Dodaj do ulubionych

Na fali wątków o elektronicznych zombie

14.09.21, 13:55
Kiedy rodzic powinien się martwić i w jakim momencie reagować żeby dziecko nie uzależniło się od telefonu/komputera/elektroniki? Co powinno zaniepokoić rodzica?

U nas dzieci sztuk 2.
Młodsze lat 13. Gdyby mogło grałoby/oglądałoby cały czas zatem ma ograniczenia(1,5 godziny elektroniki) co oczywiście bardzo się mu nie podoba. szczęśliwie większość dzieci na naszym podwórku tez ma ograniczenia zatem dzieciaki łażą po drzewach, bawią się w chowanego i jeżdżą na rowerach w każdej wolnej chwili ale u mojego i chyba większości jest to po wykorzystaniu swojego czasu, jak gra i zadzwoni ktoś po niego to wyjdzie dopiero jak czas mu się skończy. Niepokoi mnie to, że nie jest w stanie/nie chce przerwać.

Starsza 15,5 lat(licealistka), ma ograniczony dostęp do aplikacji ale bez ograniczeń messengera (poza godzinami nocnymi-tu telefon się blokuje o 22,30 w dni powszednie i 23,30 w wolne), czasu na telefonie ( komputera prawie nie używa i bardzo rzadko w coś gra) spędza bardzo dużo, na telefonie nawet czyta, w zasadzie każdą wolną chwilę(są dni gdy spędza na telefonie 2 godziny ale są i takie gdy to jest 10 godzin) ale jednocześnie bardzo dobrze się uczy, wywiązuje się ze swoich obowiązków i często pomaga mi poza nimi sama z siebie, spotyka ze znajomymi, spędza chętnie z nami czas jak proponujemy coś atrakcyjnego, ma swoje hobby, angażuje w wolontariat. Tu martwi mnie jak wisi na tym telefonie tyle godzin.
W normie czy już nie?
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka