Dodaj do ulubionych

A ktoś nadal pracuje z domu?

02.09.21, 14:54
Chodzi mi oczywiście tylko o te osoby, które przeszły na homeoffice w związku z pandemią. Nie o osoby, które zawsze pracowały z domu.
U nas zarządzono od września 3 dni w pracy i 2 HO. Jak wybuchła pandemia w lutym/marcu 2020 to nie było obowiązku przychodzenia do biura w ogóle. Od jakiś 4 miesięcy mieliśmy 1 dzień obowiązkowy.

Widzę, że budynek, w którym pracuję nadal opustoszały. Czyżby pewne zmiany zostały na zawsze? Czy dotyczy to tylko dużych miast?

Bo na urlopie zauważyłam, że im dalej od Warszawy, tym mniej ludzie pandemią się przejmują. W małych miejscowościach nigdzie nikt maseczek nie nosił.

Na zachodzie nadal w duży stopniu trwają obostrzenia. Znajomy leciał do Paryża i do pana, który odmówił założenia maseczki wezwano policję, która po niego przyjechała na lotnisku.
Obserwuj wątek
  • podaje_haslo_okon Re: A ktoś nadal pracuje z domu? 02.09.21, 15:32
   Głównie z domu, wpadam do biura jak czegoś potrzebuję albo mam w pobliżu lekarza smile Teoretycznie w przyszłym roku ma wejść praca hybrydowa, ale nikt chyba nie wie jak to zorganizować. Część zespołu już się wyprowadziła na stałe z Warszawy.
  • madami Re: A ktoś nadal pracuje z domu? 02.09.21, 15:35
   HO ma swoje zalety, choćby to, że pozostanie w domu na 1-2 dni w tygodniu znacząco ogranicza mobilność, transport samochodowy czy zbiorowy z korzyścią dla dużych miast. Ciekawe jest, że ja o HO od znajomych słyszę od dawna, o wiele wcześniej, przed pandemią. Z rozmów zauważyłam, że są dwa rodzaje HO - albo w dowolnych godzinach czyli w trybie zadaniowym albo od powiedzmy 8 do 16 i zamykasz kompa. Nigdy nie słyszałam narzekań, narzekania pojawiły się dopiero podczas pandemii gdy HO był wymuszony przez cały tydzień, wcześniej słyszałam wiele pochwał, choćby ten jeden dzień w domu w dresie ale czym innym jest jeden dzień czym innym kilka miesięcy. Więc owi znajomi z ulgą przyjęli powrót do dawnego systemu - 2 dni HO i 3 dni w biurze - wręcz entuzjastycznie do tego podeszli wink

   Tak, maseczki nosiło się i nosi tylko w dużych miastach, i to raczej tylko w centrum, w korporacjach, urzędach, w pozostałych miejscach albo się oszukuje albo jawnie nie nosi. Na wsiach i w małych miastach zabiją cię śmiechem na pytanie czy "nosi u nich się maski".

   W mojej firmie nigdy nie nosilismy masek, na początku deznyfekowaliśmy wszystko ale szybko nam przeszło,, nieprzerwanie pracujemy w biurze, w dodatku moi współpracownicy zaczęli w chwilach największego zamykania przyprowadzać dzieci wink więc zrobił się u nas spory ruch i rwetes, dalismy więc dzieciakom jedno z pomieszczeń, było rożnie ale trzeba się przecież wspierać.
    • madami Re: A ktoś nadal pracuje z domu? 02.09.21, 17:35
     Uwierz, wielu to "zycie uratowało" tj. zdrowie psychiczne i rodzinne, niektórzy bardzo źle znosili zamkniecie w domu, a jak kilkoro dzieci się spotykało u nas w firmie to zaczęły się poznawać razem bawić czy odrabiać lekcje - ogólnie "coś się działo" i od razu nastroje lepsze. Dla dzieci zamykanych w domach to był koszmarny czas. Tylko pracę nam troszkę "rozwalały" wink więc padła decyzja - że będzie zrzutka na jakąś opiekunkę ale wtedy już otworzyli placówki i dzieci wróciły zanim zdążyliśmy kogoś poszukać.
     • gaskama Re: A ktoś nadal pracuje z domu? 02.09.21, 18:40
      Wiem, wiem. Ja sama nie przypadam za ho. Fajne, gdy jest taka możliwość (np. Jest się przeziębionym, nie chorym). A dla młodych ostatnie miesiące to była masakra. Moj nastolatek i jego znajomi ciężko to przeszli. Pierwszy rocznik od ... nie wiem jak dawna ... bez studniówki. No ale było minęło.
  • sumire Re: A ktoś nadal pracuje z domu? 02.09.21, 15:43
   Nadal z domu, 100%. I w sumie u większości moich znajomych jest tak samo. Jedna osoba ma niby tryb hybrydowy, ale nikt już tym nie zarządza, w związku z czym i tak wszyscy pracują z domu. Ludzie nie chcą wracać.
   Tym bardziej mnie dziwi, że w moim mieście ciągle ogłaszają budowę nowych biurowców.
  • koko8 Re: A ktoś nadal pracuje z domu? 02.09.21, 16:32
   Duza firma w stolicy- niewielki procent pracowników przeszefl na HO w marcu 2020, ktory skończył się w czerwcu 2020. Od tej pory wszyscy pracujemy stacjonarnie. Ciekowostka - w swoim otoczeniu, czyli wśród rodziny, przyjaciol i znajomych, nie znam nikogo, kto by pracował z domu, serio.
  • terazkasia Re: A ktoś nadal pracuje z domu? 02.09.21, 16:33
   Nasz sąsiad; u niego większość chciała wrócić do biura i wrócili. Generalnie każdy ma wybór, ale jak piszę, większość wróciła. Natomiast w zasadzie w dowolnym momencie można pracować też z domu, np. 1 dzień.
  • jagoda2 Re: A ktoś nadal pracuje z domu? 02.09.21, 16:49
   Na mojej Uczelni zarządzono powrót totalny. I prawie nikt nie chce wracać (mam na myśli dydaktyków, bo administracja od dawna pracuje normalnie). Studenci też wolą zajęcia on line, przynajmniej zdecydowana ich większość nie jest zadowolona z decyzji Władz Uczelni.
     • gaskama Re: A ktoś nadal pracuje z domu? 02.09.21, 18:52
      Czyli tez ekonomiczna uczelnia. Mam wrażenie, że ekonomiczne to największe lenie. Corka sąsiadki w lipcu miała obronę online. Na SGH. Nawet na tak ważne dla studenta wydarzenie wykładowcy nie chciało się przyjść na uczelnie.
      • jagoda2 Re: A ktoś nadal pracuje z domu? 02.09.21, 21:18
       gaskama napisała:

       > Czyli tez ekonomiczna uczelnia. Mam wrażenie, że ekonomiczne to największe leni
       > e. Corka sąsiadki w lipcu miała obronę online. Na SGH. Nawet na tak ważne dla s
       > tudenta wydarzenie wykładowcy nie chciało się przyjść na uczelnie.
       >

       Raczej takie było zarządzenie Rektora, który z kolei zastosował się do wytycznych Czarnka, gdzie wszystkie zajęcia, egzaminy, w tym dyplomowe, do końca września muszą odbywać się w formie zdalnej. Na wszystkich znanych mi uczelniach, nie tylko ekonomicznych, obrony nadal przebiegają online pomimo tego, że niektóre zajęcia w semestrze letnim odbywały się stacjonarnie (na mojej Uczelni także).
       Nie powiedziałabym także, że uczelnie ekonomiczne są bardziej leniwe; prawdopodobnie mają więcej przedmiotów, których prowadzenie nie musi odbywać się stacjonarnie, podobnie jak wszystkie kierunki humanistyczne nie wymagające obecności w laboratoriach (chemicznych, komputerowych i in.).
  • welcome_back Re: A ktoś nadal pracuje z domu? 02.09.21, 17:00
   U nas jeśli ktoś chce, może wrócić do biura. Zaczyna się gadanie, że już za kilka miesięcy wracamy do normalnego trybu, ale i tak mieliśmy 2 dni pracy zdalnej (jeśli ktoś chciał ofkorz), ale jednocześnie, że zasady będą zluzowane.
  • sol_13 Re: A ktoś nadal pracuje z domu? 02.09.21, 17:03
   Ja, korpo w Wawie. Od marca 2020 zarządzono całkowitą zdalną dla wszystkich, jeździłam raz w tygodniu na kilka godzin gdyż była taka konieczność w związku ze specyfiką moich obowiązków. Od połowy sierpnia ogłosili powroty...i nadal będę chodzić raz w tygodniu. Były ankiety wśród pracowników i tylko pojedyncze osoby chcą przychodzić do biura.
   Mąż ma model hybrydowy gdzieś od roku, najpierw zespół podzielony na trzy i chodzili co trzeci tydzień, teraz od jakiegoś czasu chodzą 2 dni w tygodniu, ale wszyscy razem, żeby się spotkać.
  • asia-loi Re: A ktoś nadal pracuje z domu? 02.09.21, 17:16
   Ja od półtora miesiąca pracuję już stacjonarnie. Nienawidziłam pracy w domu. Pracowałam w domu ponad 13 miesięcy i praca w domu pasowała mi tylko dwa miesiące.
   Inni też już wrócili do pracy stacjonarnej. W domu pracują jeszcze dwie osoby. Jedna nie ma za bardzo dojazdu do pracy, a druga z powodów zdrowotnych.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka