Dodaj do ulubionych

Sagapao ... czyli za co kochamy Grecje :)

02.09.21, 18:14
Poniewaz Mikis Theodorakis odszedl juz stad, juz nie ma among us, jakos tak wrocily mi wszystkie greckie wspomnienia ... piekne wspomnienia ilus tam podrozy po Grecji, ktora nigdy mnie nie zawiodla.
Music, people, krajobrazy, cuisine, zabytki, morze, no cokolwiek bym nie wspomniala sobie w rytm Sirtaki, jest po prostu perfect smile Lecac ematczynym klasykiem "tez tak macie?"wink Cheers. [
Obserwuj wątek
    • chococaffe Re: Sagapao ... czyli za co kochamy Grecje :) 02.09.21, 18:27
      Za to, że ułatwia mi robienie niektórych prezentów smile

Jogurt

Chałwa
    • aqua48 Re: Sagapao ... czyli za co kochamy Grecje :) 02.09.21, 19:56
      Kocham Grecję. Za słońce, plaże i zabytki, a Greków za ich wielkie serca, nastawienie do życia i turystów, kuchnię i całokształt.
      Na zapadłej greckiej wysepce w pewnym pensjonacie starszy pan, właściciel tegoż, samouk, grał dla mnie lekko fałszując różne sirtaki na swoim pięknie inkrustowanym buzuki. I rzucał powłóczyste spojrzenia. Było to urocze smilesmile
    • cruella_demon Re: Sagapao ... czyli za co kochamy Grecje :) 02.09.21, 19:59
      W Grecji najbardziej kocham souvlaki, najlepiej takie w picie z cebulą i tzatziki. Niebo w gębie.
      Na drugim miejscu zabytki, morze i klimat.
      Nienawidzę cykad, blee.
      • cruella_demon Re: Sagapao ... czyli za co kochamy Grecje :) 02.09.21, 20:00
        A mój syn najbardziej takie ich pączki kulki, smażone na głębokim oleju z miodem i orzechami.
    • bi_scotti Re: Sagapao ... czyli za co kochamy Grecje :) 02.09.21, 20:21
      Zanim zapomne, dopisuje Greek coffee & frappe smile Tudziez takie torebki, ktore sie milion lat temu "koniecznie" przywozilo z greckich wakacji (raz mialam navy blue, raz brazowa, raz beige) ... Memories, eh smile Cheers.
      • boogiecat Re: Sagapao ... czyli za co kochamy Grecje :) 02.09.21, 20:52
        bi_scotti napisała:

> Zanim zapomne, dopisuje Greek coffee & frappe
        >

TEZ TAK MAM!😽
    • mallard Re: Sagapao ... czyli za co kochamy Grecje :) 02.09.21, 20:24
      Za Kretę! ❤️
      • aqua48 Re: Sagapao ... czyli za co kochamy Grecje :) 02.09.21, 23:16
        mallard napisał:

> Za Kretę! ❤️

Oj zdecydowanie!
        I grilowane ośmiorniczki w Chanii
        • mallard Re: Sagapao ... czyli za co kochamy Grecje :) 03.09.21, 07:28
          aqua48 napisała:

> I grilowane ośmiorniczki w Chanii

Nie gniewaj się, ale ja raczej podziękuję... 😉
    • kkalipso Re: Sagapao ... czyli za co kochamy Grecje :) 02.09.21, 20:28
      Też kocham na amen.

Za fetę, oliwki, olej.
      Krajobrazy, morze, plaże, klimat.
      Ludzi otwartych, życzliwych, nienastaranych bez kija w tyłku.
      Buzukia i laiki.
      Zabytki, historię wiadomo...
    • boogiecat Re: Sagapao ... czyli za co kochamy Grecje :) 02.09.21, 20:31
      Ozesz, co za milosc miedzy nimi.

Tez mam greckie wspomnienia- bylam pod koniec liceum na obozie: sprobowalam (i pokochalam) po raz pierwszy mrozonej czarnej kawy, tez po raz pierwszy chodzilam topless po tekstylnej plazy i to wlasnie w Grecji pokochalam warszawiakow (oboz byl Warszawa/Lodz, a ja jedyna dokoptowana bida z Krakowa).
    • la_mujer75 Re: Sagapao ... czyli za co kochamy Grecje :) 02.09.21, 20:37
      Kocham Grecję. Za wszystko, co tu już Dziewczyny wymieniały.
      W tym roku byłam 10 raz. Za każdym razem kocham mocniej smile
      I serce w tym roku mnie bolało, widząc, jak mocno Grecy odczuli pandemię.
      P.S. mój Młodszy został zrobiony na Krecie smile
      • bi_scotti Re: Sagapao ... czyli za co kochamy Grecje :) 02.09.21, 22:36
        la_mujer75 napisała:

> P.S. mój Młodszy został zrobiony na Krecie smile
        >

Znam calkiem spora grupke "made in Greece" - rodzice roznych generations, roznych ethnic backgrounds wink Jak to mowia, musi byc cos w wodzie tam wlasnie tongue_out Cheers.
    • lajtova Re: Sagapao ... czyli za co kochamy Grecje :) 02.09.21, 20:46
      Gorące pozdrowienia z Grecji przesyła Lajtova!
    • krwawy.lolo Re: Sagapao ... czyli za co kochamy Grecje :) 02.09.21, 20:48
      Musaka to chyba greckie danie. Mniammm ...
      • aqua48 Re: Sagapao ... czyli za co kochamy Grecje :) 02.09.21, 23:18
        krwawy.lolo napisał:

> Musaka to chyba greckie danie. Mniammm ...

Najlepszą podają w restauracji w Epidauros. Niebo w gębie.
    • nowaktola78 Re: Sagapao ... czyli za co kochamy Grecje :) 02.09.21, 22:55
      Najlepszy sex w życiu miałam właśnie w Grecji i z tym.mi się kojarzy najlepiej, po obłędnym sexie dobry gyros. Takie mam wspomnienia
      • bi_scotti Re: Sagapao ... czyli za co kochamy Grecje :) 03.09.21, 00:16
        nowaktola78 napisała:

> Najlepszy sex w życiu miałam właśnie w Grecji i z tym.mi się kojarzy najlepiej,
        > po obłędnym sexie dobry gyros.

No wine??? Nawet lyczka jakiejs cheap Retsina nie? Tylko gyros? How come? tongue_out Cheers.
      • simply_z Re: Sagapao ... czyli za co kochamy Grecje :) 03.09.21, 00:18
        z grekiem?tongue_out
        • krwawy.lolo Re: Sagapao ... czyli za co kochamy Grecje :) 03.09.21, 01:12
          simply_z napisała:

> z grekiem?tongue_out

udawał
          • nowaktola78 Re: Sagapao ... czyli za co kochamy Grecje :) 03.09.21, 07:07
            Haha
        • nowaktola78 Re: Sagapao ... czyli za co kochamy Grecje :) 03.09.21, 07:07
          Oczywiście
    • simply_z Re: Sagapao ... czyli za co kochamy Grecje :) 03.09.21, 00:23
      za meteory, za jedzenie-obłędne, za krajobrazy i rodzaj zadumy, ktorego nie mają ani inne kraje basenu morza śródziemnego. I za to, że traktuja turystów z życzliwością.
    • bi_scotti Re: Sagapao ... czyli za co kochamy Grecje :) 03.09.21, 01:43
      To jeszcze dopisze, ze moje pierwsze "spotkanie" z Grecja bylo przez, of course, "Zorba the Greek" ogladanego w kinie Polonia ale tez i przez ... "Moja rodzina i inne zwierzeta" by Gerrald Durrell smile Czytalam zasmiewajac sie glosno w tramwajach i autobusach, obiecujac sobie, ze if/when only ... to bedzie mozliwe, to Corfu koniecznie! Koniecznie! I byl prom, i bylo Corfu, i nie bylo zadnych ale to zadnych disappointments, regrets - Grecja okazala sie simply perfect. Pod kazdym wzgledem. A juz na emigracji, gdy tyle razy wychodzilismy z Sick Kids po kolejnych przebojach ze Srednim, jechalismy nawet o tym nie rozmawiajac do Greektown, na Danforth, do knajpy, ktorej juz nie ma (Omonia) i jakos tam odzyskiwalismy balans encore, encore. Yasu! Najpiekniejsze pozdrowienie jakie znam "badz szczesliwy!" smile Cheers.
      • nuta15 Re: Sagapao ... czyli za co kochamy Grecje :) 03.09.21, 07:41
        Ja kocham Grecję za wszystko i cieszę się, że mimo rozwoju turystyki nadal można znalezć piękne miejsca, miasteczka , wioseczki, w których czas się zatrzymał , a mieszkańcy żyją niespiesznie, zgodnie z rytmem natury.
    • hadron-plus Re: Sagapao ... czyli za co kochamy Grecje :) 03.09.21, 07:57
      Za klimat, za miejsca nie zadeptane przez masową turystykę, za zapach tymianku i cykanie cykad, za prostotę, za grillowany octopus i favę, za fajnych ludzi i przede wszystkim za fantastyczną historię i rozwój cywilizacji.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka