Dodaj do ulubionych

Demakijaż bez wacików?

14.09.21, 06:04
Dziewczyny. No nie umiem w demakijaż bez wacików. A cerę mam delikatną, naczynkową. Byle co i czerwone policzki.
Używam żelu micelarnego na waciki. Zmywam wodą. Potem tonik. Potem krem.
Szukam sposobu na demakijaż bez wacików. Próbowałam nad umywalką żelem czy mleczkiem. Ale cieknie mi po łokciach, noż kurde felek. I mam wrażenie, że bez tarcia się nie domyje porządnie.
Mam możliwość wypróbowania jakiegoś żelu MK, ale nie umiem się przekonać bo wolę apteczne marki z lepszym składem.
Ech, podzielcie się swoimi sposobami.
Miłego dzionka!
Obserwuj wątek
    • bye-bye Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 06:28
      Poczytaj o dwufazowym oczyszczaniu. Dla mnie to było odkrycie i nigdy wcześniej nie miałam tak domytej twarzy😉
      • princesswhitewolf Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 10:03
        Ale to niezdrowe dla suchej skory albo niemlodej skory. Lepsze sa balsamy do zmywania a dwufazowe to juz metody przeszłości. Tez nie trzeba wacikow.
        • savignonblanc Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 11:02
          Jej pewnie o dwuetapowe chodzo
        • primula.alpicola Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 11:05
          Dwufazowe oczyszczanie to metoda jak najbardziej współczesna, i polecana do skutecznego oczyszczania skóry.
          • princesswhitewolf Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 18:46

dwuetapowe to przyszlo z Korei i jest nowsze niz dwufazowe plyny ktore byly i w latach 90tych jak i plyny miceralne, pianki. Wczesniej byly mleczka. I to jest ok metoda dla tlustej skory

• mashcaron Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 06:33
      Ja najpierw myję olejkiem, potem poprawiam żelem.
    • primula.alpicola Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 06:35
      Od lat nie używam płatków, bo mnie podrażniają. Najpierw rozprowadzam palcami olejek emulgujący, robię krótki masaż; potem zmywam to wodą i myję twarz pianką/żelem.
      • hanusinamama Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 13:07
        NO ale jej leci po łokciach smile Mi tez leciała , doszłam do wprawy a i tak najelpeijmi sie zmywa makijaz pod prysznicem
    • hiacynta.bukiet123 Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 06:38
      Ja używałam kiedyś olejku nacomi i ściereczki bambusowej. Makijaż schodził błyskawicznie, a przepranie ściereczki to wbrew pozorom chwilą. Przestałam stosować tę metodę, bo olejek mnie trochę zapychał, ale tobie może posłuży.
    • ela.dzi Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 06:39
      A waciki wielorazowe ?
    • po-trafie Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 06:43
      Tluste srodki do demakijazu np clinique take the day off. Ma konsystencje wazeliny, bierzesz troche w palce i rozsmarowujesz po oczach i twarzy - zamienia sie w miekki/tlusty plyn pod wplywem ciepla skory. Rozpuszcza caly makijaz, splukujesz woda.

Nic mocno nie pocierasz, delikatnie rozprowadzasz po twarzy masujac, po rzesach masujesz kilka razy ale tez delikatniutko.
      • ajr27 Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 09:03
        Clinique ma słabe składy i testuje na zwierzętach.
      • treo.tralve Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 11:05
        Polecam maslo polemika jest super
    • czerwonylucjan Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 07:19
      Iwostin zel do mycia cery odwodnione. Myj nad wanna jak ci cieknie albo bardzoj sie pochylaj.
      • jeszcze_blizniaki Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 07:43
        Nad wanną spróbuję. Mam też gąbkę koniac, ale to też tarcie.
        Oleje mi na dłuższą metę nie służą.
    • 35wcieniu Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 07:50
      Jak cieknie po łokciach?
      A przy myciu twarzy nie cieknie? Czy wcale nie myjesz tylko rozmazujesz tymi wacikami?
      • jeszcze_blizniaki Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 08:04
        Myję wacikami z żelem micelarnym do czystego wacika, więc skóra jest czysta. Ale i podrażniona...
        • 35wcieniu Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 08:08
          No ale na końcu/początku, używasz chyba wody?
          • jeszcze_blizniaki Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 08:12
            Tak, micele zmywam wodą na waciku.
            • 35wcieniu Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 08:16
              Jest to poza moim pojęciem więc nie pomogę.
              • ajr27 Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 09:05
                Ja też nie. Moim zdaniem autorka uzależniła się od tych wacików, za mocno trze i stąd podrażnienia.
            • mandre_polo Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 13:44
              jeszcze_blizniaki napisała:

> Tak, micele zmywam wodą na waciku.

Nie rozumiem
              • hanusinamama Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 14:59
                Troche jak: szampon z głowy zmywam zmoczoną sciereczką smile
                • mandre_polo Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 16:09
                  Mam że autorka boi się że się utopi od tej wody na twarzy?
                  • hanusinamama Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 16:10
                    smile
                  • jeszcze_blizniaki Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 16:41
                    Autorka nie znosi wody w oczach, uszach i na łokciach wink autorka jak pływa żabką to uszy ma zawsze suche. Jak autorce ktoś na basenie chlapanie w oko, to ta się topi. W sensie ja wink
                    • hanusinamama Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 22:01
                      Ja to rozumiem...ale jednak płyny micelarne trzeba zmywac. Micela działa tak ze łapie brud, tłuszcz...ale sama nie znika. Ten brud z micelą trzeba zmyć z twarzy wodą.
                      • jeszcze_blizniaki Re: Demakijaż bez wacików? 15.09.21, 15:02
                        Oczywiście. To nie ulega dyskusji.
    • nigdynigdynigdy84 Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 07:55
      A tonik? Jak bez wacików?
      Nie mówię o takich z atomizerem
      • jeszcze_blizniaki Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 08:03
        Tonik mam taki psikany, kilka psików na ręce i wklepuję w twarz.
        Woda mi zostawia takie uczucie ściągnięcia skóry.
      • hanusinamama Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 13:08
        Mozna wacikiem ale wklepywac a nie trzeć. Ja tonikó nie uzywam i cera mi sie poprawiła.
      • kurt.wallander Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 16:43
        wylewam trochę w dłoń i rozprowadzam na twarzy, wklepując
    • paskudek1 Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 07:58
      To ja z kolei mam jakby odwrotny problem. Szukam czegoś co oczyści mi dobrze twarz BEZ wody. Właśnie wacikiem, na raz. Obecnie używam płynu micelarnego, potem tonik i krem. Ale mam wrażenie że jednak twarz nie jest dobrze umyta. Z tym że ja się nie maluję wcale, po prostu chcę dobrze oczyścić twarz. Możecie coś polecić? Byle nie kosmicznie drogie. Ot, takie, które w Rossmannie kupię 😃
      • snakelilith Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 10:19
        Z micelarnym nie jest domyta? Płyny micelarne zżerają mi niemal skórę. Może nie masz problemu z domyciem, a niezdrowym kolorytem? Weź spróbuj witaminy C przed nałożeniem kremu na noc. Usuwa szary naskórek, rozjaśnia, działa jak leciutki peeling.
        • folivora Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 12:36
          Ale paskudek chyba nie używa wody po tym płynie micelarnym z tego co zrozumiałam. To ja się nie dziwię, że skóra nie domyta, to jakby nałożyć szampon na włosy i nie spłukać.
          • paskudek1 Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 12:44
            Nie, nie używam wody bo nie było przy płynieucelarnym nic o wodzie. Pierwsze słyszę że mam go jeszcze wodą traktować
            • hanusinamama Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 13:11
              Tak micelarny płyn trzeba spłukać i to dokąłdnie.
          • paskudek1 Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 12:53
            Dodam jeszcze że specjalnie sprawdzilam opisy jak stosować różne płyny micelarne i PRZY ŻADNYM nie było żeby zmywać wodą więc chyba jednak robię dobrze.
            • hanusinamama Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 13:12
              Poczytaj w necie co dermatolodzy o uzywaniu takich płynów mowią, to trzeba zmyć. I zeby dobrze zmyło makijaż trzeba chwile przytrzymać w miejscu ( micela wtedy "pobiera" brud i makijaz) i delikatnie zebrać. A potem dokłądnie zmyć wodą.
            • madzioreck Re: Demakijaż bez wacików? 15.09.21, 14:37
              paskudek1 napisała:

> Dodam jeszcze że specjalnie sprawdzilam opisy jak stosować różne płyny micelarn
              > e i PRZY ŻADNYM nie było żeby zmywać wodą więc chyba jednak robię dobrze.

A czytałaś składy? Przecież i w płynach micelarnych, i w tonikach są substancje myjące, to tak jakbyś zostawiła mydło na twarzy i doklepała je kremem...
        • karme-lowa Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 21:48
          snakelilith napisała:

> Z micelarnym nie jest domyta? Płyny micelarne zżerają mi niemal skórę. Może nie
          > masz problemu z domyciem, a niezdrowym kolorytem? Weź spróbuj witaminy C prze
          > d nałożeniem kremu na noc. Usuwa szary naskórek, rozjaśnia, działa jak leciutki
          > peeling.
          >
          No dobra, o co chodzi z Wit c? Jaka to jest pod krem? To jest jakaś specjalna wit c?
          • snakelilith Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 23:31
            karme-lowa napisała:

> No dobra, o co chodzi z Wit c? Jaka to jest pod krem? To jest jakaś specjalna w
            > it c?

Pod krem znaczy, najpierw witamina C np. jako serum, a potem twój krem. Można kupić krem od razu z wit. C, ale sera mają większe stężenia i efekty widać wtedy dosyć szybko. Witamina c rozjaśnia cerę, wyrównuje koloryt, skóra wygląda jakby czyściej i promienniej. Długoterminowo ma działanie anty aging.
            • jeszcze_blizniaki Re: Demakijaż bez wacików? 15.09.21, 15:03
              Snake, a czy do naczynkowej, delikatnej Wit c może być ,czy unikać?
      • hanusinamama Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 13:10
        Micele trzeba zmywać. To działa tak ze tego sie nie powinno pocierać. Wacik z micelą dokłądasz do oka np, trzymasz chwilę i ściągasz. A potem koneicznie to trzeba zbyć wodą.
        • paskudek1 Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 13:52
          Jeszcze raz, ja się NIE MALUJĘ. Potrzebuję czegoś, czym zmyję całodzienny brud z twarzy, ale nie wodę z żelem. Po prostu NIE LUBIĘ myć tak twarzy. Wolę coś co mogę użyć właśnie z wacikiem. Przy żadnym płynie micelarnym nie ma informacji żeby go zmywać wodą.
          • 35wcieniu Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 13:56
            No generalnie na wielu produktach nie ma nic o zmywaniu, a warto to robić. O zmywaniu płynów micelarnych już od dłuższego czasu trąbią dermatolodzy. Tzn. no twoja sprawa, nie chcesz to nie zmywaj, ale to że nie napisano na opakowaniu to nie jest jakiś wyznacznik czegokolwiek.
            www.womenshealth.pl/uroda-styl/Czy-plyn-micelarny-trzeba-zmywac-opinia-dermatologa,12353,1
          • hanusinamama Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 14:45
            Bo jakby napisali, ze po użyciu wacika masz dokąłdnie umyć twarz...juz by to tak nie brzmiało super. Tak płyny micelarne nalezy zmywać. Poczytaj co mowią dermatolodzy, jednym chórem mowią, zeby to wodą dokładnie zmyć.
            • hanusinamama Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 14:46
              I biorąc pod uwage, ze to jedna z niewielu rzeczy co do której są zgodni...ja bym jednak ich posłuchała i zmywała wodą. Jak ktoś tu ładnie napisał: użycie płynu micelarnego bez spłukania to jak umycie głowy szamponem bez spłukania
          • konsta-is-me Re: Demakijaż bez wacików? 28.09.21, 00:58
            Czyli chcesz się umyć bez wody?
            Nie da się.
            Nie istnieje taki kosmetyk.
            Można chodzić brudnym, wierząc że "skoro się nie maluje...".
      • mandre_polo Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 13:59
        Płyn micelarny zmyć trzeba woda. Identycznie jak piling z martwym naskórkiem to przy micelarny jest bród
    • lotka_5 Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 08:48
      Są pudry/proszki do demakijażu. Wysypujesz ma zwilżoną dłoń o pocierasz dłońmi aż zrobi się konsystencja kremu/żelu i używasz bez wacików.

Jest taka seria w Rossmanie (różnokolorowe pudełeczka), kurczę nazwy nie mogę sobie przypomnieć. Coś z nazwą fluffy...? Ale widziałam w tym sklepie też z różnych firm.
      Przejrze Internet i spróbuję znaleźć.
      • lotka_5 Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 08:51
        Ooo i proszę
      • primula.alpicola Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 09:01
        Miałam balsam do demakijażu Fluffy, całkiem przyjemny produkt. Puder też miałam, odbieram go jako niewygodny i niewydajny.
    • jehanette Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 09:53
      Olejek do demakijażu - rozsmarowuję na suchą skórę, włażę pod prysznic, zmywam wodą pod deszczownicą, myję od razu twarz żelem i voila.
    • lalla-li Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 10:16
      Mycie zelami do mycia niemowlat np. Rossmann, Hipp
    • tol8 Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 11:11
      Samego syfu używasz.

Kup porządne kosmetyki po pierwsze.

Na dłonie nakładam olejek i myję tym twarz. Potem wycieram delikatnie wacikiem od dołu do góry.
      Następnie pianka Soraya Plante u mnie wchodzi, myję tym twarz i osuszam ręcznikiem papierowym.
      Potem hydrolatem spryskuję. I krem nakładam.
    • esi1 Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 11:19
      Ja używam olejku do mycia twarzy z Biochemia Urody. Zmywa wszystko bardzo dobrze.
      • paskudek1 Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 12:25
        Ale można go używać na waciku? Bez wody? Bo w przeciwieństwie do autorki wątku szukam właśnie czegoś takiego
        • hanusinamama Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 13:14
          NO na waciku mozna używać masełka do demakijazu Bandi. Ja uzwam wacika tylko jak mammocny makijaz oka, normalnie zmywam rekoma. Ale koleżanka zmywać wacikiem makijaz, a potem opłukuje twarz...no ale wiekszosc preparatów trzeba i tak wodą zmyć.
    • katie3001 Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 12:44
      Ja zmywam oczy bez wacikow. Na mokre palce nabieram oliwki dla dzieci.
    • kkmw12 Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 12:50
      Ja do demakijażu używam wielorazowych wacików Glov Moon Pads z samą wodą.Są bardzo miękkie przez co nie podrażniają skóry.
    • fifiriffi Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 13:01
      Zmywam makijaż płynem do higieny intymnej smile
      Tak mi poleciła kosmetyczka.
      • primula.alpicola Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 13:38
        Jako pierwszy i jedyny etap poleciła..? Hmmn.
        • hanusinamama Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 13:43
          Ale czemu nie? Płyn do gigieny intymnej ( nie kazdy) ma zazwyczaj delikatne detergenty. Ja uzywam tylko masła do oczyszczania twarzy. Zadnych płynów, toników i innych cudów. Zmywam makijaż, nakładam olej krem i finito.
          • primula.alpicola Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 17:11
            Po prostu nie wydaje mi się żeby sam żel (niechby i do higieny intymnej, przy okazji, wiele z nich jako podstawowy składnik ma SLS, których ludzie unikają w szamponach i żelach do ciała)) domył makijaż i/lub filtr spf.
            • hanusinamama Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 22:02
              Ona sie nie maluje. Wiele z nich juz nie ma SLS dlatego są zalecane np do mycia głowy, jezeli ktoś chce uniakać SLS....I tak taki płyn zmyje makijaż.
              • primula.alpicola Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 22:04
                A spf zmyje?
        • 35wcieniu Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 13:52
          To jest stary sposób, też to słyszałam od dermatologa lata temu, zresztą stosowałam bardzo długo i do dzisiaj tak myje jak akurat nic innego nie ma pod ręką.
          Jak ktoś nosi ciężkie podkłady itp. to może niewystarczajace, tego nie wiem, ale w normalnych okolicznościach spoko. Delikatne, a myje dobrze.
          • fifiriffi Re: Demakijaż bez wacików? 16.09.21, 08:30
            Nie używam żadnych podkładów...

Makijaż codzienny mam delikatny .
            Normalnie, cień na powiekach, tusz do rzęs...
            Od czasu do czasu zmywam oczywiście wacikami płynem dwufazowym.
            Ale w 90% płynem do higieny intymnej.
            Od lat
    • bei Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 13:42
      Są w sprzedaży waciki wielorazowe- ekologiczne. Musisz je po użyciu umyć.
      • jeszcze_blizniaki Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 15:06
        Chyba się boję tych wielorazowych bo nigdy się nie dopierze dokładnie. Widzę to po gąbce do fluidu. Piorę w mydle, w olejku jakimś isany, a i tak mam wrażenie, że niedomyty.
        • mandre_polo Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 16:06
          Gąbka to nie materiał.
          Pomysł jaka krzywdę robisz skórze trać ją wacikami. Chcesz mieć zmarszczki!?
    • klaramara33 Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 13:49
      Ja stosuję piankę Bambino dla dzieci do demakijażu, wyciskam pompka i na suchą buzię delikatnie masuje, później woda zmywam , bardzo dobry sposób. Po spłukaniu myję ponownie pianka
      Wacikami nie można buzi ocierać.
    • chicarica Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 15:06
      Waciki wielorazowe może? Są mięciutkie.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 16:13
      Używam dobrego mydła i wody jak się skończą platki a nie mam w zapasie.
    • magata.d Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 16:37
      Zmywam makijaż pod prysznicem żelem micelarnym/żelem do mycia twarzy i wodą. Ewentualnie robię to samo nachylając się nad wanną.
    • geez_louise Re: Demakijaż bez wacików? 14.09.21, 16:52
      Weź dwie stare skarpetki frotte. Obetnij „palce”. Załóż powstałe tunele na przedramiona i zroluj gdzieś w połowie odległości pomiędzy nadgarstkiem a łokciem. Idź myć twarz.

Można też użyć dwóch opasek frotte, tych do zakładania na głowę aby się włosy od zabiegów pielęgnacyjnych nie upaprały.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka