Dodaj do ulubionych

Norwegia - jak wynająć mieszkanie? Deposit account

31.08.21, 21:48
Wiadomo, że ematka wie wszystko, zatem podpowiedzcie:
Dziubdziuś znalazł mieszkanie w Oslo, dogadał się w sprawie wynajmu, natomiast jest w Norwegii od piątku i nie ma norweskiego identyfikatora (?) podobno niezbędnego do założenia konta w banku norweskim. Bez tego nie może założyć konta depozytowego z kaucją za mieszkanie.
Ktoś podpowie jak można wybrnąć?
Obserwuj wątek
      • ewamaria.star Re: Norwegia - jak wynająć mieszkanie? Deposit ac 31.08.21, 22:59
        bigimax2 napisał(a):

> az dziwne ze sie tak szybko dogadal i ktos che my wynajac bez zadnej historii p
        > obytu
        > no chyba ze to nie miasto a jakies zapyziala wiocha
        > jak miasto to smierdzi walkiem

Dla mnie ten cały wątek to raczej jak to tu piszą trolling. Jakoś ciężko mi uwierzyć, że ktoś jedzie na studia i zamiast poczytać jak ten pobyt zalegalizować to umawia się na jakieś podejrzane mieszkanie i na wet nie zna zasad wynajmu.
    • profes79 Re: Norwegia - jak wynająć mieszkanie? Deposit ac 31.08.21, 22:02
      dogadamycie.pl/blog/jak-zalozyc-konto-w-banku-w-norwegii/

Z tego co czytam wychodzi na to, że ten "identyfikator" to właśnie zezwolenie na pobyt i powiązany z nim numer personalny. Jeżeli dziubdziuś pojechał studiować/pracować to powinien wszystko powyższe załatwić bez przeszkód; pytanie co najwyżej, czy student nie ma innej ścieżki załatwiania takich formalności.

Jeżeli CIę to pocieszy, to od podobnego zaklętego kręgu odbijałem się 15 lat temu w UK - brak stałej pracy uniemożliwiał założenie konta; brak konta powodował problemy z zatrudnieniem. Krąg wtedy przerwałem dzięki pracodawcy, który dał mi do ręki papier z informacją, że od dnia x będę pracował dla tej firmy i prosi o umożliwienie założenia konta celem przelewania wynagrodzenia - wtedy w końcu w jednym z banków ruszyłem z kontem, numerem ubezpieczenia i systemem rejestracji pracowników (nie pamiętam w tej chwili angielskiego skrótu tego cuda). Dojście do tego momentu zajęło mi chyba ze dwa miesiące.
    • ida_listopadowa Re: Norwegia - jak wynająć mieszkanie? Deposit ac 31.08.21, 22:33
      Obecnie sa dwa numery, d-nummer, to tymczasowy i fødselsnummer, czyli numer stały jak nasz PESEL. Uzyskac ten drugi mozna po 6 mcach pobytu, o pierwszy mozna wystapic zaraz, ale jest dla osob ktore zamierzaja przebywac w Norwegii ponad 3 mce. Czy dziubdzius studiuje czy pracuje? Co zamierza? zarejestrowal sie na policji? Generalnie bez numeru konta nie otworzy, a i samo otwieranie konta to ponoc obecnie 3 mce.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka