Dodaj do ulubionych

Trzylatek na placu zabaw jak pomóc vol 2

31.08.21, 20:53
Dziękuję za rady w poprzednim wątku. Mam także inny "problem" na innym placu zabaw który często odwiedzamy bo jest dwa kroki od nas i nie bardzo da się na niego nie chodzic. Są tam takie drabinki pionowe z bardzo wąskimi rurkami dla starszych dzieci takich na oko 5 lat, może 4. Mój 3 latek na początku oczywiście próbuje wejść na nie i nie daje rady, wszelkie próby mojej pomocy to płacz i awantura albo po prostu nie. Bez butów, w skarpetkach jakimś cudem udaje mu się wdrapać ale widzę że to ogromny wysiłek i po prostu jest na nie jeszcze za mały, za którymś razem spadł z nich, uderzył się i płakał. Na spokojnie w domu ustaliliśmy że te drabinki są dla starszych dzieci i wejdzie na nie za rok. I było super, trzymał się ustaleń, ładnie się bawił na tym placu zabaw. Do czasu. Zakolegowal się z 6- letnia dziewczynka i ona zaproponowała mu te nieszczęsne drabinki, chodź a mną ja ci pokażę jak się wchodzi, chodź nie bój się, spróbuj, on pobiegł za nią stoi przed tymi drabinkami i w płacz bo on chce próbować, dziewczynka zdziwiona co się dzieje, ja podchodzę i proponuje równoważnie która jest o krok od drabinek on płacze dalej, spokojnie biorę na ręce i idziemy do domu, całą drogę płacz i wyginanie się bo on chce do dziewczynki. Oczywiście nie mam pretensji do innego dziecka. W domu na spokojnie na razie ustalilismy że jak dziewczynka chce iść na drabinki to on idzie na równoważnie koło drabinek. Jak inaczej lepiej można zachować się w tej sytuacji?
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka