Dodaj do ulubionych

Uszczelnianie granicy

24.08.21, 01:58
Możecie zrobić tu festiwal rechotu.
Ale powiem wam coś z perspektywy mieszkańca przygranicznej miejscowości: był czas na uszczelnienie granic. Nic nikt nie zrobił.
A teraz tu się dzieją naprawdę duże dramaty.
I ci, co biorą w tym udział mogą się wybielać i napisać wszystkie możliwe kłamstwa tu na forum.
Ale to wy doprowadziliście własnym niedbalstwem do tego, co się dzieje.
Tu za niedługo będą umierać ludzie, również po stronie polskiej. Będą leżeć zamarznięte trupy po lasach, trupy ludzi, którzy umrą z głodu.
Macie teraz radochę za te wszystkie miesiące, kiedy pozwalaliście pogranicznikom spać całe noce we włączonych samochodach poukrywanych po wsiach.
Nic nie zrobiliście jak jeszcze można było i nic nie robicie teraz.
Obserwuj wątek
    • iwoniaw Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 02:11
      Ale sądzisz, że wicepremier d/s bezpieczeństwa czyta ematkę, że tu taki wyrzut zamieszczasz i per "wy" się zwracasz?
      Nie sądzę, by któraś ematka miała wpływ na to, czy i jak jest uszczelniana granica i co robi lub nie SG. A że będzie gorzej, to wiadomo - pytanie, co z tym może zrobić zwykły obywatel?
    • panna.nasturcja Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 02:14
      Naprawdę sądzisz, że któraś z nas decydowała o tym gdzie śpią pogranicznicy?
      Akurat z perspektywy mieszkańca to nie napisałaś w tym poście nic tylko napadłaś na ludzi, którzy o niczym nie decydowali, dokładnie zresztą tak samo jak i Ty.
      • madami Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 08:23
        Nieee to okrzyk w stylu ZRÓBCIE COŚ, - idźcie i zróbcie! To ludzieeeee!!!!

A ja sobie posiedzę w wygodnym fotelu, hmmm i na co się zdecydować capuccino? A może latte. Z ciasteczkiem czy bez? I co dzisiaj oglądać wieczorem, beznadzieja z tym Netflixem - już prawie wszystko widziałam, oj może napiszę coś na forum o człowieczeństwie.... co zamówić na kolację? Hmmm może coś bez mięsa - biedne zwierzątka, a może w sumie żeberka, no nie wiem nie wiem.
        • asia_277 Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 15:53
          UE wydała komunikat, że jest przeciwna podżeganiu do nielegalnego przekraczania granicy i przyzwoleniu na przekraczanie. Tam nie chcą już być ludźmi. wiadomosci.wp.pl/ke-o-sytuacji-na-granicy-z-bialorusia-nie-mozemy-tego-zaakceptowac-6675681164294912a
    • ewamaria.star Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 07:07
      stwory_z_mchu napisała:

> Możecie zrobić tu festiwal rechotu.
      > Ale powiem wam coś z perspektywy mieszkańca przygranicznej miejscowości: był cz
      > as na uszczelnienie granic. Nic nikt nie zrobił.
      > A teraz tu się dzieją naprawdę duże dramaty.
      > I ci, co biorą w tym udział mogą się wybielać i napisać wszystkie możliwe kłams
      > twa tu na forum.
      > Ale to wy doprowadziliście własnym niedbalstwem do tego, co się dzieje.
      > Tu za niedługo będą umierać ludzie, również po stronie polskiej. Będą leżeć za
      > marznięte trupy po lasach, trupy ludzi, którzy umrą z głodu.
      > Macie teraz radochę za te wszystkie miesiące, kiedy pozwalaliście pograniczniko
      > m spać całe noce we włączonych samochodach poukrywanych po wsiach.
      > Nic nie zrobiliście jak jeszcze można było i nic nie robicie teraz.
      >

Według mnie głupota jest budować mury na granicach. Granic wogole nie powinno być, wszyscy jesteśmy ludźmi i powinniśmy mieć takie same prawa. Zresztą dzisiaj budowane mury jako 'ochrona' jutro mogą być tez więzieniem dla tych co są w nich zamknięci,czyli jak np w Korei Północnej.
        • alicia033 Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 07:50
          Ty może i miałaś ale doskonale zapomniałaś o prawie humanitarnym. A może wos tego nie obejmował? To radziłabym ci go sobie szybko odświeżyc, zwłaszcza w kontekście twoich chęci wypchnięcia dzieci z tego bagna. Oraz pisich chęci wypchnięcia Polski z UE. Za parę lat się może okazać, że zewnętrzna granicą UE znowu będzie na Odrze a zasieki, przed takimi, jak twoje dzieci, będą budować Niemcy.
          • dr.amy.farrah.fowler Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 09:40
            Unia nas już nie wypchnie, ponieważ PiS właśnie dostał wcześniejszy prezent gwiazdkowy, jakiego się nie spodziewał: jesteśmy jej potrzebni do obrony granic, a ostatecznie jakby coś, dadzą nam kasę na obozy dla uchodźców (i co prawda będą na to bulić, ale nie będą ich mieli u siebie).

Nie będzie sankcji wobec Polski, nie będzie czepiania się pierdołów typu łamanie Konstytucji.
              • riki_i Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 21:56
                pani07 napisał(a):

> Tak, sfinansowana m.in. przez Unię wygląda uszczelniona granica hiszpańsko-maro
                > kańska

Niestety nadal jest nieszczelna. Pod osłoną nocy napadają na nią kilkusetosobowe grupy Murzynów, wyposażone w drabiny, które błyskawicznie łączone są ze sobą i przerzucane górą. Nawet strzały z broni gumowej nie są w stanie ich powstrzymać.

Generalnie uważam, że jak granicę zaatakuje wielotysięczny tłum, to poza strzałami z broni ostrej nie ma żadnej możliwości powstrzymania tych ludzi (przy czym Stalin który w czasie II wojny św. akceptował straty ludzkie w każdym wymiarze i tak zdobywał przewagą liczebną kolejne tereny). Armatki wodne, gule gumowe itp. mogą co najwyżej złamać pierwszy szereg napastników, ci z tyłu i tak się przedostaną.
              • pani07 Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 09:52
                triss_merigold6 napisała:

> Prezent PiS zrobił też Frasyniuk, mam nadzieję, że nie celowo tylko z bezreflek
                > syjnej głupoty.

No i moja ulubienica, pani Lodzia z KOD-u (jest wszędzie od strajku nauczycieli, przez "łamanie konstytucji, przy Tuska nawet stała big_grin )- to musi się udać i zyskać szerokie poparcie, no musi
      • sundace46 Re: Uszczelnianie granicy 26.08.21, 12:52
        ewamaria.star napisała:

> Według mnie głupota jest budować mury na granicach. Granic wogole nie powinno b
        > yć, wszyscy jesteśmy ludźmi i powinniśmy mieć takie same prawa. Zresztą dzisiaj
        > budowane mury jako 'ochrona' jutro mogą być tez więzieniem dla tych co są w ni
        > ch zamknięci,czyli jak np w Korei Północnej.

No cóż, moge tylko napisać JA pierdo... co za bzdury i demagogia. Dziecko, zaszyj się w swoim wyimaginowanym świecie ułudy.
    • molllla Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 07:14
      Także nie wiem, do kogo ta mowa, ale zastanawiam się, jak miałoby nastąpić to umieranie ludzi z głodu, gdzie by to miało być i dlaczego.
      Są ludzie legalnie na Białorusi. Na Białorusi nie ma głodu. Społeczeństwo jest starsze wiekiem, są gospodarstwa, warsztaty, w których przyda się taki młody, silny pomocnik, jak standardowy koczownik przygraniczny. Białorusini chętnie zatrudniliby tych mężczyzn tak, by ci i ich bliscy nie musieli konać z głodu. Praca na Białorusi jest. Skromne życie za nią - jest. W czym problem?...
      Może w tym, że ciężka praca i skromne życie, zdaniem niektórych, to rzeczy dobre dla Białorusina, a nie dla nich, domagających się życia na poziomie norweskim, a nie białoruskim. I wolą ryzykować życiem w grze o zachodnie El-Dorado niż skromnie i pracowicie ciągnąć swój wózek w niebogatym kraju. To ryzyko to ich wybór. Nie muszą.
      • stwory_z_mchu Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 09:58
        Nie wiem, czy masz świadomość jak to wygląda. Tu migrantów jest mnóstwo pochowanych po lasach i polach. Jedzą jabłka i kukurydzę.
        Za kilka miesięcy może być -30*C, jak zeszłej zimy. W zimie jedzenia nie będzie.
        W usnarzu niektórzy mają już prawdopodobnie zapalenie płuc. A ci mają śpiwory, chyba jakiś namiot.
        Wśród ludzi, którzy się kryją po lasach są matki z maleńkimi dziećmi.
        Ci ludzie nie są legalnie na Białorusi. Oni już są w Polsce.
        Legalnie na Białorusi są przez chwilę, wypędzają ich Białorusini z długa bronią. Raczej nie zdążą się tam zatrudnić w warsztacie.
        SG z Białorusi nami się bawią, niektórych z nich przeganiali z jednej na drugą stronę po dwadzieścia razy. Zanim wrzucili rozporządzenie.
        To są np. dzieci i żony żołnierzy afganskich, gdzie na całą rodzinę jest wyrok śmierci. To kobiety z Somalii, gdzie od trzydziestu lat trwa wojna domowa i jest jakiś niewyobrażalny głód. Możesz tu przyjechać i ich poinstruować, jak tam mają swoje wózki skromnie i pracowicie ciągnąć. Nawet nie będziesz musiała się zbliżać do granicy, oni już są kilkadziesiąt km w głąb kraju.
        • muireade Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 10:12
          I ci super-hiper-ultra wykształceni uchodźcy ewakuując się tutaj nie wiedzieli, że w Europie klimat jest surowszy niż na bliskim wschodzie? Że jest zima i mróz o stosownej porze roku?
            • muireade Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 15:16
              Sądzę, że nie warto pomagać ludziom rzekomo uciekającym przec szariatem, tylko po to, żeby oni potem mogli tutaj ustanowić szariat.

A co do wykształcenia imigrantów, to pojawiały się już informacje, jakoby koczowali tam m. in. lekarz i matematyk, jak również takie, w moim mniemaniu bardziej prawdopodobne, że ta grupa młodych mężczyzn to w większości analfabeci, co oznacza, że próba zasymilowania ich jest skazana na klęskę.
              • hanusinamama Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 15:25
                Nie no pewnie, bo pcierzec jak "muslim" to na pewno analfabeta. Ciekawe kto im tam te teksty po angielku na kartonach pisze...wiewiórki?
                Jeszcze raz: matematyka (ale muzłmanina) warto ratować, kierowce cięzarówki (muzułmanin) juz nie?
                Mówienie o muzułmanach, ze kazdy jest zwyznawcą szariatu to tak jak o Polakach, ze kazdy jest praktylującym katolikiem...
                • sophia.87 Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 15:32
                  Oczywiście, że muzułmanie powinni być ratowani przez innych muzułmanów. Niech idą do krajow islamskich.
                  Co by nie mówić o Polakach katolikach to jednak żaden nikomu głowy nie ucial z imieniem Jezusa na ustach ani też nie wysadzil się w metrze, pociągu pełnym niewiernych na chwałę swojego Boga
                  • ichi51e Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 15:40
                    jako Polka i ateistka deklruje ze jest mi wsjo rawno czy pomagam uchodźcy chrześcijańskiemu muzułmańskiemu czy jeszcze innemu. Najlepiej oczywiście gdyby porzucili te bajki ale cóż poradzić - każdy ma swoją drogę
                  • sundace46 Re: Uszczelnianie granicy 26.08.21, 12:55
                    sophia.87 napisała:

>
                    > Co by nie mówić o Polakach katolikach to jednak żaden nikomu głowy nie ucial z
                    > imieniem Jezusa na ustach

No cóż spałaś na lekcjach historii...było do przewidzenia.
                      • bistian Re: Uszczelnianie granicy 26.08.21, 17:50
                        sophia.87 napisała:

> Właśnie HISTORII, a dla muzułmanów zabijanie niewiernych to nie historia, to te
                        > raźniejszość.

Poczytaj może o Afganistanie? Tam giną głównie Muzułmanie, a życie ludzie ma bardzo małą wartość dla wielu. Tysiące Muzułmanów ginie i jeden obcy, a o tym obcym się mówi, ponieważ był uprowadzony i został ścięty, o swoich się nie mówi, bo o czym mówić, że została wymordowana rodzina, która odmówiła oddania wszystkiego, co posiada, więc kozy i małego worka mąki? Albo, że została zamordowana kobieta, ponieważ pracowała na samodzielnym stanowisku?
                        • sophia.87 Re: Uszczelnianie granicy 26.08.21, 19:19
                          Masz rację, życie ludzkie ma dla nich małe znaczenie, dlatego nie chcę ich w Europie
                          www.google.com/amp/s/www.polsatnews.pl/wiadomosc-amp/2021-06-30/13-latka-zamordowana-przez-imigrantow-w-kraju-rozgorzala-debata/
                          • snajper55 Re: Uszczelnianie granicy 27.08.21, 21:54
                            sophia.87 napisała:

> Masz rację, życie ludzkie ma dla nich małe znaczenie, dlatego nie chcę ich w Eu
                            > ropie
                            > www.google.com/amp/s/www.polsatnews.pl/wiadomosc-amp/2021-06-30/13-latka-zamordowana-przez-imigrantow-w-kraju-rozgorzala-debata/

A ja nie chcę w Europie katolików. Bo mordują swoje matki a potem je zjadają.

"Najpierw zabił swoją matkę, a potem przez kolejne dwa tygodnie jadł jej zwłoki. Częściami ciała kobiety karmił również swojego psa. "

www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-06-16/hiszpania-zabil-i-zjadl-matke-zapadl-wyrok/
                            Też potrafię uogólniać tak jak ty.

S.
                            • sophia.87 Re: Uszczelnianie granicy 27.08.21, 23:04
                              Ale ktolicy, których Ty nie chcesz są Europejczykami , muzułmanie, ktorych ja nie chcę - nie.
                              Taka subtelna różnica, poza tym, skoro mamy własnych morderców to tym bardziej zbedni są przyjezdni
                            • hannibal_lectourer Re: Uszczelnianie granicy 27.08.21, 23:46
                              Uogólnianie to jedno. Druga rzecz to kwestia skali - ilu w europie się trafi katolików zjadających swoje matki a ilu muzułmanów w afganie zabija innych muzułmanów bo im nie pasuje ich zachowanie, wierzenia czy przynależność plemienna. Nie wspominając już litościwie o konflikcie sunnici/szyici.
                • umi Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 19:06
                  Mówienie o muzułmanach, ze kazdy jest zwyznawcą szariatu to tak jak o Polakach, ze kazdy jest praktylującym katolikiem. - No nie. Kazdy muzulmanin jest domyslnie wyznawca szariatu. Chyba, ze jest papierowym muzulmaninem (jak niedzielny katolik). Wiec ewentualnie mozna powiedziec, ze nie kazdy Afganczyk musi byc muzulmaninem. Jesli by nie byl i chcial pracowac, a nie liczyl na utrzymanie od niewiernych, do tego przestrzegal lokalnego prawa, to moim zdaniem moze sobie w UE zyc. Jak jest muzulmaninem, to nie, bo po co mu zyjazd skoro on idealnie muzulmanskie warunki ma u siebie? Nie ma tylko niewiernych do utrzymywania go, wiec jak gora nie chce do Mahometa, to on idzie do gory.
                  • muireade Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 20:04
                    Wiem, że nie wszyscy muzułmanie są wyznawcami szariatu, tylko część, ale jak widać na przykładzie kilku bliskowschodnich krajów, ta część wystarczy, żeby narobić wielkich szkód.
                  • nota_bena Re: Uszczelnianie granicy 03.09.21, 07:02
                    umi napisała:

> . Wiec ewentualnie mozna powiedziec, ze nie kazdy Afganczyk musi byc muz
                    > ulmaninem.

Nie każdy Afganczyk musi być muzułmaninem, ale 99,75 Afganczyka na 100 Afganczyków będzie muzułmaninem.
          • stwory_z_mchu Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 10:36
            Oczywiście, że nie.
            Ale ty naprawdę sądzisz, że ktoś w ogóle bierze pod uwagę, że przyszli na piechotę? Tutaj nie dotrze nikt na piechotę.
            Ci ludzie dostali możliwość spieprzenia z miejsca, gdzie było dla nich bardzo niebezpiecznie. Zapłacili za to grubą kasę - to nie są pasterze kóz, ludzie złapani przypadkowo na sawannie.
            Jak ktoś ci grozi że zabije twoją rodzinę, a jedyną opcją jaką się pojawia jest nielegalna to co robisz? Siedzisz i czekasz na śmierć?
            To celowe działanie Białorusi, szlak przemytniczy na dużą skalę. Co nie zmienia sytuacji tych ludzi, a ta sytuacja zrobiła się tu nieludzka. I o tym piszę.
            Starsze osoby, które tu mieszkają mówią że to wygląda tak, jak kiedy gonili ludność żydowska w czasie wojny. Miejcie tego świadomość, bo niektórzy tu piszą takie rzeczy, że żołądek się wywraca.
        • dr.amy.farrah.fowler Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 10:50
          >Oni już są w Polsce.

Nie łżyj, nie są w Polsce.

>Legalnie na Białorusi są przez chwilę

Było myśleć, zanim się wpuściło w kanał pt. zorganizowany przemyt ludzi w ramach rozgrywek przeciwunijnych.

>To kobiety z Somalii, gdzie od trzydziestu lat trwa wojna domowa

Wojna trwa od 30 lat i dziwnym zrządzeniem losu trafiły do nas właśnie teraz? 30 lat szły na piechotę? Jak plemię mojżeszowe?
        • molllla Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 12:37
          Stwory, wrzucasz tyle zaskakujacych informacji, że trzeba to uporządkować i omówić.

Twierdzisz, że są dwa rodzaje migrantów.
          Jedni, jak ci w Usnarzu, są na terenie Białorusi. Ci, jak łatwo wnioskować, sami nie chcą tam pozostać, choć mogą, tylko uparcie szturmują granicę z Polską. O tych pisałam w moim poście.
          Nie chcą pozostać na Białorusi, choć mogą, bo, jak przekazują media, znaczna ich część już opuściła teren przygraniczny - czyli się nie anihilowali, po prostu są na Białorusi i tam, zdaje się, żyją (czyli da się) i mają się względnie (choć zapewne nie tak, jak sobie wymarzyli).

I ma być tu, wedle twego przekazu, jeszcze inny typ migrantów, czyli ci, którzy przekroczyli już granicę Polski i kryją się po lasach i polach. Tu następuje u mnie wielki wytrzeszcz oczu, bo opisujesz jakiś matrix. Twierdzisz bowiem, że białoruska straż graniczna wielokrotnie przekracza nielegalnie granicę polsko-białoruską, i to z bronią!, by przeganiać tych ludzi a to na Białoruś, a to do Polski.
          Tu już kompletnie nie rozumiem twojego wywodu, bo wynika z niego, że siły zbrojne Białorusi regularnie naruszają granicę Polski, a to celem przygłupiej zabawy w przeganianie migrantów w tę i wewtę, jak piszesz, nawet i 20 razy.
          Sorry, ale jest to kompletny absurd, w który może uwierzyć tylko skrajnie naiwna osoba.

Piszesz też o migrantach, którzy są kilkadziesiąt kilometrów w głębi Polski i z niejasnych przyczyn dalej kryją się w lasach i na polach. Po co to robią? Czemu nie udadzą się na policję, skąd dostaliby się do ośrodków dla imigrantów? Dlaczego nie chcą do ośrodków, tylko wolą koczować i jeść te jabłka i kukurydzę?

Dla mnie sytuacja jest klarowna: Imigranci z wizami białoruskimi i po białoruskiej stronie zostali zaproszeni przez Białoruś, gdzie w istocie są, więc jest to sprawa Białorusi. A że oni by chcieli to czy tamto - to ja również mogę chcieć na Seszele, i nikt nie musi mnie tam przyjmować i gościć, bo ja chcę. Zdecydowali się jechać na Białoruś, to niech się urządzają na Białorusi. Proste.

A co do tych rozsianych po terenie Polski migrantów kryjących się po lasach, których krotochwilna straż graniczna Białorusi gania na obie strony granicy, wielokrotnie tąż przekraczając - nie wierzę. Nie wierzę, że uzbrojeni Białorusini naruszają granice polski celem absurdalnej zabawy. i nie rozumiem, dlaczego migrant na terenie Polski nie zgłasza się do ośrodka dla imigrantów.
          • stwory_z_mchu Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 12:54
            To wygląda tak, że migranta zgarnietego po stronie polskiej nasza SG zgarnia do wozu i wywozi na granicę kilkanaście km dalej. Wywalają go jeszcze po stronie polskiej i każą grzeczniej lub nie, wymachując bronią lub nie udać się na Białoruś.
            Migranci to robią, po czym albo próbują przejść w innym miejscu, albo zgarniają ich Białorusini i sytuacja się powtarza po stronie białoruskiej. Taki pingpong.
            Fundacja chlebem i solą trafiła dwa razy na tą samą grupę - za pierwszym razem podpisane zostały pełnomocnictwa do reprezentacji migranta aby mogła zostać wszczęta procedura azylowa, migranci zostali zawiezieni przez SG do jednostki w Szudziałowie. Po czym na następny dzień znów byli przy granicy po stronie polskiej, bardziej poharatani, z rozwalonym gniazdami ładowania telefonów (do dwóch trzeba było wezwać karetkę, na szczęście przyjechała).
            Ta cała procedura azylowa w tym momencie to fikcja, SG powołuje się na rozporządzenie z 20 sierpnia i robi regularne push-backi.
            Jeden z tych chłopaków mówił, że przekraczał granicę 22 razy.
            Przejścia graniczne z Białorusią są zawieszone od marca w związku z covidem.
            Białorusini niszczą im dokumenty, dowody tożsamości.
            • lauren6 Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 16:05
              > Po czym na następny dzień znów byli przy granicy po stronie polskiej, bardziej poharatani, z rozwalonym gniazdami ładowania telefonów (do dwóch trzeba było wezwać karetkę, na szczęście przyjechała).

Do dwóch telefonów wzywaliście karetkę? Bo im poharatali gniazda ładowania (po co?)?

Aha.
            • umi Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 19:00
              Jesli to jest prawda, to tym bardziej trzeba uszczelnic granice, zeby Bialorusini juz nie pchali ich tu kolejny raz.
              Matki z malymi dziecmi tez tak traktuja? Moze by zaapelowac do rzadu, zeby zebrac te wszystkie matki z malymi dziecmi i odwiezc po prostu do ich krajow, skoro je zrobiono w hooya?
              Jakbym znalazla taka z dzieckiem kryjaca sie w jablkach, to bym jej pewnie prace jakas dala i pozwolila sie zatrzymac na troche, ale chlopa kazdego bym psami pogonila. Tylko to glupi pomysl jest, bo nijak nie rozwiazuje problemu. Ich trzeba spakowac i odwiezc do ich krajow po prostu, a reszta niech juz pieniedzy nie wydaje na lewe przemyty, ktore i tak im nie pomoga, bo nie mamy za co ich wpuscic.
          • ga-ti Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 12:57
            Nie zgłasza się do ośrodka dla emigrantów w Polsce, bo on nie chce być w Polsce, on chce na zachód. Kilka tygodni temu w tv była rozmowa z sołtysem bodajże, miejscowości przygranicznej, on mówił, że złapani emigranci mówią "Germany!" i pokazują, że mają pieniądze.
            Zresztą nie dziwota, że wolą na zachód niż w biednej i zimnej Polsce siedzieć.
            • hanusinamama Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 15:29
              O tak, Bo temu sołtysowi to mozna wierzyć. I jeszcze ze oni chcą do Merkel..Czytałam. Sołtysowi przeszkadza ruch we wsi, oni tam spokojną więś mają i po co im jakieś ludzie w kukurydzy (w niedziele sołtys zapierdala do kościółka i modli się o miłosierdzie ale w tygodniu w migrancie człowieka nie widzi). Moze sie tych ludzi zapytać skąd są i gdzie chcą sie dostać a nie sołtysa słychać.
            • umi Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 19:26
              W ciula ich zrobiono. Troche szkoda tych ludzi. Wiecej nie mozna wpuscic, bo kolejnych oszukaja, ale tym co sa moze by ktos pomogl sie przekrasc pod ta niemiecka granice?
          • nota_bena Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 21:54
            molllla napisał(a):

Zadałam tej forumce mnóstwo niewygodnych pytań, na które ona nie odpowie. Będzie natomiast pisać o drodze mlecznej wiodącej migrantów i o szumie pola kukurydzy.

>
            > I ma być tu, wedle twego przekazu, jeszcze inny typ migrantów, czyli ci, którzy
            > przekroczyli już granicę Polski i kryją się po lasach i polach. Tu następuje u
            > mnie wielki wytrzeszcz oczu, bo opisujesz jakiś matrix.

Ona w dramatyczno- plastyczny, wyolbrzymiony sposób opisuje wszystko.

Odcinek PL-RB granicy to ponad 400 km. To nie jest także że Łukaszenka puszcza ludzi tylko koło Usnarza. Zdarza się, że pomimo wzmocnionej ochrony, niektórym grupom udaje się przedrzeć przez granicę z pod nieobecność służb akurat w tym miejscu.
            Ale co ludzie nie koczują dniami w polu kukurydzy , jak twierdzi Stwory. Oni wychodzą na drogi, idą do najbliższej miejscowości i zaraz są zatrzymywani przez SG. Nikt nie koczuje w polu kukurydzy przez wiele dni. Nie dajcie się wkręcić tej histeryczce, co widzi trupy pod płotami.

>

Dla
            > czego nie chcą do ośrodków, tylko wolą koczować i jeść te jabłka i kukurydzę?

Bo oni wolą do Niemiec.... Tacy to uchodźcy, co wniosek , owszem, chcieliby złożyć, ale nie byle gdzie, w jakiejś Polsce, więc próbują iść dalej.
            Ale SG póki co dość skutecznie i przede wszystkim SZYBKO ich z tej kukurydzy wyciąga, więc nikt tam nie koczuje całymi dniami.
        • nota_bena Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 21:13
          stwory_z_mchu napisała:

> Legalnie na Białorusi są przez chwilę,

Świetnie. Lądują na przykład w Mińsku, albo wysiadają z ciężarówki przemytnika, również w Mińsku... I dlaczego Twoim zdaniem nie idą do ambasady PL po azyl, tylko cisną na granicę zielona? Pokusisz się o odpowiedź?

> To są np. dzieci i żony żołnierzy afganskich, gdzie na całą rodzinę jest wyrok
          > śmierci.

Skąd ta wiedza? Jakieś konkrety? Czy może znów emocjonalne wzmożenie? Skąd masz wiedzę, jakiej w ogóle narodowości są ci ludzie którzy siedzą po drugiej stronie granicy na przeciwko Usnarza? Konkrety. Skąd ta wiedza ?

• nota_bena Re: Uszczelnianie granicy 25.08.21, 06:05
          stwory_z_mchu napisała:

> To są np. dzieci i żony żołnierzy afganskich, gdzie na całą rodzinę jest wyrok
          > śmierci. To kobiety z Somalii, gdzie od trzydziestu lat trwa wojna domowa i jes
          > t jakiś niewyobrażalny głód. Możesz tu przyjechać i ich poinstruować, jak tam m
          > ają swoje wózki skromnie i pracowicie ciągnąć. Nawet nie będziesz musiała się z
          > bliżać do granicy, oni już są kilkadziesiąt km w głąb kraju.
          >
          OJP. Ty nie możesz być prawdziwa.
          Możesz mi wyjaśnić, skąd masz taką wiedzę o pochodzeniu i życiorysie tych osób? To bardzo ważne. Masz wiedzę szersza niż eksperci w tym zakresie ...😄

Próba ustalenia kraju pochodzenia cudzoziemca to proces w procedurze uchodźczej, w którym biorą udział eksperci i polega na analizie dialektu, jakim się posługuje cudzoziemiec. W AFG społeczeństwo jest bardzo zróżnicowane etnicznie i każda nacja posługuje się innym językiem bądź dialektem. Czasem to są niuanse, ale dopiero po analizie da się ustalić z jakiej części AFG pochodzi dana osoba.
          Oprócz analiz językowych są też tzw "testy wiedzy". Potwierdza się tożsamość cudzoziemców poprzez organizowanie wywiadów z ekspertami pochodzącymi z kraju cudzoziemca, z urzędów migracyjnych lub Straży Granicznej lub też z misji dyplomatycznych.

Ty to wszystko ogarnęłam biegając z papierem toaletowym pod granicą?? 😄😄

Skąd masz wiedzę, na temat ich pochodzenia, kóra tu wciskasz? Zadaje to pytanie po raz kolejny i jeszcze wciąż łudzę się ,że dostanę konkretna odpowiedź....

Czytając artykuły z prasy i twoje wpisy, gdzie twardo deklarujesz, jakie nacje siedzą aktualnie w Usnarzu, ogarnia mnie pusty śmiech.
          • madami Re: Uszczelnianie granicy 25.08.21, 11:01
            nota_bena napisała:

> OJP. Ty nie możesz być prawdziwa.
            > Możesz mi wyjaśnić, skąd masz taką wiedzę o pochodzeniu i życiorysie tych osób?
            > To bardzo ważne. Masz wiedzę szersza niż eksperci w tym zakresie ...😄

Pewnie Hazeta Wyborcza napisała big_grin a przecież każde jej słowo jest święte - nie występuj przeciwko słowu świętemu, pismak zawsze wie lepiej! wink
            • nota_bena Re: Uszczelnianie granicy 25.08.21, 20:25
              madami napisała:

> nota_bena napisała:
              >
              >
              > > OJP. Ty nie możesz być prawdziwa.
              > > Możesz mi wyjaśnić, skąd masz taką wiedzę o pochodzeniu i życiorysie tych
              > osób?
              > > To bardzo ważne. Masz wiedzę szersza niż eksperci w tym zakresie ...😄
              >
              > Pewnie Hazeta Wyborcza napisała big_grin a przecież każde jej słowo jest święte - nie
              > występuj przeciwko słowu świętemu, pismak zawsze wie lepiej! wink

Szczerze to mnie przeraża to, w jakim oderwaniu od rzeczywistości żyją niektórzy, rzekomo związani nawet z regionem przygranicznym.
              Przeraża mnie to, że opublikowane w mediach słowo, bez żadnej weryfikacji wchodzi w niektórych jak w gąbkę. Przeraża mnie, że dobry tydzień zajęło ogarnięcie przez niektórych informacji, że nie ma żadnej "ziemi niczyjej". Przecież gazeta napisała , że jest. Szokujące jest to, że takie Stwory z mchu powtarzają jak papugi info o tym, że tam są uchodźcy afgańscy, bez cienia refleksji, skąd może pochodzić ta wiedza
              ....
    • nota_bena Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 07:19
      A to już nie chcesz podawać uchodźcom papieru przez granicę? Teraz chcesz ją szczelnie chronić? Rozdwojenie jaźni jakieś cię dopadło?

Kto ma radochę i czego?

Kto jest adresatem tego postu?
        • nota_bena Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 08:40
          madami napisała:

> Oj z głupoty zawsze można, a nawet trzeba, się pośmiać

Tyle tylko we wpisach tej forumki pożytecznego w sumie. Efekt tragikomiczny.

W sąsiednim wątku szlochała, że ona, jako mieszkanka pogranicza, nie wie, jak się zachować, kiedy widzi tych ludzi. I że SG ma zejść z granicy i jej osobiście oraz każdemu z osobna TŁUMACZYĆ , co robić na widok migrantów.

Więc wymyśliła sobie, że będzie do nich biegać z papierem toaletowym....😀...
          No ale chyba się rozmyśliła, bo jednak chce uszczelniać granicę.
      • lauren6 Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 08:05
        Haha, nawet wtedy się zastanawiałyśmy czy to troll czy egzaltowana idiotka.

Wyprowadzić się tuż pod granicę UE z Białorusią po to by szukać ciszy, spokoju, szczebiotu ptaków, jelonków hasających po polanie. Wszystko się zgadza, tylko zamiast jelonków są nielegalni migranci. No ale kto mógł to przewidzieć po 2015 r. (powyższy wątek jest z 2020r i autorka pisze o niedawnej przeprowadzce na wieś, więc o kryzysie migracyjnym już słyszała).
            • nota_bena Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 09:41
              lauren6 napisała:

> Podejrzewam, że przemyt przez zieloną granicę miał miejsce dużo wcześniej.

Oczywiście, że przemyt miał miejsce. Żeby to zjawisko nie istniało, funkcjonowanie i utrzymywanie takiej służby jak SG nie miałoby sensu. Tak jak bez sensu byłoby utrzymywanie policji przy braku przestępstw.

Przemyt ludzi był zawsze. Teraz to kwestia skali zjawiska. Pojedyncze przypadki można wyłapywać, ścigać i wyciągać konsekwencje, bez angażowania uwagi społeczeństwa. Masową, nielegalną migrację dużo trudniej ogarnąć, jeśli w ogóle...Nikomu nie udało się tego dokonać tylko i wyłącznie własnymi siłami i środkami.
        • nota_bena Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 09:19
          No rozczarowała się dziewczyna.
          Po prostu nie założyła takiej sytuacji, że Łukaszenka może jej zrobić kuku i drifty samochodowe lokalsów staną się jej najmniejszym problemem.

To jej słowa z innego wątku:

"Urokiem mieszkania przy granicy nie jest oglądanie, jak ludzie pod ostrą bronią pędzą innych ludzi w kolumnie.
          Urokiem mieszkania przy granicy nie jest sytuacja w Usnarzu.
          Urokiem mieszkania przy granicy nie jest oglądanie polowań na ludzi, z psami, noktowizorami i helikopterami."

Wciąż nie może się zdecydować czy te "polowania" z noktowizorami i helikopterami to dobrze,że są, czy lepiej żeby ich nie było?
          Czy granica ma być szczelna, czy może jednak ma przez nią lecieć kontrabanda z papierem toaletowym.

• sundace46 Re: Uszczelnianie granicy 26.08.21, 12:58
        triss_merigold6 napisała:

> forum.gazeta.pl/forum/w,567,169323391,169323391,Przedszkole_w_malej_miejscowosci_na_wschodzie.html
        > A jak tam Twoje relacje z lokalnymi, skończyliście krucjaty?

A to ona? big_grin watek byl mocny....
    • cruella_demon Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 08:53
      Biorąc pod uwagę jak wiele osób wierzy w istnienie ziemi NICZYJEJ 😂, to rzeczywiście na granicach powinny być mury albo chociaż solidny płot, żeby tych geniuszy ochronić przed wpakowaniem się w kłopoty.
    • forumologin Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 09:52
      a ty zalozylas watek wtedy? skladalas protesty na tych pogeanicznikow spiacych w samochodach? skad my na ematce mamy to wiedziec? ty wiedzialas, wiec pytanie co z tym zrobilas. A po 2gie, trzeba bylo zakladac watki "jak jeszcze można było" coz zrobic, cytujac Ciebie.
      • nota_bena Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 09:57
        forumologin napisała:

> a ty zalozylas watek wtedy? skladalas protesty na tych pogeanicznikow spiacych
        > w samochodach? skad my na ematce mamy to wiedziec? ty wiedzialas, wiec pytanie
        > co z tym zrobilas. A po 2gie, trzeba bylo zakladac watki "jak jeszcze można był
        > o" coz zrobic, cytujac Ciebie.

O... podłączam się do pytania.
    • dr.amy.farrah.fowler Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 09:55
      Zluzuj poślady. Żadnych trupów nie będzie, ale to zależy w dużym stopniu od tego, co się zrobi teraz: jak się rozniesie, że Polska nie wpuszcza i trzyma 2 tygodnie na granicy w deszczu, to przestaną wykupywać wycieczki na Białoruś.
      • dyzurny_troll_forum Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 10:39
        dr.amy.farrah.fowler napisał(a):

> Zluzuj poślady. Żadnych trupów nie będzie, ale to zależy w dużym stopniu od teg
        > o, co się zrobi teraz: jak się rozniesie, że Polska nie wpuszcza i trzyma 2 tyg
        > odnie na granicy w deszczu, to przestaną wykupywać wycieczki na Białoruś.

Chyba już są pierwsze efekty:

• lauren6 Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 10:49
        Dokładnie tak. Jeśli teraz przyjmiemy tych ludzi chlebem i solą to za 2-3 miesiące SG będzie wyławiać z okolicznych bagien trupy ludzi, pod którymi załamał się lód. Pogoda zrobi swoje, a polskie służby nie są z gumy i nie będą w stanie pomóc wszystkim umierającym z zimna migrantom jeśli będą ich tysiące, a nie dziesiątki.

Szkoda, że pikające serduszka mają klapki na oczach i nie widzą, że uruchomiając w warunkach podlaskich opcję "refugees welcome " tuż przed zimą mogą sprowadzić śmierć na setki ludzi.
    • marinella Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 11:35
      Dramaty to dopiero się zaczną w UE, koleżanko. Francja już sobie importowała wojskowymi samolotami 5 talibów w przebraniach uchodźców. Pierwszy uratowany już siedzi w pierdlu, bo wbrew zakazowi wylazł z hotelu i zaczął robić rekonesans okolicy.

Google translate pomoże:

www.lefigaro.fr/international/un-afghan-rapatrie-en-france-soupconne-de-liens-avec-les-talibans-place-sous-surveillance-20210823
        • pani07 Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 13:33
          "KE o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej: nie możemy zaakceptować jakichkolwiek prób podżegania lub przyzwolenia na nielegalną migrację do Unii Europejskiej przez państwa trzecie."
          twitter.com/PAPinformacje/status/1430128390674255873?s=20
      • sophia.87 Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 15:25
        To jest właśnie głupota, że ewakuacje są przeprowadzane w taki sposób.
        Powinno się dawno wywieźć osoby, które są zweryfikowane ponieważ współpracowaly z zachodem, a reszty nie przyjmować.
        Tych panów powinni po cichu odwiezc z powrotem
        • pani07 Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 16:28
          Oko.press wrzuca teraz mające chwytać za serce zdjęcia kobiet (?) ubranych jak Somalijki, że "trzeba pomóc", a wielu zwraca uwagę, że one raczej na przebierańców wyglądają, a nie Somalijki, no i do tego jeszcze ambasador Afganistanu się wypowiedział, że przy wschodniej granicy Afgańczyków nie ma- a tam teraz jest problem z wojną.
        • madami Re: Uszczelnianie granicy 25.08.21, 11:04
          I raczej nie powinno się upowszechniać ich wizerunku, publikacja zdjęć tych ludzi to głupota, po co ich narażać potem na jakieś niefajne działania ze strony reżimu, jakiś odwet itp.
        • marinella Re: Uszczelnianie granicy 25.08.21, 11:50
          Tych panów powinni po cichu odwiezc z powrotem

Nie da się, ci panowie są teraz chronieni. Właśnie wyciekły info o tym jak biegali z talibską bronią ramie w ramie z talibami ... teraz są w rejonie paryskim, niebawem zaczną zapewne masowo zbawiać religią pokoju.
      • fitfood1664 Re: Uszczelnianie granicy 02.09.21, 15:26
        jak się zaczną, przecież to już trwa, ogromny wzrost gwałtów na europejskich kobietach od 2015, rosnąca przestępczość, powiększające się strefy bezprawia, galopujący przyrost naturalny wśród rodzin imigrantów spoza Europy, a, i przybysze są o wiele mniej tolerancyjni dla inności, nawet pikające serduszka ich nie zwruszają
    • buldog2 Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 21:32
      Oj, nieprawda. Bo o ile ludzie mogą ukrywać się przed patrolami SG (dopóki nie wejdą w głąb kraju i tylko procedura zatrzymania zostaje), to po przejściu np. 100 kilometrów (po minięciu Siedlec) zgłoszą się gdziekolwiek i choćby chleb itp. dostaną. Głupstwa opowiadasz, do tego my nie mamy wpływu na uszczelnianie granicy itd. i odpowiedzialności nie ponosimy.

To samo z rekurencją. Można zrozumieć ją, nie usłyszawszy tego słowa (w podstawówce czy liceum ma inną nazwę).
      • pani07 Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 22:03
        Masz tutaj tekst białoruskiego dziennikarza, który dokładnie opisuje, jak ten mechanizm Łukaszenki działa:
        waidelotte.org/operacja-sluza-co-naprawde-sie-dzieje-na-polsko-bialoruskiej-granicy/
        • cimabue Re: Uszczelnianie granicy 24.08.21, 23:48
          Świetny artykuł, aż się wierzyć nie chce, że są ludzie, którzy się dają nabrać na ta grubymi nicmi szyta machinacje 😃

A tutaj instrukcja z internetu dla kandydatów na "uciekinierstwo polityczne" do Europy

Na Białoruś lecisz samolotem z Bagdadu za 550-700 dolarów.

W Mińsku jeden dzień odpoczywasz, na drugi dzień wsiadasz do autobusu i za 20-25 dolarów jedziesz do najbliższego punktu przy litewskiej granicy – nazywa się Lida, strefa przygraniczna między Litwą a Białorusią.

Musi być was kilku, żebyście sobie pomogli nawzajem w przekroczeniu granicy.

Po tym jak przez białoruskie lasy przekroczycie granicę – trzeba zapłacić przemytnikowi 1000-1500 dolarów za przewiezienie do Wilna. Wtedy już jesteś na Litwie – możesz sobie odpocząć, ale z dala od policji.

Jedziesz specjalnym samochodem przemytników – dogadujesz się co do ceny z kierowcą i jedziesz – płacisz dopiero jak cię przywiozą do miejsca zwanego Suwałki – tu już wjechałeś do Polski, czyli do UE.

Wybierasz, w którym kraju chcesz dostać pozwolenie na pobyt – dołączasz do miejscowych arabskich grup w sieciach społecznościowych – znajdujesz kierowców TIRów, którzy podwiozą cię do wybranego kraju – płacisz tylko jakieś grosze za paliwo.

Nie mów, w którym kraju chcesz się zatrzymać, staraj się unikać policji, ubieraj się prosto, schludnie, żeby nie rzucać się w oczy, zachowuj się skromnie.

Gdy dotrzesz do docelowego kraju – zgłoś się do władz, że jesteś uchodźcą, i przygotuj odpowiednie dokumenty, aby tam zostać (każdy kraj ma inne dokumenty i wymagania).

• madami Re: Uszczelnianie granicy 25.08.21, 11:15
            cimabue napisał(a):

> Świetny artykuł, aż się wierzyć nie chce, że są ludzie, którzy się dają nabrać
            > na ta grubymi nicmi szyta machinacje 😃

Problemem współczesnego człowieka jest absurdalna wiara w słowa głoszone przez media, bez refleksji, bez sprawdzenia jak jest faktycznie, bez analizy kilku tekstów na ten sam temat, nikła świadomość o socjotechnice i metodach manipulacji przekazem medialnym.

Piękny przykład - GW napisała o "pasie ziemi niczyjej" na granicy - i dziesiątki głosów prostujących tą bzdurę, przytaczanie konkretnych przepisów prawa nie spowodowały zmiany wiedzy wielu forumowiczów, cały czas uparcie powtarzają tę bzdurę, nie są w stanie przyjąć, że ich ulubione medium zwyczajnie kłamie. Ten pas ziemi jest akurat faktem, podobnie jak konkretne przepisy prawa, nie opinią czy hipotezą, które zależą od x czynników. Fakt został zwyczajnie przez ich mózgi odrzucony.

• snajper55 Re: Uszczelnianie granicy 25.08.21, 11:49
              madami napisała:

> Piękny przykład - GW napisała o "pasie ziemi niczyjej" na granicy - i dziesiątk
              > i głosów prostujących tą bzdurę, przytaczanie konkretnych przepisów prawa nie s
              > powodowały zmiany wiedzy wielu forumowiczów, cały czas uparcie powtarzają tę bz
              > durę, nie są w stanie przyjąć, że ich ulubione medium zwyczajnie kłamie.

Pojęcie "pas ziemi niczyjej" jest używane od dawna i nie wymyśliła go GW. Tu masz przykład z 2019 roku:

TVP3 Białystok: "Pas graniczny - z perspektywy turystów odwiedzających polsko-białoruskie pogranicze - to miejsce bez wątpienia warte zdjęcia. Jeszcze ciekawsze - może być selfie ze słupkiem granicznym lub portret na zaoranym pasie ziemi niczyjej. Ale granica państwa jest dokładnie monitorowana i zdjęcie na terenie zakazanym - a jest nim pas graniczny - może skończyć się wysokim mandatem."

www.facebook.com/TVP3Bialystok/posts/2564826896900902/

A tu z 2018 roku:

TVP: "Dwa razy będziemy na polsko-ukraińskiej granicy. Po raz pierwszy zobaczymy jak na zaoranym pasie ziemi niczyjej polscy harcerze przekazują ukraińskim płastunom Betlejemskie Światło Pokoju. "

www.tvp.pl/regiony-tvp/mniejszosci/telenowyny/wideo/27012018/35826690

S.
                • dramatika Re: Uszczelnianie granicy 25.08.21, 12:00
                  mdro napisała:

> Tym "samodzielnie myślącym" od szkodliwości szczepionek wydaje się, że granica
                  > to taka linia namalowana na ziemi.

Mdro, wiemy że paszporty klasyczne to przeżytek, ale co z paszportami covidowymi? "Uchodźców" nie obowiązują?
            • chococaffe Re: Uszczelnianie granicy 25.08.21, 18:06
              madami: "Problemem współczesnego człowieka jest absurdalna wiara w słowa głoszone przez media, bez refleksji, bez sprawdzenia jak jest faktycznie, bez analizy kilku tekstów na ten sam temat, nikła świadomość o socjotechnice i metodach manipulacji przekazem medialnym".

big_grin

madami... jakby to ująć..

1) zmyślałaś statystyki - kłamałaś krótko mówiąc
              2) wklejałaś linki do youtube handlarza bitcoinami jako eksperta od pandemii
              3) Polecałas też programy innych ekspertów od pandemii np Pospieszalskiego w TVP
              4) Straszysz PiSem i jednoczesnie piejesz peany na jego cześć:
              gaskama

Re: Bye, bye UE!

26.11.20, 21:19

I tak najlepsi uciekają. Uciekają młodzi, mądrzy, przedsiębiorczy.

madamiRe: Bye, bye UE!29.11.20, 09:22

Przez ostatnie 5 lat niekoniecznie, z roku na rok zarabialiśmy coraz więcej, przecież Polska weszła do grona najbogatszych krajów świata. I ten pieniądz było naprawdę widać - restauracje, nawet najdroższe pękały w szwach, podobnie hotele i ośrodki wypoczynkowe ( z własnego doświadczenia - aby zarezerwować fajny dom wakacyjny w fajnym miejscu i odpowiednio wysokim standardzie trzeba było to robić ok pół roku wcześniej), w CH pełno ludzi niekoniecznie się przechadzających tylko kupujących. Budowało się i buduje bardzo dużo domów ale warto też zwrócić uwagę, że było naprawdę dużo inwestorów prywatnych budujących domy sobie, nie tylko deweloperka, nowe mieszkania w dużych miastach sprzedają się na pniu. Ludzie masowo zaczęli remontować mieszkania, wymieniać meble - takiego ruchu w sklepach remontowych i meblarskich i AGD nie było dawno. Wszystko to świadczy o wzroście zamożności społeczeństwa.

Dodatkowo miliśmy rynek pracownika, przez ostatnie lata znalezienie dobrej pracy dla osoby z konkretnymi umiejętnościami nie było trudne ale nawet dla tych z mniejszymi kwalifikacjami. Np. w moim mieście początkujący pracownik korpo bez doświadczenia i konkretnej wiedzy dostawał 3 tys na rękę, a pracownik z konkretnymi umiejętnościami, językami itp. kilkanaście tys na rękę. Osoba rozwożąca jedzenie na rowerze jest w stanie zarobić kilka tys. miesięcznie. itp itd.

Ja wierzę, że dokształcałaś się w "socjotechnice i metodach manipulacji przekazem medialnym", ale cienko, cienko wink big_grin
              • madami Re: Uszczelnianie granicy 25.08.21, 19:49
                Dzięki na ciebie zawsze można liczyć, świetnie ilustrujesz moje powyższe słowa, zapomniałaś w swej błyskotliwej liście dodać, że jestem straszliwym zaszczepionym antyszczepionkowcem jednocześnie wielbicielką czy przeciwniczką konfederacji, że kocham Kościół Katolicki - wszystkich księży, Putina, Jana Pawła, Łukaszenę i Bin Ladena big_grinbig_grinbig_grin

Problemem współczesnego człowieka jest absurdalna wiara w słowa głoszone przez media, bez refleksji, bez sprawdzenia jak jest faktycznie, bez analizy kilku tekstów na ten sam temat, nikła świadomość o socjotechnice i metodach manipulacji przekazem medialnym.