Dodaj do ulubionych

pozew za powikłanie po szczepieniu przeciw covid

13.09.21, 12:42
Jak myślicie czy pani Agacie uda się coś uzyskać czy ja spławią? Paraliż po szczepionce p-ko covid

gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/8242078,pozew-powiklania-szczepienie-covid-19.html
Obserwuj wątek
    • tiszantul Re: pozew za powikłanie po szczepieniu przeciw co 13.09.21, 12:49
      Jest to pierwszy z całej serii przygotowywanych pozwów. Szczególnie istotne moim zdaniem jest to, ze do odpowiedzialności mają być pociągnięte również osoby publicznie nakłaniające do szczepień, posługujące się kłamstwem i manipulacją. Na początku będzie to miało efekt głównie wizerunkowy, jednak pierwszy krok został zrobiony, reszta to kwestia czasu. Szczególnie łatwo będzie docisnąć tych, którzy za nakłanianie do szczepień otrzymywali korzyści majątkowe
    • tiszantul Re: pozew za powikłanie po szczepieniu przeciw co 13.09.21, 12:54
      Zwraca też uwagę, że odszkodowanie ma płacić polski podatnik, a nie producent szczepionki. Producenta interesuje tylko zysk, odszkodowania go nie interesują. Czyli czysty zysk bez żadnej odpowiedzialności za produkt - do tego sprowadza się postawa korporacji, której kowidianie tak ufają smile
    • dramatika Re: pozew za powikłanie po szczepieniu przeciw co 13.09.21, 12:58
      Widze, że rasowa covidianka (Pani Agata Nie chciała występować na drogę sądową, obawiała się, że może to zniechęcić do szczepień), ale odszkodowanie/zadośćuczynienie czy o co tam walczy jej się oczywiście należy, przy czym bardziej od Niedzielskiego, Horbana i Simona (i reszty covidiańskich dziadków), którzy swoim działaniem wprowadzili rzesze ludzi w błąd.
    • hope_25 Re: pozew za powikłanie po szczepieniu przeciw co 13.09.21, 13:31
      Kowidianie powinni być konsekwentni, nikt ich do szczepień nie zmuszał. Podpisali świstek, że na własną odpowiedzialność biorą udział w eksperymencie, wiec niby dlaczego podatnicy mają płacić za ich nieprzemyślane decyzje? Przecież kowidianie najgłośniej krzyczą, że jeśli ktoś się nie zaszczepi, to powinien się leczyć na własny koszt, więc niech stosują te zasady również do siebie.

Tylko problem w tym, że oprócz rasowych kowidian, wiele ludzi zostało pokrzywdzonych, bo zaufali "nauce", uwierzyli, że to jedyne wyjście, nie chcieli stracić pracy, w której wywierano na nich nacisk. Wystarczy dziś poczytać wpisy na różnych grupach, jak dużo jest ludzi z okropnymi powikłaniami, z którymi zostali sami, bo lekarze nie wiedzą co z nimi robić, ale wiedzą za to, że to "na pewno" nie od szczepionki. To jest skandal, mam nadzieję, że ci wszyscy naganiacze, zapewniający o bezpieczeństwie szpryc poniosą odpowiedzialność. To oni powinni płacić ludziom odszkodowania.

• dramatika Re: pozew za powikłanie po szczepieniu przeciw co 13.09.21, 13:37
        hope_25 napisał(a):

> Kowidianie powinni być konsekwentni, nikt ich do szczepień nie zmuszał. Podpisa
        > li świstek, że na własną odpowiedzialność biorą udział w eksperymencie, wiec ni
        > by dlaczego podatnicy mają płacić za ich nieprzemyślane decyzje?

Zostali wprowadzeni w błąd.
        Pamiętaj, że segregacjoniści to tylko niewielki wycinek kovidian - znakomita większość szczepiła się dla świetego spokoju, bo chcieli wyjechać za granicę, bo "pan w telewizji powiedział", bo ufa państwu jako strukturze i nie wyobraża sobie, że w takiej sprawie mogło dojść do oszustwa, misselingu, manipulacji. Mają prawo być naiwni.

• dramatika Re: pozew za powikłanie po szczepieniu przeciw co 13.09.21, 13:52
        tiszantul napisała:

> Chęć do debaty po stronie kowidian dokładnie taka, jakbyś zaproponowała wieczór
        > wspomnień o Komitecie Obrony Demokracji smilesmile

Segragacjonistów i kovidiańskich akwizytorów należy tępić, ale większość zaszczepionych to tzw "normalsi".
        Jestem zdania, że należy zachęcać ludzi do walki o swoje prawa, jeśli uważają, że zostali oszukani, źle potraktowani itp., a nie szydzić, że "a nie mówiłem". Ludzie mają prawo wierzyć, że państwo czy UE nie działałyby nigdy na szkodę swoich obywateli i jest to stan normalny, wyjściowy. Jeśli będą walczyć i nie wstydzić się swojej naiwnosci, tym lepiej dla ogółu społeczeństwa.
        Oczywiście ktoś mógłby powiedzieć, że to jakiś jeden przypadek i do tego nie wiadomo czy w ogóle istnieje jakiś związek przyczynowo - skutkowy. Jasne, ale ja uwazam, że te szczepionki są generalnie nieskuteczne lub nie tak skuteczne jak obiecywał producent i że w całej sprawie doszło do oszustwa na masową skalę i że powinno to zostać rozliczone - trzeba zachęcać ludzi do walki o swoje prawa.
        • tiszantul Re: pozew za powikłanie po szczepieniu przeciw co 13.09.21, 14:10
          Przecież szydzimy właśnie z forumowych naganiaczy na szczepienia, a nie z biednych ludzi oszukanych przez państwo, lekarzy i dziennikarzy.

"że w całej sprawie doszło do oszustwa na masową skalę i że powinno to zostać rozliczone - trzeba zachęcać ludzi do walki o swoje prawa"

Oczywiście. Samo wrzucenie do debaty publicznej wątku odpowiedzialności naganiaczy jest nie do przecenienia. Tym bardziej że nieustanny ruch w sprawie odszkodowań, wezwania z strony poszkodowanych do rozliczeń itp. skutecznie utemperują ruch kowidiański. Kowidianie walczą o życie, jak stracą 10 punktów procentowych poparcia to koniec ich ugrupowania, wpływ na życie społeczne będą mieli taki jak świadkowie Jehowy
          • dramatika Re: pozew za powikłanie po szczepieniu przeciw co 13.09.21, 14:21
            tiszantul napisała:

> Oczywiście. Samo wrzucenie do debaty publicznej wątku odpowiedzialności nagania
            > czy jest nie do przecenienia.

A ja bym nie przeceniała. Tak jak pisałam pani wygląda na kowidiankę (o ile pismak czegoś znowu nie przekręcił) i całkiem możliwe, że nie będzie w ogóle pozywała o oszustwo, wprowadzenie w błąd, ale tylko i wyłącznie o to, że jej Niedzielski nie chce wypłacić odszkodowania za NOP. Bo tak w ogóle to ona była świadoma, wcale nie naiwna, wiedziała na co się pisze, wiedziała, ze może ją dotknąć paraliż, tylko ją rząd wprowadził w błąd, że będzie fundusz kompensacyjny, a do tej pory nie ma. Zobaczysz, że tak będzie. Ludzie są w stanie zrobić wiele, aby nie musieć przyznawać się przed sobą do błędu.

Niemniej przypuszczam, że podobnych przypadków będzie więcej i że pozwy będą dotyczyły istoty sprawy i warto uświadamiać ludziom, że mają do tego prawo i nikt normalny nie będzie ich wyzywał od frajerów i że "widziały gały co brały" - bo nie widziały.

> Kowidianie walczą o życie, jak stracą 10 punktów procentowych
            > poparcia to koniec ich ugrupowania, wpływ na życie społeczne będą mieli taki j
            > ak świadkowie Jehowy

Moim zdaniem już teraz są marginesem, przynajmniej w Polsce.
    • snajper55 Re: pozew za powikłanie po szczepieniu przeciw co 13.09.21, 19:19
      zlota-klamka napisała:

> Jak myślicie czy pani Agacie uda się coś uzyskać czy ja spławią? Paraliż po szc
      > zepionce p-ko covid

Oczywiście że niczego nie uzyska. Możliwe efekty uboczne mogą mieć miejsce w przypadku każdego leku czy szczepionki. W przypadku aspiryny, APAPu czy etopiryny i żadna Goździkowa za nie nie zapłaci. Ryzyko jest znane biorącemu etopirynę i łykając ją godzi się na to niebezpieczeństwo.

Zjadasz chleb i umierasz, bo w chlebie były odrobiny orzeszków ziemnych, na które jesteś uczulona. Na etykiecie było napisane, że w chlebie mogą być takie okruszki. Ktoś jakieś odszkodowanie za tę śmierć zapłaci? Skarb Państwa? Piekarz? Oczywiście nie.

S.
        • tiszantul Re: pozew za powikłanie po szczepieniu przeciw co 13.09.21, 19:44
          Z przyjemnością czytam, ze według Snajpera osoby, które się zaszczepiły, są same sobie winne.
          Jeszcze niedawno intensywna promocja szczepień, a dzisiaj czołowy kowidianin twierdzi "jak ktoś uwierzył naganiaczom, to jest sam sobie winny".
          Tak zawsze jest z akwizytorami. Udają, ze się o Was troszczą, ale tylko do momentu transakcji. Potem znikają.
          Natarczywość naganiacza jest do rozpoznania w dwie sekundy. Tacy oświeceni zwolennicy nauki jednak jej nie rozpoznali smile
          • bistian Re: pozew za powikłanie po szczepieniu przeciw co 13.09.21, 20:57
            tiszantul napisała:

> Z przyjemnością czytam, ze według Snajpera osoby, które się zaszczepiły, są sam
            > e sobie winne.
            > Jeszcze niedawno intensywna promocja szczepień, a dzisiaj czołowy kowidianin tw
            > ierdzi "jak ktoś uwierzył naganiaczom, to jest sam sobie winny".
            > Tak zawsze jest z akwizytorami. Udają, ze się o Was troszczą, ale tylko do mome
            > ntu transakcji. Potem znikają.
            > Natarczywość naganiacza jest do rozpoznania w dwie sekundy. Tacy oświeceni zwol
            > ennicy nauki jednak jej nie rozpoznali smile

Bredzisz, chłopie. Powikłania mogą być po wszystkim, choćby po odrobinie ryby w sałatce, konsument się dusi, jeśli karetka nie zdąży. Czy to oznacza, że trzeba wszystkie puszki rybne wyrzucić ze sklepu? Oczywiście, że nie, bo dla większości, rybka jest bardzo atrakcyjna i zdrowa.
            A fundusz pomocy w takich sytuacjach, powinien być i działać, tu nie ma pola do dyskusji.

Ja biorę pod uwagę powikłania. Gdyby mnie to spotkało, proszę o eutanazję i potem utyliację. Ale to ja.
        • snajper55 Re: pozew za powikłanie po szczepieniu przeciw co 13.09.21, 21:04
          fandorina napisała:

> Jasne, z jednej strony piszesz że sama wzięła na siebie ryzyko powikłań i powin
          > na ich być świadoma A drugiej strony od kilku miesięcy piszesz o koniecznosci o
          > bowiązkowych szczepień. Kto wtedy płaci odszkodowanie?

Gdy będą obowiązkowe to się tym zainteresuję.

S.
              • bistian Re: pozew za powikłanie po szczepieniu przeciw co 13.09.21, 21:17
                fandorina napisała:

> Przypominam Ci że od miesięcy piszesz że powinny być obowiązkowe, masz bardzo k
                > rótka pamięć, dlatego mam nadzieję że z twojej kieszeni pójdzie na odszkodowan
                > ie tej kobiety.

Czy na puszce ze szprotkami jest wpisany paraliż jako skutek uboczny? Nie zauważyłem, ale przecież takie powikłania się zdarzają i są porównywalne co do liczebności ze skutkami ubocznymi szczepionek.
                Ja też jestem za obowiązkowym szczepieniem osób, które mogą to przyjąć. Jestem za odszkodowaniem i długotrwałą pomocą dla osób, którym to zaszkodziło. Tak samo uważam, że to jednak społeczeństwo powinno pomóc zwalczyć konsekwencje zjedzenia szprotek, nie producent, ponieważ, to jednak nie jest to typowa reakcja.
              • snajper55 Re: pozew za powikłanie po szczepieniu przeciw co 13.09.21, 21:29
                fandorina napisała:

> Przypominam Ci że od miesięcy piszesz że powinny być obowiązkowe, masz bardzo k
                > rótka pamięć, dlatego mam nadzieję że z twojej kieszeni pójdzie na odszkodowan
                > ie tej kobiety.

Powinny być obowiązkowe, ale nie są obowiązkowe. Tak jak aspiryna czy płatki owsianee.

S.
          • tiszantul Re: pozew za powikłanie po szczepieniu przeciw co 13.09.21, 22:01
            "Poza tym w głównych mediach nikt nie mówi o ryzyku, przekaz jest taki że najwyżej "ramię boli""

Wszelkie próby rozmowy o powikłaniach były wyśmiewane i sprowadzane do "czipów". Ludzie nawet nie pytali, bo wiedzieli, ze zostaną wyśmiani, poza tym wstyd im było zaprezentować się jako ci, co nie dość mocno "ufają nauce". Każdy prawdziwy zwolennik nauki zażywa co mu dadzą i o nic nie pyta
    • taje Re: pozew za powikłanie po szczepieniu przeciw co 13.09.21, 21:38
      Pani Agacie jak najbardziej należy się odszkodowanie, jeżeli paraliż jest skutkiem szczepienia. Nawet jeśli sama dobrowolnie się zaszczepiła. Jestem zwolenniczką szczepień (sama jestem zaszczepiona) ale wiadomo, że każde szczepienie, podobnie zresztą jak większość interwencji medycznych pociąga za sobą jakieś ryzyko i państwo nie powinno uchylać się od odpowiedzialności, jeżeli zachęca ludzi do szczepień.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka