Dodaj do ulubionych

Jakie macie procedury covidowe w szkole?

06.09.21, 12:49
Austria:
1. Dzieci testowane 3x w tygodniu (2x antygenowy i raz PCR)
2. Dzieci zaszczepione w wypadku wykrycia cv w klasie mogą dalej chodzić do szkoły (w 5 dni po wykryciu maja mieć test PCR), nie są uznawane za kontakt; niezaszczepione 10 dni kwarantanny i mogą wrócić jak się przetestują
3. Nauczyciele którzy odmówili szczepienia sami płacą za swoje co tygodniowe testy PCR
4. dzieci poniżej 10rz nie są uznawane za kontakt nawet jeśli w klasie ktoś chory (dalej chodzą do szkoły) ich nauczyciele również; chyba ze w klasie będzie więcej niż jedno chore dziecko w ciagu 14 dni - wtedy kwarantanna
5. do 27 w maskach (które można zdejmować tylko w trakcie lekcji w swojej klasie)
6. zamknięcia nie przewiduja chyba ze sytuacja zrobi się dramatyczna
7. filtry powietrza będą instalowane w szkołach
8. na zebrania szkolne mogą przychodzić tylko rodzice z green passem (><wink
Obserwuj wątek
    • zuzanna_a Re: Jakie macie procedury covidowe w szkole? 06.09.21, 13:00
      Absolutnie żadne.
      Ponoć sale wietrzą.
      I to by było na tyle.
      A no i po pierwszaki wchodzi jedna osoba, ale to nie jakaś nowość, nigdy dziecka nie odbierała pielgrzymka osób tylko jeden rodzic.
      Serio.
      Nawet napisali maila, ze dzieci zwolnili z maseczek bo to bez sensu, więc w części wspólnej noszą.
      Drugi mail był o zaniechaniu izolowania grup wiekowych.
      W zasadzie co wiadomość, to jest o znoszeniu zasad niż przywracaniu.
          • tiszantul Re: Jakie macie procedury covidowe w szkole? 06.09.21, 14:26
            "inny kontakt jest przez internet, telefon"

Eliminacja kontaktów osobistych to upadek cywilizacji. Może dotrze, jak już wszystkie kontakty będziesz miała cyfrowe, a na wszelkie próby nawiązania innego kontaktu usłyszysz "kontakt jest przez internet, telefon"
              • kornelia_sowa1 Re: Jakie macie procedury covidowe w szkole? 06.09.21, 15:27
                Mam podobnie. Niemożebnie dziwią mnie wpisy ematkowych nauczycielek, które zeznają jakoby ciągle byli napastowani telefonami i wizytami rodziców zlaknionych rozmowy z pedagogiem.

Przecież większość rodziców na wieść o zebraniu czy kolejnej wspaniałej akademii wzdycha z nie smakiem bo oznacza to gnanie z wywieszonym językiem prosto po pracy, konieczność zwolnienia się z pracy lub nawet wzięcia urlopu.
                • asia_i_p Re: Jakie macie procedury covidowe w szkole? 06.09.21, 15:42
                  Ale to się nie wyklucza. Na zebranie przychodzą cztery osoby, z pozostałych 20 połowa nie ma potrzeby mnie widzieć, a połowa ma potrzebę zobaczyć w konkretnym terminie (typu jutro o dziesiątej, bo i tak jesow Trzebnicy zmieniać opony). I nie są zachwyceni, że nie da się bezpośrednio po oponach, bo mam jeszcze lekcje 🙂
                  • kornelia_sowa1 Re: Jakie macie procedury covidowe w szkole? 06.09.21, 22:22
                    Ale o czym oni chcą rozmawiać sam na sam? Po tych oponach?
                    Bo na zebraniu i syna jest info za co jest wzorowe z zachowania, gdzie pojadą na wycieczkę i że powinni regularnie się uczyć oraz ile na RR.

Na kolejnych info o ocenach (są na librusie) i nieobecnościach (są na librusie).

Może ja dziecko zaniedbuje i powinnam o czyms gadać z tymi nauczycielami.?
                    • asia_i_p Re: Jakie macie procedury covidowe w szkole? 07.09.21, 06:13
                      Na przykład dlaczego pani od chemii za nic nie chciała rozmawiać z dziadkiem o ocenach wnuczki. Okazało się, że poszedł nie do tej pani od chemii i ona mu przez cały czas usiłowała to wytłumaczyć, ale zaczęła od niefortunnej frazy "nie mogę panu pokazać, bo", na której on się skoncentrował, i myślał, że ona kwestionuje jego prawo do zobaczenia ocen, a nie swoje możliwości ich pokazania big_grin
                      Nie po oponach, ale w ramach telefonu o 20 z groszami miałam też opowieść, jak bardzo fatalne są godziny jutrzejszej wycieczki, znanej od miesiąca, i czy tam czegoś nie można naprawdę zjeść (Muzeum Auschwitz), najlepiej ciepłą zupę i oni na pewno zmarzną, bo to taki wiek, że nie pilnują, żeby włożyć czapkę (15-16 lat).

Zdecydowanie zaniedbujesz dziecko big_grin
                • mia_mia Re: Jakie macie procedury covidowe w szkole? 06.09.21, 16:15
                  Niech się trafi trzech-czterech takich jak moja koleżanka na klasę i codziennie nauczyciel jest godzinę w plecy, do tego od czasu do czasu jakiś koniecznie muszący wyjaśnić dlaczego w punkcie 8b, dziecko ma tylko pół punktu i już się robi nieciekawie.
      • wkswks Re: Jakie macie procedury covidowe w szkole? 06.09.21, 15:35
        U mnie rodzice mieli zawsze nie tylko zakaz wstępu do szkoły ale również na teren szkoły. Dzieci odprowadza sie do bramy szkoły/ terenu szkoły i ani kroku dalej. Jak sie chce kontakt z nauczycielem, to w zeszycie zadań domowych zgłasza sie taka potrzebę- kazdy nauczyciel ma godziny konsultacji. Telefon do nauczyciela ma tylko szefowa klasowej trójki. W czasie covida nic się wiec nie zmieniło
    • taje Re: Jakie macie procedury covidowe w szkole? 06.09.21, 13:20
      W Luksemburgu szkoły publiczne otwierają się dopiero w przyszłym tygodniu ale ze tego co już wiadomo + w innych niepublicznych, które już zaczęły rok szkolny:

- dzieci w szkole średniej muszą nosić maseczki cały czas z wyjątkiem jedzenia posiłków, wf i podczas pobytu na świeżym powietrzu
      - dzieci w szkole podstawowej - póki co - muszą nosić maski j.w. z wyjątkiem kiedy siedzą w ławkach z dziećmi z tej samej klasy (gdy grupy mieszane muszą nosić)
      - w zależności od szkoły: szybkie testy antygenowe raz w tygodniu dla dzieci ze szkoły podstawowej (w szkole średniej nie bo maski + założenie, że mogą się zaszczepić, szkoła średnia zaczyna się tu od 12+); w innej prywatnej szkole testy dla wszystkich (dzieci 1 lub 2 x w tygodniu); zawsze na zasadzie dobrowolności ale zdecydowana większość się testuje
      - w razie wykrycia cv, dany rocznik (czyli wszystkie klasy w tym roczniku) chodzi nadal do szkoły ale nie ma mieszanych zajęć z innymi rocznikami
      - spotkania z rodzicami tylko online
    • saszanasza Re: Jakie macie procedury covidowe w szkole? 06.09.21, 13:41
      W szkole córki wprowadzili elektorniczne legitymacje - jeżeli można je zaliczyć do „obostrzeń covidowych”🙈
      Maseczki w częściach wspólnych. Uczą się w jednej klasie, z wyj. zajęć komputerowych.
      Co zaliczam na plus to to, że trzy klasy ósme są zupełnie odizolowane (czyli córka😉) od reszty szkoły w zupełnie w innej części. Mają osobną toaletę. Nie wiem jak z posiłkami, bo nie jest zapisana.

Co do technikum syna to nie mam pojęcia, ale wiem że wszyscy z jego klasy są zaszczepieni.
      • pasquda77 Re: Jakie macie procedury covidowe w szkole? 06.09.21, 14:50
        saszanasza napisała:

> Co do technikum syna to nie mam pojęcia, ale wiem że wszyscy z jego klasy są za
        > szczepieni.
        >
        A to ciekawe, skąd masz takie info?
        Bo jeśli bazujesz na ankietach z rozpoczęcia roku szkolnego to powiem Ci, że ja też się ucieszyłam jak wychowawca powiedział, że pół klasy zaszczepione... Młody po południu oznajmił, że głąby pozaznaczały że zaszczepieni, żeby nikt się w szkole nie czepiał 🤦
        • saszanasza Re: Jakie macie procedury covidowe w szkole? 06.09.21, 15:22
          pasquda77 napisała:

> saszanasza napisała:
          >
          > > Co do technikum syna to nie mam pojęcia, ale wiem że wszyscy z jego klasy
          > są za
          > > szczepieni.
          > >
          > A to ciekawe, skąd masz takie info?
          > Bo jeśli bazujesz na ankietach z rozpoczęcia roku szkolnego to powiem Ci, że ja
          > też się ucieszyłam jak wychowawca powiedział, że pół klasy zaszczepione... Mło
          > dy po południu oznajmił, że głąby pozaznaczały że zaszczepieni, żeby nikt się w
          > szkole nie czepiał 🤦

Bazuje na zapytaniu nauczycielki skierowanym do uczniów. Oczywiście zawsze można założyć, że ktoś skłamał, okaże sie „w praniu”. Na chwilę obecną szkoła ma wiedzę, że wszyscy zaszczepieni. To klasa maturalna, uczniom zależy na chodzeniu zwłaszcza na zajęcia praktyczne. Poza tym, co to za głupota mówić nieprawdę bo ktoś będzie się czepiał? O co? Szczepienia są dobrowolne.
          W klasie córki z kolei zaszczepionych jest kilkoro dzieci, powiedzmy 1/3, może będzie więcej.
    • arista80 Re: Jakie macie procedury covidowe w szkole? 06.09.21, 14:46
      Włochy: od września tego roku nauczyciele muszą posiadać tzw. green pass (paszport szczepionkowy), co oznacza, że muszą być zaszczepieni lub posiadać negatywny test o ważności 2 dni, czyli w tym wypadku będą musieli testować się 3 razy tygodniu. Aby ułatwić testowanie, ponoć (ale nie jestem pewna) rząd chce wprowadzić tzw. testy ślinowe.
      Dzieci, podejrzewam, że bez zmian: obowiązkowe noszenie maseczek, utrzymywanie dystansu, wietrzenie sal.
    • sandy_cheeks Re: Jakie macie procedury covidowe w szkole? 06.09.21, 15:34
      Jedyne obostrzenie covidowe dla 1szych klas w szkole mojej corki, to koniecznosc zabierania do domu workow z butami na zmiane. Imo, jedno z glupszych zabezpieczen. Podobno ma ich tam nie byc, bo codziennie dezynfekuja szatnie. Buty nie moga wisiec w worku jak sprzataczka brudnym mopem smyra podloge. No coz, jaki kraj takie zabezpieczenia 😂
      • sol_13 Re: Jakie macie procedury covidowe w szkole? 06.09.21, 20:27
        🤣🤣
        U nas w zeszłym roku szkolnym wyłączyli w ogóle szatnię, żeby dzieci z roznych klas sie tam nie stykaly. Efekt: noszenie kurtek do klasy, chodzenie po szkole w mokrych butach. W tym roku już zrezygnowali z tego wspaniałego rozwiązania i normalnie jest szatnia.
    • andaba Re: Jakie macie procedury covidowe w szkole? 06.09.21, 17:23
      1 Zespół szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych - zero obostrzeń, teoretycznie maseczki na korytarzu.
      2 Zespół szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych - jedna nauczycielka się czepia maseczek na korytarzach (które są zdejmowane zaraz po jej przejściu, albo w ogóle nie zakładane.
      • izabela1976 Re: Jakie macie procedury covidowe w szkole? 06.09.21, 20:01
        Niemcy
        szkoła specjalna:
        mierzenie temperatury rano
        maseczki we wspólnych pomieszczeniach
        w klasach przy stolikach już bez masek
        obiady, każda klasa w swojej klasie
        osobne przerwy dla klas, szkoła specjalna więc jest to możliwe
        trzy testy w tygodniu
        dzieci mają specjalne zeszyty na testy cowidove i jeśli po lekcjach idą gdzieś gdzie trzeba mieć test to nie muszą się już dodatkowo testować.
    • mala_truskawka Re: Jakie macie procedury covidowe w szkole? 06.09.21, 19:54
      Francja, szkoła podstawowa (o tyle istotne że wszystkie dzieci poniżej 12 roku życia, czyli nieszczepione):
      - żel antybakteryjny na wejściu,
      - maski przez cały czas (na lekcjach, przerwach, nawet na boisku szkolnym na zewnątrz) - zarówno uczniowie, jak i nauczyciele,
      - cas contact w klasie - kwarantanna 7 dni i 2 testy (pierwszy po informacji o kwarantannie, drugi ostatniego dnia kwarantanny, żeby wrócić do szkoły),
      - zakaz pożyczania czegokolwiek (np. przybory szkolne) i dzielenia się czymkolwiek: każda kredka jest oklejona imieniem i nazwiskiem, butelki z wodą podpisane,
      - o zebraniu na razie wiem tyle, że ma być 1 rodzic, bez osób towarzyszących (np. małych dzieci) i w masce.
    • ga-ti Re: Jakie macie procedury covidowe w szkole? 06.09.21, 22:53
      Oddzielne drzwi wejściowe dla każdego etapu, dezynfekcja przy wejściu, maseczki w części wspólnej (korytarz, toaleta, szatnia itp) w klasach bez oraz typu myj ręce przed jedzeniem, nie pij z jednej butelki z kolegą, nie przychodź chory do szkoły itd.
      Co do kwarantann, hybryd i innych no to cóż, tego nawet najstarsi górale nie wiedzą uncertain
    • eliszka25 Re: Jakie macie procedury covidowe w szkole? 07.09.21, 02:11
      W Szwajcarii, ale nie wiem, czy wszędzie jest tak samo, bo dużo jest w gestii kantonów:

- dzieci od 5 klasy szkoły podstawowej w budynku noszą maseczki przez cały czas, nawet na wf, na zewnątrz bez maseczek

- nauczyciele wszyscy noszą maseczki cały czas (w pomieszczeniu - na zewnątrz bez)

- wszyscy odwiedzający szkołę obowiązkowo w maseczce i dezynfekcja rąk na wejściu

- dzieci pilnuje się, żeby myły ręce kilka razy w ciągu dnia, ciągłej dezynfekcji się dzieciom nie zaleca, bo jest uważana za szkodliwą

- raz w tygodniu testy ślinowe dla uczniów od klasy siódmej wzwyż (nieobowiązkowe, ale większość rodziców wyraziła zgodę)

- uczniom powyżej 12 roku życia zaleca się szczepienie, ale przymusu nie ma

Nie jestem pewna, jak jest z kwarantannami przy wykryciu COVID. W każdym razie w klasie mojego młodszego syna jedna dziewczynka była „pozytywna” i jest na kwarantannie, ale reszta klasy chodzi do szkoły. W ogóle zarówno władze, jak i kierownictwo szkoły robi wszystko, żeby działała ona normalnie. W ubiegłym tygodniu mój starszy syn był na obozie z klasą, w przyszłym tygodniu na obóz jedzie młodszy. Jutro cała szkoła ma jednodniową wycieczkę. Wszystkie klasy tego samego dnia, ale każda robi co innego.

Dodam jeszcze, że u nas szkoły podstawowe i ponadpodstawowe działały cały czas od 11 maja 2020. Zamknięte były tylko przez 8 tygodni lockdownu.
      • droch Re: Jakie macie procedury covidowe w szkole? 07.09.21, 09:31
        dzieci od 5 klasy szkoły podstawowej w budynku noszą maseczki przez cały czas, nawet na wf, na zewnątrz bez maseczek

Ale to, podobno, foliarze są nienormalni? Jak się dziecko zaczepi o coś na WF tym *** sznurkiem od maseczki, to kto będzie odpowiadać za uszczerbek na zdrowiu?
        • eliszka25 Re: Jakie macie procedury covidowe w szkole? 07.09.21, 12:49
          droch napisał:

> Ale to, podobno, foliarze są nienormalni? Jak się dziecko zaczepi o coś na WF t
          > ym *** sznurkiem od maseczki, to kto będzie odpowiadać za uszczerbek na zdrowiu
          > ?

Szwajcarzy znają taki nieziemski wynalazek, jak ubezpieczenie. Taadaammm!!! Problem rozwiązany. Każdy tutaj ma prywatne oc. Poza tym nauczyciele nie są idiotami, więc kombinują jak tylko się da, żeby te lekcje były na powietrzu. Wczoraj mój syn w ramach wf był na odkrytym basenie, dzisiaj jego klasa poszła na cały dzień w góry. Jak tylko się da, wf jest na boisku albo robią sobie 2-godzinną wycieczkę rowerową, jakieś biegi przełajowe, spacer po okolicy, zimą sanki czy narty. Możliwości jest mnóstwo. Wystarczy chcieć. W nielicznych przypadkach, gdy pogoda czy inne względy nie pozwalają, zajęcia są w takiej formie, żeby dało się z maseczką. Przez jakiś czas ubiegłej zimy sport w szkołach zabroniony był całkowicie, ale lekcje odbywały się normalnie.

O aktywność sportową szwajcarskich dzieci, to ty już się martwić nie musisz, zapewniam cię. Co do słuszności i sensowności niektórych obostrzeń mam różne zdanie. Nie wszystko mi się podoba, ale podoba mi się to, że dzięki nim moje dzieci mają normalną naukę stacjonarną i nie muszę robić za nauczyciela.
          • droch Re: Jakie macie procedury covidowe w szkole? 07.09.21, 15:35
            Szwajcarzy znają taki nieziemski wynalazek, jak ubezpieczenie. Taadaammm!!! Problem rozwiązany.

Wow, oni tą polisą zasłaniają się na WF, czy o co chodzi? Ja wiem, że Szwajcaria to symbol solidności i jakości, ale bez przesady.

O aktywność sportową szwajcarskich dzieci, to ty już się martwić nie musisz, zapewniam cię.

To forum otwarte i nie masz dużego wpływu na moje zmartwienia...

Nie wszystko mi się podoba, ale podoba mi się to, że dzięki nim moje dzieci mają normalną naukę stacjonarną i nie muszę robić za nauczyciela.

Dzieci mają naukę stacjonarną tylko i wyłącznie dlatego, ponieważ taka jest decyzja polityczna. Noszenie kagańców na WF nijak ma się do ochrony przed zakażeniem, natomiast świadczy o stanie umysłu tego, kto to zarządził.

Wczoraj mój syn w ramach wf był na odkrytym basenie(...)

Jeśli na krytym basenie i pod prysznicem również obowiązują maski to jest gorzej niż można było pomyśleć...
            • turzyca Re: Jakie macie procedury covidowe w szkole? 07.09.21, 16:09
              >Jeśli na krytym basenie i pod prysznicem również obowiązują maski to jest gorzej niż można było pomyśleć...

Ja tam nie wiem, jak w Szwajcarii, ale w mojej części Niemiec maski na krytym basenie obowiązują, aż do mokrej strefy. Choć i w mokrej strefie, między prysznicem a niecką, niektórzy noszą. Poza tym obowiązuje dystans społeczny także w trakcie pływania, tory są wyznaczone odmiennie, podwójny tor prowadzi w jednym kierunku i podwójny w drugim, nie ma zderzania się na torze. Liczba wejściówek jest mocno ograniczona, trzeba się zapisać przez internet wcześniej, a przy wejściu okazać dowód szczepienia/ozdrowienia/ttu oraz zeskanować do aplikacji kod checkinu.
              To samo zresztą obowiązuje w fitness studiach, maseczki można zdjąć tylko w będąc na urządzeniu do ćwiczeń, przejście między bieżnią a orbiterkiem zobowiązuje do założenia maseczki.
              I ludzie się tego trzymają, zresztą część ćwiczy w maseczkach.
                • turzyca Re: Jakie macie procedury covidowe w szkole? 07.09.21, 18:55
                  >Tylko, że ja pisałam o odkrytym basenie.

A ja sobie pozwoliłam na odpowiedź na to kretyńskie pytanie, czy są maseczki na krytym basenie i pod prysznicami. Różnica w podejściu powiedzmy "niemieckojęzycznym" a polskim jest kolosalna, środki ostrożności, które w Niemczech są normalne, w Polsce wzbudzają zdziwienie czy wręcz oburzenie. Trochę mnie to nie dziwi, bo to co w Polsce się odcymbalało w kontekście walki z pandemią, to przekraczało wszelkie granice żenady, więc w efekcie nawet sensowne rozwiązania są krytykowane i myślę, że warto pisać o tym, jak z pandemią walczy się w krajach, gdzie to nie jest temat polityczny.
                  I podobnie jak Ty, uważam, że noszenie maseczek, utrzymywanie dystansu, zasada trzech G, są niską ceną za utrzymanie nauki stacjonarnej.
                  • eliszka25 Re: Jakie macie procedury covidowe w szkole? 07.09.21, 19:28
                    turzyca napisała:

> A ja sobie pozwoliłam na odpowiedź na to kretyńskie pytanie, czy są maseczki na
                    > krytym basenie i pod prysznicami.

No tak, a ja z rozpędu odpowiedziałam trochę bez sensu.

Moim zdaniem niektóre obostrzenia są nielogiczne. Jednak nigdy nie mieliśmy tak głupich zarządzeń jak np. zamykanie lasów czy parków albo maseczki na świeżym powietrzu, więc ludzie inaczej do tego podchodzą. Poza tym dużo bardziej przestrzegają tych obostrzeń i chyba również dzięki temu przez całą pandemię, poza lockdownem, było u nas bardziej normalnie niż w Polsce. Jeśli maseczki w szkołach, nawet na wf, mają uchronić nas przed zamknięciem szkół, to społeczeństwo jest w stanie to przełknąć.
              • pyza-wedrowniczka Re: Jakie macie procedury covidowe w szkole? 07.09.21, 16:25
                Tylko to jest totalnie bez sensu. Rozumiem, że maseczka uchroni mnie, jeśli minę się w sklepie z kimś chorym, bo na mnie nie kichnie/splunie swoimi zarazkami. Albo w autobusie, w którym jadę 40 minut.

Ale jeśli siedzę z kimś w jednym pomieszczeniu bez maseczki i to podczas uprawiania sportu (więc oddycham mocniej), dotykam tych samych urządzeń (nawet jeśli ktoś w międzyczasie wytrze rączki i siodełko, to nadal na pewno jest mnóstwo niewymytych elementów w ciągu dnia), to zakładanie maseczki na 10 kroków, kiedy mijam kogoś pomiędzy ćwiczeniami jest totalną ściemą.

Tak samo u mnie w pracy nie nosimy maseczek. Siedzę z ludźmi 8 godzin, dotykam tej samej drukarki, klamek, blatów - szanse na wymianę zarazków mamy przy tak wielu okazjach, że maseczka nic już nie da.
                • turzyca Re: Jakie macie procedury covidowe w szkole? 07.09.21, 18:45
                  >Tylko to jest totalnie bez sensu.

Ja tam widzę sens w podejściu, żeby starać się zmniejszać ryzyko, w tym wypadku nosić maseczkę w pomieszczeniach zamkniętych jak najwięcej, a szczególnie jeśli zbliżam się do innych, podejmuję interakcję itp. Maszyny stoją dalej od siebie, jest prośba, żeby nie zajmować sąsiadujących, jeśli tylko się da, jeśli ktoś może ćwiczyć w maseczce, to ćwiczy (i wiele osób tak robi, przynajmniej część treningu), jest ograniczenie liczby wejść, obsługa dezynfekuje sprzęty kilkukrotnie w ciągu dnia.
                  Nie da się wyeliminować w całości ryzyka, ale to nie znaczy, że nie ma sensu redukować ryzyka. To co pisze instytut Roberta Kocha jest dość spójne, nie ma jednego magicznego środka, który załatwia wszystko, ale jest kilka strategii i w ramach każdej staramy się o maksimum możliwe w danej sytuacji.
            • eliszka25 Re: Jakie macie procedury covidowe w szkole? 07.09.21, 16:19
              Może najpierw czytaj, co cytujesz, bo się z lekka kompromitujesz. Jak ostatnio byłam na odkrytym basenie, to był on na zewnątrz, rozumiesz, taki basen bez dachu, na powietrzu, bez ścian i tak dalej. Jak sama nazwa mówi odkryty basen jest odkryty 🤷‍♀️. Dlatego nie trzeba na nim nosić maseczek, bo nie jesteś w pomieszczeniu.

Nikt się polisą nie zasłania. Po prostu nikt nie uchyla się od odpowiedzialności i w razie czego nie na wątpliwości, kto np. pokryje koszty leczenia.

Mimo wszystko wolę polityków, którzy zamiast zamykać szkoły wprowadzają nakaz noszenia maseczek w pomieszczeniach. Przynajmniej nie zamykają nam lasów 🤣
              • droch Re: Jakie macie procedury covidowe w szkole? 07.09.21, 17:02
                Może najpierw czytaj, co cytujesz, bo się z lekka kompromitujesz

A jakiś cytat na poparcie tej tezy?
                Wyciągasz pochopne wnioski - doskonale rozumiem, że maseczki na odkrytym basenie nie obowiązują wcale, w przeciwieństwie do krytego. Zatem, bingo! nauczyciel woli przeprowadzać zajęcia na basenie odkrytym.

Mimo wszystko wolę polityków, którzy zamiast zamykać szkoły wprowadzają nakaz noszenia maseczek w pomieszczeniach

Tyle, że to jest fałszywa alternatywa. Regularna ściema, inaczej mówiąc.
                • eliszka25 Re: Jakie macie procedury covidowe w szkole? 07.09.21, 17:40
                  Mam zacytować całą twoją wypowiedź? Od początku piszę, że nauczyciele zamiast wf w maseczkach wymyślają aktywności, które maseczek nie wymagają, więc w sumie nie mam pojęcia z czym ty dyskutujesz i co chcesz mi niby udowodnić 🤷‍♀️

Po raz ostatni - nie ja to wymyślam i nie bronię nawet tych maseczek. W wielu przypadkach uważam to za bezsensowne. Mimo to wolę maseczki w szkole od szkół zamkniętych na głucho.

Rząd szwajcarski wiosną 2020 obiecał, że będzie robić wszystko, żeby szkół już więcej nie zamykać. Do tej pory dotrzymywali słowa. Pewnie dlatego ludzie przyjmują te ograniczenia z jako takim spokojem, choć przynajmniej częściowo są one bez sensu.

Więcej nie chce mi się bić piany bez sensu.
    • stephanie_harper2 Re: Jakie macie procedury covidowe w szkole? 07.09.21, 08:43
      Na szczęście mało upierdliwe. Maseczki tylko na korytarzach. W podstawówce rodzice mogą wejść przed szatnię tam jest domofon do świetlicy. W liceum maseczki na korytarzach jak to syn mi powtórzył są zalecane, w związku z tym mało kto nosi. Zebrania niestety stacjonarne. Ale może dlatego, że to pierwsze i trzeba 100 świstków popodpisywać.
    • zurekgirl Re: Jakie macie procedury covidowe w szkole? 07.09.21, 08:46
      UK:
      Sale wietrzone. Nauczyciele testowani 2 razy w tyg, lateral flow. Zaszczepieni i dzieci nie musza sie izolowac po bliskim kontakcie, ale musza zrobic PCR. Nie bedzie juz zamykania calych rocznikow. Nie trzeba maseczek, ale mozna. Niezaszczepieni dorosli beda musieli siedziec 10 dni na kwarantannie, jesli beda bliskim kontaktem.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka