Dodaj do ulubionych

Egzorcysta poprowadzi telefon zaufania dla dzieci

16.09.21, 21:10
Jakby dziecko ematki było w kryzysie i potrzebowało wsparcia to Czarnek służy pomocą. Uruchomiono telefon zaufania , który poprowadzi ksiądz egzorcysta, psycholog, wykładowca KULu, który np. popełnił wykład pt. "Kryteria diagnozy i rozeznania opętania. Ujęcie psychologiczne".

"MEiN wybrało osobę odpowiedzialną za prowadzenie telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży. Będzie nim ksiądz
Resort edukacji bez konkursu wybrał, że projekt infolinii poprowadzi ksiądz Józef Partyk - który jest egzorcystą, a z wykształcenia także psychologiem. Z ustaleń portalu OKO.press wynika, że duchowny przewodzi też fundacji "Auxilium", która przez najbliższe dwa miesiące będzie prowadzić infolinię. Do końca października fundacja otrzyma za to ponad 171 tysięcy zł.

Ministerstwo tłumaczy, że wybór fundacji podjęty został ze względu na doświadczenie tej instytucji oraz wykwalifikowaną kadrę, która działa w "Auxilium". Sama fundacja, "której celem jest dobrostan człowieka rozumianego jako jedność duszy, psychiki i ciała", działa dopiero od 2019 roku. Prowadzi specjalistyczne poradnie i telefon zaufania "Arka", który obejmuje diecezję tarnowską. Dzwoniący mogą otrzymać pomoc psychologów, księży, egzorcystów lub doradców od naprotechnologii (leczenia niepłodności z wykorzystaniem drobnych zabiegów chirurgicznych czy stosowania środków hormonalnych oraz terapii. Warto podkreślić, że metoda ta nie jest skuteczna w większości przypadkach niepłodności).

Sam duchowny Józef Partyk jest natomiast wykładowcą Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, której absolwentem jest także minister edukacji Przemysław Czarnek. Rok temu wygłosił wykład pt. "Kryteria diagnozy i rozeznania opętania. Ujęcie psychologiczne".

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia zdecydowało o unieważnieniu konkursu na telefon wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym, chociaż jedna z fundacji otrzymała niemal komplet punktów."

To szaleństwo nie ma końca... A ciągle wydaje się ,że gorzej już być nie może... Rozpacz mnie ogarnia...

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27579699,czarnek-zdecydowal-telefon-zaufania-dla-dzieci-poprowadzi-egzorcysta.html#do_w=46&do_v=306&do_st=RS&do_sid=287&do_a=287&do_t=16&do_g=5&do_s=B&s=BoxNewsMT
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka