Dodaj do ulubionych

Czy ktoś wytłumaczy mi na czym polega sprzedaż

12.09.21, 10:49
mieszkania z kredytem, częściowo spłaconym ?
Ogromne dzięki.
Obserwuj wątek
    • sandy_cheeks Re: Czy ktoś wytłumaczy mi na czym polega sprzeda 12.09.21, 11:06
      Mysmy tak kupili najnowsze mieszkanie. Najpierw splacilismy kredyt, jak juz dostalismy potwierdzenie z banku o jego calkowitej splacie (trwalo to ze 2-3 tygodnie) to przelailsmy reszte na konto wlasciciela.
      Wymagalo to sporo zaufania, dobrego notariusza (mielismy super z polecenia) i zaangazowanego posrednika. Zalezalo mu na skutecznej sprzedazy i wyciagnieciu sporej prowizj po szczesliwej finalizacji kupna...
    • feiticeira Re: Czy ktoś wytłumaczy mi na czym polega sprzeda 12.09.21, 11:30
      Sprzedający w swoim banku bierze zaświadczenie o pozostałej kwocie do spłaty.
      Przedstawia to zaświadczenie notariuszowi.
      W akcie notarialnym jest zapis, że cena mieszkania to powiedzmy 300 tys, z czego 200 płatne na konto banku, a 100 na konto właściciela.
      Bank dostaje kasę i uruchamia machinę zwalniania hipoteki. Jak zwolni to kupujący mogą się wpisać.
      Dokładnych terminów i zapisów kiedy mieszkanie ostatecznie przechodzi na własność kupującego nie znam, ale takie rzeczy robi się powszechnie. Możesz nawet wziąć kredyt na takie zakredytowane mieszkanie i wtedy bank wypłaca część do drugiego banku, a część do właściciela.
    • asiairma Re: Czy ktoś wytłumaczy mi na czym polega sprzeda 12.09.21, 12:47
      Bank wydaje informacje ile zostało spłaty kredytu, kupujący zamiast przelać pieniądze na prywatne konto robi dwie transakcje - do banku- tyle ile zostało kredytu, sprzedającemu różnicę miedzy ceną sprzedaży a tego co dostał bank. Nie ma najmniejszego problemu, aby brać kredyt na takie mieszkanie. Wtedy ta cześć bankową albo przelewa bank z nowego kredytu, albo w sposób mieszany i kupiec i bank, to samo się tyczy różnicy, może przelew zrobić kupujący, można z kredytu, można w sposób mieszany. wszytsko zalezy od proporcji.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka