Dodaj do ulubionych

Z pamiętnika alzheimera - Pilipiuk.

26.08.21, 22:14
Taki wpis z bloga :

"o religii
czwartek, 26, sierpień 2021 06:53
Andrzej Pilipiuk
taki wywiad znalazłem

www.se.pl/wiadomosci/newsy/tak-urzadzili-sie-w-mieszkaniu-biedron-i-jego-partner-smiszek-mamy-zdjecia-robia-wrazenie-aa-R25C-ZnCF-53Ye.html
najciekawsze jest jedno zdanie:

Zakonnica w szkole podstawowej ciągnęła mnie za ucho i mówiła, że jestem bezbożnikiem, bo nie chodzę na religię. I wtedy poczułem pierwszą złość na niesprawiedliwość tego świata - wspomina Biedroń. - Zrozumiałem wówczas, że coś jest nie tak i buntowałem się przeciwko zastanej rzeczywistości

Panie biedroń - nie bredź pan.

gdy w ogóle zaczęto wprowadzać religę do szkół był pan w technikum."

No jakby nie liczyć to Biedroń jest rocznik '76. Czyli religię wprowadzali jak był w 5-6 klasie w zależności od szkoły i dostępności katechetów. Tak tylko wrzucam z bezsilności, że "drugi" po Komudzie nie umie ogarnąć swojego bloga i od dwóch lat nie można mu wypomnieć bezczelnie serwowanego kłamstwa, bo pisarczyk nie ogarnia swojej strony internetowej i tego, że captcha mu się jakieś dwa lata temu zdezaktulizowała.
Obserwuj wątek
    • lauren6 Re: Z pamiętnika alzheimera - Pilipiuk. 26.08.21, 22:23
      Po co czytasz blogi tych śmierdzących naftaliną dziadersów? Nie szkoda ci życia?
      • hannibal_lectourer Re: Z pamiętnika alzheimera - Pilipiuk. 26.08.21, 22:29
        Nie szkoda. Z racji profesji to z tylko z Komudą mam kontakt a blog Pilipiuka to z przyzwyczajenia - bo książki dobre pisze. Tylko właśnie brakuje mi możliwości odpowiedzi - na jego fanpejdżach każdy wpis krytyczny, czy odnoszący się do bloga jest od razu kasowany - próbowałem z 7 razy...
        • mdro Re: Z pamiętnika alzheimera - Pilipiuk. 27.08.21, 09:05
          "bo książki dobre pisze"

Eee, że niby jakie książki pisze? big_grinbig_grinbig_grin Mało miałeś do czynienia z dobrą książką, wnioskuję. Przecież to papka i żucie na okrągło tego samego, jeszcze Wędrowycz mu wyszedł, no ale ile można...
        • lauren6 Re: Z pamiętnika alzheimera - Pilipiuk. 27.08.21, 09:21
          > bo książki dobre pisze

🤣🤣🤣

Ty chyba przy dobrej książce nie stałeś.

Ja tylko tu zostawię fragment książki "Oko jelenia " Pilipiuka i niech każdy sobie sam oceni cz to jest dobra literatura.
          • latarnia_umarlych Re: Z pamiętnika alzheimera - Pilipiuk. 27.08.21, 09:37
            Matko, skrzyżowanie komunistycznej propagandowej czytanki z pisemkiem Korwina. Ble.
            Nigdy nie przeczytałam żadnej książki tego dziada, bo mnie odrzucały. To nie jest i nie będzie dobra literatura.
            • hannibal_lectourer Re: Z pamiętnika alzheimera - Pilipiuk. 27.08.21, 23:18
              A spróbuj. Z wyjątkiem oka jelenia, bo to nawet dla mnie jest niestrawne. No ale każdemu się zdarza - u Komudy utknąłem na orłach na kremlu - trzeci czy czwarty tom, ale z kolei wcześniejsze o Dydyńskim się ładnie czytało.
          • hannibal_lectourer Re: Z pamiętnika alzheimera - Pilipiuk. 27.08.21, 23:15
            A czy ja piszę, że wszystkie? Akurat oka jelenia nie trawię i się zatrzymałem na pierwszym tomie jak sobie kurę na czterech kupowali. Ale już wędrowycz czy opowiadania bezjakubowe to jak dla mnie spoko - szczególnie to o kołtunie, kiedy doktor zostaje zatruty sporyszem, bardzo ładnie Pilipiuk tu tłumaczy zbiorowe objawienia.
        • triismegistos Re: Z pamiętnika alzheimera - Pilipiuk. 27.08.21, 12:06
          hannibal_lectourer napisał:

> blog Pilipiuka t
          > o z przyzwyczajenia - bo książki dobre pisze.

🤷
    • mae224 Re: Z pamiętnika alzheimera - Pilipiuk. 26.08.21, 22:32
      Widziałam ostatnio, jak zakonnica obwrzeszczala w kościele czterolatkę za złe zachowanie.
      Wyobrażam sobie, że ciągnięcie podstawowkowicza za ucho mogło mieć miejsce na zwykłej ulicy, w okolicach koscioła, w okolicach salek katechetycznych, gdziekolwiek.
      • mae224 Re: Z pamiętnika alzheimera - Pilipiuk. 26.08.21, 22:34
        Trochę nie na temat, ale mi się przypomniało.
      • jowita771 Re: Z pamiętnika alzheimera - Pilipiuk. 26.08.21, 22:35
        Mogło być i w szkole. Jak już ktoś wyżej zauważył, Biedroń załapał się na religię w podstawówce. Jestem od niego rok młodsza, a religię w szkole miałam parę lat wcześniej niż w ósmej klasie.
        • hannibal_lectourer Re: Z pamiętnika alzheimera - Pilipiuk. 26.08.21, 23:35
          No to właśnie o tym pisałem
          Po 1989 roku religię do szkół ponownie wprowadzono na mocy instrukcji Ministra Edukacji Narodowej z 30.08.1990 r.
          A w niektórych szkołach wcześniej na mocy lokalnych porozumień dyrekcji szkół i proboszczów, bo wszyscy chodzili...
          • alpepe Re: Z pamiętnika alzheimera - Pilipiuk. 27.08.21, 09:13
            Właśnie się dziwiłam, bo coś mi się widziało, że chyba w 6, a na pewno w 7 i 8 lekcje religii były już w szkole. Rocznik 76.
            • hannibal_lectourer Re: Z pamiętnika alzheimera - Pilipiuk. 27.08.21, 23:10
              No to właśnie te lokalne porozumienia jak to moje z modleniem się z wychowawczynią (matematyczką, która poszła potem w katechetkę) z rok przed wprowadzeniem oficjalnym. Ale tego modlenia na pierwszej lekcji z wychowawczynią to było pół roku, potem jakoś znikło.
      • hannibal_lectourer Re: Z pamiętnika alzheimera - Pilipiuk. 26.08.21, 22:42
        No ale tu chodzi o to, że piewca katolicyzmu, ALE też wnikliwy badacz - bo lewacki hejt za te reportaże ze Szwecji ( lubimyczytac.pl/ksiazka/4807997/raport-z-polnocy ) nie wziął się z niczego, tylko był lewackim wyciem na rzeczową analizę, myli o dziesięciolecie bez mała datę wprowadzenia bezprawną instukcją religii katolickiej do szkół.
    • profes79 Re: Z pamiętnika alzheimera - Pilipiuk. 26.08.21, 22:34
      Nie był. Jest raptem trzy lata rocznikowo starszy ode mnie; ja wprowadzenie religii do szkół pamiętam i to właśnie z podstawówki - bodajże od 6 klasy (co nie znaczy, że nie miało to miejsca wcześniej - po prostu z różnych przyczyn ta 6 klasa w edukacji szkolnej jest taką granicą, którą dobrze pamiętam). Religię jako taką wprowadzono do szkół już od roku 1990/91 a to oznacza, że jak najbardziej może mieć takie wspomnienia z 8 klasy podstawówki którą kończyło się jak dobrze liczę w wieku 15 lat.
      • mika_p Re: Z pamiętnika alzheimera - Pilipiuk. 26.08.21, 22:40
        Dobrze liczysz. Biedroń jest rok starszy ode mnie, ja miałam religię w szkole od VII klasy SP, więc w jego roczniku była od VIII
        • hannibal_lectourer Re: Z pamiętnika alzheimera - Pilipiuk. 26.08.21, 22:47
          No ale jak ja jestem rocznik '78, to w 4-5 klasie już miałem okienka z okazji religii i jebniętą matematyczko-katechetkę co kazała wstawać do modlitwy na pierwszej lekcji. Bo religia weszła jakoś od '90, nie?
          • profes79 Re: Z pamiętnika alzheimera - Pilipiuk. 26.08.21, 22:57
            No to wszystko się zgadza - Biedroń jest 76 więc jak najbardziej religię w 8 klasie podstawówki mógł mieć. A może nawet od 7 - zależy jak to rocznikowo szło.
          • mika_p Re: Z pamiętnika alzheimera - Pilipiuk. 26.08.21, 22:59
            Ech... Szkołę zaczałeś w 1985, w roku, w ktorym kończyłeś 7 lat, I klasa to rok szkolny 1985/86.
            1986/87 - II klasa
            1987/88 - III
            1988/89 - IV
            1989/90 - V
            1990/91 - VI
            • hannibal_lectourer [...] 26.08.21, 23:28
              Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
            • hannibal_lectourer Re: Z pamiętnika alzheimera - Pilipiuk. 26.08.21, 23:41
              chciałem merytorycznie odpowiedzieć, ale się nie da - za wklejenie linka do daty wprowadzenia religii w szkole i komentarzu do tego linka gazetka kasuje...
              • profes79 Re: Z pamiętnika alzheimera - Pilipiuk. 26.08.21, 23:50
                Przecież chyba ze trzy razy już tą datę dostałeś. Trzy razy ci kolejne osoby tłumaczą, że jak najbardziej Biedroń może mówić prawdę bo rocznikowo się wszystko zgadza.
                • arthwen Re: Z pamiętnika alzheimera - Pilipiuk. 27.08.21, 00:53
                  Ale on się z tym zgadza, że Biedroń mówi prawdę, on tylko wytyka Pilipukowi, że bredzi mówiąc, że Biedroń nie mógł mieć religii w podstawówce.
                  • profes79 Re: Z pamiętnika alzheimera - Pilipiuk. 27.08.21, 10:05
                    Ja cały czas rozumiałem, że to on uważa że tak nie jest smile
                    • hannibal_lectourer Re: Z pamiętnika alzheimera - Pilipiuk. 27.08.21, 23:20
                      No ale tu mówiącym był nie Biedroń tylko pilipiuk. Nie było ani jednego linka do wypowiedzi Biedronia...
    • amast Re: Z pamiętnika alzheimera - Pilipiuk. 26.08.21, 22:42
      > No jakby nie liczyć to Biedroń jest rocznik '76. Czyli religię wprowadzali jak był w 5-6 klasie

Jak on w 90 roku był w 5 albo 6 klasie, to jak go potem do jakiegoś technikum przyjęli??
      • hannibal_lectourer Re: Z pamiętnika alzheimera - Pilipiuk. 26.08.21, 22:49
        Normalnie, w drodze rekrutacji, jak skończył podstawówkę.
        • amast Re: Z pamiętnika alzheimera - Pilipiuk. 26.08.21, 22:53
          Jak w wieku 14 lat był w 5 klasie, to podstawówkę kończył już będąc pełnoletnim. Takich ludzi to się w tamtych czasach do OHP-ów wysyłało a nie rekrutowało do technikum.
          • hannibal_lectourer [...] 26.08.21, 23:17
            Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
            • amast Re: Z pamiętnika alzheimera - Pilipiuk. 26.08.21, 23:25
              Przecież wiadomo, rocznik 76. Z internetów wiadomo też, że w 91 wyjechał do technikum z internatem. Religię do szkół wprowadzono w 90. Albo Biedroń prosto z 5 klasy poszedł do technikum, albo masz jakieś problemy z liczeniem. Bo, że masz problemy z emocjami to widać.
            • profes79 Re: Z pamiętnika alzheimera - Pilipiuk. 26.08.21, 23:26
              Urodzony w 1976; pierwsza klasa w wieku 7 lat czyli 1983; w 1991 czyli przy wprowadzeniu religii do szkół wychodzi jak byk 8 klasa podstawówki.
              • hannibal_lectourer Re: Z pamiętnika alzheimera - Pilipiuk. 26.08.21, 23:32
                '90 - siódma klasa podstawówki, jak nie kiblował.
                Po 1989 roku religię do szkół ponownie wprowadzono na mocy instrukcji Ministra Edukacji Narodowej z 30.08.1990 r.
                • mika_p Re: Z pamiętnika alzheimera - Pilipiuk. 26.08.21, 23:44
                  Masz wypisane wyżej, że dla rocznika 1978 rok szkolny 1990/1991 to VI klasa. Tak ciężko policzyć, że dla rocznika 1976 rok szkolny 1990/1991 to VIII klasa?
    • ichi51e Re: Z pamiętnika alzheimera - Pilipiuk. 26.08.21, 23:01
      Ale co myslisz ze 13 latka zakonnica za ucho pociągnąć nie mogla czy co?
      • hannibal_lectourer Re: Z pamiętnika alzheimera - Pilipiuk. 26.08.21, 23:19
        No mogła, że 13 latek powinien być na tyle kumaty żeby tą szmatę co go za ucho ciągnęła wyrzucił choćby na raty przez zakratowane okno sekretariatu.
        • ichi51e Re: Z pamiętnika alzheimera - Pilipiuk. 26.08.21, 23:38
          Jak bylam w 7 klasie katechetka powiedziala przy wszystkich chłopakowi „oj Paweł Paweł na twoim miejscu pomyślałabym o swoim zachowaniu - przeciez twoj ojciec juz ledwo zipie a machocha nie wiadomo czy cie zatrzyma” rok byl 94 moze. i wyobraz sobie ze koles tylko uszy po sobie spuścił.
          • hannibal_lectourer Re: Z pamiętnika alzheimera - Pilipiuk. 26.08.21, 23:53
            No to czas najwyższy, żeby dzieci umiały odpowiedzieć na takie dictum. Albo rodzice, tak bezpośrednio...
            Tego może czerska nie usunie jak moich poprzednich trzech wpisów, w których tylko była prawdziwa data wprowadzenia katoreligii do szkół.
        • alicia033 Re: Z pamiętnika alzheimera - Pilipiuk. 27.08.21, 08:58
          hannibal_lectourer napisał:

> No mogła, że 13 latek powinien być na tyle kumaty żeby tą szmatę co go za ucho ciągnęła wyrzucił choćby na raty przez zakratowane okno sekretariatu.

nie uwierzysz ale nie każdy rodzi się zakapiorem, któremu łapy same skaczą do innych.
          • hannibal_lectourer Re: Z pamiętnika alzheimera - Pilipiuk. 27.08.21, 23:27
            Ty, nie uwierzysz, ale nie każdy rodzi się zakonnicą, która jak ma raz na dwa lata zastępstwo w klasie, gdzie 25% nie jest zapisane na religię i miała jedynie sprawować opiekę przez 4 godziny lekcyjne, to postanowiła, że przez te 5 godziny lekcyjne będzie nawracać jednego obecnego ucznia niezapisanego na religię za pomocą katotalibskich metod, w skład których wchodziła prezentacja na pół spalonych zwłok z krematoriów. Z komentem, że to go czeka jak się na religię nie zapisze...
    • pkt4a Re: Z pamiętnika alzheimera - Pilipiuk. 27.08.21, 10:18
      Często zakonnice pod zawodowym uśmieszkiem i pod słodkimi słówkami skrywają mega agresję gdyż to są kobiety życiowo niespełnione i ze zrytym ideologicznie beretem . Często one już wiedzą że zmarnowały sobie życie przywdziewając habit dlatego potem są złośliwe i mściwe . Zakonnica Bernadetta tego przykładem .
      Podobny mechanizm psychologiczny zadziałał u tej Kaji

......
      www.onet.pl/kultura/onetkultura/mariusz-sepiolo-klerycy-fragment-ksiazki-jak-wyglada-zycie-w-seminarium/8wsy405,681c1dfa
      • hannibal_lectourer Re: Z pamiętnika alzheimera - Pilipiuk. 27.08.21, 23:37
        No to ja dla takich mam jedną radę - zajmijcie się swoimi dziećmi. Za tej obecnej dyrekcji mam nadzieję, że nie będę miał już okazji powiedzieć tego wprost w _buzię_ takiej zakonnicy, bo _żodyn_ z pedofilskiej sekty ma nie mieć zajęć w tej klasie do końca podstawówki.
        A jak jakiś cywilny śmieć będzie się wpieprzał ze swoją religią w trakcie lekcji - to grzecznie poproszę dyrekcję o odsunięcie taliba od nauczania. Dyrekcja posłucha. Bo chce mieć spokój. Zresztą, choć sama katolicka to całą sobą jest antyczarnkowa.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka