Dodaj do ulubionych

Starsza osoba /niepełnosprawność/NFZ

11.09.21, 18:44
Starsza osoba, leżącą (od zeszłego tygodnia), znaczny stopień niepełnosprawności. Czy w ramach NFZ można zgłosić się gdzieś po pomoc? Ma przyznaną rehabilitację domową (2 tydzień). Czy coś jeszcze ?
Obserwuj wątek
  • kosmos_pierzasty Re: Starsza osoba /niepełnosprawność/NFZ 11.09.21, 19:45
   "Nie umiem w NFZ", jak ktoś kiedyś zgrabnie napisał, ale może dowiedz się w przychodni o pielęgniarkę, no i w mops o opiekunkę (tu jest opłata, ale jak dochód wystarcza na egzystencję o chlebie i wodzie, to symboliczna).
   Poza tym pewnie później pojawią się dziewczyny, które się znają, więc póki co - podbijam wątek.
  • blasckbird13 Re: Starsza osoba /niepełnosprawność/NFZ 11.09.21, 19:50
   Tak, bezpłatna pomoc pielęgniarki z tzw. opieki długoterminowej. To są 4 wizyty w tygodniu, bezpłatnie, bezterminowo (tzn. dopóki pacjent jest w domu a nie placówce opiekuńczej). Pomoc obejmuje pielęgnację, kąpiele, przygotowywanie leków, cewnikowanie, pielęgnację ran, profilaktykę przeciwodleżynową, etc.

   Poszukaj w swojej okolicy agencji, które się tym zajmują, szukaj hasłem np. pielęgniarska opieka długoterminowa nfz. Zadzwoń w jak najwięcej miejsc, poszukaj takich, w których są najkrótsze terminy. Czasem teoretycznie termin jest odległy, ale przy odrobinie szczęścia znajdzie się ktoś o wiele szybciej niż wstępnie deklarowano.
  • blasckbird13 Re: Starsza osoba /niepełnosprawność/NFZ 13.09.21, 12:44
   Jeszcze coś mi się przypomniało.
   Od lekarza pierwszego kontaktu:
   - zlecenie na materac przeciwodleżynowy (BARDZO, BARDZO WAŻNY!!),kosztuje wówczas około 100 zł, a nie 400.
   - zlecenie na środki higieniczne - pampersy, podkłady, etc. jest dopłata.

   Warto wypożyczyć tzw. łóżko rehabilitacyjne, czyli z bocznymi barierkami, podnośnikiem góra-dół i dnem, które umożliwia unoszenie nóg i tułowia (do pozycji siedzącej). Wypożyczalni jest sporo, miesiąc kosztuje około 100-140 zł. Bardzo się przydaje przy codziennej pielęgnacji i ułatwią pracę pielęgniarce i rehabilitantowi. Poproś rehabilitanta o ocenę, czy będzie potrzebny balkonik, jeśli tak, weź na niego zlecenie od lekarza pierwszego kontaktu.

   I Sudocrem. Działa cuda.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka