Dodaj do ulubionych

Tak luźno - gry komputerowe.

23.08.21, 20:56
Czy jakiejś emateczce udało się namówić dziecia do klasyki rpg typu Baldur's Gate, Icewind Dale, czy Gothic? Mowa o wieku 8-10 lat. Bo mój to albo rżnie w klasyki androidowe typu Plants vs Zombies czy inne symulatory janusza, albo z pc-towych klasyków wybiera platformówki typu Rayman Origins albo wszystkie remake'i Crasha. No i oczywiście Angry Birds we wszelkich odmianach zaliczył jak miał 6-7 lat .
Bo mój to poza tutorial Baldur's Gate: Enhanced Edition (PL) nie wyszedł. W gothica to czasem popatrzy jak gram, ale nie bardzo go widzi na razie na swoim kompie...
Obserwuj wątek
    • huang_he Re: Tak luźno - gry komputerowe. 23.08.21, 21:05
      Na grach nie bez znaczenia są oznaczenia wiekowe. Nie dlatego, że wylatują flaki, a dlatego, że dziecko tych gier absolutnie nie zrozumie. Zrozumie Plants vs Zombies, Minecraft, te na telefon, których nazw nawet nie zapamiętuję. Ogarnie bez problemu Age of Empires II (wiem, dałam, nawet przedszkolaki się przy tym świetnie bawią), ale te, które wymieniłeś, no to hm. Szczególnie, że pierwsza chyba jest od 16 rż.
      • hannibal_lectourer Re: Tak luźno - gry komputerowe. 23.08.21, 22:21
        No niby z jednej strony racja, ale z drugiej, to w rpg paragrafowe ja łotałem w wieku koło 10 lat - 88/89. Teraz jestem mądry i mogę powiedzieć, że pewnie były robione/tłumaczone/kopiowane przez fanbojów na powielaczach. Ale jednak się te kartki wertowało dla tekstu, bo obrazków było zero. I to najczęściej na półpiętrach bloków bo starzy byli zajęci sobą i raczej nie chcieli czeredy krzyczących dzieciaków w mieszkaniach - tek samo się grało w pierwsze wydanie magi i miecz. Na półpiętrze.
      • profes79 Re: Tak luźno - gry komputerowe. 23.08.21, 22:43
        Seria BG? Na steamie wyświetla mi klasyfikację PEGI 12. ID w ogóle nie wyświetla ale o ile ma to pewnie tak samo; Gothic ma PEGI 16 (co mnie nie dziwi bo jak gra jest podobna do Wieśka3 to i 18 nie byłaby nie na miejscu.

Z drugiej strony ja sam dostrzegam, że gry mniej lub bardziej fascynujące mnie ćwierć wieku temu teraz po prostu się zestarzały. Seriom BG i ID trochę pomógł lifting, ale już np. grając w betę Diablo II Resurrected miałem wrażenie "meh" - zwłaszcza po doświadczeniach z nowszymi produkcjami. Ja pamiętam zagrywanie się w roguelike typu ADOM (zero grafiki) czy Might and Magic II (polecam obejrzeć screeny). Dzisiaj nawet jak coś z takich staroci pójdzie, to nawet sentyment nie bardzo jest w stanie pomóc. W BG może nie zagra ale może Pillars of Eternity czy Neverwinter Nights (chociaż też już nieco trącące myszką, ale jednak AD&D 3.0 powoduje, że znacznie mniej niż serie Baldura) już tak. A może gry RPG w ogóle go nie interesują i nie zainteresują? Za naszych czasów to się zagrywało w paragrafówki itd. bo nic innego nie było. Dzisiaj Talisman/Magia i Miecz to gry generalnie w środowisku graczy oceniane jednoznacznie - słabo. Oczywiście, nadal są ludzie, którzy w to grają - ale to już nie to co w latach 90-tych, kiedy brało się z wypiekami na twarzy każdą planszówkę jaką Encore czy Sfera wypuściły, nie patrząc że były to bezpardonowe kopie zachodnich produkcji (z nielicznymi wyjątkami).
      • hannibal_lectourer Re: Tak luźno - gry komputerowe. 23.08.21, 22:53
        Mój gameplaya z simsów oglądał, ale się nie zainteresował. Co innego remake Crasha. Aż z ciekawości mu puszczę jutro tego Quake restored, może pójdzie w jakąś strzelankę?
        No i która ematka puszcza klasykę Walaszka - bo mój sobie znalazł wcześniejsze kreskówki a Kapitana Bombę to mu puszczam jak lekcje na zdalnym nauczycielka. Bo póki co, to się się przekonał do blok ekipy i nawet znalazł kilka kawałków z egzorcystą.
    • feiticeira Re: Tak luźno - gry komputerowe. 23.08.21, 22:47
      Niestety nie, od paru lat próbuje, jest już późnym nastolatkiem i jak tylko mówi, że się nudzi, to mówię mu, że nauczę go w Baldursy, ale nigdy nie chce sad
      Za to jak był jeszcze podstawówkowy tobwkrecilam go w gry typu Tycoon.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka