Dodaj do ulubionych

Delta i dzieci - wyczerpujący artykuł (ang)

30.08.21, 08:50
amp.smh.com.au/national/how-does-the-delta-variant-of-covid-19-affect-children-20210826-p58m1i.html
Podsumowując jednym zdaniem wynika z tego, że delta nie jest groźniejsza dla dzieci niż inne warianty wirusa, a wzrost hospitalizacji w tej grupie wynika z faktu, że delta ogólnie jest bardziej zakaźna, zaś wśród dzieci jest większy odsetek osób niezaszczepionych niż w innych grupach wiekowych.
Obserwuj wątek
    • profes79 Re: Delta i dzieci - wyczerpujący artykuł (ang) 30.08.21, 09:19
      Brytyjczycy piszą to samo - z tego kompa nie zalinkuję, ale generalnie wykazują spadek zachorowań i zgonów wśród osób starszych a wzrost wśród młodszych - właśnie z tego powodu; starsi są praktycznie w 100% zaszczepieni i fala choroby przesuwa się w kierunku młodszych (a w UK i tak mają wyszczepialność na poziomie coś koło 70% dla drugiej dawki - widać to po statystykach, że obecna rosnąca w porównaniu z wakacjami fala zachorowań i zgonów nadal nijak się ma do tego co się działo w pierwszym kwartale i nawet nie usiłuje się do tamtych wartości zbliżać.
    • sol_13 Re: Delta i dzieci - wyczerpujący artykuł (ang) 30.08.21, 20:32
      Cóż, od początku było wiadome, że dzieci nie chorują/przechodzą lekko.
      Wszystkie artykuły i informacje o rosnacych ilosciach ciężkich przypadków i zgonów wśród dzieci były fejkami, mającymi na celu straszenie i sianie histerii, jak również zachęcenie do szczepienia dzieci, aby podratowac słaby próg wyszczepienia dorosłych.
      Ale dzięki za dobry artykuł.
      • glanaber Re: Delta i dzieci - wyczerpujący artykuł (ang) 30.08.21, 21:02
        Qrwa, po prawie 2 latach ktoś jeszcze ośmiela się uderzać w łzawe tony opowiastki o dzieciach uśmiercających dziadków? A zakopże się ze swoimi dziadkami i dziećmi w piwnicy na wieki wieków, skoro w to wierzysz, a cudzym dzieciom nie odmawiaj prawa do normalnego życia.
        • saszanasza Re: Delta i dzieci - wyczerpujący artykuł (ang) 30.08.21, 21:19
          glanaber napisała:

> Qrwa, po prawie 2 latach ktoś jeszcze ośmiela się uderzać w łzawe tony opowiast
          > ki o dzieciach uśmiercających dziadków? A zakopże się ze swoimi dziadkami i dzi
          > ećmi w piwnicy na wieki wieków, skoro w to wierzysz, a cudzym dzieciom nie odma
          > wiaj prawa do normalnego życia.

Qrwa, moje dziecko jest zaszczepione i nie zamierzam siedzieć w piwnicy. Tam jest miejsce antyszczepiów.
          • hope_25 Re: Delta i dzieci - wyczerpujący artykuł (ang) 30.08.21, 21:23
            saszanasza napisała:

> Qrwa, moje dziecko jest zaszczepione i nie zamierzam siedzieć w piwnicy. Tam je
            > st miejsce antyszczepiów.
            >
            >

A cóż ci przeszkadza, że antyszczepy nie chcą siedzieć w piwnicy i wolą umrzeć? Przecież ty i twoje dziecko jesteście zaszczepieni, więc bezpieczni big_grin

Choć osobiście uważam, że będąc superroznosicielami, jednak powinniście siedzieć w piwnicy big_grin
          • glanaber Re: Delta i dzieci - wyczerpujący artykuł (ang) 30.08.21, 21:56
            saszanasza napisała:

> glanaber napisała:
            >
            >
            > Qrwa, moje dziecko jest zaszczepione i nie zamierzam siedzieć w piwnicy. Tam je
            > st miejsce antyszczepiów.
            >
            To o co ci chodzi? Jeżeli faktycznie istnieją wielopokoleniowe rodziny, gdzie na kupie mieszkają dziadkowie, pradziadkowie, prapradziadkowie, rodzice i dzieci - wszyscy niezaszczepieni, a jakże - i te dzieci nic, tylko czyhają, żeby złapać gdzieś wirusa i tych prapra- oraz pradziadków, a także dziadków bez „pra” pozarażać - to co cię to boli? Ich wybór, najwyżej będą mieli pecha. A do tematu wątku to się ma nijak.
            Chyba że ty jesteś takim algorytmem: padną w jednym zdaniu słowa „dzieci” i „covid”, to od razu wypluwasz z siebie historyjkę o zarażaniu współmieszkających dziadków, bo może przez ostatnie 2 lata ktoś jeszcze mógł tę teoryjkę przeoczyć i niewystarczająco boi się tych strasznych dzieci wypuszczonych z domów.
      • hope_25 Re: Delta i dzieci - wyczerpujący artykuł (ang) 30.08.21, 21:31
        saszanasza napisała:

> Nie bierzesz pod uwagę jednego. Że te dzieci nie mieszkają same, mieszkają z cz
        > ęsto niezaszczepionymi rodzicami i dziedkami i uwaga….zarażają.
        >

Och, jak dobrze, że szczepieni nie zarażają big_grin

www.bitchute.com/video/kMCeRJlIQ0oc/?fbclid=IwAR3OLtQ56aKZsB-Z37MXsAoNtz4l6I1GAk1PaivvlFBGX0t9G3NxElQzRFE
      • klementyna156 Re: Delta i dzieci - wyczerpujący artykuł (ang) 30.08.21, 21:36
        saszanasza napisała:

> Nie bierzesz pod uwagę jednego. Że te dzieci nie mieszkają same, mieszkają z cz
        Nie wierzę. Jak ktoś zaszczepił dziecko, to nie jest antyszczepem - tym bardziej zaszczepił wcześniej i babcię, i siebie. Logiczne.
        Moja rodzina zaszczepiła nawet przesżło stuletnią seniorkę rodu.
        Pomijam wyjątki z prawdziwymi przeciwskazaniami, bo ich naprawdę niewiele. A ew. antyszczepy-czarne owce w rodzinach w ogole nie warte wzmianki.
        • mia_mia Re: Delta i dzieci - wyczerpujący artykuł (ang) 30.08.21, 21:42
          Już pisałam, na SORze widziałam staruszkę i ratownik, który ją przekazywał powiedział, że rodzina zaszczepiona, ale babci nie chcieli męczyć (akurat dusiła się i kaszlała, chociaż podobno test covida nie wykazał), nie wiem może bali się, że będzie bezpłodna albo dopadną ją te odległe nopyuncertain
          • fibi00 Re: Delta i dzieci - wyczerpujący artykuł (ang) 31.08.21, 09:07
            mia_mia napisał(a):

> Już pisałam, na SORze widziałam staruszkę i ratownik, który ją przekazywał powi
            > edział, że rodzina zaszczepiona, ale babci nie chcieli męczyć (akurat dusiła si
            > ę i kaszlała, chociaż podobno test covida nie wykazał), nie wiem może bali się,
            > że będzie bezpłodna albo dopadną ją te odległe nopyuncertain

No ale ona nie miała covida więc przykład z du.y.
            • fibi00 Re: Delta i dzieci - wyczerpujący artykuł (ang) 31.08.21, 09:12
              To tak jakbym ja napisała taką historię:
              Na SOR przywieźli 40letnią kobietę z objawami zakrzepicy i ratownik mówi że cała rodzina się nie zaszczepiła a ona się zaszczepiła bo bała się covida. Podejrzenie że to NOP. Po badaniach okazuje się że to nie NOP. Kurtyna.
      • kosmos_pierzasty Re: Delta i dzieci - wyczerpujący artykuł (ang) 30.08.21, 21:51
        Tam jest napisane, że dzieci częściej zarażają się w domu niż w szkole. I że to dorośli powinni się szczepić, jeśli mieszkają z dzieckiem poniżej 12 lat, by w ten sposób je chronić.
        IMO trudno jednak powiedzieć, czy to samo dotyczy polskich przepełnionych szkół, gdzie olewa się środki ostrożności.
      • madami Re: Delta i dzieci - wyczerpujący artykuł (ang) 31.08.21, 09:35
        saszanasza napisała:

>
        yyy? To może rodzice i dziadkowie łaskawie się zaszczepią? A jak nie chcą to ich sprawa

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka