Dodaj do ulubionych

znowu kościół, jestem pod wrażeniem

16.09.21, 13:40
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27577632,o-pawel-guzynski-w-klasztorach-juz-nie-patrzymy-na-siebie.html#s=BoxOpMT
"O. Zięba nie wiedział, jak się zachować wobec zarzutów pod adresem M.?
Jest rok 2000, a Maciej Zięba nie rozumie tego typu przypadków, nie wie, do czego się odnieść, do czego się odwołać, nie ma żadnego porównania. Odruchy, które dzisiaj są oczywiste, wtedy nie były. Jego rozumienie tego, na czym polega problem nadużyć seksualnych, też było znikome. Nie wiem tego z całą pewnością, ale - czytając z tego, jak działał prowincjał - wydaje się, że o. Zięba nie rozumiał, kim jest przestępca seksualny."

Nieprawdopodobne. Żeby się tłumaczyć, że wykształcony człowiek, zakonnik, autor książek, wykładowca, doktor w 2000 roku nie rozumiał kto to jest przestępca seksualny? No po prostu nie rozumiał? W głowie mi się nie mieści jak się można tak tłumaczyć.
Obserwuj wątek
  • asfiksja Re: znowu kościół, jestem pod wrażeniem 16.09.21, 16:34
   Gużyński się rozpadł, jak sam pisze. No faktycznie argumentacja się kupy nie trzyma i wskazuje na dezintegrację umysłową.
   Cieszy natomiast, że to Terlikowski i spółka tak im dowalili. Gdyby to jakiś "bezbożnik" był to by był kolejny szatański atak na Kościół.
  • bocianowo5 Re: znowu kościół, jestem pod wrażeniem 16.09.21, 17:02
   "Zgwałcił na bocznym ołtarzu"

   Każdy kto nosi sutannę czy habit powinien w tym momencie pierdyknąć tę robotę i odejść do cywila , zacząć w końcu uczciwe życie , zacząć uczciwie zarobkować . Celibat wali na beret . Celibat wali kobietom również na beretkę -vide chociażby zakonnica Bernadetta


   .....................
   W juniorystkach i juniorystach nadzieja
   www.edziecko.pl/Junior/7,160035,27577145,uczniowie-wypisuja-sie-z-religii-po-komunii-w-iv-klasie-przybywa.html#s=BoxOpImg8
  • bocianowo5 Re: znowu kościół, jestem pod wrażeniem 24.09.21, 19:23

   cyt.
   " Temat wątku interesuujący, prawie teza na pracę doktorską.Obejmuje historię, socjologię, psychologię, psychiatrię, ekonomię, prawo.Potrzeba by kilkaset stron, aby dać syntyetyczną i ciekawą odpowiedź.Nauka, wiedza, postęp, poziom oświecenia obywateli (jaki % obywateli RP rozumie to co czyta lub słyszy?) i religia głoszona przez Krk to są antytezy.Piekielny ogień Krk i woda nauki, postępu, wiedzy, globalnej informacji (nie zapominajmy, że tylko od 100 lat wiadomo dlaczego słońce świeci) – zwłascza obecnie - skutecznie go gasi.Krk był absolutną potęgą światową do czasów Wielkiej Rewolucjii Francuskiej.Był niezależnym państwem, a kto nie zgadzał się z doktrynami był palony żywcem na stosie.Religia Krk została wmuszona ludzkości pod karą śmierci.I to ci przestępcy i mordercy w sutanach nazywali „ewangelizacją”.Od 1870 Watykan został zredukowany do -+ 0,5 km kwadratowego.Pozostała ogromna władza psychologiczna nad prostymi i nieoświeconymi ludźmi.Taki koncern o światowym zasięgu w czasach kiedy analfabetyzm obejmował 80% - 90% ludzkości.Kapilarna obecność agencji na terenie – zwanych plebaniami - pozwalała Krk na absolutną kontrolę terenu i opinii.
   Krk zginął jako terytorialne państwo lecz utrzymywał, i jeszcze utrzymuje, potęgę władzy i zdobywania ogromych dóbr materialnych i niematerialnych, pieniędzy, które szły i idą rzeką z kieszeni wiernych.Dzieciom wbijano do głów grzechy, winy, strach, spowiedź, odpuszczenie aby podporządkować przyszłych wiernych, potem pracujących na rozpuszczony, zboczony kler żądny władzy, pieniędzy i przywilejów z samego faktu bycia klerem.Szamańskie obrządki, rytuały itd. trzymały i trzymają wiernych w stałym kontakcie z klerem lokalnym.
   Wizerunek władz rządzących państwem i kleru, rączka w rączkę pozwalał i pozwala na utożsamienie w oczach obywateli tych dwóch odrębnych systemów jako unitarne.
   Załóżmy że, w suwerennym państwie funkcjonuje doskonała maszyna organizacyjna dysponująca dziesiątkami tysięcy obywateli tego kraju, którzy – de facto – pracują na inters innego, suwerennego, państwa pozbawionego terytorium.To mogłaby być symbioza w której obie strony ciągną korzyści.Krk nie nadaje się do symbiozy, on, Krk jest pasożytem.Pasożyt jest egoistą, doprowadza do osłabienia organizmu którym się odżywia.Pasożyt, Krk, nie jest zainteresowany dobrobytem ekonomicznym i umysłowym obywateli kraju w którymk pasożytuje.On chce mieć władzę absolutną nad całym krajem poprzez symbiozę z systemem społecznym, rządzącym w danym państwie.Kler zmienia się w system ustawodawczy (jedynie na własną korzyść) a system rządzący wykonuje polecenia kleru, aby mieć poparcie w wyborach i zniszczyć moralnie wizerunek opozycji.Że taka symbioza władzy z klerem, lub odwrotnie, doprowadza do zahamowania rozwoju suwerennego państwa, do wstecznictwa i prowokuje stałe, kaleczące, uwarunkowania psychiczne dzieci, młodych i obywateli nie interesuje ani kleru, ani władzy.Oni operują logiką : teraz zabrać (zrabować) jak najwięcej, potem, po nas niech będzie potop.
   Pozostaje pytanie: czy przyjdzie czas, kiedy władze śledcze, sąd, postawią pod oskarżeniem tych, którzy świadomie, w XXI wieku doprowadzili do zniszczenie kraju i obywateli aby tylko i jedynie ciągnąc osobiste korzyśc materialnei?Jeśli w 2021roku wierzyli w cuda, cudeńka, ducha św zapładniającego dziewicę wśród dziewic itd.to znaczy, że nie byli na wysokości pozycji i władzy jaką mieli i za to mogą karnie odpowiadać, a jeśli nie wierzyli to znaczy, że byli normalnymi oszustami milionów obywateli dla własnej korzyści i za to też mogą karnie odpowiadać "

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka