Dodaj do ulubionych

Co zrobić z aronii?

18.09.21, 19:47
Zaczęłam robić nalewkę i zostało mi w zamrażarce 750g owoców. Za mało na dżem lub sok, bo narobię się, a wyjdzie tego tyle, co kot napłakał. Do czego zużyć?
Obserwuj wątek
    • lella_two Re: Co zrobić z aronii? 18.09.21, 19:58
      To jedyna naprawdę bardzo smaczna rzecz z aronii, jaką kiedykolwiek udało mi się wyprodukować
      www.domowe-wypieki.pl/przepisy/napoje/likiery-nalewki/584-aronia-w-rumie
      i nawet bez sławnych liści wiśniowych, które, faktycznie, poprawiają smak.
    • solejrolia Re: Co zrobić z aronii? 18.09.21, 22:51
      Najlepsza jest zawsze nalewka, tylko w zeszłym roku poszalałam, i jeszcze zapas jest w szafce, no to w tym roku zrobiłam sok. Ale nie było to pracochłonne!, wręcz przeciwnie, spodziewałam się bóg wie czego, a tu coś banalnie prostego. Przepis jest na 1kg owoców, ale możesz użyć tyle, ile masz i proporcjonalnie mniej cukru. Albo inaczej- możesz nie zmniejszać ilości cukru, wyjdzie bardziej syrop . I wcale nie trzeba wekować, ja przelałam do butli, trzymam w lodówce, i dolewamy do herbaty soku/syropu .
      PRZEPIS

SOK Z ARONII
      Składniki:
      owoce aronii (1 kilogram),
      jedna cytryna,
      woda (1 szklanka),
      cukier (około 500 gram).
      Przygotowanie:
      Dokładnie umyj owoce aronii.
      Włóż je do garnka i rozgnieć (możesz użyć do tego np. widelca), ale jeśli to pominiesz, to owoce i tak popękają.
      Dodaj wodę, cukier i wyciśnij sok z cytryny.
      Wszystko gotuj około 30 minut.
      Przecedź sok przez sitko, a następnie wlej do odparzonych słoików lub butelek.
      Pasteryzuj około 20 minut.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka