Dodaj do ulubionych

Dekoloryzacja w domu. Możliwe to?

25.08.21, 10:52
Obecny kolor włosów to gorzka czekolada. Chcę rozjaśnić do mlecznej czekolady, do ładnego jasnego brązu. Samodzielnie. Jak to zrobić? Ktoś eksperymentował?
Obserwuj wątek
  • snakelilith Re: Dekoloryzacja w domu. Możliwe to? 25.08.21, 11:22
   Może i rozjaśnisz, ale na pewno nie do ŁADNEGO brązu. Z takich eksperymentów nigdy nie wychodzi nic ładnego, bo ta gorzka czekolada to chemiczny barwnik skomponowny z różnych kolorów tak, by wyszła na końcu gorzka czekolada. Rozjaśnisz, mogą wyjść niepożądane komponenty farby, np. czerwone pigmenty, czy jakiś inne zielono-sraczkowate. Im ciemniejszy kolor, tym więcej tego tam namieszali. Czasem trzeba zdjąć wszystko i nałożyć coś nowego, a to bardzo nadgryza włosy, więc tylko fryzjer.
  • kk345 Re: Dekoloryzacja w domu. Możliwe to? 25.08.21, 11:26
   Wszystko, co zaoszczędzisz na tej domowej dekoloryzacji, wydasz podwójnie na ratowanie włosów u fryzjera. W wersji miłosiernej będzie ratował z dziwnego odcienia rudości, w wersji hardkorowej: z martwego siana w pasemka o kolorze trawy i wiewiórki
  • chicarica Re: Dekoloryzacja w domu. Możliwe to? 25.08.21, 11:38
   Absolutnie nie polecam. Ciemne farby mają dość mocny utleniacz, prawdopodobnie Twój naturalny kolor jest już wytrawiony i zastąpiony cząsteczkami sztucznego barwnika. Są takie dekoloryzatory które niby są do samodzielnego stosowania, ale nie polecam, przez pół roku włosy będą Ci śmierdzieć bagnem i jest to naprawdę przykry zapach - już myślisz że przestało śmierdzieć, a tu nagle deszcz albo spocisz się i znów zajedzie.
    • snakelilith Re: Dekoloryzacja w domu. Możliwe to? 25.08.21, 12:01
     Obojętnie. Farba farby nie rozjaśni, więc potrzebna jest dekoloryzacja. To przy ciemnym kolorze jest bardzo trudne i wymaga wysokich stężeń rozjaśniacza. Z naturalnego barwnika nie zostaje więc nic.
     Zostaje więc jasno- ryżo-żółty kolor, który jest bazą do kolejnego farbowania na docelowy kolor. W mniej szczęśliwych wypadkach zostają czerwono- brązowe plamy na głowie, co wymaga nałożenia dekoloryzacji jeszcze raz. Nie wiem, czy zgolenie głowy od razu nie jest lepszym wyjściem na pozbycie się aktualnego koloru.
      • snakelilith Re: Dekoloryzacja w domu. Możliwe to? 25.08.21, 12:20
       35wcieniu napisał(a):

       > Wedle uznania, nikt jej przecież nie zmusza.


       Jasne, niech próbuje, w końcu to jej włosy, co nie?
       Ja jestem jednak zdania, że można ostrzec, zanim dziewczyna wypłacze sobie po fakcie oczy. Czasem warto trzepnąć się w rękę, zaaranżować z ciemną czekoladą i poczekać aż kolor sam wyrośnie, niż naiwnie rzucać się w katastrofę.
       • 35wcieniu Re: Dekoloryzacja w domu. Możliwe to? 25.08.21, 12:26
        No jej, a czyje.
        Przecież nikt nikogo nie namawia. Ja z eksperymentów byłam zawsze zadowolona, ale właśnie dlatego że mam doświadczenie, to napisałam że można to robić pod pewnymi warunkami.
        Jak ktoś nie wie co robi i nie ma żadnego marginesu tolerancji dla innego niż oczekiwany odcień to wiadomo że lepiej żeby nie robił.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka