Dodaj do ulubionych

Zakrzepica żył powierzchniowych - help

16.09.21, 15:26
heh... w sobotę coś mi trzasnęło pod kolanem przy kucnięciu, zrobiła się taka bolesna górka, lekko zaczerwieniona.
Dziś miałam dopplera i tadam "Bocznica boczna od VSP wykrzepiona na odcinku od 7 cm. Zakrzepowe zapalenie żyły powierzchniowej. Żyły głębokie bez cech zakrzepicy". Nie mam pojęcia co to jest VSP, jeden lekarz stwierdził, że jak powierzchniowe to nie ma się czym przejmować, natomiast lekarz, który robił dopplera na moje pytanie czy nie jest źle, tylko się skrzywił i powiedział, żebym się nie cieszyła, bo jak jest powierzchniowe, to żył głębokich też może być w przyszłości i to raczej bliższej niż dalszej.
No, genialnie.
Mam sobie robić zastrzyki w brzuch z heparyny.
Więc jeszcze lepiej.

Ale do meritum:
Co teraz? Jestem umówiona do angiologa (teraz leki przepisał mi internista), ale termin dopiero na za dwa tygodnie. Ktoś miał doczynienia z podobnym przypadkiem? Jak już jest stwierdzone to na zawsze, czy jest możliwość, że to przejdzie po jakimś czasie leczenia? Wiem, mogę wygooglać, ale się trochę boję, bo wiadomo, że w dr google zdiagnozuje mi śmierć w męczarniach w ciągu 3 miesiecy, niezależnie od objawów wink
Nie dostałam skierowania na żadne badania krwi ani nic, ale zawsze wcześniej badana krzepliwość była super w normie.
Czy do tego angiologa dobrze byłoby coś mieć wcześniej zrobione? Oprócz wyniku tego dopplera dzisiejszego?
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka