Dodaj do ulubionych

Edukacja w klasa III - kilku nauczycieli

09.09.21, 16:47
Witam
powiedzcie, czy spotkaliście się z sytuacją ,że nauczanie w klasie III zostało powierzone kilku nauczycielom , a więc matematykę, plastykę, technikę, edukację społeczną i przyrodniczą prowadzi jeden nauczyciel, edukację polonistyczną, muzykę drugi, zajęcia komputerowe następny, wf i angielski tez inni, czy jest to powszechnie stosowane rozwiązanie w szkołach, podział ten wynikł z faktu, że jeden z specjalistów nauczania wczesnoszkolnego skorzystał z urlopu dla poratowania zdrowia i w ten sposób zabrakło nauczyciela w klasie I , więc dokonano takiego podziału zajęć w klasie III. Pani, która dotychczas pełniła funkcje wychowawczyni klasy III, zostało powierzone również wychowawstwo w klasie I, a ona ma tylko z dziećmi klasy III edukację polo. i muzykę. Dzieci mocno niezadowolone, rodzice oburzeni, brak nauczyciela na zastępstwo, czy to powszechna praktyka........ po prawie dwóch latach edukacji zdalnej liczyliśmy na powrót do normalności
Obserwuj wątek
  • ichi51e Re: Edukacja w klasa III - kilku nauczycieli 09.09.21, 16:51
   nie przeszkadzałoby mi to wręcz jest szansa ze jednak dziecko cos liźnie z matmy. Przy zintegrowanej jeśli nauczyciel nie lubi matmy to dzieci w pierwszej klasie straszne bzdury robią (co opisała profesor Gruszczyk Kolczynska) tak przynajmniej masz szanse...
  • julita165 Re: Edukacja w klasa III - kilku nauczycieli 09.09.21, 17:11
   Z az takim podzialem sie nie spotkalam. Syn wszystko oprocz ang mial ze swoja wychowawczynia. Znam dzieci ktore oprocz tego mialy muzyke z kims innym.
   Generalnie jednak nie uwazam ze kilku nauczycieli to problem. Wazne jest wykonanie. Po prostu zeby nie bylo tak ze kazdy z naucxycieli uwaza sie za jakiegos "dochodzacego". Jesli jednak wszyscy beda sie przykladac do pracy to wrecz uwazam ze to plus. 3 kl to nie przedszkolaki, spodnicy "pani" juz nie musza sie trzymac. Syn wlasnie zaczal 4 kl i pytany o wrazenia w pierwszym rzedzie wymienia wlasnie to ze ma roznych nauczycieli jako duzy plus.
  • mikawi Re: Edukacja w klasa III - kilku nauczycieli 09.09.21, 17:25
   Mój syn jest w drugiej klasie. Od początku szkoły podział jest taki ze edukację wczesnoszkolną ma z wychowawczynią, angielski z panią od angielskiego, hiszpański z panią od hiszpańskiego, informatykę z panią od informatyki, wf z panią a teraz z panem od wf, muzykę z panią od muzyki, która jest praktykującym muzykiem, etykę z osobną panią. Wiec tych nauczycieli trochę jest już od zerówki. Nie miałabym problemu gdyby matma i polski były prowadzone przez różne osoby, ważne aby umiały przekazać wiedzę odpowiednio. Jeden nauczyciel od wszystkiego to jakiś archaizm.
   • panna.nasturcja Re: Edukacja w klasa III - kilku nauczycieli 09.09.21, 19:42
    Nie. Jeden nauczyciel od wszystkiego dla maluchów, pod warunkiem, ze jest super wykształcony (u nas jak yeti) to dowód, ze ktoś pojął psychologię rozwoju człowieka i wie jak działa mózg w tym wieku i jak dzieci powinny, w związku z tym, być nauczane.
    Niestety, u nas niby to prawidłowo nazwano, ale nie wykształcono nauczycieli i jak zwykle schrzaniono.
    Dlatego większość dzieci po dojściu do końca edukacji wczesnoszkolnej już nie znosi szkoły oraz ma poważne problemy z przyswajaniem matematyki. To są skutki negatywnej selekcji do zawodu.
  • szmytka1 Re: Edukacja w klasa III - kilku nauczycieli 09.09.21, 17:36
   angielski na bank był z anglistą a informatyka to już nawet nie pamiętam, czy w 3 klasie była big_grin Mnie by akurat tkaie podejście się podobało, po co dzieci kisić cały dzień z jedną panią, odpoczną od siebie, powiew świeżości. A jak nauczyciel ma jakieś słabsze strony to się trochę rónowazy. A jak pojdzie do 4 klasy to nie zazna szoku, ze prawie każdy przedmiot ma inny nauczyciel.
  • klaviatoorka1 Re: Edukacja w klasa III - kilku nauczycieli 09.09.21, 18:04
   W mojej szkole powszechną praktyką jest w I-III: anglista, wfista, informatyk, katechetka na innych lekcjach niż edukacja wczesnoszkolna. Czasem tez muzyka i plastyka. Oczywiście wszystkie zajęcia terapeutyczne z różnymi specjalistami, o ile nauczyciel uczący akurat nie ma potrzebnej specjalizacji.
   Etaty nie są z gumy, dyrektor z rękawa potrzebnych nauczycieli nie wytrząśnie.
   Jeśli w trakcie roku ktoś wypada z grafiku z powodów zdrowotnych lub rodzinnych, lub jakiemuś dziecku trzeba przyznacz nauczanie indywidualne lub nauczyciela wspomagającego- jest istne trzęsienie ziemi w planie szkoły
  • arthwen Re: Edukacja w klasa III - kilku nauczycieli 09.09.21, 18:30
   W szkole do której chodzi mój syn od zawsze jest tak, że klasy 1-3 mają oczywiście swojego wychowawcę, który ma z nimi nauczanie zintegrowane (czyli nauczanie polonistyczne, matematyczne, przyrodę i co to tam jeszcze w to wchodzi w jednym), natomiast języki obce, muzyka, plastyka, wf, informatyka są z nauczycielami przedmiotowymi.
   My sobie tę opcję bardzo chwalimy, bo w czwartej klasie dzieciaki nie mają szoku, że nagle różni nauczyciele, różne wymagania i jeszcze podział na grupy (bo to jest od pierwszej klasy).
  • iwoniaw Re: Edukacja w klasa III - kilku nauczycieli 09.09.21, 21:07
   Rodzice oburzeni? W czasie strajku nauczycieli zapewne wspierali i rozumieli problem? Czy może jednak doradzali, żeby każdy, komu nie pasuje, zmienił pracę i nie zawracał dudy?
   Czego oczekują? Że dyrektor sklonuje chętnego nauczyciela? Niech się cieszą, że ma kim obsadzić na stałe te lekcje w takiej formie, a nie wysyła codziennie kogoś innego, kto ma akurat okienko, żeby pilnował, by się dziubdziusie nie pozabijały i nie poczyniły strat na szkolnej infrastrukturze...
  • decadent46 Re: Edukacja w klasa III - kilku nauczycieli 09.09.21, 21:42
   Nie spotkałam się z taką sytuacją, w naszej szkole wyglądało to tak:
   - edukacja polonistyczna, matematyczna, społeczna/przyrodnicza, wszystkie zajęcia artystyczne - wychowawca klasy
   - język angielski - oddzielny nauczyciel
   - religia - oddzielna katechetka lub ksiądz (za moich czasów była bodajże tylko jedna pani od religii prawosławnej na całą szkołę - nie wiem, jak teraz)
   - zajęcia komputerowe - oddzielny nauczyciel
   - wychowanie fizyczne - wychowawca klasy
   Łącznie czworo nauczycieli (wychowawczyni była jedyną kobietą big_grin).
   Skład ten funkcjonował bez zmian przez trzy lata edukacji wczesnoszkolnej, jedyna zmiana to katechetka zamiast księdza w III klasie.

   Mam w rodzinie pierwszoklasistkę - popytam, jak u niej to wygląda.
    • mnnm Re: Edukacja w klasa III - kilku nauczycieli 11.09.21, 15:25
     elf1977 napisała:

     > Jako polonistka nie czuję się ani przygotowana, ani chetna, żeby pracować z mal
     > uchami . Takie rozwiązanie nie jest korzystne dla uczniów i nauczycieli. Wszys
     > tkie patologie wynikają między innymi z kurczącej się ilości nauczycieli.
     liczby nauczycieli, nie ilości - naprawdę jesteś polonistką?
     • bistian Re: Edukacja w klasa III - kilku nauczycieli 11.09.21, 15:40
      mnnm napisał(a):

      > liczby nauczycieli, nie ilości - naprawdę jesteś polonistką?

      Polonistki potrafią się zafiksować na pewnych niedociągnięciach, innych nie zauważają. wink
      Ilość nauczycieli jest podawana liczbą, ponieważ jest policzalna, czyli, idziemy w kierunku podzbiorów, mnie to nie razi.

      Zaczynamy coś od wielkiej litery, potem rozpoczynamy od dużej litery, potem jednak wielką itd. I jest zajęcie! big_grin Cały czas można coś skrytykować. Poloniści poprawiający pisma urzędowe, to jest dopiero cyrk.
      Jeszcze nie spotkałem polonisty, który rozumie gramatykę naszego języka i potrafi tego nauczyć. Para idzie w gwizdek, za mało wiedzy się wymaga, za dużo wymaga się wodolejstwa. Ten przykład z liczbą i ilością, też jest z tych tematów zastępczych, o których warto wspomnieć, ale drążyć jednak nie wypada, bez narażania się na śmieszność.
   • malgorzata19761907 Re: Edukacja w klasa III - kilku nauczycieli 10.09.21, 07:30
    rodzice oczywiście nie mają problemu z tym, że przedmioty typu info. w-f czy angielski są z innymi nauczycielami aniżeli nauczyciel nauczania zintegrowanego, bo to rzeczywiście fajne przygotowanie do klasy IV i i nauczania przedmiotowego, chodzi o podział nauczania matematyki,, polskiego, eduk. społecznej , przyrodniczej na rdwóch nauczycieli, brak nawet próby zatrudnienia kogoś na zastępstwo za nieobecąa panią i mówienie rodzicom, że to najlepszy wariant jaki można było zastosować

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka