Dodaj do ulubionych

Pol miliona euro dziennie

20.09.21, 17:56
Wyrok tsue w sprawie turowa. A zaczęło się od zwykłej arogancji ze UE i Czesi moga nam naskoczyć, nie mamy się czym martwić, premier załatwił etc Jednak naskoczyli, brawo pisowska dyplomacja!!!
Obserwuj wątek
  • snajper55 Re: Pol miliona euro dziennie 20.09.21, 18:12
   71tosia napisała:

   > Wyrok tsue w sprawie turowa. A zaczęło się od zwykłej arogancji ze UE i Czesi m
   > oga nam naskoczyć, nie mamy się czym martwić, premier załatwił etc Jednak nasko
   > czyli, brawo pisowska dyplomacja!!!

   Suweren jest bogaty, zapłaci.

   S.
   • 71tosia Re: Pol miliona euro dziennie 20.09.21, 23:12
    Ambasadorkę (specjalistkę arabistykę która nawet czeskiego nie znała) odwołano (mobbingowania pracowników) ponad rok temu. Stanowisko ambasadora nadal nieobsadzone, jak widać dla pisu nie była i nie jest to ważna placówka. Turow pokazal w pełni
    „ profesjonalizm” pisowskiej dyplomacji
    • prawackie_trolliszcze Re: Pol miliona euro dziennie 21.09.21, 09:50
     A co miałby zdziałać w tej sprawie ambasador, choćby i najlepszy? Miałby Czechów czymś przestraszyć? Zagadać? Zmanipulować?
     - Liczę na rozmiękczenie pańskiego serca.
     - W interesach ja nie mam serce,.ja mam mózg.
     - To ja liczę na rozmiękczenie pańskiego mózgu.
     Tak?
     Czesi są pragmatyczni, więc nie ma sensu nawijanie im makaronu na uszy, tylko posunięcia praktyczne, np. wstrzymanie pod zmyślonym, ale prawdopodobnym, pozorem (np. konieczność skrupulatnego i długotrwałego sprawdzenia, czy ich faktyczna emisja jest zgodna z deklaracją) importu czeskich samochodów.
     • matacznik Re: Pol miliona euro dziennie 21.09.21, 10:07
      prawackie_trolliszcze napisał:

      > A co miałby zdziałać w tej sprawie ambasador, choćby i najlepszy?
      >
      Znegocjować i dopiąć ten układ:
      Sytuacja z początków czerwca.
      Zapłacilibyśmy za rozwiązanie, nie za ignorowanie problemu. A teraz najpierw zapłacimy za ignorowanie, a potem za rozwiązanie, ale z gorszej pozycji negocjacyjnej, bo z tykającą karą na karku.
     • 71tosia Re: Pol miliona euro dziennie 21.09.21, 10:43
      Ambasador, - jego role zalezy od systemu politycznego, w naszym ma wiele do powiedzenia, bo to on czesto prowadzi wstepne negocjacje na poziomie miedzypanstwowym, w przypadku Czech powazne sygnaly ze strony sasiada byly dluzszy czas ignorowane.
      Brak ambasadora przez ponad rok pokazuje stronie Czeskiej ze stosunki miedzy naszymi krajami nie nzaleza do priorytetow naszej polityki zagranicznej.
  • prawackie_trolliszcze Re: Pol miliona euro dziennie 21.09.21, 08:37
   Kilka liczb dla lepszego zobrazowania zagadnienia. Kopalnia Turów pracuje wyłącznie dla elektrowni Turów, więc zamknięcie kopalni oznacza zamknięcie elektrowni. Węgiel brunatny nie nadaje się do transportu, bo jest zbyt mokry. Rocznie elektrownia Turów produkuje ponad 13 milionów MWh energii. Średnia hurtowa cena megawatogodziny w Polsce wynosi obecnie 98 euro, co oznacza, że prąd produkowany w elektrowni Turów wart jest 1,3 miliarda euro rocznie. Kara w wysokości pół miliona euro dziennie, gdyby została zapłacona, stanowiłaby zatem 14% wartości energii wytworzonej w Turowie. I dużo i mało. Bo rok temu cena hurtowa energii wynosiła mniej więcej połowę tego, co obecnie. Inaczej mówiąc, Unia Europejska nałożyła w ubiegłym roku na Polskę, za produkcję energii elektrycznej, karę w wysokości 21 milionów euro dziennie. Razem z wyrokiem pani Lapuerty będzie to 21,5 miliona euro. A w przyszłym roku być może 40 milionów. Nie wiem, czy prof prof. Krysiak I Grosse uwzględnili to w swoim raporcie, ujawniającym dotychczasową stratę Polski na przynależności do Unii (2004-2020) w wysokości 535 miliardów złotych, ale jeśli nie, to trzeba mieć świadomość, że te 20 milionów euro rocznej kary za prąd to jak raz drugie tyle straty (20MEURx4,5x365x16). Przeciętna polska rodzina traci więc w tym roku z powodu przynależności do UE nieco ponad 6000 złotych.
    • prawackie_trolliszcze Re: Pol miliona euro dziennie 21.09.21, 11:00
     Nieudolność rządu, bo? Bo nie zdołał zablokować polityki klimatycznej Unii? Bo nie zdołał zablokować wejścia zachodnich firm na polski rynek i wypłukiwania zeń miliardów euro? A którego właściwie rządu?
     Rozumiem, że zniszczenia WWII to także nie wina Niemców, tylko nieudolności polskiego rządu? Zatem gwałt to także nie wina gwałciciela, tylko nieudolności kobiety.
     • 71tosia Re: Pol miliona euro dziennie 21.09.21, 11:07
      Turow produkuje 0k 5-7% energii elektrycznej, ilosc ktora mozna byloby kupic lub zastapic prowadzac rozsadna polityke energetyczna np nie blokujac odnawialnych zrodel energii (PIS praktycznie uniemozliwil budowanie elektrownii wiatrowych i wodnych).
      • prawackie_trolliszcze Re: Pol miliona euro dziennie 21.09.21, 12:01
       Po co w ogóle cokolwiek produkować, skoro wszystko można kupić? Weź takiego rolnika - orze, sieje, zbiera, męczy się, emituje CO2, degraduje glebę. A po co? Przecież może sobie to wszystko kupić. Niemcy chętnie sprzedadzą i jeszcze załatwią mu kredyt na zakup. Jest tylko jeden problem - skąd wziąć pieniądze na spłatę?
       Wiatraczki nie mają nic wspólnego z rozsądną polityką energetyczną. Wręcz przeciwnie - jest to kosztowna, nieekonomiczna i szkodliwa, lewacka fanaberia. Elektrownie wodne są ok, ale tu przeszkodą nie jest wcale rząd PiS, tylko lewactwo, które każdy tego rodzaju projekt oprotestowuje jako szkodliwy dla środowiska. Nie mówiąc o tym, że w Polsce jest trochę za mało rzek, żeby pokryć 8% zapotrzebowania energetycznego. Całkowite zasoby hydroenergetyczne w Polsce to zaledwie 13,7 TWh. Teoretycznie to 9% w stosunku do całej produkcji (152 TWh), ale w praktyce może dałoby się dużym wysiłkiem wykorzystać z tego połowę, czyli 4,5%. A trzeba pamiętać, że już wykorzystujemy 1,6%, czyli nie da się w ten sposób zastąpić nawet jednej elektrowni w Turowie.
       Jedyną realną alternatywą dla węgla jest energetyka jądrowa, ale ten kierunek będzie w Polsce konsekwentnie blokowany przez połączone siły agentury niemieckiej i rosyjskiej.
       • 71tosia Re: Pol miliona euro dziennie 21.09.21, 12:36
        tak mozna kupic np w Niemczech gdzie prawie 30% energii produkuje sie z fotowoltaiki. I pradukuje sie tanio, Niemcy obnizaja juz kolejny raz ceny takiego pradu my odwrotnie.
        Nie wiartaki nie sa lewacka fobia, fobia bylo jednak z pewnoscia wprowadzenie zasady 10h, ktora je praktycznie zlikwidowala.
        Sołowow, Solorz i byla ambasador Mosbacher przymierzaja sie do produkcji prywatnej energii jadrowej (w technologii SMR ) - i wiesz moze im sie udac i pewnie bedzie sie oplacac, w przeciwienstwie do PISowskiego rzadu ktory za co sie nie wezmie to schrzani.
     • woman_in_love Re: Pol miliona euro dziennie 21.09.21, 11:17
      Bo Czesi chcieli kasy za szkody górnicze by wybudować m.in. nowe ujęcia wody podłączyć je do sieci wodociągowej.

      Ale narodowo patriotyczna hołota twojego pokroju wstała z kolan i przywaliła deklem w stół.
      A teraz płać hehe.
      • 71tosia Re: Pol miliona euro dziennie 21.09.21, 11:36
       Szkody gornicze ktorych pokrycia domagali sie Czesi w lipcu (od tego uzalezniali wycofanie skargii do TSUE) to bylo 50 mln Euro, rok temu mowili nawet znacznie mniejszych kwotach. Teraz zaplacimy i za te szkody i jeszcze kary. To sie nazywa udane negocjacje wink
   • 71tosia Re: Pol miliona euro dziennie 21.09.21, 11:26
    Pan Jaki i Ziobro twierdzi ze przynależności do Unii (2004-2020) w wysokości 535 miliardów złotych?
    Po stronie strat dodali to co wlacamy do wspolnego budzetu i np transfer zysku z miedzynarodowych spolek generujacych dochody w Polsce. Zapomnieli tylko ze wystapienie z UE i wspolnego rynku spowoduje ze sporo tych firm z Polski sie wycofa?
    Ale co tam po ponownym wprowadzeniu cel w handlu z zagranica z pewnoscia tez kazdy Polak bedzie kupowal znowu Ludwika i malego fiata produkowane w Polsce, pomnazajac przychody kraju wink
   • kub-ma Re: Pol miliona euro dziennie 21.09.21, 16:15
    I dodaj jeszcze, że Czesi powinni grzecznie pokrywać koszty szkód i siedzieć cicho.
    Gdyby sytuacja była odwrotna, to skargę do TSUE uznalibyśmy za przejaw patriotyzmu, a zasądzoną karę jako przejaw silnej pozycji w Unii.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka