islamie sa bardzo szkodliwi i niebezpieczni. Wiec przy okazji tlumacze jak krowie na rowie.
                  • veryvery Re: Jachira zawiozła uchodźcom wieprzowinę 21.08.21, 23:41
                    umi napisała:

> Nie, pokazuje, ze Jachira nie zrobila nic zlego. Ma mala wiedze, ale niektore e
                    > matki krzyczace o "biednych uchodzcach" maja jeszcze mniejsza. I o ile blad kto
                    > ry popelnila Jachira jest zwykla nieszkodliwa niewiedza, o tyle politycy bedacy
                    > zwiolennikami wpuszczanai imigrantow, z zerowa wiedza o islamie sa bardzo szko
                    > dliwi i niebezpieczni. Wiec przy okazji tlumacze jak krowie na rowie.

Rany ile razy mozna jedno I to samo powtarzać? Napisalas juz w poprzednim poscie ze bronisz jachyry, I znowu sie powtarzarz, chcesz jej bronić, ja tez jej nie atakuję I NIE podejrzewam o złośliwość ale ty zamiast obrony rzucasz ranty na tych afganczykow, bezpodstawnie ich oczerniasz a poki co nie ma dowodu ze okazali niewdzięczność czy że żądali czegoś ekstra. Dla ciebie to okazja do wygłaszania poniżających komentarzy I upust negatywnych odczuć względem emigrantów z odmiennych kultur.

A tak swoją drogą niewiedzę o tym ze muzulmanie nie jedzą wieprzowiny JA OSOBIŚCIE uważam za ignorancję
                    • umi Re: Jachira zawiozła uchodźcom wieprzowinę 21.08.21, 23:49
                      A wiedzialas, ze kazdy muzulmanin moze oklamac osobe bedaca niemuzulmaninem? Albo ze pies jest zwierzakiem nieczystym w islamie? Albo ze muzulmanka nie moze wyjsc za niemuzulmanina? Albo ze ateista to najgroszy mozliwy rodzaj czlowieka wg muzulmanina, bo jest niewdzieczny wobc Boga? To tez jest wiedza podstawowa, a wiele osob nie wie.

Jest jeszcze informacja kluczowa, jesli nie wiedzialas, to ja OSOBISCIE uwazam to za ignorancje lvl master - z islamu nie wolno zrezygnowac, pod kara smierci. Tez wiele osob nie wie, nawet takie geniuszki, co sobei z muzulmanami robia dzieci i potem te dzieci wychowuja w islamie (wiedzialas, ze dziecko muzulmanina MUSI byc muzulmaninem? Nie ma innej opcji). Skazujac je posrednio na kare smierci jesli ich poleuropejskie dziubdziusie mialyby jakas sklonnosc do samodzielnego myslenia albo w wiekunastoletnim chcialy wlasnych poszukiwac. A juz na pewno skazjac je na brak wyboru i permamentna indoktrynacje religijna.

Wiec tej Jachiry juz sie tak nie czepiajmy.