Dodaj do ulubionych

Ile zużywacie ciepłej i zimnej wody?

04.09.21, 18:18
Podajcie ile zużywacie ciepłej wody i zimnej wody na osobę/miesiąc. U nas wyszło z rozliczenia że zużywamy miesięcznie na 3-osobową rodzinę 4m2 zimnej wody i 7m2 ciepłej. Ewidentnie jest coś nie tak bo ciepłą wodę zużywamy tylko do mycia - spłukiwanie, pralka, zmywarka - to wszystko jest na zimną wodę. Pytanie teraz tylko który licznik pokazuje błędny wynik - czy zimna jest zaniżona czy ciepła zawyżona. Z góry dzięki za pomoc.
Obserwuj wątek
    • alpepe Re: Ile zużywacie ciepłej i zimnej wody? 04.09.21, 19:10
      Jak dla mnie, to faktycznie coś jest nie tak. Za mało zimnej na pewno.
    • silenta Re: Ile zużywacie ciepłej i zimnej wody? 04.09.21, 19:16
      U Ciebie proporcje są odwrócone. U mnie jest dużo, w zależności od miesiąca: 2-3 m3 ciepłej i 3-4 m3 zimnej na osobę.
      • mysiulek08 Re: Ile zużywacie ciepłej i zimnej wody? 04.09.21, 20:22
        mniej wiecej 30m3 zimnej (trzy dorosle osoby) tongue_out
      • szmytka1 Re: Ile zużywacie ciepłej i zimnej wody? 04.09.21, 21:22
        na osobę? Co robicie z tą wodą, ja tyle na 4 ludzi zużywam
        • bistian Re: Ile zużywacie ciepłej i zimnej wody? 04.09.21, 21:28
          szmytka1 napisała:

> na osobę? Co robicie z tą wodą, ja tyle na 4 ludzi zużywam

Ja na takich mówię, że są nad strumieniem chowani. big_grin
          Okropnie nie lubię takiego marnotrawstwa, wyganiam z kuchni, gdy to widzę i sam sprzątam.
          Ale u nas się nie szaleje, bo mamy problem z wodą w dużej ilości, a będzie gorzej z czasem.
          • mysiulek08 Re: Ile zużywacie ciepłej i zimnej wody? 04.09.21, 23:02
            akurat u nas jest 'nadpodaz wody', placimy okolo 25zl wylacznie za 'obsluge instalacji', za wode nic, nie ma marnotrastwa ale tez nie ciurkamy przy myciu i nie splukujemy toalety szara woda

teraz mamy maly remont instalacji, kuchnia praktycznie wylaczona z intensywnego uzytku i jestem zdziwiona ile wody potrafi 'isc' na zwykle mycie rak w porownaniu z cyklem mycia zmywarki
    • asia-loi Re: Ile zużywacie ciepłej i zimnej wody? 04.09.21, 19:39
      Trochę ponad 5 m na osobę na miesiąc wody zimnej. Do ciepłej wody mam junkers, więc liczona jest tylko zimna.
      Mieszkam sama.
    • filipianka Re: Ile zużywacie ciepłej i zimnej wody? 04.09.21, 19:43
      Sprawdź odczyty bieżące z tymi na dokumencie rozliczenia. To najprawdopodobniej błąd, zdarza się, rozliczenie robi tylko człowiek, zgłoś do administratora to zrobi korektę.
      • anvalley Re: Ile zużywacie ciepłej i zimnej wody? 04.09.21, 20:17
        Właśnie sprawdziłam i wygląda na to, że odczyty pokrywają się z rozliczeniem.
        • wydramarlenka Re: Ile zużywacie ciepłej i zimnej wody? 04.09.21, 20:47
          Sprawdziłabym, czy ktoś nie podpiął mi zmywarki do ciepłej wody smile
    • lianis Re: Ile zużywacie ciepłej i zimnej wody? 04.09.21, 20:43
      U nas licznik jest na wejsciu na zimnej tylko, bo piec grzeje nam wlasny i zuzywamy 11-12m3 wody zimnej na 3 osoby
    • tairo Re: Ile zużywacie ciepłej i zimnej wody? 04.09.21, 20:55
      Z jednego rozliczenia, czy regularnie tak wam wychodzi?
      Zazwyczaj zużywa się więcej zimnej niż ciepłej.
      Sprawdź, czy na pewno pralka i zmywarka są podłączone do zimnej.
      Potem jeszcze sprawdź liczniki, czy przypadkiem odczyty nie są odwrotnie wpisane.
    • szmytka1 Re: Ile zużywacie ciepłej i zimnej wody? 04.09.21, 21:21
      za 56 zł w tym miesiącu na 4 osoby. Jednej 2 m sześcienne, a nie kwadratowe wink a drugiej 3m3 ale nie wiem któa to ciepła, a która zimna. Łącznie 5 m3
      • szmytka1 Re: Ile zużywacie ciepłej i zimnej wody? 04.09.21, 21:23
        dodam, że czasem zużywamy 6 metrów, więcej raczej nie, bo najwyższe rachunki to są na 66 zł
    • rainbow_dash Re: Ile zużywacie ciepłej i zimnej wody? 04.09.21, 21:51
      ostatni rok: (lewe to zimna, prawe ciepła, 5 osób)

5 8
      6 7
      6 6
      5 10
      7 8
      6 8
      6 11
      5 11
      6 10
      7 5
      6 10
      6 10

jakoś mnie to nie dziwiło nigdy, ale my zużywamy dużo ciepłej wody (kąpiele, prysznice, mycia włosów, mycie rąk, naczyń, ręczne pranie), a zimną wodę zużywają oszczędzające urządzenia
      • rainbow_dash Re: Ile zużywacie ciepłej i zimnej wody? 04.09.21, 21:55
        PS. i zupełnie nie ma to znaczenia finansowo, bo cenę za ciepłą i zimną wodę mamy taką samą
    • dorala Re: Ile zużywacie ciepłej i zimnej wody? 04.09.21, 22:01
      Dwie dorosłe osoby, 1m zimnej i 1,5m ciepłej miesięcznie na obie.
    • mid.week Re: Ile zużywacie ciepłej i zimnej wody? 04.09.21, 23:09
      1,3m cieplej i 2,6 zimnej na 1,5 osoby + pies i kot i podlewanie trawnika wink

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka