Dodaj do ulubionych

Kurs dla ósmoklasistów - warto?

03.09.21, 11:32
Mam córkę w 8 klasie. Wiadomo co ja czeka🤨 dziewczę zdolne, pracowite i ambitne ale żaden olimpijczyk, robi co ma zrobić, często tez ponad podstawę, śle raczej dla podniesienia oceny, niż dlatego, że to ja interesuje.
Korepetycji nie potrzebuje, sama się uczy, ma fajne pomysły.
Zapytała się czy może się zapisać na kurs przygotowujący do egzaminu.
Czy warto? Chodzi mi bardziej w kontekście poświęconego czasu. Godz w szkole multum, dodatkowo ma 5 godz w tyg zajęć dodatkowych. Będzie zmęczona, i ciagle poza domem.
Problem polega na tym, że nie wie jaki profil ma wybrać, o szkole nawet nie wspomina.
Obserwuj wątek
  • kaszub-ska Re: Kurs dla ósmoklasistów - warto? 03.09.21, 11:39
   Moje córki obie chodziły. Uważam, że jeśli sama wyszła z tą propozycją to na pewno warto. Widać sama czuję, że jest jej to potrzebne. Moje córki potrzebowały takiego usystematyzowania i porobienia zadań egzaminacyjnych. Czuły się pewniej, przygotowane. Z tym że moje w 8 klasie nie miały żadnych zajęć dodatkowych, celowo. Zrezygnowaliśmy nawet z angielskiego, na który chodziły od lat. Potrzebny był czas na naukę do szkoły i na przygotowanie, a wolny czas spędzały na spotkaniach towarzyskich.
  • aagnes Re: Kurs dla ósmoklasistów - warto? 03.09.21, 11:55
   Warto, znajomi mowili, ze chodzi o skupieniu sie na 3 przedmiotach egzaminacyjnych, totalny focus na arkusze egzaminacyjne, w grupie dzieciaki z grubsza wiedza po co przyszly, w klasie wiadomo jak jest, pol lekcji czesto wypada na sprawy inne niz nauka, moja corka zaczyna w przyszlym tygodniu w polecanym miejscu jest to moja nadzieja, bo to typ ktory w domu sie nie uczy w ogole - nie ma pojecia do jakiej szkoly chce isc, z czego jest dobra, z czego nie, - drugi biegun jakby porownac do dzieci o ktorych czytam na tym forum.
   • grey_delphinum Re: Kurs dla ósmoklasistów - warto? 03.09.21, 12:13
    Upewnij się tylko, czy kurs prowadzą czynni egzaminatorzy, bo oni najbardziej są zorientowani, w jaki sposób pracować.
    Kurs prowadzony przez "zwykłych" n-li to strata czasu, pewnie to samo będą robić na lekcjach lub zajęciach do egzaminu w szkole.

    A jeszcze lepsze byłyby indywidualne korepetycje z egzaminatorem z przedmiotu z którego czuje się najslabsxy.
  • volta2 Re: Kurs dla ósmoklasistów - warto? 03.09.21, 12:16
   to raczej asekuracja niż potrzeba
   ja bym nie zapisała, gdybym wiedziała że dzieciak jest w dobrej szkole
   u nas była jedna lekcja od burmistrza na egzamin przeznaczona przez cały rok i dzieci w szkole tłukły test (1 z każdego przedmiotu)
  • bei Re: Kurs dla ósmoklasistów - warto? 03.09.21, 12:49
   Mój syn (podwójna rekrutacja) miał świetnie zorganizowane dodatkowe godziny w szkole- matematyka -lekcja przygotowująca do egzaminu była wpisana w plan na drugiej godzinie lekcyjnej, by dzieci były wypoczęte i nie uciekly do domu. Angielski był po lekcjach, a z polskiego nic nie było, bo nie było polonistki (jak wróciła po 6 tygodniach to tez owe NIC uprawiała z nimi. Klasa i tak była już dobrze przygotowana w poprzednich latach😉. Na wszelki wypadek wzięliśmy godziny kursu przygotowującego u pani, która robiła kursy dla maturzystów. REWELACYJNA. Syn ńie tylko zrobił błyskawiczne postępy, ale i polubił przedmiot. Znajomość zostawiliśmy, syn często korzysta ze spotkań online.
   Córka jest zdolna i pracowita, jeśli potrzebuje psychicznego komfortu to pozwól jej na kurs.
  • ewcia.1980 Re: Kurs dla ósmoklasistów - warto? 03.09.21, 15:58
   Gdy córka zaczęła 8 klasę spytałam czy potrzebuje pomocy przed egzaminem.
   Stwierdziła, że przydałoby się coś z angielskiego.
   Zapisałam ją na kurs przygotowujący typowo pod egzamin.
   Już w trakcie stwierdziła, że to była dobra decyzja.

   Jeśli córka chce to ja nie widziałabym przeszkód.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka