Dodaj do ulubionych

Nauka zdalna $#%^

12.09.21, 21:10
Raptem 12 września a moja córka od jutra ma nauczanie zdalne. W jej klasie 2 przypadki covid. 8 klasa... zapowiada się ciekawie $#%^^ jego mac!
Obserwuj wątek
     • bluea.nne Re: Nauka zdalna $#%^ 12.09.21, 21:46
      Ostatnio minister powiedział, że nie można dzielić dzieci ze względu na szczepienia. I że jakby co, to wszyscy na zdalne. Masakra. Dlaczego zaszczepieni mają cierpieć?. Wg mnie zresztą ta cała kwarantanna jest bez sensu- powinni w domu zostać chorzy A inni normalnie funkcjonować.
       • hosta_73 Re: Nauka zdalna $#%^ 12.09.21, 21:57
        "Ciekawe, czy w zakładach pracy też to będą stosowa"

        Nigdy tego nie zrozumiem, duży zakład produkcyjny w moim mieście pracował bez przerwy cała pandemię ale dzieciaki ,udziały siedzieć w domu bo Covid. Po cholerę moje dziecko się szczepiło jeśli znowu będzie co chwilę na zdalnym. Niezła zachęta dla innych, nie ma co.
         • conena Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 11:07
          skumbrie napisała:

          > >Po cholerę moje dziecko się szczepiło jeśli znowu będzie co chwilę na zdal
          > nym.
          >
          > Boś głupia, uwierzyłas w kolejne obietnice.

          straszne musi być takie życie jedynej mądrej i oświeconej wśród tylu durniów i baranów, STRASZNE.
       • asia_i_p Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 08:51
        Może być i tak, że wszyscy zaszczepieni i klasa na zdalnym, bo szkole nie wolno ponoć w żaden sposób ujawniać, kto jest zaszczepiony. Coś jak tajemnica spowiedzi, nie tylko nie możesz gadać, ale i ujawniać wiedzy w żaden sposób.
        • grey_delphinum Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 08:56
         Borze szumiący, co za absurdy. Bardzo bym nie chciała, by syn wrócił na zdalne, bo to po prostu koszmar. Pocieszam się tylko, że jeśli to kwestia zakażenia ucznia lub nauczyciela, to zdalne nie trwałyby długo i po np. 10 dniach nastąpiłby powrót do szkoły.
         Syn zaszczepiony, więc kwarantanny by nie miał, uff.
         • iwoniaw Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 10:14
          Oczywiście, że absurdy, no ale było do przewidzenia, że jedni się starają uczyć normalnie jak najdłużej, a inni wykorzystają pierwszy pretekst, żeby zamknąć szkołę, bo "niedasie" i wciskają totalne kity nawet zdawałoby się inteligentnym i wykształconym ludziom. Pytanie, jaka jest dyrekcja w szkołach dzieci ematek, bo to od tego będą zeleżeć najbliższe tygodnie...
      • snajper55 Re: Nauka zdalna $#%^ 12.09.21, 22:35
       bluea.nne napisała:

       > Ostatnio minister powiedział, że nie można dzielić dzieci ze względu na szczepi
       > enia. I że jakby co, to wszyscy na zdalne. Masakra. Dlaczego zaszczepieni mają
       > cierpieć?. Wg mnie zresztą ta cała kwarantanna jest bez sensu- powinni w domu z
       > ostać chorzy A inni normalnie funkcjonować.

       I roznosić wirusa?

       S.
     • viewiorka Re: Nauka zdalna $#%^ 12.09.21, 21:50
      U córki w klasie 2 przypadki covid, więc wszyscy na zdalne. Córka zaszczepiona. Przed chwilą się dowiedziałam, że u syna też prawdopodobnie covid i tu już niestety kwarantanna dla całej klasy, bo to 11 latki, nie zaszczepione jeszcze. Koszmar zdalnej nauki ciąg dalszy
   • katie3001 Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 08:04
    A skad szkola wie, ze dziecko zaszvzepione? Nie ma obowiazku udostepniania takich informacji. Dlaczego pizwalacie dzielic dzieci? Nawet jak są zaszczepione. Przeciaz to ruinuje psychikę. Wbijacie dziecku do glowy, ze jest lepsze bo przyjelo zastrzyk.
    • sol_13 Re: Nauka zdalna $#%^ 12.09.21, 22:08
     Jako nauczycielka przecież wiesz dobrze, że u nas nie da się jednocześnie prowadzić lekcji stacjonarnie i zdalnie. To chyba głównie o to chodzi, a nie o segregację.
     • viewiorka Re: Nauka zdalna $#%^ 12.09.21, 22:14
      Nie zgodzę się. W zeszłym roku szkolnym było tak, że w młodszych klasach nauczyciele prowadzili lekcje z kilkoma osobami stacjonarnie (rodzice zgłaszali, że nie mają warunków do lekcji online i dzieci przychodziły do sz)i reszta klasach online .
      Analogicznie było na dodatkowych zajęciach angielskiego-część stacjonarnie, część online. Nie twierdzę że jest to super komfortowe, ale wykonalne
        • sol_13 Re: Nauka zdalna $#%^ 12.09.21, 23:09
         I jak to funkcjonuje w mlodszych klasach? W jaki sposób Pani jednoczesnie prezentuje zawartość na pulpicie i zajmuje się dziećmi w klasie, np pokazując im cos na tablicy, albo sprawdzając cwiczenia? Serio pytam bo u nas nawet takich propozycji nie było, online i koniec. Tzn można było przeprowadzić dziecko do świetlicy i tam panie udostępnialy komputer, na którym dziecko łączyło się na lekcje z panią siedzącą w domu. Takie to były zajęcia stacjonarne (mało kto korzystał).
         • unaluna Re: Nauka zdalna $#%^ 12.09.21, 23:31
          Jak ktoś umie z tego korzystać i ma narzędzia to funkcjonuje to bardzo dobrze. U córki w szkole mają tablicę interaktywną, to co na pulpicie jest widoczne i dla dzieci w klasie. Pani sprawdza ćwiczenia tak samo jak wtedy , gdy wszystkie dzieci są w klasie...dzieci po prostu czytają odpowiedzi. Gdy coś dłuższego trzeba było napisać skanowałam lub wysyłałam zdjęcia kart pracy i pani sprawdzała.
          Jak się chce to się da. Mi przyszło zdawać ważny egzamin z przedmiotu ścisłego online i to całkowicie ustnie. Nie powiem, przełożenie wzorów na sposób opisowy jest wyzwaniem, ale dało się...choć o niebo wolałabym to samo robić stacjonarnie z kartką papieru, gdzie mogłabym zapisać swoją wiedzę wink
         • viewiorka Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 06:52
          Nauczyciel udostępniał na pulpicie to, co mają w książkach, więc dzieci miały materiały przed sobą (to samo co na zdalnym). Przy matematyce fakt, siedziały przed komputerem bo ciężko pisać jednocześnie na tablicy i teamsie żeby coś wytłumaczyć. Ale przynajmniej postępy były sprawdzane regularnie, dzieci nie grały na lekcjach no i miały kontakt z rówieśnikami
      • little_fish Re: Nauka zdalna $#%^ 12.09.21, 22:29
       Dokładnie tak. Rozumiem u Młodszych dzieci - nie są zaszczepione, lądują na kwarantannie, mają zdalne. Ale sorry Winnetou, dwie czy cztery osoby bez szczepień i cała klasa na zdalnym? Jak ktoś ma anginę, albo złamie nogę to musi sam nadrabiać zaległości. To i ja kwarantannie da radę.
       • sol_13 Re: Nauka zdalna $#%^ 12.09.21, 22:48
        little_fish napisała:

        > Dokładnie tak. Rozumiem u Młodszych dzieci - nie są zaszczepione, lądują na kwa
        > rantannie, mają zdalne. Ale sorry Winnetou, dwie czy cztery osoby bez szczepień
        > i cała klasa na zdalnym? Jak ktoś ma anginę, albo złamie nogę to musi sam nadr
        > abiać zaległości. To i ja kwarantannie da radę.

        Nie było powiedziane, że są to osoby bez szczepień. Tylko, że mają covida.
      • lanola.x Re: Nauka zdalna $#%^ 12.09.21, 22:30
       Ale było tak na początku, mieliśmy uczniów na kwarantannie i izolacji w domu a lekcje odbywały się stacjonarne, im musieliśmy wysyłać materiały do przerobienia. Tak było zanim zamknęli szkoły i wysłali wszystkich na zdalna
       • little_fish Re: Nauka zdalna $#%^ 12.09.21, 22:40
        A mnie ciekawi jeszcze jedna rzecz - dajmy na to, że w 8 B jest 5 niezaszczepionych osób: Ania, Kasia, Jurek, Bartek i Krzyś. Krzyś ma covida, w związku z czym pozostała czwórka ma kwarantannę, a cała klasa zdalne. A co w sytuacji, gdy Ania nocuje u Kasi i okazuje się, że tata Kasi ma covida. Dziewczynki lądują na kwarantannie - czy cała klasa ma zdalną naukę?
          • sol_13 Re: Nauka zdalna $#%^ 12.09.21, 23:20
           Cała klasa miała kontakt z Krzysiem więc dla bezpieczeństwa zdalne-kwarantanny im nie mogą nałożyć, skoro zaszczepieni.
           Z tatą Kasi miała kontakt tylko Kasia i Aniawink
           • little_fish Re: Nauka zdalna $#%^ 12.09.21, 23:32
            Skoro nie mogą im nałożyć kwarantanny to mają prawo chodzić wszędzie. Także do szkoły.
            I ja serio rozumiem, że nie dzielimy uczniów na szczepionych i nie. Czyli nie ogłaszamy, że od poniedziałku do szkoły wpuszczamy tylko tych z certyfikatem. Do szkoły chodzą uczniowie zdrowi i tacy, którzy nie są na kwarantannie. Jak ktoś jest na kwarantannie, to nie chodzi i nadrabia. Przyczyna kwaranny jest nieistotna.
            • sol_13 Re: Nauka zdalna $#%^ 12.09.21, 23:38
             Moim zdaniem to chodzi tylko o problem organizacyjny, jak zrobić lekcje jednocześnie online i stacjonarne. A zaszczepionych w pełni jest obecnie ok 20% nastolatków, więc zdecydowana większość siedzialaby w domuuncertain
              • sol_13 Re: Nauka zdalna $#%^ 12.09.21, 23:59
               To nikt kwarantann ani zdalnego nie robił, też o tym pisałam kilka razy.
               Osobiście uważam, że nie powinno być ani zdalnego, ani durnych kwarantann, a chorzy do domu, jak przy grypie. Usiłuję tylko sobie zracjonalizowac wprowadzone rozwiazania.
            • sol_13 Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 00:19
             hanusinamama napisała:

             > Po wuj sie dzie
             > ciaki szczepiły?

             Wg co niektórych tutaj, szczepi się, zeby nie zachorować przede wszystkim, a nie żeby mieć z tego jakiekolwiek korzyści. Szczepienie się (doroslych) dla ułatwień wakacyjnych było przez idealistki forumowe surowo krytykowane 😆
             • mia_mia Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 06:13
              Dokładnie tak jest, szczepiliśmy się przede wszystkim dla siebie, dla swojego zdrowia, dla bezpieczeństwa bliskich, dla potem żeby spokojnie pracować, bez kwarantann, potem podróżować.
              • hanusinamama Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 13:59
               Ty sie tak szczepiłaś. Tak jak ja.
               Ale nastolatki mogły miec inne powody. I nawet jezeli jednym z nich było "zeby nie zachorować" to ząłoże się, ze równorzędnie albo i ważniejsze było, zeby wróciła normalna szkoła i normalne życie towarzyskie.
              • ykke Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 14:45
               mia_mia napisał(a):

               > Dokładnie tak jest, szczepiliśmy się przede wszystkim dla siebie, dla swojego z
               > drowia, dla bezpieczeństwa bliskich, dla potem żeby spokojnie pracować, bez kwa
               > rantann, potem podróżować.

               Dla jakiego bezpieczenstwa bliskich? Twoje zaszczepienie nie ma wpływu na to.
          • hanusinamama Re: Nauka zdalna $#%^ 12.09.21, 23:21
           NO tez tego nie rozumiem. Jak ktoś jest chory albo ma kwarantanne...to powinien odrabiać tak jak zawsze jak się chorowało. Rząd pokazał faka, wszystkim dzieciakom które się zaszczepiły
           • afro.ninja Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 00:14
            Szczepily się po to, by ciężko nie zachorować i nie zatykać sluzby zdrowia. Wszystko inne jest tylko marchewką. Co do szkoły, niestety pewniw w 9 na 10 przypadków nauczyciele powiedza, ze nie da się prowadzić lekcji dla tych co w szkole i online. Wiec wszyscy na zdalną, poza tym i zaszczepieni roznoszą wirusa, więc jak mieli kontakt z zakazonym i idą sobie salej do szkoly jak gdyby nigdy nic, są sporym ryzykiem.
            • little_fish Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 05:36
             Ale przecież kwarantanny nie mają, więc i tak będą chodzić i wirusa roznosić. Na zajęciach dodatkowych, spotkaniach towarzyskich.
             To niech wprowadzą kwarantannę dla wszystkich. I będzie kołomyja jak rok temu. A nauczyciel też siedzi w domu i we wszystkich klasach ma zdalne?
             • mia_mia Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 06:07
              Obawiam się, że jest to też wynik braku szczepień wśród nauczycieli, nauczyciel na kwarantannie nie przyjdzie uczyć. Co do zasady zaszczepione dzieci powinny normalnie chodzić do szkoły, a reszta dostawać materiał do przerobienia jak w przypadku zwykłych nieobecności (oczywiście mowa o tych powyżej 12 lat)
                • little_fish Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 06:37
                 Dokładnie tak powinno być. Generalnie w takich sytuacjach dyrektor w ogóle nie powinien występować o zdalne nauczanie. Sanepid kieruje nieszczepionych na kwarantannę i tyle. To nie decyzja dyrektora. Tak samo by ich skierował gdyby kontakt mieli na gruncie prywatnym.
                • skumbrie Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 11:05
                 >Powinno być tak, że niezaszczepieni są wysyłani na kwarantannę, reszta, czyli zaszczepieni, ozdrowieńcy i przetestowani normalnie chodzą do szkoły.

                 Plandemia nie jest po to, żeby góra się kierowała logiką. Ciekawe, kiedy to wreszcie zrozumieją covidianki? 😂😂😀 Ostatnia prosta, zaszczepienie dzieci, zaszczepione dzieci bez prawa do nauki stacjonarnej to dla was wciąż za mało, żeby się obudzić 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
               • afro.ninja Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 06:38
                Co innego wychodzic z domu, co innego chodzic do szkoly, która jest zamknietym budynkiem gdzie na ciasnej przestrzeni jest bardzo dużo ludzi. Wirus i tak tam już jest, komu potrzebna dokładka?
                • little_fish Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 06:48
                 Ale jak ci sami uczniowie zetkną się z covidem na prywatnej imprezie to nikt na nich kwarantanny nie nałoży i do szkoły chodzić będą. Widzisz tu logikę?
                 No i gdyby jeszcze taki właśnie argument padał, to może bym z trudem to zrozumiała (z trudem, bo nie sądzę, żeby w zakładach pracy wysyłali szczepionych do domu, s sytuacja taka sama). Ale tu jest tekst o tym, że nie wolno dzielić na zaszczepionych i niezaszczepionych 😐
                 • mia_mia Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 06:54
                  Po imprezie nie, bo nie dojdą kto był, gdyby dochodzono to też by byli na kwarantannie. Ja nie twierdzę, że w tym jest logika, tylko piszę jak być powinno, żeby była.
                     • e-ness Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 07:12
                      Ale dyrekcja kieruje wniosek so sanepidu o zdalne, wiec najpierw musiałaby przez sanepid zweryfikować kto jest zaszczepiony, a takich informacji nie uzyska🤨 i koło się zamyka
                      • little_fish Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 07:16
                       Jedyną radą zatem, jest nie występować z wnioskiem o zdalne nauczanie. Dyrekcja podaje listę kontaktów ucznia. Sanepid kieruje niezaszczepionych na kwarantannę. Reszta przychodzi do szkoły.
                       • e-ness Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 07:25
                        Pomarzyć możemy 😕 to tez zależy od nauczycieli. u nas w szkole było już praktykowany podział , ale mieliśmy mega zaangażowanego nauczyciela w 1 klasie, któremu zależało, aby dzieciaki chodziły do szkoły. W starszych klasach niestety tylko zdalne.
                        Duże grono nauczycieli woli jednakzdalne nauczanie
                        • asia_i_p Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 09:00
                         >> Duże grono nauczycieli woli jednakzdalne nauczanie
                         Tak, po prostu uwielbiam na przerwie zamiast pić kawę przekonywać szkolny komputer, żeby zobaczył moją kamerkę i słuchawki (bo swoich nie ma). Potem to demontować, kiedy przychodzi klasa na stacjonarne i podłączać głośniki, a na następnej przerwie znów na odwrót. Takie mam hobby. Kocham też fakt, że zdalne zjada dwa-trzy razy więcej internetu niż stacjonarne - lepiej wydawać na kolejne pakiety niż na głupoty (szkolny w mojej klasie nie działa).

                         Owszem, wolę hybrydę od zdalnego, ale na pewno nie wolę hybrydy od stacjonarnego!
                     • iwoniaw Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 07:33
                      little_fish napisała:

                      > Ale to też nie jest tutaj argumentem. Argument jest taki, że nie można dzielić
                      > uczniów.

                      Póki co, wbrew temu co się zdaje Czarnkowi, minister nie ma uprawnienń, by sterować ręcznie organizacją zajęć w każdej szkole w dowolnej Pipidówce Dolnej czy Metropolii Górnej. Zatem wszystko zależy od tego, czy konkretny dyrektor wystąpi o nauczanie zdalne, bo tego robić nie musi przecież. Jeśli w klasie tylko kilka osób ma izolację lub kwarantannę, to równie dobrze reszta może mieć normalne lekcje - ci zamknięci w domach mogliby mieć transmisję, no ale skoro miałoby się to skończyć aferą pt "segregowanie dzieci", to mający gram instynktu samozachowawczego dyrektor powie "a nienie, żadnej segregacji, u nas jie ma zdalnego, jest stacjonarne dla wszystkich jak zwykle a kto nie może korzystać, to nadrobi jak to zawsze się działo" i tyle dobrego zrobi minister kwarantannowanym/izolowanym.
                       • slonko1335 Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 07:58
                        przecież jak dostana takie a nie inne wytyczne od kuratora, który przypominam ma mieć wpływ na ich stołek i który ma kontrolę nad tym co robią to zrobią dokładnie to co chce ten kurator ....
                        • slonko1335 Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 07:59
                         "Nie pozwalamy na podział dzieci na zaszczepione i niezaszczepione; ze względów organizacyjnych w szczególności. Bardzo trudno jest zorganizować zajęcia w ten sposób, że część dzieci jest w klasie, a część jest w domu" - powiedział.

                         "Więc, jeśli pojawia się sytuacja, że trzeba z uwagi na ognisko zakaźne kierować dzieci na naukę zdalną, to kierujemy całą klasę na kilka lub kilkanaście dni, bez dzielenia na zaszczepione i niezaszczepione. Taki komunikat został dziś jeszcze raz przekazany kuratorom, a kuratorzy przekazują to do poszczególnych szkół" - wskazał. "Nie ma podziału dzieci na zaszczepione i niezaszczepione. Na to nie pozwalam" - podkreślił Czarnek.
                        • iwoniaw Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 08:02
                         slonko1335 napisała:

                         > przecież jak dostana takie a nie inne wytyczne od kuratora, który przypominam m
                         > a mieć wpływ na ich stołek i który ma kontrolę nad tym co robią to zrobią dokła
                         > dnie to co chce ten kurator ....
                         >

                         Na jakiej podstawie kurator miałby się interesować organizacją zajęć w szkole, która nie zgłasza mu żadnych wątpliwości ani problemów? Na stołek dyrektorski póki co mają wpływ, oprócz kuratorium, także organ prowadzący, związki nauczycielskie i rada rodziców, więc bez przesady. Nie mówiąc już o tym, że nie każdy jest przyspawany do stołka i niekoniecznie marzy o kolejnych kadencjach.
                         • alicia033 Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 08:07
                          iwoniaw napisała:

                          > Na jakiej podstawie kurator miałby się interesować organizacją zajęć w szkole, która nie zgłasza mu żadnych wątpliwości ani problemów?

                          telefonu od zatroskanego rodzica na przykład. Kowidohisteryków tu nie brakuje.
                          Albo pracownika szkoły, któremu nie po drodze z linią dyrekcji...
                         • alicia033 Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 10:10
                          mia_mia napisał(a):

                          > Kowidohisterycy mają poszczepione dzieci


                          taaaa, zwłaszcza te poniżej 12 roku życia...

                          > jeśli ktoś będzie się rzucać to rodzice, którzy nie szczepią dzieci.

                          ROTFL
                         • skumbrie Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 11:10
                          Kowidohisterycy mają poszczepione dzieci i są pozaszczepiani, jeśli ktoś będzie się rzucać to rodzice, którzy nie szczepią dzieci.


                          I covidohisterycy latają na testy, ale tłumacz dalej świat po swojemu 😂😂😂
                         • slonko1335 Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 08:10
                          uwierz hasło kuratorium stawia wszystkich dyrektorów na nogi, wiem to zarówno z pozycji rodzica jak i pracownika oświaty i zapewniam cię, że niewielu o ile w ogóle jakikowiek się zajdzie jest takich którzy mimo zalecenia zrobią inaczej, zwłaszcza że jak coś sie stanie oni będą za to odpowiadać
                         • iwoniaw Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 08:14
                          No toż piszę że żaden rozsądny dyrektor mimo zalecenia nie "zrobi inaczej", tylko dokładnie się zastosuje i żadnych lekcji zdalnych dla uczniów klas, gdzie większość chodzi do szkoły, nie będzie.
                       • iwoniaw Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 07:58
                        little_fish napisała:

                        > Mam nadzieję, że się dyrektorzy rozumem wykażą. Choć z tego co słyszę do tej po
                        > ry, różnie może być - 900 uczniów na zdalnym bo jeden pracownik chory...

                        I będzie różnie, pewnie niektórzy wręcz tylko szukają pretekstu. Ale znam takich, którzy z całą pewnością dopóki się da, zdalnego będą unikać.
                      • sol_13 Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 08:04
                       Jeszcze raz, to nie chodzi o żadne dzielenie czy segregację. Nie powiedzą przecież głośno, że zaszczepionych jest 1/3 (i to przy dobrych wiatrach). Gdzieś widziałam też podział wiekowy, im młodsze dzieci tym mniej, np 12-latkow wg różnych źródeł zaszczepionych jest od 5 do 12%. Czyli w przypadku 25 osobowej klasy jest to np 2 osoby. I co, dla nich lekcje stacjonarne a 23 nadrabia w domu?
                       Wbrew pozorom bombelkow zaszczepionych nie tak dużo (i żeby nie było, wcale się im i rodzicom nie dziwię). Rozwiązaniem byłoby wysłanie chorego do domu, a reszta normalnie się uczy w szkole i zero kwarantann. A skoro tak się nie da, po prostu nie nalezy robić testów tylko spokojnie chorowac jak na wszystko inne. W przypadku młodych ludzi to jest zwykle 2-3 złego samopoczucia. A młodsze bombelki prawie nie chorują. Sa oczywiście wyjątki, ktore tylko potwierdzają regułę.
                       • iwoniaw Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 08:11
                        Przecież wiadomo, że nie o segregację chodzi, ale ministrantowi lepiej brzmi, bo dramatycznie. Jest dla mnie jasne, że jeśli na 24 osoby w klasie 20 jest zamknięte przez sanepid w domu (bo chore, nieszczepione, cokolwiek), to wysłanie całej klasy na zdalne zapewne będzie pierwszym wyborem - ale ostatnim, jeśli proporcje są odwrotne. I w drugim przypadku możliwości oglądania transmisji z lekcji dla tej czwórki na prwno nie nazwałabym dyskryminacją i dzieleniem - no ale skoro niektórzy tak to widzą, to taka czwórka będzie sobie nadrabiała we własnym zakresie, cóż.
                         • iwoniaw Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 08:28
                          little_fish napisała:

                          > Dokładnie tak. Tym samym w interesie wszystkich byłoby udostępnienie szkole inf
                          > ormacji o tym, kto jest zaszczepiony. Wtedy dyrektor wiedziałby jakie decyzje p
                          > odejmować.


                          Szkole wystarczy info z sanepidu, kto ma kwarantannę/izolację, ilu może chodzić na zajęcia łatwo z tego policzyć i nie ma znaczenia, czy są zaszczepieni, ozdrowiali czy bez kontaktu z chorym, bo szczęśliwie ich nie było w ubiegłym tygodniu.

                          Aczkolwiek znam klasy takie np. maturalne, gdzie zaszczepieni są literalnie wszyscy i gotowi na przyniesienie z własnej woli zaświadczenia, byle zdalnego im nie zafundowano. (Tak, wiem, że są też tacy, którym szkoła "nic nie daje" i którzy marzą o tym, by iść na zdalne i "mieć możliwość uczenia się" - zagadką pozostaje, czemu nie są na ED, noale 😉)
                         • iwoniaw Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 08:35
                          little_fish napisała:

                          > U mojego maturzysty w klasie zdecydowanie większość zaszczepiona. Zdalne to ost
                          > atnia rzecz, która im się marzy.


                          No więc właśnie. U moich dzieciątek coś nauczyciele wspominali na zebraniach, że gdyby pojedyncze osoby z tego czy innego powodu trafiły na kwarantannę, to istnieje opcja transmisji lekcji z klasy, żeby za dużo nieobecni nie tracili (jak to się działo w ubiegłym roku, zanim zamknięto szkoły, a kwarantanny się trafiały), ale skoro teraz to się nazywa segregacja i minister "nie pozwala", to chyba tego nie zrobią? No chyba że jako tajne (przed okupantem z kuratorium) transmisje to będą? 😀
                         • little_fish Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 08:54
                          "Szkole wystarczy info z sanepidu, kto ma kwarantannę/izolację, ilu może chodzić na zajęcia łatwo z tego policzyć i nie ma znaczenia, czy są zaszczepieni, ozdrowiali czy bez kontaktu z chorym" - tak,. Gdyby system był sprawny to tak mogłoby działać. Dyrekcja podaje listę kontaktów, powiedzmy 30 osób, za chwilę dostaje info, że kwarantannie podlega 5 i w tym momencie nie występuje o zdalne. Jeśli kwarantannie podlega 20 - zdalne. Jedyny problem, to żeby ta weryfikacja nie trwała 3 dni albo dłużej
                         • iwoniaw Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 09:01
                          little_fish napisała:

                          Jedyny problem, to żeby ta weryfikacja ni
                          > e trwała 3 dni albo dłużej

                          Prawda, jednak nawet w przypadku obsuw sanepidu lepiej być na zdalnym 3 dni niż 10 (czy ile tam trwa yeraz kwarantanna).
                         • slonko1335 Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 10:06
                          Ja Ci mogę powiedziec jak to wygląda u nas bo byłam przy takim zgłoszeniu. No wiec dyrektor dzwoni, że dziecko ma stwierdzony covid. Sanepid mówi, że dyrekcja ma przygotować listę wszystkich obecnych w tym dniu uczniów z klasy i nauczycieli którzy mieli kontakt bez zasad DDM i wysłać ją do sanepidu oraz poinformować osoby z listy, że mają kwarantannę do tego i tego. Jak ktoś był zaszczepiony to musiał zadzwonić do sanepidu i to zgłosić żeby tą kwarantannę odkręcić. super sprawny systemwink
                         • iwoniaw Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 10:17
                          No wiem wiem 😉 Powiem Ci tylko, że kontakt bez ddm to w starszych klasach dyrektor może podać do max kilku osób, bo przecież wszyscy się dezynfekują od rana do nocy i siedzą w maskach, przynajmniej wg papierów pt. "zasady bezpiecznego zachowania w pandemii covd na terenie szkoły x", więc ekhem 😉
                         • iwoniaw Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 10:27
                          slonko1335 napisała:

                          > tak, tylko to z DDM dotyczyło wyłącznie anuczycieli, uczniowie lecieli z listy
                          > obecności
                          >

                          Pewnie tak, w końcu na razie mało czasu było, żeby się uczniowie dobrowolnie chwalili kwitami z bycia ozdrowieńcem/szczepienia, ale myślę, że szkoły to szybko ogarną, zwłaszcza tam, gdzie zależy i durekcji i uczniom/rodzicom (maturzyści naprawdę już stracili tyle, że więcej nie bardzo sobie wyobrażają).
                         • slonko1335 Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 12:16
                          Już przyszło pisemko z wytycznymi: "W przypadku stwierdzenia dodatniego wyniku na covid-19 u ucznia danego oddziału, wszyscy uczniowie tego oddziału przechodzą na nauczanie zdalne. Uczniowie tego oddziału obecni w szkole (z wyjątkiem zaszczepionych) poddawani są kwarantannie. O terminach poinformuje sanepid." Noo.
                         • iwoniaw Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 12:27
                          slonko1335 napisała:

                          > Już przyszło pisemko z wytycznymi: "W przypadku stwierdzenia dodatniego wyniku
                          > na covid-19 u ucznia danego oddziału, wszyscy uczniowie tego oddziału przechodz
                          > ą na nauczanie zdalne. Uczniowie tego oddziału obecni w szkole (z wyjątkiem za
                          > szczepionych) poddawani są kwarantannie. O terminach poinformuje sanepid." Noo.
                          >

                          Pisemko od kogo? Od dyrektora szkoły?
                         • slonko1335 Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 13:30
                          z organu prowadzącego na razie, dokładna procedura działania opracowana w porozumieniu z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną zostanie przesłana najszybciej jak to możliwe
                         • slonko1335 Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 13:39
                          i jeszce jedna zmiana w tym roku, w zeszłym normalnie podawno informacje w których placówkach wykryto zakażenia i gdzie klasy na zdalnym, teraz nie moża tego podawać oficjalnie z uwagi na ochronę danych osobowych, nie ma żadnych informacji na stronach szkoły ani w mediach, oczywiście pocztą pantoflową i w mediach społecznościowych rodziceprzeakzują w których skzołach klasy na zadalnych
                         • iwoniaw Re: Nauka zdalna $#%^ 15.09.21, 11:01
                          slonko1335 napisała:

                          > Właśnie nam przysłano z kuratorium link: www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/komunikat-mein-w-sprawie-udzialu-uczniow-zaszczepionych-w-stacjonarnych-zajeciach-edukacyjnych
                          >

                          No i fantastycznie - podziału na zaszczepionych i niezaszczepionych być nie może, ale na objętych kwarantanną i nieobjętych jak najbardziej tak 🤣 Niczego więcej od szkoły nie oczekuję, super że ministerstwo też to tak widzi 🤣🤣🤣
                         • iwoniaw Re: Nauka zdalna $#%^ 15.09.21, 11:05
                          little_fish napisała:

                          > Tak jak napisałam - nie wysyłamy na zdalne nieszczepionych. Ewentualnie organiz
                          > ujemy zdalne dla tych co na kwarantannie

                          Dokładnie. I tak powinno być od początku.
                         • iwoniaw Re: Nauka zdalna $#%^ 15.09.21, 11:09
                          slonko1335 napisała:

                          > serio w to wierzycie? u nas jutro zebranie dyrektorów z kuratorium pewnie będą
                          > wytyczne..
                          >

                          Mam powody, żeby być przekonaną, że przynajmniej część dyrektorów tak to rozwiąże i to przy aplauzie i rodziców i nauczycieli.
                          Oczywiście wiem i piszę od początku wątku, że niektórzy ochovzo zawnioskują o zdalne dla całej szkoły przy jednym przypadku w 8a... Jak to ktoś napisał w innym wątku, niestety takie czasy, że przed posłaniem dziecka do szkoły trzeba też robić wywiad, czy dyrektorem nie jest tam ktoś, ekhem, niekompatybilny z rozumem.
                         • little_fish Re: Nauka zdalna $#%^ 15.09.21, 19:45
                          Czasem nie ma wyjścia, co do szkoły. A czasem niekompatybilność wychodzi w określonych przypadkach. Nie mówiąc już o tym, że się dyrektor może po prostu zmienić, niestety. 😟
                         • skumbrie Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 12:29
                          Nooo?
                          Czyli zaszczepieni mają zdalną naukę, a po niej mogą chodzić luzem, bo nie obejmuje ich kwarantanna. Zaiste logiczne jest przejście na naukę zdalną 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
                          Nooo ale jeśli o to wam chodziło, można odtrąbić sukces szczepień 😁😁😁
                       • fibi00 Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 09:03
                        sol_13 napisała:

                        >A skoro tak się nie da, po
                        > prostu nie nalezy robić testów tylko spokojnie chorowac jak na wszystko inne. W
                        > przypadku młodych ludzi to jest zwykle 2-3 złego samopoczucia.
                        > .


                        Dokładnie. Tak się właśnie zastanawiam co za nadgorliwi rodzice polecieli z dzieckiem na wymaz. W klasie mojego ósmoklasisty w zeszłym tygodniu nie było 6 dzieci (na 23), nie zdziwiłabym się gdyby po przetestowaniu któremuś nie wyszedł covid. Mam nadzieję że nie trafimy na jakiś nadgorliwców, którzy od razu z dzieckiem na test polecą. Jak dziecko chore zostaje w domu, wyzdrowieje-wraca do szkoły.
                         • iwoniaw Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 09:41
                          little_fish napisała:

                          > Skoro szkoła nie ma informacji, kto zaszczepiony to i tak ich wyśle na zdalne

                          Ile znasz zaszczepionych osób, które ukrywają ten fakt w podobnych sytuacjach i krzyczą, że to ich sprawa i guzik dyrektorowi do tego?
                         • iwoniaw Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 09:54
                          little_fish napisała:

                          > Szkoła może wiedzieć jedynie nieoficjalnie i nie może tych danych nigdzie wykor
                          > zystać. Nie ma też żadnych możliwości weryfikacji, i tak musi się zdać na sanep
                          > id


                          Nie no, to jest jasne, że dane o kwarantannie ucznia/pracownika x szkoła powinna mieć z sanepidu, a nie z plotek. Natomiast wiedząc nieoficjalnie, że z 24 uczniów klasy y 20 kwarananny mieć nie będzie (bo na własne oczy dyrektor widział dobrowolnie i spontanicznie przedstawuone zaświadczenia o szczepieniu np.) można dać sobie spokój z organizowaniem zdalnego.
                         • fibi00 Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 10:00
                          mia_mia napisał(a):

                          > Jeśli wszyscy w jego klasie się zaszczepią nikomu nadgorliwcy krzywdy nie zrobi
                          > ą, proste.


                          To nie jest żadne rozwiązanie bo nie ma szans żeby w klasie WSZYSCY się zaszczepili.
                  • hanusinamama Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 11:31
                   NIe byliby bo są zaszczepieni!! O tym little pisze. Ze jak w szkole jest kontakt...to cała klasa idzie na zdalne...ale jak na urodzinach cioci Krysi, na zajeciach sportowych...to juz ta sama osoba zaszczepiona normalnie chodzi do szkoły...
            • hanusinamama Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 11:13
             Zaszczeiły się tez po to aby normalnie chodzić do szkoły. Młodziez nie chorowała na covid powaznie...wiec sorry ale watpie aby oni sie szczepili aby nie wylądowac w szpitalu. Bardziej aby normnalnie funkcjonować.
           • nutella_fan Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 13:43
            Dlatego dopóki jest odpowiedzialność zbiorowa, jak za okupacji, ja swoich nie zaszczepię. Dopiero jakby była gwarancja edukacji stacjonarnej dla zaszczepionych dzieci, poważnie bym się zastanowiła. Wcześniej, no way. Tak, rząd pokazał faka, nie pierwszy raz zresztą.
      • little_fish Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 08:56
       Taaa. I tak w jakiś sposób ujawnione zostaną, bo przecież widać będzie, kto podlega kwarantannie.
       No i jakoś w przypadku nauczycieli te dane tak strasznie wrażliwe nie są...
      • iwoniaw Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 08:57
       asia_i_p napisała:

       > Ani o to, ani o segregację, tylko o to, że to są dane wrażliwe i nie mogą być u
       > żywane w sposób, który doprowadzi do tego, że zostaną ujawnione. Podobno.
       >

       A ktoś tu pisze o ujawnianiu danych wrażliwych? Szkoła nie ma prawa żądać info o szczepieniu, ale szczepiony ma prawo takie info ujawniać komu chce. Poza tym z kwarantanny są zwolnieni ludzie z różnych powodów (bo są ozdrowieńcami, bo nie mieli kontaktu z zakażonym Jasiem, bo ich w szkole cały ubiegły tydzień nie było itd), wystarczy lista z sanepidu tych, którzy na kwarantannie są, jak w każdym innym zakładzie pracy. Aczkolwiek jak napisałam - nie wątpię, że tak jak są szkoły, gdzie dyrekcja zrobi wszystko, by uniknąć zdalnego, tak są i takie, gdzie wprost przeciwnie.
       • asia_i_p Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 09:40
        Może ujawnić, ale szkoła nie może ujawnić, kto jest zaszczeiony, a kto nie, a podzielenie uczniów na zdalne i niezdalne by to ujawniło. Jeszcze raz podkreślam - podobno. Nam dyrektorka mówiła, że w żaden sposób nie może używać informacji, kto z nas jest zaszczepiony, chociaż sama nas umawiała ze szpitalem i wie.
        • iwoniaw Re: Nauka zdalna $#%^ 13.09.21, 09:47
         asia_i_p napisała:

         > Może ujawnić, ale szkoła nie może ujawnić, kto jest zaszczeiony, a kto nie, a p
         > odzielenie uczniów na zdalne i niezdalne by to ujawniło. Jeszcze raz podkreślam
         > - podobno. Nam dyrektorka mówiła, że w żaden sposób nie może używać informacji
         > , kto z nas jest zaszczepiony, chociaż sama nas umawiała ze szpitalem i wie.
         >


         Jest to oczywista bzdura, przecież nie tylko zaszczepieni są zwolnieni z kwarantanny. No ale jak pisałam - będzie zapewne różnie w różnych szkołach, z wielu powodów (a wszystkie związane z tzw. czynnikiem ludzkim). Mogę się tylko cieszyć, że u żadnego z moich dzieci dyrektorką nie jest Twoja dyrektorka. 😉
  • larix_decidua77 Re: Nauka zdalna $#%^ 12.09.21, 22:26
   Kwarantannę nakłada sanepid. Czyli ci co mają obowiązek kwarantanny siedzą w domu i odpisują lekcje a ci co nie mają obowiązku są w szkole. Chyba że klasa poniżej 12 r.ż to można rozważać zdalne. Bo może się okazać, że w klasie 10 ozdrowieńców, 10 zaszczepionych a dla 4 wszyscy idą na zdalne.