Dodaj do ulubionych

jeszcze o. Dostatni o raporcie

17.09.21, 20:07
Zadziwia mnie ten wywiad. W jednym akapicie gorzko ubolewa, że autorem jest Terlikowski, bo lepszy byłby sędzia w stanie spoczynku itp., "Dlatego że wtedy zachowuje się jeszcze większy obiektywizm".
No ja rozumiem, że Dominikanie w tej chwili zgrzytają zębami na hasło "Terlikowski", ale przecież chyba nie dlatego, że był zbyt mało obiektywny?

Ale bardziej zadziwia mnie ten fragment: "Maciej Zięba bardzo się cieszył, że Paweł M. ma wielki sukces duszpasterski, i gdy pojawiły się pierwsze oskarżenia, on go ukarał, jednocześnie roztaczając nad nim parasol ochronny. I tu widać problem formacji, który wymaga zmiany myślenia w Kościele. Potrzeba pójść za dzisiejszymi osiągnięciami medycyny, psychologii i prawa."
W wolnym tłumaczeniu (poprawcie mnie, jeśli się mylę): dopiero od niedawna wiemy, że nie wolno zamiatać ciężkich przestępstw seksualnych pod dywan, a sprawców przenosić z diecezji do diecezji. Wcześniej nie mieliśmy o tym bladego pojęcia.
Całość tu: wyborcza.pl/7,75968,27583730,ojciec-dostatni-jesli-decyzje-prowincjala-doprowadzily-do.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy
Obserwuj wątek
    • bocianowo5 Re: jeszcze o. Dostatni o raporcie 17.09.21, 20:28
      Miejmy nadzieję że ktoś to wszystko zbierze i wyda ksiązkę o dominikanach , tych dominikanach . Jest grubo a będzie jeszcze grubiej . Best$$$$eller murowany . Ktoś coś ?

www.fakt.pl/wydarzenia/gomora-wladza-strach-i-pieniadze-w-polskim-kosciele-o-zieba-pojechal-do-znanej/qzkgq9h?utm_source=www.fakt.pl_viasg_fakt&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka