Dodaj do ulubionych

Bardzo dobra wiadomość!

21.09.21, 21:21
Bardzo dobra wiadomość 🙂 Pfizer-BioNTech ogłosił dziś pozytywne rezultaty 2 i 3 fazy swoich badań szczepionki dla dzieci 5-11 lat.
Szczepionka okazała się być bezpieczna (czyli brak poważnych skutków ubocznych wśród badanych dzieci), dobrze tolerowana (brak częstych i silnych objawów poszczepiennych) oraz immunogenna (wysoki poziom przeciwciał).
Zastosowanie dawki 10 mikrogramów mRNA, czyli 1/3 tego co jest u osób 12+, wyzwoliło analogiczny poziom przeciwciał (1197) co 30 mikrogramów u osób 16-25 lat (1146). Biorąc to pod uwagę można się spodziewać podobnej wysokiej skuteczności tej szczepionki co u osób 16-25 lat.
W badaniu na tej grupie wiekowej wzięło udział 2268 dzieci w czterech krajach - USA, Hiszpania, Finlandia i Polska. Druga grupa badawcza dzieci 6 miesięcy - 4 lata jest jeszcze badana i wyniki dla tej grupy osób poznamy za jakiś czas.
Firma złoży teraz wyniki tego badania do FDA w USA, EMA w UE i do innych regulatorów na świecie. Możemy się wiec spodziewać w następnych tygodniach (gdzieś w październiku) dopuszczenia tej szczepionki do użytku między innymi u nas.
P.S. Dziękuję wszystkim odważnym rodzicom i dzieciom tym także badanym w Polsce, że postanowili wziąć udział w tym badaniu. To dzięki wam wiemy teraz czy ta szczepionka jest bezpieczna i immunogenna w tej grupie wiekowej i w związku z tym będziemy mogli bezpiecznie szczepić dzieci.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka