Dodaj do ulubionych

zwolnienie lekarskie - co mi grozi...?

13.09.21, 13:48
Po pierwszym pobycie w szpitalu dostalam zwolnienie lekarskie na opiekę nad dorosłym czlonkiem rodziny. 15 dni zamiast 14, ale to juz drobny szczegół. Było do 6 września.
Panie w kadrach dopatrzyły się (pisały kiedys do ZUSu z prośba o wyjaśnienie), ze na druku rozliczam się z dni, w których faktycznie opiekowałam się chorym. Poniewaz mąz trafil ponownie do szpitala z opieki skorzystalam tylko 3 dni.
Po drugim pobycie mam wystawione zwolnienie 3-16 września.
Dzisiaj przyszłam do pracy, poszłam do kadr i okazało się.... ze to drugie zwolnienie nie zostało wprowadzone do systemu ZUS. Na wypisie szpitalnym w uwagach, jest adnotacja, że takowe zostało wystawione, nazwisko i pesel prawidłowy.
Czyli wyszło na to, że od 6 września mam nieusprawiedliwione nieobecności w pracysuspicious

Dzwoniłam do szpitale - lekarz wystawiający wypis jest gdzieś na stażu. I nikt nie wie, kiedy będzie. Obiecano mi powiadomić go mailem z prośbą o wyprostowanie sprawy. Zobaczymy...

A taka spokojna byłam.suspicious
Szlag by trafi to wszystko.

Obserwuj wątek
      • nuka_2 Re: zwolnienie lekarskie - co mi grozi...? 13.09.21, 14:49
        Często nawet jeśli lekarz idzie na staz, to w międzyczasie przychodzi na dyżury do macierzystego oddziału. Upewnij się czy może nie będzie miał dyżuru w najbliższym czasie. Może łatwiej ustalisz to z pielgniarkami, lekarzami niż sekretariatem. Poza tym chyba mogą do niego napisać smsa czy zadzwonić, zamiast czekać aż odbierze mail.
    • maslova Re: zwolnienie lekarskie - co mi grozi...? 13.09.21, 14:49
      Lekarz musi wystawić zaległe zwolnienie (bo prawdopodobnie tego nie zrobił lub zrobił, ale nie wysłał) i wysłać do ZUSu i Twojego zakładu pracy. Ze względu na opóźnienie ZUS zanim zaakceptuje L4 będzie żądał wyjaśnień od lekarza, skąd wzięło się opóźnienie. Po uzyskaniu wyjaśnień zaakceptuje zwolnienie i kadry będą mogły wypłacić Ci zasiłek za ten czas.
    • b.bujak Re: zwolnienie lekarskie - co mi grozi...? 13.09.21, 16:40
      ja miałam częściowo podobną sytuację - dostałam informację od lekarki, że wystawiła zwolnienie; zalogowałam sie na konto pacjenta i nie było takiego zwolnienia, zadzwoniłam do kadr upewnic się, czy może oni widzą to zwolnienie ze swojego poziomu i na wszelki wypadek poprosiłam na ten czas urlop - do tej pory nie wiem, co się stało, lekarka na kolejnej wizycie wchodziła w system i twierdziła, że zwolnienie od niej wyszło prawidłowo....
      coś mi się wydaje, że ten cały system jest jakiś chory; ostatnio (inny lekarz, inna przychodnia) też był jakiś problem ze zwolnieniem dla mnie, lekarka prosiła o NIP pracodawcy i wtedy poszło; innym razem nie mozna było wystawic na dziecko, bo go nie miałam przypisanego (a wczesniej brałam zwolnienia na dziecko bez problemu);

w Twoim przypadku przynajmniej masz adnotację na wypisie, wiec pokaż to kadrach i wytłumacz, że sprawa jest wyjaśniana z lekarzem....

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka