Dodaj do ulubionych

Gdzie te teleporady?

11.09.21, 09:09
Zadzwoniłam ostatnio do przychodni, bo potrzebuję skierowanie do poradni specjalistycznej, byłam pewna że załatwię sprawę z poziomu fotela. Okazało się, że teleporad nie ma tam już od dawna i nie ma możliwości takiej wizyty, mogę poczekać dwa tygodnie i stawić się w przychodni o 11, mogę poczekać prawie 3 i stawić się o 17 (takie udogodnienie wprowadzili, zapisy do internisty z wyprzedzeniem) mogę też spędzać poranki z telefonem polując na termin w danym dniu z nadzieją, jeśli ktoś odbierze lub ustawić się bladym świtem w kolejce przed przychodnią, w każdym z przypadków w gratisie od zasmarkanych i kaszlących pacjentów mogę dostać wirusa czy to korona czy dowolnego innego. Doceniajcie teleporady, tak szybko odchodząuncertain
Obserwuj wątek
  • kocynder Re: Gdzie te teleporady? 11.09.21, 10:26
   No to moja przychodnia jakaś dziwna... Jak dzwonię to mnie rejestrują. A jeśli powiem, że prosze tylko konsultację telefoniczną, bo-gdyż-albowiem-ponieważ to nie ma problemu, proszę bardzo teleporadę. Konsultacja internistyczna to termin do trzech dni, może czasem dłużej, ale jakoś mi się nigdy nie trafiło. Fakt, godzina teleporady jest podana "orientacyjnie", o czym pani z rejestracji od razu zapowiada i uprzedza, żeby ani nie panikować ani nie gardłować przy kilkunastominutowym poślizgu. Lekarka dzwoni "między pacjentami".
   • mia_mia Re: Gdzie te teleporady? 11.09.21, 10:40
    Ciężko powiedzieć, która jest dziwna, nawet obstawiam, że moja bardziej, bo chyba w wielu miejscach teleporady mają się dobrze, a jak czytam to też zdaniem niektórych są nadużywane.
    Z przychodni nie korzystałam od 10 lat, zostałam w niej, bo opinia była taka, że w przypadkach nagłych można było liczyć na przyjęcie za zgodą lekarza pomimo braku numerka. Nie wiem jak działała w pandemii, czy się zamknęła czy w miarę „normalnie”.
  • segregatorwpaski Re: Gdzie te teleporady? 11.09.21, 11:18
   W mojej przychodni mam wybór czy chcę teleporadę czy normalną wizytę, jak nie jestem pewna jaka byłaby właściwa mogę opisać z grubsza problem zdrowotny, pracownik podpowie, czy powinnam się zgłosić osobiście czy teleporada wystarczy. Jeżeli chodzi o skierowanie - można je także 'zamówić' jak receptę na leki stałe, bez teleporady, tylko zgłaszając albo przez stronę przychodni (jest możliwość umawiania wizyty, zamawiania recept) albo prze telefon na recepcję przychodni.
  • bergamotka77 Re: Gdzie te teleporady? 11.09.21, 17:52
   Ostatnio miałam teleporade w Luxmedzie, pediatra tez pytala czy przyjadę z dzieckiem czy będzie rozmowa. Znajoma miala wizytę u psychologa przez telefon. Także to istnieje ale rzadziej na NFZ.
  • konsta-is-me Re: Gdzie te teleporady? 11.09.21, 18:43
   Może zmien przychodnie?
   W mojej tak było, bo jest okupowana przez emerytów.
   Zmieniłam i jest super,teleporady też, punktualnie.
   Podpowiem też że jest aplikacją ,bodajże rok dok czy jakoś tak, gdzie można załatwić bez problemu sprawę przez internet.
   Taka internetowa przychodnia
   Aczkolwiek chyba to działa tylko w kilku miastach (w sensie że jest też lokalna przychodnia,gdzie można pójść osobiście).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka