Dodaj do ulubionych

Rozpoczęcie roku szkolnego

28.08.21, 14:52
Dostaliśmy wiadomość, że rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w reżimie sanitarnym - tylko w grupach, z maseczkami i dezynfekcją rąk. Nie będzie uroczystości ogólnej na sali, tylko spotkania z wychowawcą. Kiedy ten cyrk wreszcie się skończy? Ktoś jeszcze wierzy w czwartą falę? Bo ja nie.
Obserwuj wątek
    • aguar Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 28.08.21, 15:56
      Szkoła syna dała "prztyczka w nos" zaszczepionym. Przed wakacjami gorąco zachęcali do szczepień tych, co już mogą. A teraz rozpoczęcie roku szkolnego klas 0-4 jest w szkole, a dla klas 5-8 zdalnie. Czyli uczniowie klas 7 i 8, z których wielu jest już zaszczepionych zostają w domu, a młodsze dzieci spośród których NIKT nie jest zaszczepiony mogą przyjść do szkoły. Wcale nie daje mi to satysfakcji (nie zaszczepiłam młodego, a miesiąc temu skończył 12), tylko smuci, a przede wszystkim wku.wia. Rząd jest, jaki jest, ale ze strony szkoły spodziewałam się bardziej sensownego, logicznego postępowania, jednak żeby dali dzieciom jakąś nadzieję, że świat nie jest miejscem, gdzie rządzi chaos i głupota.
      • szmytka1 Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 29.08.21, 15:45
        a u mnie już info o zebraniu w spr szczepień i godzin ministra, 2 września. Strata czasu, bo kto chciał, ten już dawno zaszczepił, a szkoła znajduje się 100 metrów od jednego pkt szczepień i z 500 metrów od drugiego pkt szczepień. jedyna przewaga szkoły to to, że ponoć bez opiekuna dziecko może być. A co do tych wyrównawczych, to niech je umieszczą w plenie lekcji i tyle, po co mi takie zebranie? No ale polezie ktoś z nas.
    • ga-ti Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 28.08.21, 16:00
      U nas spotkanie w klasie z wychowawcą, same dzieci, rodzice mogą przyjść tylko z pierwszakami. No i ok. Myślę, że co istotne wychowawcy prześlą rodzicom przez dziennik.
      Na sali to było zwykle tylko dla pierwszaków, ewentualnie klas 4 i 8, za duża szkoła, żeby wszystkich na salę upchnąć. Ale i tak nagłośnienie kiepskie i mało co słychać było wink
      Oby jeszcze zebrania utrzymali online, bardzo wygodna forma.
    • kropkacom Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 28.08.21, 16:10
      Z przerażeniem myślę, że wrócą wywiadówki nie on line. Poważnie. Nie mam siły i ochoty iść na stacjonarną. Mąż również. Brak uroczystości? Litości, ktoś marzy o uroczystościach? Dla mnie ważne, że młodzież wraca do szkoły.
            • little_fish Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 29.08.21, 11:12
              Powiem z punktu widzenia nauczyciela - dość nietypowego, ale jednak (rodzice moich uczniów mają jedno w roku spotkanie ze mną, a teraz ze względu na covid tylko po przyjęciu do placówki). Dyrekcja wymaga zorganizowania zebrania. Nauczyciel przygotowuje informacje do przekazania. Przychodzi. Czekają wszyscy na spóźnialskich (rzadkością jest informacja od rodziców, że ich nie będzie). Przekazuje informacje, odpowiada na ewentualne pytania. I potem albo ma miliony pytań/pretensji od nieobecnych, albo musi im wysyłać wiadomości pisemnie, co w żaden sposób nie wyklucza miliona pytań i pretensji.
              Zgłosicie do dyrektora, że nie życzycie sobie zebrań i wszyscy będą szczęśliwi.
            • szmytka1 Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 29.08.21, 11:16
              nie odbieram i nie wożę bo mam nastolatka. Od 2 SP samodzielny w tym temacie. Na wywiadówce można ustalić na jakie wycieczki dziecko jedzie, podać pomysł gdzie wychodzą z nauczycielem z okazji dnia dziecka, ustalić ile składka i czy w ogóle i na co na mikołajaki, dzień chłopaka itp. Zgłosić problem z jakimś nauczuczycielem i zorientować się, czy inni też mają takie spostrzeżenia. Już widzę, jak librusem omawiane to jest i głosowane, chyba około połrocza by ustalono to co obgadane stacjonarnie na pierwszej wywiadówce. Pogadać można na forum rodziców i wychowawcy o problemach bieżących, typu problemy wychowawcze, a uwierz są takie do przedyskutowania. A wychowawca w roli moderatora. Wolę iść na te 2-3 zebrania w semstrze, omówić i mieć z głowy niż zakąłdać jakeiś grupy na fb czy watsupie i tam milionowe wątki kręcić. Nie mam kontaktów prywatnych z rodzicami i wywiadówki są spoko. Ci co nie łażą mogą się mocno zdziwić. Np w młodszej klasie, nie pamiętam która to była, 4-5, jakoś tak policja przyjechała do szkoły, a rodzice niewywiadówkowi oczywiście jak to, nieeeemożliwe, moje bombelki?
            • kurt.wallander Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 29.08.21, 19:23
              mia_mia napisał(a):

> A po co w dzisiejszych czasach wywiadówki? Wszystko można załatwić przez dzienn
              > ik, a z rodzicami spotkać się na kawie przy okazji odbierania czy zawożenia dzi
              > eci, w parku, na placu zabaw.

Ta, szczególnie w liceum to zawożenie, odbieranie, i place zabaw.
              • mia_mia Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 29.08.21, 19:37
                W liceum to nawet komunikacja przez internet jest zbyteczna, dziubdziusie chyba już same ogarniają rzeczywistość. Ja w liceum nie planuję chodzić na zebrania poza pierwszym z podpisywaniem zgód na wszystko.
                • szmytka1 Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 29.08.21, 20:24
                  no jednak nie, bo trzeba zdecydować, czy jedziemy na wycieczkę za 100 zeta 100 km od domu, czy za 200 zł 200 km od domu, czy kupujemy ćwiczenia do biologii, bo pan od biol proponuje żeby tak, ale to rodzice mają zdecydować, na dni wolne jakieś tam mozemy iść do A, B, C, czy rodzice się zgadzają i wyłuszczą w związku z tym kwotę... czy idziemy na darmowy spacer po parku, a może rodzice chcą zaproponować miejsce D, a jest projekt jakiś tam i w związku z tym czy rodzice zgadzają się na wolontariat w schronisku, wyjazdy do filharmonii, porządkowanie cmentarza czy inne cuda wianki, z okazji patrona szkoły organizujemy kiermasz i teraz nasza klasa powinna przygotować 5 ciast spełaniających warunek bezkremu, bez surowych jaj i bez czegoś tam a do tego potrzebujemy 3 mamusie chętne do obsługi stoiska... Już widzę jak się cieszysz, jak dziubdziuś samodzielnie ogarnał temat i zgłosił ciebie do pieczenia ciasta i obsługi stanowiska klasowego big_grin big_grin big_grin

Takich spraw jest mnóstwo, gdzie rodzic powinien wypowiedzieć swoje zdanie, zadeklarować się na tak, albo na nie i jednak wygodniej załatwić jasno i sprawnie na jednym zebraniu niż pisać maile i czekać aż łąskawie rodizc przeczyta, zechce odpisać a i kasiorę przekazać
                  • kurt.wallander Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 29.08.21, 22:35
                    No to juz chyba zalezy od szkoły, czy konkretnych wychowawców. U moich szerzej dyskutowane były raczej dłuższe i droższe wyjazdy, np. zagraniczne, a decyzje typu "spacer czy filharmonia" podejmowane są z uczniami. Obsługą stoisk z ciastem też zajmuje się młodzież.
                    Natomiast ja chętnie jednak poznaję wychowawców moich dzieci, a i z rodzicami czasem tez jest dobrze porozmawiać osobiście i na żywo (np. w celu skonfrontowania opinii o różnych szkolnych sprawach, nauczycielach, wymaganiach itp)
      • paulownia88 Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 29.08.21, 11:49
        kropkacom napisała:

> Z przerażeniem myślę, że wrócą wywiadówki nie on line. Poważnie. Nie mam siły i
        > ochoty iść na stacjonarną. Mąż również. Brak uroczystości? Litości, ktoś marzy
        > o uroczystościach? Dla mnie ważne, że młodzież wraca do szkoły.
        Ja od kilku lat nie chodzę na wywiadówki. Wystarcza mi Librus. Pewnie jak syn pójdzie do ponadpodstawowej będę musiała kilka razy pójść, ale póki co jestem szczęśliwa, że mogę się wymigać.
    • paskudek1 Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 28.08.21, 16:12
      Jeden z nielicznych plusów reżimu sanitarnego w szkołach, który w większości jest niestety fikcją, jest właśnie BRAK APELI wszelkiej maści. Jak dla mnie i dla wielu innych wszelkie zakończenia i rozpoczęcia roku mogą do końca świata odbywać się właśnie w takim systemie. Spotkanie w klasie z wychowawcą, rozdanie planów lekcji bądź świadectw (zależnie od okazji) i poszli do domu 🤣🤣
    • paulownia88 Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 28.08.21, 16:32
      Ja też się cieszę, że nie będzie apeli, pocztów sztandarowych itp. Ale już na przykład martwi mnie, że nie będzie obiadów szkolnych dla wszystkich chętnych, bo reżim. Mój syn w zeszłym roku się na obiady nie załapał, bo jest jedynakiem, pierwszeństwo miały maluchy i dzieci z rodzin wielodzietnych. Znów nie będzie wycieczek, wyjść do kina itp. To mnie martwi.
    • arthwen Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 28.08.21, 22:02
      U nas tak samo - klasy z wychowawcą, tylko rodzice pierwszaków mogą wejść z nimi.
      Dla mnie to raczej na plus, nie dość, że nie marnuje się czasu, to na dodatek wszystko dostajemy mailem i nie ma nieporozumień.
    • unaluna Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 29.08.21, 09:31
      Świetnie, zawsze irytowały mnie te spędy ogólne. U nas szczęśliwie też rozpoczęcie podzielone na godziny dla określonych klas. Tylko to spotkanie z rodzicami też mogliby sobie darować bo jak zwykle skończy się 1 5 h dyskusją mamusiek o niczym.
      • paskudek1 Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 29.08.21, 11:22
        Apele są nudne a z punktu widzenia nauczycieli po prostu upierdliwe , zajmują w cholerę czasu bo trzeba je Przygotować. Znaleźć choć trochę sensowny scenariusz, wybrać dzieci, które nauczą się tekstów z zrobić próby czyli albo stracić lekcje bo nikt zbyt chętnie po lekcjach nie zostanie, albo właśnie zostać po tych lekcjach i stracić swój wolny czas. Ani tak wiadomo że większość na apelu będzie się nudzić.
        Zebrania z rodzicami są niestety konieczne i część trzeba odbyć.
        Poza tym wolę się udzielać towarzysko gdzie indziej 😃
      • ga-ti Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 29.08.21, 11:57
        Apele są trudne i nudne, bo jest ciasno, duszno, nagłośnienie paskudne, echo okropne, beznadzieja. Ale już występy mego dziecka lubię, w przedszkolu chodziłam na wszystkie, mogłam podziwiać mego bombelka smile
        Na wywiadówki chodzę, ale o ile do podstawówki to nie problem, o tyle jazda do szkoły średniej zajmuje od cholery czasu, a zebranie trwa 20 minut. Zdecydowanie wolę na teamsach.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka