Dodaj do ulubionych

Fałszywy psycholog?- jak zweryfikować?

11.09.21, 21:55
Moja przyjaciółka potrzebuje terapii. Naprawdę. Ma swoje nieprzepracowane traumy.
Sama ją do tego serdecznie namawiam.
Dziewczyna dojrzała do podjęcie tego kroku i zaczęła szukać jakiegoś psychologa.
I dziś wysyła m.in do mnie- informację, że szukając psychologa, natrafiła na dawnego kumpla swojego męża, który jeszcze w 2010 roku był z wyksztalcenia szklarzem! Koleś był po zawodówce, a teraz w swoim CV wykazuje się studiami magisterskim na Wydziale Psychologii (SWPS), kilku podyplomówek ( w tym jako biegły psycholog sądowy), plus studia magisterskie ekonomiczne , plus MBA, plus liczne staże i praktyki w PPP i różnych ośrodkach kryzysowych (dla młodzieży).
Szok. Oboje- przyjaciółka i jej mąż rozpoznali go na załączonym zdjęciu. I oczywiście imię i nazwisko się zgadza. Od ich ostatniego spotkania minęło 11 lat. A rozstali się też w bardzo nieprzyjemnych okolicznościach.
Usiłował im nabruździć w związku. Posunął się do niezłych manipulacji, aby ich skłócić. Przez przypadek wyszło, co on zrobił. Przyznał się i wtedy kontakt się urwał.
A dziś- po 11 latach przyjaciółka go znajduje, jako super doświadczonego psychologa, o wszechstronnym wyksztalceniu i umiejętnościach.
Coś nieprawdopodobnego.
Przyjaciółka się strasznie zdenerwowała. Koleś napsuł jej sporo krwi. Bardzo zły człowiek, który udawał przyjaciela.
Jakoś trudno uwierzyć, że koleś ten przez 11 lat pokończył wszelakie szkoły, zdobywając prawdziwe doświadczenie w zawodzie psychologa.
Czy to możliwe???
Mąż przyjaciółki znał go z dzieciństwa. Na jednym podwórku się bawili. Do jednej podstawówki chodzili. I ten kumpel skończył tylko zawodówkę. W 2010 roku nadal z wykształcenia był szklarzem! Czy przez 11 lat można aż tyle osiągnąć? I koleś ponoć gejzerem intelektu nie był.
Oszust? Jak to zweryfikować?
Przyjaciółka chciałby to zgłosić, bo nie może zdzierżyć, że być może ten facet nabiera i krzywdzi niewinne osoby.

Jakieś rady? Na Liście Certyfikowanych Psychoterapeutów i Superwizorów Psychoterapii PTP nikt takowy osobnik nie widnieje.
Obserwuj wątek