Dodaj do ulubionych

Zapyziała Polska i nowoczesna Europa

24.08.21, 15:25
Wyobrażam sobie, co działoby się w Polsce, gdy to stało się u nas- a to Kolonia w Niemczech i Amsterdam w Holandii:
- "Sytuacja Żydów w Niemczech jest coraz trudniejsza. Policja odnotowała bowiem w 2020 roku więcej ataków antysemickich niż kiedykolwiek, odkąd zaczęto prowadzić statystyki, czyli od 2001 roku. 2275 przestępstw w 2020 roku to średnio sześć antysemickich przestępstw dziennie."
a ostatni to:
www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-antysemicki-atak-w-kolonii-pobito-18-latka-w-jarmulce,nId,5439813#crp_state=1
A gdy byłam ostatnio w Warszawie spokojnie wisiały sobie takie flagi na róznych balkonach- a w Amsterdamie:
podpalanie "tęczowych" mieszkań, pobicie dziewczynki, która nie chciała płci okreslić:
wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/8229588,atak-homofobia-holandia-lgbt.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter
Obserwuj wątek
      • pani07 Re: Zapyziała Polska i nowoczesna Europa 24.08.21, 16:30
        Ale wolę jednak być postrzegana jako "zapyziała"- pamiętam, jak u nas cała akcja wsparcia była, gdy jakiś wariat w Gdańsku zniszczył okno w tamtejszej synagodze- przeprosiny, modlitwy wspólne itd., a w Niemczech ponad 2 tys. antysemickich ataków.
    • ritual2019 Re: Zapyziała Polska i nowoczesna Europa 24.08.21, 16:34
      A iluz to w Polsce dzieci w ogole nie chce plci okreslic i mowi o tym glosno? Iluz to w pl mieszka Zydow i chodzi w jarmulkach na ulicach? Moze sie zdarzaja w Warszawie ale nawet jesli ktos im przywali to w pl raczej nie specjalnie sie z tego robi afere, nie mowiac juz o statystykach hate crime ktore sa szczatkowe. Dlatego wszystko wyglada cacy.
    • podaje_haslo_okon Re: Zapyziała Polska i nowoczesna Europa 24.08.21, 16:45
      Pytanie ilu jest w Polsce zadeklarowanych Żydów, powiedzmy afiszujących się ze swoją religią. Ja w Wawie widuję takich tylko na wycieczkach, chodzących w grupie. Kiedyś widziałam jak takiej wycieczki pilnował tajniak (no słabo się tajniaczyl albo jestem wyczulona). Z drugiej strony antysemityzm u Polaków jest specyficznym zjawiskiem, biorąc pod uwagę to, że pewnie z połowa z nas ma żydowską krew w żyłach.
    • koronka2012 Re: Zapyziała Polska i nowoczesna Europa 24.08.21, 17:02
      wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27488432,zdemolowano-auto-nalezace-do-rodzinnego-domu-dziecka-mialo.html

Daleko nie trzeba szukać…. w ostatnim czasie kilkakrotnie czytałam wiadomości o tym że jakiś obcokrajowiec został pobity na ulicy za odcień skóry

A o podpaleniu mieszkania ze znakiem strajku kobiet nie słyszałaś?
    • madami Re: Zapyziała Polska i nowoczesna Europa 24.08.21, 20:45
      Ależ z sąsiednich wątków dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy o Polsce

- mamy nieuzasadnioną manię wyższości i jednocześnie toniemy w kompleksach i zmagamy się z nieuzasadnionym poczuciem niższości big_grin
      -jesteśmy ksenofobami i nie lubimy obcy i jednocześnie zapraszamy setki tysięcy obcokrajowców
      -że istnieje granica Polski tożsama z granicą UE
      - popieranie eskalacji konfliktu na granicy zaaranżowanego przez Putina i Łukaszenkę wcale nie jest poparciem dla polityki wojny hybrydowej Putina i Łukaszenki, a otwarty sprzeciw naszego rządu wobec polityki Putina i Łukaszenki jest poparciem dla Putina i Łukaszenki

te przykłady schizofrenii można wymieniać i wymieniać...big_grin

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka