Dodaj do ulubionych

Dlaczego nie protestujecie?

08.09.21, 16:58
Mam na myśli podwyżki podatków

www.pap.pl/aktualnosci/news%2C943136%2Cpremier-rzad-przyjal-historyczna-obnizke-podatkow.html
Jaka będzie konsekwencja podwyżki podatków dla najlepiej zarabiających, dla przedsiębiorców na liniowym?

No jaka?

Ano wzrost cen usług! Te wzrosty zostaną przerzucone właśnie na was, wizyta u lekarza nie będzie już kosztować 150-200 zł, nie mówiąc o prawnikach, radcach prawnych, księgowych, informatykach... dostęp do specjalistycznych usług będzie jeszcze bardziej utrudniony dla zwykłego człowieka.
Obserwuj wątek
      • madami Re: Dlaczego nie protestujecie? 08.09.21, 17:29
        Aktywny protest? Podpisy? Prowokowanie rozmów i dyskusji na ten temat. Im więcej się mówi tym lepiej, więcej szumu, nacisku.

Tymczasem większość wzrusza ramionami, inflacja - wzrost cen? truuudno, wzrost podatków dla specjalistów co będzie skutkować wzrostem cen ich usług? truuudno Ucieczka specjalistów z kraju ( w tym lekarzy bo to głównie będzi ich dotyczyć) truuuudno
    • bywalec.hoteli Re: Dlaczego nie protestujecie? 08.09.21, 17:43
      jeśli na skutek działań rzadu PiS w wyniku tzw „Nowego Ładu” wzrosną mi podatki to:
      1. przechodzę z UoP na B2B, nie będę trwonił pieniędzy na ten rząd
      2. Będę głosował przeciwko PiS. A dotychczas głosowałem na PiS.
      3 Chytry Morawiecki straci
    • woman_in_love Re: Dlaczego nie protestujecie? 08.09.21, 17:51
      Ja mam na to w******: ja sobie poradzę, a suweren niech idzie po prośbie pod kościół.

Zwłaszcza mam teraz bekę z chłopów: najpierw masowo głosowali na PiS i lizali doopę rydzykowi, a teraz ci sami robią protesty na drogach.
    • chococaffe Re: Dlaczego nie protestujecie? 08.09.21, 18:18
      My? Od dawna. A wy??

Do niedawna byłaś zachwycona PiSem, jeszcze nawet rok nie minął

gaskama

Re: Bye, bye UE!

26.11.20, 21:19

I tak najlepsi uciekają. Uciekają młodzi, mądrzy, przedsiębiorczy.

madamiRe: Bye, bye UE!29.11.20, 09:22

Przez ostatnie 5 lat niekoniecznie, z roku na rok zarabialiśmy coraz więcej, przecież Polska weszła do grona najbogatszych krajów świata. I ten pieniądz było naprawdę widać - restauracje, nawet najdroższe pękały w szwach, podobnie hotele i ośrodki wypoczynkowe ( z własnego doświadczenia - aby zarezerwować fajny dom wakacyjny w fajnym miejscu i odpowiednio wysokim standardzie trzeba było to robić ok pół roku wcześniej), w CH pełno ludzi niekoniecznie się przechadzających tylko kupujących. Budowało się i buduje bardzo dużo domów ale warto też zwrócić uwagę, że było naprawdę dużo inwestorów prywatnych budujących domy sobie, nie tylko deweloperka, nowe mieszkania w dużych miastach sprzedają się na pniu. Ludzie masowo zaczęli remontować mieszkania, wymieniać meble - takiego ruchu w sklepach remontowych i meblarskich i AGD nie było dawno. Wszystko to świadczy o wzroście zamożności społeczeństwa.

Dodatkowo miliśmy rynek pracownika, przez ostatnie lata znalezienie dobrej pracy dla osoby z konkretnymi umiejętnościami nie było trudne ale nawet dla tych z mniejszymi kwalifikacjami. Np. w moim mieście początkujący pracownik korpo bez doświadczenia i konkretnej wiedzy dostawał 3 tys na rękę, a pracownik z konkretnymi umiejętnościami, językami itp. kilkanaście tys na rękę. Osoba rozwożąca jedzenie na rowerze jest w stanie zarobić kilka tys. miesięcznie. itp itd.

• madami Re: Dlaczego nie protestujecie? 09.09.21, 11:06
        Było dobrze i się skończyło, dzięki lockdownowym ujadaczom, dziękuję ci pięknie przyczyniłaś się oraz inni covidianie to rujnowania gospodarki.

Gdzie w mojej wypowiedzi jest zachwyt nad PISem????
        Przecież to oczywiste, ze PIS zaczął rządzić na fali wznoszącej, jejku takie proste rzeczy trzeba tłumaczyć?
    • podaje_haslo_okon Re: Dlaczego nie protestujecie? 08.09.21, 18:37
      A po co? Jeśli to wejdzie, to pracodawca mi zrekompensuje stratę na podatkach, za dużo już straciliśmy (jako firma) ludzi przez cięcia pandemiczne, a kupowanie nowych, to droga zabawa.

Czekam aż bida zajrzy w oczy wyborcom PiS i pójdą po rozum do głowy. Oczywiście jak już przyjmą tę podwyżkę podatków, to nikt tego zmieniać nie będzie, bo po co, skoro ludzie się przyzwyczaili, ale może ktoś rozsądniejszy wpadnie na pomysł przeznaczenia większej kasy na służbę zdrowia, zanim zostaniemy bez ratowników i lekarzy.
    • carmela_soprano Re: Dlaczego nie protestujecie? 08.09.21, 19:22
      ja tam popieram, bo od dawna nie rozumiem systemu podatkowego w tym kraju i właściwie dlaczego pani na kasie w biedronce proporcjonalnie łoży znacznie mniej niż ja, podobno będąca w top 1%.

Nie uważam też, że społeczeństwo powinno subsydiować przedsiębiorców tak, by dalej płacili liniowy 19% i nic powyżej. Koniec końców niech dopłacą do dróg i służby zdrowia, a nie do raty na leasing swojego suva.

Tak jak nie głosuję i nie głosowałam na PIS, tak tu zrobili coś, co po prostu trzeba było zrobić.
      • reinadelafiesta Re: Dlaczego nie protestujecie? 08.09.21, 22:03
        Słusznie prawisz, najlepiej zlikwidujmy prywatne firmy i przedsiębiorców, bo co to za pomysł, żeby biedne pińcet plusy miały tych darmozjadów subsydiować!
        P.S.Jak świnia niebo zobaczysz, że te pieniądze zostaną przeznaczone na drogi i służbę zdrowia.
      • hanusinamama Re: Dlaczego nie protestujecie? 09.09.21, 09:18
        Oj brawo za naiwność. Po pierwsze ta Pani z biedronki teraz zapłąci drożej za wszystko: od produktów tego złego przedsiębiorcy...po wizytę u lekarza. To jej w portfelu zostanie na koniec najmniej.
        Ja za chwile podniose ceny swoich usług, moi klienci wrzucą to w ceny towarów...a kasa z podatków i tak zostanie przejebana przez rząd na niedziałające respiratory czy wybory, które sie nie odbyły.
        • carmela_soprano Re: Dlaczego nie protestujecie? 09.09.21, 11:46
          Jasne, tak już różni czarnowidze prognozowali przy okazji 500+, podwyżek płacy minimalnej itp. Czarne scenariusze się nie zmaterializowały, a gospodarka sobie radzi, mimo covidu. Im więcej siły nabywczej bezpośrednio w narodzie (a nie w rękach głośnej i wpływowej, ale naprawdę nie najliczniejszej grupy, którą stanowią MŚP-y) tym lepiej dla wszystkich.
          • lauren6 Re: Dlaczego nie protestujecie? 09.09.21, 12:53
            Jakby ci to powiedzieć. Wg analiz polski budżet w 2023 roku nie ma prawo się dopiąć. Pokłosie lockdownów, a pomocy z zewnątrz prawdopodobnie nie będzie, bo debile wstali z kolan.
            Co wymyślili? Że dowalą wyższe podatki wąskim specjalistom, których sami zatrudniają: lekarzom, firmom informatycznym (podpowiem, że duże państwowe systemy informatyczne są rozwijane i utrzymywane przez firmy prywatne). Taki lekarz czy programista równie dobrze może pracować w Polsce, jak i w dowolnym miejscu na świecie. Żeby specjaliści nie uciekli za granicę trzeba będzie podnieść im wynagrodzenia, a za ten wzrost wynagrodzeń zapłaci polski budżet: czy to wydając więcej na wynagrodzenia lekarzy w szpitalach, czy to płacąc więcej firmom informatycznym, żeby epaństwo mogło sprawnie działać.

Dodatkowo zadziała efekt kuli śnieżnej. Jestem na grupie swojej branży i tam już się ludzie zastanawiają jakich podwyżek pensji można wymagać w związku z nowym ładem. Bo skoro np lekarzom wzrosną zarobki, to czemu nie salowym i pielęgniarkom?
            • dramatika Re: Dlaczego nie protestujecie? 09.09.21, 13:01
              lauren6 napisała:

> pomocy z zewnątrz prawdopodobnie nie będzie, bo de
              > bile wstali z kolan.

Nie bredź. PiS jak krowa - dużo ryczy, mało mleka daje. Nie byli w stanie przeprowadzić żadnego z kroków, które obiecywali swoim wyborcom oprócz może pińceta. Nawet przyjęli uchodźców i to wcale nie tylko z Ukrainy, tylko zrobili to po cichu i robią do dziś - w medaich aj waj bronimy Polski przed desantem Łukaszenki, a w realu przyjmują uchodżców z Afganistanu aż furczy, bo Niemcy i USA kazali. To się tyczy wszystkiego, dla swojego wyborcy mają stek bzdur, które łykacie także wy, a w rzeczywistości wykonują wszelkie rozkazy płynące z zagranicy.
              Całe to stawianie się TSUE to też tylko mydlenie oczu, będzie jak zwykle - "nie oddamy ani guzika", a potem ściąganie spodni i nadstawianie tyłka.
              Będziecie zadowoleni, towarzysze.
            • alicia033 Re: Dlaczego nie protestujecie? 09.09.21, 13:04
              lauren6 napisała:

> Jakby ci to powiedzieć. Wg analiz polski budżet w 2023 roku nie ma prawo się dopiąć.

glapa dostawi drukarki i się zepnie. Na papierze, oczywiście.
              Do tego wyprowadzą Polskę z UE i nikt się nie dowie, jak faktycznie głęboko te pińcetplusy i wały finansowe pogrążyły Polskę, bo nie będzie Brukseli, która takiej spowiedzi wymaga.
              Ale, jak widać, dopóki suweren nie dostanie sam ostro po portfelu, na pewno nie oprzytomnieje.
            • madami Re: Dlaczego nie protestujecie? 09.09.21, 16:15
              No właśnie, ludzie nie jarzą zupełnie, że tych 700 tys. linowców to są właśnie głównie lekarze, prawnicy i inni specjaliści - ich usługi są dla nas ważne i cenne i użyteczne a niestety staną się droższe i trudniej dostępne. Za to wielkie korporacje zagraniczne cały czas biedne " nie mają dochodów" i praktycznie nie płacą podatków.
          • alicia033 Re: Dlaczego nie protestujecie? 09.09.21, 12:58
            carmela_soprano napisała:

> Im więcej siły nabywczej bezpośrednio w narodzie (a nie w rękach głośnej i wpływowej, ale naprawdę nie najliczniejszej grupy, którą stanowią MŚP-y) tym lepiej dla wszystkich.

inflacja to nie jest siła nabywcza, tylko wręcz przeciwnie.
          • hanusinamama Re: Dlaczego nie protestujecie? 09.09.21, 13:02
            Ale jakie czarnowidzenie? Ja podnoszę cwoj cennik, moi kleinci tez podnoszą (od pasz i dodatków do yznosci, przez kosmetyki, chemię budowlaną), za chwile ty zpałącisz za to wszystko drożej, za lekarza juz teraz płaci się po 200-300 zł za wizytę...bedzie drożej. Zadne czarnowidzenie...
      • sumire Re: Dlaczego nie protestujecie? 09.09.21, 09:21
        Jak sobie przypomnę dyskusje, jakie tu się odbywały przy okazji ogłaszania nowego ładu (w takim właśnie tonie - dobrze, niech bogaci płacą), to jestem jeszcze bardziej rozbawiona nagłym przebudzeniem autorki wątku.
        • madami Re: Dlaczego nie protestujecie? 09.09.21, 11:03
          Nie nagłym, wielokrotnie wypowiadałam się na tematy podatkowo ekonomiczne. Dziwi mnie dlaczego nie rozmawia się np. tutaj o konsekwencjach. Mówiłam wcześniej - nie zamykać gospodarki bo skutki będą straszne, dla każdego - ematki - co ty gadasz foliaro trzeba zamykać. Teraz mamy inflację i wzrost cen wszystkiego - oj drogo drogo narzekamy narzekamy a to oczywiście, że było do przewidzenia. Teraz - nie podwyżać podatków co niedługo ceny zabiją zwykłego człowieka - oj tam oj tam, lepiej poujadać o uchodźcach czy naparzać się szczepionkowo.
    • la_mujer75 Re: Dlaczego nie protestujecie? 09.09.21, 10:19
      Mówiłam- ludzie, dopóki ich bezpośrednio coś nie dotyczy, nie potrafią/nie chcą myśleć i mają w dudzie, co robi od 6 lat PiS.
      Ja od grudnia 2015 wychodziłam protestować.
      Co to dało???
      NIC. Tylko wewnętrzne poczucie wypełnionego obowiązku.
      I to, że w lustro co dzień mogę z czystym sumieniem patrzeć.
      Mogę tylko "podziękować" wyborcom PiS'u i tym wszystkim, którym było obojętne, że dopuścili do władzy takie %$^&*, które zniszczyło kraj.
      Przed wyborami mówiono, że "straszy się PiS'em". Nie, nie straszono. Ludzie myślący potrafili przewidzieć, do czego doprowadzą ich rządy. A i tak myślę, że wielu nie spodziewało się, że pójdzie im tak szybko.
      Ja wierzyłam, że naród jednak aż tak durny nie jest. A jest sad
      I dlatego namawiam swoje dzieci, żeby nie wiązały przyszłości z Polską.
      • dramatika Re: Dlaczego nie protestujecie? 09.09.21, 12:33
        la_mujer75 napisała:

> Ja od grudnia 2015 wychodziłam protestować.
        > Co to dało???
        > NIC.

Ale jak to nic?
        Protestowaliście w obronie "konstytucji i praworządności" i widocznie to coś dało, skoro PiS zawiesił Izbę Dyscyplinarną i sędziowe nadal mogą bezkarnie kraść wiertarki w marketach oraz odmawiać pracy bo nie wiedzą, czy są sędziami, czy nie są.
        Wbrew pozorom dużo wam się udało osiągnąć, może warto też wyjść na ulicę w proteście przeciwko podwyżce podatków?
      • madami Re: Dlaczego nie protestujecie? 09.09.21, 10:59
        Prowokuje np. rozmowy na ten temat
        Nie jestem ustawodawcą nie mam mocy stanowienia prawa ale mogę głośno mówić i mówię bo widzę, że tutaj np. nikogo to nie obchodzi

Rzecznik Małych i Średnich firm wystosował stosowny apel do rządu - podpisałam.

Choć tam na prawdę mnie to ostatecznie nie dotyczy, najwyżej podniosę ceny swoich usług tak samo jak zrobią to inni.
        • sumire Re: Dlaczego nie protestujecie? 09.09.21, 12:21
          madami napisała:

> Prowokuje np. rozmowy na ten temat

To znakomicie.

> Nie jestem ustawodawcą nie mam mocy stanowienia prawa ale mogę głośno mówić i m
          > ówię bo widzę, że tutaj np. nikogo to nie obchodzi

A zastanów się, czemu nie obchodzi. Przynajmniej kilka forumek napisało ci tu, że po sześciu latach protestowania, podpisywania, apelowania, angażowania się nie widzi sensu robienia tego nadal. Część społeczeństwa przez te wszystkie lata zajmowała stanowisko pt. "mnie to nie dotyczy, ja sobie poradzę", łyknęła rozwalenie sądownictwa, łyknęła deformę edukacji, łyknęła zakaz aborcji, łyknęła szczucie na LGBT, łyknęła atakowanie prywatnych mediów i próby ich przejęcia, a ostatnio łyknęła stan wyjątkowy, i nawet się ucieszyła, czemu dała wyraz w sondażach.
          Jeśli teraz ta sama część społeczeństwa ocknęła się i płacze, że ojej, będzie płacić wyższe podatki i finansować cudzy wkład własny, i wszystko zdrożeje, to sorry, ale guzik mnie już ich płacz obchodzi. Przecież było wiadomo, że PiS w końcu złapie Polaków za portfele. I nie wierzę, że będą jakiekolwiek poważne protesty w tej sprawie.
          • runny.babbit Re: Dlaczego nie protestujecie? 09.09.21, 13:18
            sumire napisała:

>
            > Jeśli teraz ta sama część społeczeństwa ocknęła się i płacze, że ojej, będzie p
            > łacić wyższe podatki i finansować cudzy wkład własny, i wszystko zdrożeje, to s
            > orry, ale guzik mnie już ich płacz obchodzi. Przecież było wiadomo, że PiS w ko
            > ńcu złapie Polaków za portfele. I nie wierzę, że będą jakiekolwiek poważne prot
            > esty w tej sprawie.
            Zbytni optymizm, ta część społeczeństwa nadal się nie ocknęła, przecież jak są wyższe ceny to dlatego że krwiożerczy prywaciarze są chciwi 😄
        • princesswhitewolf Re: Dlaczego nie protestujecie? 09.09.21, 12:27
          >Nie jestem ustawodawcą nie mam mocy stanowienia prawa ale mogę głośno mówić i mówię bo widzę, że tutaj np. nikogo to nie obchodzi

no wiec Morawiecki nie bywa na ematce gwoli informacji. Watpie by ktos mial znajomosci tu wsrod aktualnie rzadzacych w Polsce i wplywy.

Pisanie na forum nic ci nie da. Glosno to pikietowac mozna pod Sejmem
      • madami Re: Dlaczego nie protestujecie? 09.09.21, 16:13
        Tu nawet nie chodzi o pikietowanie czy rzucanie się na kulsonów. Mnie bardziej dziwi brak rozmówi i dyskusji na ten temat, rozmawiać każdy może ale .... nie chce, woli o macochach i maskach? . Natomiast gdy prowokuję rozmowę od razu pojawia się atak na mnie personalnie, dziwne to, faktycznie społeczeństwo oczadziało
        • araceli Re: Dlaczego nie protestujecie? 09.09.21, 16:37
          madami napisała:
          > Natomiast gdy prowokuję rozmowę

To może porozmawiajmy dlaczego wg. ciebie specjalista IT zatrudniony na B2B ma płacić mniej podatków i składki zdrowotnej niż taki sam specjalista na etacie? Bo ładnie manipulujesz 'podnoszeniem podatków' a tu głównie o składkę zdrowotną i preferencyjne opodatkowanie chodzi.
          • sniyg Re: Dlaczego nie protestujecie? 09.09.21, 19:37
            araceli napisała:

> madami napisała:
            > > Natomiast gdy prowokuję rozmowę
            >
            > To może porozmawiajmy dlaczego wg. ciebie specjalista IT zatrudniony na B2B ma
            > płacić mniej podatków i składki zdrowotnej niż taki sam specjalista na etacie?
            > Bo ładnie manipulujesz 'podnoszeniem podatków' a tu głównie o składkę zdrowotną
            > i preferencyjne opodatkowanie chodzi.
            >
            Tak samo ty manipulujesz pisząc o specjalistach B2B podczas gdy podwyżka składek dotyczy wszystkich przedsiębiorców a nie tylko garstki programistów którzy uciekli z etatu na B2B.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka